Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sie 2015 14:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
http://alfastar.pl/


Ostatnio edytowany przez Hubert, 29 Sie 2015 15:27, edytowano w sumie 1 raz
dokładniejszy tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 29 Sie 2015 14:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy to nie Ci od 4You airlines?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sie 2015 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ci sami, pozwolę sobie się zacytować z dyskusji o 4You
Cytuj:
Też za bardzo nie wierzę w to przedsięwzięcie, bo różne słuchy po Radomiu chodzą nt sytuacji Alfastaru a i jeszcze pomysł bazy w RDO był szeroko komentowany jako wyjątkowo śmieszny.
Poza tym cały pomysł 4YAirlines wypłynął nagle, gdy ważyły się losy dofinansowania z miejskiej kasy 18mln zł projektu RDO i zdaniem wielu w mieście miało to na celu wyłącznie przekonanie niezdecydowanych radnych do poparcia wydania tej kasiorki. Niektórzy oceniają te linie jako przysłowiowego "misia" na miarę naszych możliwości i potrzeb.

Cytuj:
W kategorii plotki: Na mieście gadają, że cała akcja z 4YA miała za cel umożliwienie Alfastarowi dobrnięcie do końca sezonu letniego bez zamieszania w stylu SkyClub. Ile w tym prawdy nie wiem, może prokuratura to ustali.

Ubiegły rok udało się szczęśliwie dotrwać dzięki 4YA, w tym roku już klapa...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Sie 2015 15:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Chytry Facet z Radomia !!! :evil: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sie 2015 20:09 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Dopiero teraz się dowiedziałem, że od kilku miesięcy 60% akcji mają Egipcjanie.

Przy okazji w artykule ranking i rating biur podróży.

http://www.rp.pl/artykul/1191146.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Trochę mnie te kolejne bankructwa zastanawiają, prowadzenie biura podróży wydaje się być złotym interesem, z marżami po 50-200%, dużą elastycznością i jednocześnie brakiem konieczności dużych inwestycji - z czego takie sytuacje wynikają? Aż taka duża zmienność rynku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:33 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
I dlatego już drugi raz z rodziną wyjazd organizowałem sam, zresztą dzięki f4f!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
luziczek lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:34 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
Mareckipl napisał(a):
prowadzenie biura podróży wydaje się być złotym interesem


Najwyraźniej tak się tylko wydaje. Nie znam tej branży ale biorąc pod uwagę, że pokoje kontraktuje się z wyprzedzeniem a dopiero potem je zapełnia to ta działalność wiąże się z większymi kosztami stałymi i ryzykiem, niżby się wydawało. Trafia się jakaś arabska wiosna, czy zamach i biuro leży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:47 

Mareckipl napisał(a):
Trochę mnie te kolejne bankructwa zastanawiają, prowadzenie biura podróży wydaje się być złotym interesem, z marżami po 50-200%, dużą elastycznością i jednocześnie brakiem konieczności dużych inwestycji - z czego takie sytuacje wynikają? Aż taka duża zmienność rynku?


Kluczowe słowo: "wydaje się" :P .
Touroperator raczej płaci hotelarzom PRZED wykonaniem usługi a nie PO, podobnie chyba rzecz się ma choćby z czarterami.
Do tego koszty reklamy, katalogów, gwarancji bankowych, ubezpieczeń plus bardzo niepewne czasy.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jakby płacił przed to Polacy na Rodos czy w Barcelonie mieli by dzisiaj gdzie spać ;)

Takie rzeczy się zdarzają w każdej branży, tylko że w turystycznej ładnie się to sprzedaje w TV :) Jeśli biuro upada to jest za co ściągnąć turystów do kraju, a Ci którzy nie polecą na wakacje, jeśli byli rozsądni (widząc co się działo w ostatnich latach) to płacili kartą i odzyskają pieniądze z chargebacku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:51 

Taki złoty interes to nie jest, jak się wydaje z boku. A z tymi marżami to Cię całkiem poniosło.
Miałem kiedyś w swoim portfolio :D biuro podróży.( agencyjne, ale o temat się otarłem).Po 2 latach dałem spokój. Dochody nie takie zawrotne, a użeranie się z klientami i pracownikami- bezcenne. ;)
Jednak trochę kasy trzeba wyłożyć na zaliczki dla hotelarzy i przewoźników.
Trzeba też pamiętać , że BP nie korzystają z różnych patentów na obniżenie cen ( bo jak przy takiej skali i masowości) i w sumie sam koszt organizatora, jest wielokrotnie większy , niż lata niejeden forumowicz. :mrgreen: A jeszcze przydałoby się coś zarobić.
Z tego co plotkowano, na różnych branżowych targach i spotkaniach, to raczej nikt nie robił specjalnie upadłości, żeby "zwinąć" kasę klientów. To okoliczności zewnętrzne to powodowały.

