Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 30 Sie 2015 17:44 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
@ciacho_majonez
Na bilety polowałeś wtedy w nocy, czy tak jak napisałeś posta po godz. 13?

Ja na ten mój poniedziałek 28.09 sprawdzałem rano, ale tylko na ogólnym i było 49zł, a do rezerwacji przysiadłem dopiero po południu.

Z ciekawości poczekałem do końca przerwy i sprawdziłem jak będzie z wtorkiem 29.09. Był i jest w tej chwili komplet na cały dzień superpromo. A poniedziałek wymieciony, dziwna sprawa...

Gdyby ktoś, jak ja, był ciekaw jakież to cuda dokonują się podczas "przerwy technologicznej" (mnie przed oczami staje basen i chlorowanie wody :) ):

Podczas przerwy technologicznej w systemie rezerwacji są wykonywane m.in. czynności:
- generowanie puli miejsc na kolejne, udostępniane w przedsprzedaży, daty odjazdu pociągów,
- aktualizacja bazy danych,
- przetwarzanie zmian w aplikacji,
- synchronizowanie bazy systemu rezerwacyjnego i bazy systemu internetowej sprzedaży.
Czas konieczny do ich wykonania - w ocenie firmy, do której system sprzedaży należy i która go utrzymuje - uniemożliwia obecnie skrócenie tej przerwy.


Taki bahn.de, który zdaje się łączy wszystkich niemieckich przewoźników, to wg PKPowskich praktyk powinien być konserwowany przynajmniej przez te 12h na dobę.
Spalić i zaorać. Potem spalić jeszcze raz. :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#542 PostWysłany: 30 Sie 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Trzeba jeszcze pamiętać, że jedynka (i klasa i nr wagonu) zawsze jedzie jako pierwsza na południe, a na północ wraca jako ostatnia. To dla tych, którzy nie lubią siedzieć tyłem do kierunku jazdy.
A w ramach ułatwienia życia pasażerom (przede wszystkim, wszak pasażer nasz klient!) miejsca obok siebie nie mają z zasady kolejnych numerów.

Sytuacje gdy na "wizytówce" pociągu widnieje cena superpromo, a po wybraniu biletu pokazuje się już tylko wcześniejtaniej ze zniżką 30% są nagminne. Nie wiem czy to celowa polityka, czy zwykłe niechlujstwo, ale tak czy tak zasługuje na potępienie.
Zdarza się tak już przy wyborze pierwszego biletu w danym pociągu (sądząc po przydziale miejsca nr 12 w wagonie nr 2).
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
TrąbałaGd uważa post za pomocny.
 
      
#543 PostWysłany: 30 Sie 2015 22:11 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 13
Z tego co zauważyłem jak niedawno jechałem, to w II klasie nie było równego obłożenia - przy czynnej kabinie sterowniczej była chyba jedna osoba w przedziale, a w pozostałych znacznie więcej. Nie wiem czy to była jednorazowa sytuacja, czy też system tak przydziela miejsca: po kolei, a nie równo po całym składzie. Może ktoś kto często jeździ jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć moje spostrzeżenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:18 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@gruda Rezerwowałem koło 13. W przeszłości byłem też w podobnej sytuacji, tzn. czaiłem się na konkretną datę i pociąg i wtedy... w ogóle nie wrzucili w superpromo :lol: Także jak widać - czasami jest to loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:47 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 49
Loty: 115
Kilometry: 113 271
a1z0bcd napisał(a):
Z tego co zauważyłem jak niedawno jechałem, to w II klasie nie było równego obłożenia - przy czynnej kabinie sterowniczej była chyba jedna osoba w przedziale, a w pozostałych znacznie więcej. Nie wiem czy to była jednorazowa sytuacja, czy też system tak przydziela miejsca: po kolei, a nie równo po całym składzie. Może ktoś kto często jeździ jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć moje spostrzeżenie.


Z mojego doświadczenia wynika, że system przydziela po kolei co powoduje, że wagony 2,4 i czasem 5 są zapchane a 6 i 7 pustawe. Ale sporo ludzi się tam przesiada w trakcie jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 31 Sie 2015 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Potwierdzam słowa poprzednika, choć raczej dotyczy to pór o generalnie mniejszym obłożeniu. Jadąc 30 lipca z Krakowa do 3miasta w 6 wagonie miałem niemal komplet. Podobnie było 15 sierpnia w drodze powrotnej. A już w czerwcu w wagonie nr 5 było sporo luzu i faktycznie ludzie się przesiadali do niego z innych wagonów.
Z obserwacji systemu wynika mi, że rzeczywiście system zaczyna przydzielać miejsca od wagonu nr 2 i leci po kolei.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 31 Sie 2015 21:19 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 13
Cytuj:
A już w czerwcu w wagonie nr 5 było sporo luzu i faktycznie ludzie się przesiadali do niego z innych wagonów.


