Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 09 Cze 2015 07:17 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 2
chodzi mi o bilet już użyty, potrzebuje do rozliczenia kosztów wyjazdu, niestety żadna godzina mi nie pasowala i musialem jechac autem, a bilet potrzebuje dla wydziału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#482 PostWysłany: 09 Cze 2015 07:21 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
To skoro nie jechałeś pociągiem, to niczego nie rozliczysz. Mnie by było wstyd o takim czymś nawet pomyśleć.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#483 PostWysłany: 09 Cze 2015 07:52 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 2
niestety uczelnia nie zwaraca pieniedzy za paliwo, tylko za bilet pociagiem lub autobusem, niestety nie dotarłbym tam niczym na 8:00, może Tobie by było wstyd ja jednak nie widze w tym nic wstydliwego. Podrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:18 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 1
Witam wszystkich,

Nie wiedziałem gdzie przypiąć temat ale chyba tutaj będzie najlepiej.

Mam taki oto "kłopot":
Moi rodzice wykupili wczasy z wylotem z Katowic a powrotem do Warszawy. Mam zagwozdkę jak ich przetransferować z Wawy do Katowic. Pomyślałem o Pendolino. Czy z z Waszego doświadczenia jest szansa kupić bilet w kasie z marszu, tak aby po wylądowaniu podjechali na dworzec i po prostu kupili bilet? Jeśli tak to jak długo czynne są kasy na dworcu Warszawa Centralna? Myślałem jeszcze o zakupie biletu awansem już teraz ale nie będzie żadnej sposobności aby im go przekazać. Co byście doradzili?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Szansa jest bez problemu sądze, ale wtedy koszt biletu to raczej będzie 150 zł (max cena zakupu w dniu wyjazdu - no chyba, że będą jeszcze dostępne bilety po 49 zł :D ). Kasy są czynne chyba całodobowo na centralnym, ale głowy za to nie dam.

Może kupno przez internet i wysłanie im PDFa lub przekazanie kartki z biletem? Bilet na Pendolino w najtańśzej taryfie możesz kupić 30 dni wcześniej (chyba, że lecą na >30 dni, to może podesłać mailem PDF? Mogą sobie gdzieś wydrukować lub pokazać na telefonie/tablecie/laptopie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Kupić bilet przez internet (e-IC) i wysłać im pdf-a na telefon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Kasy na cmentarnym są czynne całą dobę, przynajmniej te w hali głównej. A skoro kolega pyta o ich dostępność - to raczej o tej porze nie jeżdżą EIP, tylko składy wagonowe... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 09 Cze 2015 16:04 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Ale nigdzie nie podano godziny podróży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 10 Cze 2015 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
michzak napisał(a):
2. Bilety są imienne i srednio da się je odstąpić
Jest możliwość jednokrotnej zmiany nazwiska na bilecie w systemie, ale musi to zrobić osoba, która bilet kupiła przez swoje konto na PKP IC.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 10 Cze 2015 11:18 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
...chyba że nie ma konta, wtedy może każdy posiadający nr biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 12 Cze 2015 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4165
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzisiejszy Pendolino Gdansk-Krakow z ok.11:00 - do Warszawy zapchany w 100%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 26 Cze 2015 16:40 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Jak uruchomić zwrot za zwrócony bilet? Przy bilecie nie mam żadnego guziczka, a pamiętam, że kiedyś coś takiego było. Pozostała mi tylko reklamacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 26 Cze 2015 18:10 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@Revan_

Za stroną IC w dziale Faq :

W zakładce `Moje bilety' należy przejść do zakładki 'Opłacone', wybrać polecenie 'Rezygnuj' i potwierdzić komunikat 'Operacja ta jest nieodwracalna i nie powoduje automatycznego zwrotu należności. Czy chcesz dokonać rezygnacji?'. Następnie można: w przypadku biletów, do których nie wystawiono faktur VAT - skorzystać z opcji ‘zwrotu’ - wówczas po potrąceniu odstępnego pieniądze są zwracane na konto, z którego dokonano płatności, w przypadku biletów, do których wystawiono faktury VAT w formie elektronicznej, użyć
polecenia „Faktura kor.” w zakładce „Zwrócone bilety” i wydrukować fakturę korektę z zakładki „Faktura VAT”, następnie zaś podpisać ją i dostarczyć do PKP Intercity i wówczas nastąpi zwrot należności, w przypadku, biletów, do których wystawiono fakturę VAT ale Użytkownik nie wyraził zgody na otrzymywanie faktur elektronicznie, a także w przypadku, gdy w okresie między dokonaniem zapłaty, a rezygnacją z podróży dokonano zmiany nr konta bankowego, należy wystąpić do PKP Intercity z wnioskiem o zwrot należności.