W przypadku Alfa Star. Byli nastawieni głównie na Egipt i trochę Tunezję.
Oba kierunki "padły" , to i oni leżą,bo nie było dywersyfikacji kierunków, jakią mają więksi gracze, od stosunkowo niewielkiej, rodzinnie prowadzonej Alfy Star.
Dodatkowo, to akurat teraz jest właściwie "po sezonie".
Trzeba rozliczyć z hotelami i przewoźnikami sezon.
Wpłacić zaliczki na następny, żeby w listopadzie/grudniu mieć nowe katalogi na 2016 rok.
I kasy brakło.
Przeważnie padają o tej porze roku.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 29 Sie 2015 22:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
szymonpoznan1 napisał(a):
Jeśli biuro upada to jest za co ściągnąć turystów do kraju, a Ci którzy nie polecą na wakacje, jeśli byli rozsądni (widząc co się działo w ostatnich latach) to płacili kartą i odzyskają pieniądze z chargebacku :)

Niestety banki niechętnie zwracają z chargebacku w przypadku wyjazdów z biurem podróży. Kumpel z pracy kupił wycieczkę w SkyClub i dzień przed jego wylotem biuro upadło. Odmówiono mu zwrotu z ubezpieczenia (od rezygnacji itp.) oraz z chargeback, dopiero odzyskał ok. 80% po prawie 2 latach postępowania upadłościowego. Wymienił wiele pism z ubezpieczycielem i bankiem, a oni uparcie twierdzili, że może odzyska część pieniędzy w toku postępowania upadłościowego, więc mu nie wypłacą, aby nie dostał "podwójnie" zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
od stosunkowo niewielkiej, rodzinnie prowadzonej Alfy Star.

Chyba przegapiles zmiany wlasnosciowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:12 

Tak było całe lata.
A Egipcjanie tylko pogorszyli sytuację.
Kupili firmę ledwo miesiąc temu . Wtedy i tak była zapewne skończona. I były dziwne manewry przez raje podatkowe.
Chodzi o to, że nie mogą dorównywać międzynarodowym "rekinom" z zapleczem finansowym i logistycznym. Pamiętam też Vivę, którą prowadzili Tunezyjczycy. Skończyła tak samo jak A S.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:28 

szymonpoznan1 napisał(a):
Jakby płacił przed to Polacy na Rodos czy w Barcelonie mieli by dzisiaj gdzie spać ;)



Czy mam rozumieć, że TO rezerwując kilkadziesiąt pokoi na 4 miesiące płaci PO wykonaniu całej usługi?
To dość interesujące, zważywszy na moje doświadczenia, gdy robię rezerwację dla np. 10 osób na miesiąc pobytu to hotele czy pensjonaty lub właściciele kwater oczekują albo zapłaty całości z góry, zaliczki 20-50% lub ewentualnie regularnych przelewów co tydzień a to są zdecydowanie dużo niższe kwoty.

A first minute to jest po co? No chyba właśnie po to aby TO mógł choćby zaliczkę na nowy sezon zapłacić ;) .
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie wiem ja to masz rozumieć, ja mówię tylko jak było dotychczas i dziś, że w momencie ogłoszenia upadłości, zazwyczaj okazywało się że pobyty są nieopłacone i było wywalanie turystów z hotelu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sie 2015 22:41 

@ szymon
To proste. W zeszłym roku BP zapłaciło zaliczkę. Więc ci którzy lecieli na początku sezonu, mieli zapłacone. Teraz trzeba by dopłacić resztę , żeby zamknąć sezon. Hotelarz dowiaduje się o upadłości, to ludzi wywala, bo wie , że reszty kasy już nie zobaczy.
A S miało duże ubezpieczenie, bo 20 mln zł. Ludzie chyba wrócą , a ci co nie polecieli odzyskają kaskę.
A kto się będzie przejmował jakimś hotelarzem w Egipcie. Ten zostanie na lodzie, i o tym wie. To co będzie ludzi za free trzymał. Dlatego ich wywala.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2015 07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
od stosunkowo niewielkiej, rodzinnie prowadzonej Alfy Star.

Chyba przegapiles zmiany wlasnosciowe.

Aktualny akcjonariat: http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/e ... NSZ00010,1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2015 08:22 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Wbrew przekonaniu "ludu" prowadzenie działalności gospodarczej; turystycznej , handlowej czy bankowej to nie bajka. Nawet najstarsze i najbardziej znane biuro podróży, Thomas Cook miało przez lata straty i było bliskie upadłości.








Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2015 20:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/a ... 91615.html
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group