Jak wygląda w praktyce przesiadanie się na inne miejsca niż wyznaczone? Obsługa zwraca uwagę na właściwe siedzenie, czy też zależy to od tego czy zgłosi się pasażer na dane miejsce? Jest to bardziej kwestia dogadania się z innymi współpasażerami czy liczy się wyłącznie numer miejscowki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 31 Sie 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nawiązując do tematu miejsc, niedawno zdarzyło mi się w Pendolino, że dostałem zdublowane miejsce - ktoś już na nim siedział i miał miejscówkę na to samo miejsce. Konduktor powiedział, żebym poszedł do innego wagonu, który był cały pusty i "któreś miejsce sobie wybrał".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 01 Wrz 2015 09:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Eeee, to w TLK albo dane miejsce nie istnieje albo są takie dwa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 01 Wrz 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
a1z0bcd napisał(a):
Jak wygląda w praktyce przesiadanie się na inne miejsca niż wyznaczone? Obsługa zwraca uwagę na właściwe siedzenie, czy też zależy to od tego czy zgłosi się pasażer na dane miejsce? Jest to bardziej kwestia dogadania się z innymi współpasażerami czy liczy się wyłącznie numer miejscowki?
Gdy ja jechałem obsługa sama sugerowała osobom z wcześniejszych zapełnionych wagonów przesiadkę do dalszych. Fakt, było wtedy dość ciepło i nawet w moim niepełnym wagonie klima jakoś nie wyrabiała. Podejrzewam, że w pełniejszych była lekka sauna. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby konduktor sprawdzał czy siedzę na właściwym miejscu (a zdarzało mi się nie siedzieć z przyczyn, które opisywałem wyżej). Pewnym utrudnieniem na trasie z 3miasta na południe i w odwrotnym kierunku może być to, że w Wawie następuje bardzo duża wymiana pasażerów, co za tym idzie "wolne" miejsce może przestać być wolne. Jak się inny pasażer uprze to niestety nie ma rady.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 10 Wrz 2015 20:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jakieś przecieki albo ploteczki co do momentu zainstalowania w składach internetu, który byłby w stanie nadążyć za pociągami? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 10 Wrz 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
PKP Intercity wprowadziło nową ofertę: MULTIKARNET

Na czym polega oferta?
Multikarnety są bezimienne i ważne na 10 przejazdów w określonej relacji (w dowolnym kierunku), które można zrealizować w ciągu 3 miesięcy. W ramach oferty 9 i 10 przejazd jest gratis!
Multikarnety wydawane są wyłącznie w kasach biletowych na przejazdy w klasie 1 lub 2.
Jaka jest różnica między MULTIKARNETEM a MULTIKARNETEM Premium?
MULTIKARNET Premium przeznaczony jest dla osób korzystajacych z przejazdów pociągami Ekspress Intercity Premium (EIP), podczas gdy MULTIKARNET dedykowany jest dla połaczeń Ekspress Intercity (EIC).


Oferta raczej mało atrakcyjna. Kupując pojedyncze bilety z wyprzedzeniem kilku(nasto)dniowym (co chyba nie jest dla większości podróżujących długim horyzontem czasowym) w większości przypadków będzie taniej. Nie wspominając już o promocji na trasie Warszawa-Katowice gdzie obowiązuje stała cena 49 PLN (a Multikarnet EIP wyceniany jest na 1280 PLN!).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 10 Wrz 2015 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Jakieś przecieki albo ploteczki co do momentu zainstalowania w składach internetu, który byłby w stanie nadążyć za pociągami? ;)


Już w kilku składach jest, ale nie w pierdolino.
A jaka ciekawa oferta... http://www.spidersweb.pl/2015/05/darmow ... rcity.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 10 Wrz 2015 21:42 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@m72
epikie napisał(a):

Pytam, bo niby miał już być :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 11 Wrz 2015 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
ciacho_majonez napisał(a):
Pytam, bo niby miał już być :)
Mechanizm był taki:
Polska zamówiła składy Pendolino u producenta bez wahadła, routerów WiFi, wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej itd itp, bo był to zakup niskobudżetowy.
I takie też składy otrzymała.
Gdy jeszcze w grudniu wybuchła aferka, że taki niby prestiż, a nie ma nie tylko internetu, ale i zasięgu komórkowego, włodarze PICu postanowili zainstalować urządzenia w składach we własnym zakresie. Wtedy obiecywali, że internet będzie w marcu.
Tu jednak okoniem stanął producent bo taka nieautoryzowana instalacja ingerowałaby w konstrukcję (m.in. układ zasilania oraz powłoki blacharskie) i powiedział: "dobra, instalujecie sami i tracicie gwarancje na składy albo instalujecie u nas". Oczywiście za grubszą kasę niż gdyby miało to być zrobione w trakcie montażu nowych składów, ale to akurat zrozumiałe i oczywiste.

