Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:14 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
jeśli:
-masz poniżej 15 lat
albo
-studiujesz na uczelni SK i masz poniżej 26 lat
albo
-jesteś emerytem który emeryture czerpie od Slowaków (+62).

to od 17. Listopada możesz jeździć za darmo kolejami ZSSK (narodowymi)!!!!!!!

Wyjatki: lipiec i sierpień, (studenci: do 160km w promieniu [kol. :D ] od uczelni).

Jedyne co musisz to zarejestrować się w kasie ZSSK !

http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-os ... -zssk.html


Ostatnio edytowany przez mashacra 28 Paź 2014 15:21, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tekstu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 28 Paź 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wątek i pierwszy post po moderacji.

Oferta skierowana do wąskiej grupy, ale może ktoś z forumowiczów jest akurat studentem/emerytem SK ewentualnie nie skończył 15 lat.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Kopciuszek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Gdyby nie to, że jest środek listopada, to wziąłbym to za primaaprilisowy kawał. Słowacki rząd z okazji 25 rocznicy aksamitnej rewolucji wprowadził wiele ulg i zniżek na przejazdy kolejami. Mogą one dotyczyć również studentów z poza Słowacji studiujących na tamtejszych uczelniach. Pewnie nie ma ich wielu z Polski, ale może ktoś skorzysta.
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... darmo.html

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo wytrzymają...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
było :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2014 18:02 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Dzisiaj będę miał okazję przetestować :-D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2014 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Shcott, a studiujesz na Słowacji?

Ja parę lat temu (jako polski student) kupiłem bilety na stronie www wg taryfy studenckiej (czyli za 50%). I jakoś nie doczytałem, albo nie było to napisane, że zniżka przysługuje tylko słowackim studentom. Bardzo sympatyczna konduktorka oznajmiła mi, że ulga mi nie przysługuję i że muszę zrobić dopłatę do pełnego biletu. Z uwagi, że nie miałem przy sobie tyle gotówki, a kartą nie było możliwości zapłaty, pani zatrzymała pociąg na najbliższej stacji z bankomatem abym mógł wybrać pieniądze i kontynuować podróż :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
_Pi0tr_ napisał(a):
Shcott, a studiujesz na Słowacji?

Ja parę lat temu (jako polski student) kupiłem bilety na stronie www wg taryfy studenckiej (czyli za 50%). I jakoś nie doczytałem, albo nie było to napisane, że zniżka przysługuje tylko słowackim studentom. Bardzo sympatyczna konduktorka oznajmiła mi, że ulga mi nie przysługuję i że muszę zrobić dopłatę do pełnego biletu. Z uwagi, że nie miałem przy sobie tyle gotówki, a kartą nie było możliwości zapłaty, pani zatrzymała pociąg na najbliższej stacji z bankomatem abym mógł wybrać pieniądze i kontynuować podróż :)


Z tego co tu piszą: http://nakolei.pl/opinie/komentarze-dni ... tez-polacy

Słowacki rząd przyznał również analogiczne prawo do darmowych przejazdów emerytom (powyżej 62 lat) i studentom (do 26 lat) z wszystkich innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Ja niestety muszę czekać do 62 lat :D
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
http://www.slovakrail.sk/ - tutaj można zakupić bilety zerowe - faktycznie działa
Przejazd darmowy dla studentów i emerytów dotyczy jedynie: rychlików, osobaków i przyspieszonych!

Załączniki:
ziak student.jpg
ziak student.jpg [ 97.05 KiB | Obejrzany 4070 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2014 18:22 

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 1
Czy wystarczy mieć status studenta dowolnej uczelni z UE, czy trzeba koniecznie studiować na Słowacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2014 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jakbyś tak zakręcił kółkiem od myszy to byś wiedział...
witamy na forum! życzymy w i ę k s z e j aktywności! 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2014 19:56 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Z Studiuje na Słowacji raczej trzeba studiować tutaj żeby z tego skorzystać gdyż podczas drukowania darmowego biletu proszą o lokalna legitymację poza tym specjalnym dokumentem dodatkowo ta ulga nie przysługuje studentom zaocznym nawet Słowakom więc raczej mało prawdopodobne żeby każdy student z UE nie studiujący tu miał takie prawo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lis 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Z tego znalazłem na stronach regiojet.sk i ZSSK to legitymacją studencką i tak trzeba zarejestrować, by korzystać z bezpłatnych przejazdów. Słowacy tylko rejestrują i pokazują swoją legitymacją BČK, a obcokrajowcy muszą wyrobić osobną legitymację Preukaz ZSSK.