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Lip 2015 10:09, edytowano w sumie 1 raz
złe formatowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 01 Lip 2015 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Czy to tylko moje wrażenie, czy po wprowadzeniu oferty "taniej po 19" znikły niemal wszystkie bilety superpromo w innych godzinach?
Z Krakowa do Gdyni dziś w zasadzie bilety po 98 są tylko na 31 lipca. Na wszystkie pozostałe zaczynają się od 132 czyli 30%. Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w aż taki wzrost zainteresowania, mimo że to wakacje.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 01 Lip 2015 08:07 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Są wakacje, więc ludzie i tak kupią droższe bilety nad morze.
W końcu PKP IC zaczyna postępować racjonalnie i wykorzystywać 'wysoki sezon' w celu zmniejszenia strat.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#496 PostWysłany: 01 Lip 2015 08:39 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
@Lucass
Kraków-Gdynia, wakacje - i wszystko jasne
na innych trasach sytuacja normalna, np. Wrocław-Warszawa, 4/07, wszystkie kursy IEP - cena 59 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 01 Lip 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
No niby tak, choć ten 31 lipca (koniec miesiąca/zmiana turnusów, do tego piątek) wydaje się przeczyć temu by ludzie masowo wykupili tańsze bilety nawet w środku turnusu i tygodnia. :lol:
Do tego w 1 klasie superpromo chyba są, bo różnica w cenie między 1, a 2 klasą w pozostałe (choć nie wszystkie) dni wynosi 6 (sześć) złotych.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 01 Lip 2015 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
pemat napisał(a):
Wrocław-Warszawa, 4/07, wszystkie kursy IEP - cena 59 zł


To nie był dobry przykład...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#499 PostWysłany: 01 Lip 2015 11:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
no dobra przykład nie najlepszy, ale...
HH ma też zastosowanie na trasie Kraków-Gdynia, więc dzisiejsza poranna teza @Lucass dot. wyższych cen jest nie do końca prawdziwa:
Załącznik:
IEP krk-gdy.png
IEP krk-gdy.png [ 54.19 KiB | Obejrzany 586 razy ]

a tu trochę lepszy przykład dla wro-waw, spoza HH:
Załącznik:
IEP wro-waw.png
IEP wro-waw.png [ 51.59 KiB | Obejrzany 586 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Dobra, ale moja "teza" ;) nie dotyczyła HH tylko superpromo w okresach nie objętych HH.

BTW na dziś na godz 16:30 w dalszym ciągu na 31 lipca jest full dostępność biletów po 98 zł na tej trasie poza jednym kursem o 14:02
Natomiast od 22 do 25 lipca są tylko po 132. dopiero 26 i 27 (sobota i niedziela) są dostępne po 98.
27 lipca wszystkie po 132
28 lipca jest kilka po 98
29 lipca wszystkie po 132
30 lipca wszystkie po 132
Jakoś nie wierzę w zbiegi okoliczności i aż taką zapobiegliwość rodaków z kupowaniem biletów.
W dalszym ciągu wydaje mi się, że HH zjadło większą część superpromo.

Pachnie mi to metodą marketingu a`la PB :P

EDIT:
Do tego mimo widniejącej ceny 98 zł na niebieskiej "wizytówce" w niektórych przypadkach (np na 31.07) faktycznie biletu w tej cenie kupić nie można, bo po wyborze miejsca wskakuje od razu cena 132. I kto tu kogo chce zrobić w ... ?
BTW nic mnie tak nie wq^@%#$ jak kupowanie biletów przez tę marną podróbę systemu sprzedaży biletów na stronie PICu.

I co za zardzewiałym młotem kuty debil wymyślił, że kupując bilet z ulgą dla opiekuna osoby niepełnosprawnej nie ma możliwości wyboru konkretnego miejsca obok tego wybranego dla podopiecznego, tylko trzeba zdać się na system, który najczęściej przydziela je albo rząd z przodu, albo rząd z tyłu albo z drugiej strony wagonu, mimo że to obok właśnie jest wolne? Jak opiekun ma się opiekować skoro podopiecznego nawet nie widzi? No jak q^%@^#% pytam???
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
wersatis lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group