Co więc robią włodarze PICu? A no to co zawsze - dobrą minę do złej gry. "Będzie za pół roku". A jak już to pół roku minie, to ludzie się i tak przyzwyczają i przestaną pytać.
Daleko szukać analogii? A sławetny Dynamiczny System Sprzedaży? :lol:

Gdyby cokolwiek miało się w kwestii internetu w pendolino zmienić, to powoli, ale sukcesywnie pojawiałby się on w kolejnych składach. Tymczasem nic na to nie wskazuje, bo wszystkie pendo jak internetu nie miały, tak nie mają.
Resztę dośpiewaj sobie sam...
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#556 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:32 

"Nowa" promocja (cokolwiek dziwna) - Czwartkomania - http://www.intercity.pl/pl/czwartkomania.html
Góra
 PM off  
      
#557 PostWysłany: 28 Wrz 2015 13:30 

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 2
coś strasznego, nieczytelne totalnie :/ i mało atrakcyjne ... podejrzewam że tę "promocję" można znaleźć po prostu wg. rozkładu i cen biletów?

Chciałem zapytać forumowiczów czy ilość / dostępność biletów SUPERPROMO jest taka sama?
Zauważyłem, że kupując bilet 30dni przed, o godzinie 7-8 rano nie ma już biletów za 49zł w godzinach "po pracy" 15,16,17 itp.
Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy siedzą o godz. 1.01 i wykupują wszystkie promocyjne bilety. Od miesiąca nie kupiłem biletu na PIATĘK ~16.30 / 17.30 / 18.30 WAW-GDA, próbując nawet o 7-8 rano dnia następnego.

Czy też zauważyliście, że pula tych biletów jest coraz mniejsza?
Osobiście cenę 105zł uważam za tragiczną :/ 210zł za 2 strony WAW-GDA-WAW ? Kiedy to się zmieni ... polskibus zdupmingował EIP połączeniami za 9/14PLN a IC nic.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 27 Wrz 2016 01:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 28 Wrz 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Ilość biletów zależy od relacji. Dużo jest np. na poranne do Krakowa. O Gdańsku trzeba zapomnieć, jest kilka na krzyż.
I jest bardzo dużo ludzi, którzy siedzą o tej 1.01, ba, nawet stoją w kasach na dworcach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 30 Wrz 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Około miesiąca temu kupowałem bilety na 30 dni naprzód kilka sekund po 1-szej. Pierwszy poranny K-ków Gdynia. Pierwszy bilet był superpromo, drugi 30%. Podobno (nie sprawdzałem) pomaga wyczyszczenie ciasteczek, choć nie bardzo rozumiałbym mechanizm tego zjawiska, bo nigdzie nie ma pisanego ograniczenia ilości kupowanych biletów promocyjnych do jednego. Poza tym kilka minut później taką samą metodą (bez czyszczenia ciastek) kupowałem na trasę powrotną - obydwa superpromo.
Wcześniej (wakacje) bywało i tak, że superpromo w ogóle na tej trasie nie było i próg zaczynał się od 30%. Często też cena superpromo jest tylko na "rozkładzie". Gdy już wybierzesz konkretny pociąg okazuje się, że faktycznie bilety są droższe.
PIC się wycwanił i już jakiś czas temu po cichutku zrezygnował z początkowej puli ~20 biletów superpromo na skład, wprowadzając inne, niby to lepsze promocje, które tak naprawdę były ograniczeniem tej pierwotnej.
Superpromo najłatwiej upolować na trasie z Katowic, bo jest stosunkowo mało popularna.
Nowe promocje (co nie znaczy lepsze dla dotychczasowych pasażerów :lol: ) pojawią się pewnie z wejściem grudniowego rozkładu i wydłużeniem tras pendo. Bo na tych dodatkowych odcinkach przewiduję raczej niewielkie zainteresowanie w kontekście zapotrzebowanie/cena biletu/czas przejazdu. Chyba że PIC zrobi jak zwykle, tzn wytnie inne połączenia, by pendo nie miało konkurencji.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 30 Wrz 2015 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
@Lucass masz rację. Podobnie z Happy Hours - cichaczem wprowadzili informację ze oferta jest jednak limitowana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group