Tu jest informacja o czymś takim jak PREUKAZ PRE ŽIAKA/ŠTUDENTA DO 26 ROKOV, który poświadcza uprawnienia do zniżki. Nie jest tym legitymacja ISIC czy polska legitymacja studencka.
http://www.slovakrail.sk/fileadmin/doku ... epravu.pdf

Tu jest informacja, że PREUKAZ jest potrzebny przy bezpłatnych przewozach na stronie RegioJetu:
http://regiojet.sk/bratislava-komarno/n ... darma.html

Przy kupnie bilety i wybraniu zniżki studenckiej z listy dokumentów znika możliwość wyboru karty BČK Student, a pojawia się tylko wspomniany Preukaz ZSSK.
Image
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Lis 2014 21:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 32
Loty: 61
Kilometry: 85 678
Napisałem do nich ostatnio maila odnośnie tej karty i mogę dodać od siebie, że to zdjęcie ma być w wymiarach 2x3cm, zaświadczenie z uczelni ma być przetłumaczone na słowacki przez tłumacza przysięgłego, tym dowodem tożsamości niby ma być paszport, a kartę można wyrobić na jednej z tych stacji http://www.slovakrail.sk/fileadmin/doku ... 102014.pdf
A w ogóle to chciałem się przywitać na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Lis 2014 16:25 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Dzięki za informację :), czy mógłbyś kiedy dostaniesz maila, wrzucić go tu?
W następnym tygodniu będę w Bratyslawie i sprubóję kartę wyrobić.
Tylko mam pytanie, czy to może być tłumacz polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lis 2014 18:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 32
Loty: 61
Kilometry: 85 678
To co napisałem to były właśnie informacje z tego maila, ale proszę:
Cytuj:
Dear customer,

the free rail travelinng concerns all students studying at any state in EU, not only Slovakian citizens. You will need to register at any train station with system KVC. You will need the following documents :
- one photograph size 2 x 3 cm
- school attendance confirmation, which has to be translated into Slovak language and notarized
- and passport

If you have got any next questions, please, contact us again (info@slovakrail.sk).

Co do tłumacza to nie mam pojęcia, ale nie wydaje mi się żeby mieli mieć jakieś problemy z polskimi.
Góra
 Profil Relacje PM off
morrex uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Lis 2014 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Według strony kolei słowackich nie trzeba tłumaczyć tylko z języka czeskiego - w pozostałych przypadkach należy zorganizować tłumaczenie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
morrex napisał(a):
Tylko mam pytanie, czy to może być tłumacz polski?
A kto przetłumaczy na słowacki to, co polski tłumacz (przysięgły) w tłumaczeniu siłą rzeczy napisać musi po polsku? :wink:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 2
Loty: 54
Kilometry: 47 839
Jestem w trakcie załatwiania formalności związanych z otrzymaniem preukazki uprawniającej studenta do bezpłatnych przejazdów po Słowacji. Może komuś poniższe informacje się przydadzą. :)

Czego potrzebujemy do darmowych podróży?

1. dowód osobisty
2. zaświadczenie o statusie studenta w danym roku akademickim (w języku słowackim lub czeskim, ewentualnie w każdym innym przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego)
3. zdjęcie 3x2cm
4. uzupełniony formularz: http://www.slovakrail.sk/fileadmin/doku ... u_2014.pdf

Pomoc tłumacza przysięgłego możemy łatwo ominąć wykorzystując zapis ze strony internetowej przewoźnika. Wzmianka o tym sposobie umieszczona jest jedynie w słowackiej wersji strony. (sic!)

Cytuj:
Úradný preklad Potvrdenia o návšteve školy nepožadujeme, ak je Žiadanka potvrdená priamo pečiatkou zahraničnej školy, alebo ak je Žiadanka alebo Potvrdenie o návšteve školy prezentované v českom jazyku.


Oznacza to tyle, że jeżeli zdobędziemy potwierdzenie pracownika uczelni wraz z pieczątką nie będzie konieczne tłumaczenie zaświadczenia o statusie studenta.

Załączam również wzór uzupełnionego formularza dla tych, co ze słowackim na bakier :)
Załącznik:
ziadanka_pl.jpg
ziadanka_pl.jpg [ 149.3 KiB | Obejrzany 3022 razy ]


Ze skompletowanymi dokumentami należy udać się do kasy oznaczonej literami KVC aby odebrać preukazkę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów (oprócz pociągów InterCity). Dodatkowo przed każdą bezpłatną podróżą należy się udać do kasy i na podstawie preukazki otrzymać bilet z miejscówką na dany kurs za 0 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:39 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Hej. Dzięki za tak szczegółowe info o tej promocji. Wiesz może jakie zaświadczanie z uczelni jest konieczne do otrzymania takiego biletu jak to załatwić w tej kasie bo ja kompletnie zielony jestem w kolei? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. Kondziu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Mar 2015 02:10 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Nie do konca tak jest bo bilety są bez miejscówek samą miejscówkę można dokupić za 1 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group