Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lis 2014 03:13 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
Ja zarówno w Marrakeszu jak i w Agadirze nie miałem żadnych problemów z tubylcami. Wszyscy byli sympatyczni nawet jeżeli nie chciałem korzystać z ich usług.

Jest jeszcze jedna rzecz. Marokańczycy myślą, że zarabiamy w euro... trzeba ich wyprowadzać z tego błędu, szybciej się wtedy targuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#22 PostWysłany: 27 Lis 2014 06:22 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Koociaczeek napisał(a):
Powiem tak... Maroko jest bezpieczne, a ludzie życzliwi i pomocni nawet jak nie znają angielskiego (potrafiłem powiedzieć z 20 słów na krzyż po francusku, a mimo wszystko chętnie wysłuchali wypocin i starali się pomóc. Dziwny jest ruch uliczny (w zasadzie żadnych zasad). Haszyszu pełno, ale nie warto brać od jakiś szemranych ludzi. Kupić hasz można u wielu osób - pytajcie tych do których macie jako takie zaufanie. Jedzenie jest nie dobre - tego stwierdzenia będę się trzymać po wieki wieków. Ładne kobiety mogą być lekko zbulwersowane wszechobecnym pogwizdywaniem i trąbieniem na nie, ale poza tym nic złego nie powinno im się stać. Jednak nie polecam "puszczać" kobiety samej gdziekolwiek. Moją pare osób chciało kupić za wielbłądy :)


yyy jeśli nie słyszałam wszechobecnego pogwizdywania powinnam uznać, że widocznie nie jestem zbyt ładna? :?
nie dramatyzuj z tym "puszczaniem" kobiety samopas, pierwszy mój pobyt w Maroku zaliczyłam z koleżanką (obie mamy jasne włosy) i naprawdę w żadnym miejscu nie poczułyśmy się zagrożone. Wiadomo oczywiście, że ostrożność należy zachować, ale ta zasada obowiązuje wszędzie ;)
może masz po prostu zadatki na muzułmanina :lol:
ii serio tajine Ci nie smakował? :shock:
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lis 2018 23:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Lis 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
michcioj napisał(a):
to ciekawe.. bardzo zyczliwi... jegomosc wydarl sie na mnie i myslalem ze zaraz mnie pobije, kiedy powiedzialem, ze nie, naprawde, cena 30 euro za
taksowke z lotniska do marakeshu, to jednak za duzo, wole sie za te 30 euro przejsc te 6 kilometrow.
chamstwo i buractwo do kwadratu... no ale czego sie spodziewac po muzulmanach...
To są cechy charakterystyczne dla taksówkarzy niezależnie od wyznawanej religii. W Polsce podobnych przykładów również nie brakuje, dlatego wszędzie unikam taksówkarzy i czasem faktycznie wolę przespacerować się kilka kilometrów niż korzystać z ich usług...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:03 

Anonymous napisał(a):
odeszła mi ochota , DLA ZASADY na odwiedzanie jakiegokolwiek kraju, w którym wyznawana jest ta religia.

no to musisz chyba albo do Watykanu albo na Antarktyde wyjechac :)
swoja droa ciagle tego nie rozumiem czemu ludzie myla to z religia? ISIS nie ma nic wspolnego wbrew pozorom z Islamem, to jest po prostu grupa okrutnych ludzi ktora sila przekonala do siebie innych tworzac armie, ktora chce stworzyc wlasny kraj, jezeli to mialby byc typ krucjaty przeciwko innym relgiom to przeciez ISISci nie mordowali by tysiecy niewinnych Kurdow, to tak samo jak powiedziec 70 lat temu "a nie jade do Europy bo tam chrzescijanie morduja inne religie, ba nie jade ani do usa ani australii bo tam sa ci zli.."

z glownych religi zadna nie mowi ludziom ze maja byc zli, tak samo jak nie mowi w o obrzezaniu kobiet a mimo to w afryce sie to dosc powszechnie wykonuje niezaleznie od religi czy Islam czy Chrzescijanie

wracajac do tematu
wg mnie Maroko jest idealnym krajem zeby przekonac sie o Islamie, ale tez prosze podejdzcie rozwaznie, ze kogos taksowkarz probowal oszukac to znowu caly Islam temu winny? 8-)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:27 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Lecę za 10 dni do Markakeszu i już nie mogę się doczekać :)
Jak pomyślę sobie o tajin lub dobrej rybce w Essaouira to chciałbym aby to było już jutro.
Nie wiem co by tam musiało się dziać, żebym zmienił decyzję i nie leciał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:33 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
Jedzenie w Maroku jak dla mnie koszmar, a jadłem w wielu miejscach,
probowałem też sam coś zrobić. Nic mi nie smakowało, dosłownie nic.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Sie 2017 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:49 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Skoro jedzenie, które sam robiłeś Ci nie smakowało to jedynie co można napisać to słaby z Ciebie kucharz :)
Mogę podeprzeć się zdjęciami z marcowej wycieczki do Maroka.

Załączniki:
2014-03-27 15.49.08.jpg
2014-03-27 15.49.08.jpg [ 222.51 KiB | Obejrzany 2174 razy ]
2014-03-27 15.39.19.jpg
2014-03-27 15.39.19.jpg [ 163.6 KiB | Obejrzany 2174 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:01 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Koociaczeek napisał(a):
pieerx napisał(a):
Lecę za 10 dni do Markakeszu i już nie mogę się doczekać :)
Jak pomyślę sobie o tajin lub dobrej rybce w Essaouira to chciałbym aby to było już jutro.
Nie wiem co by tam musiało się dziać, żebym zmienił decyzję i nie leciał.


Jedzenie w Maroku jak dla mnie koszmar, a jadłem w wielu miejscach, probowałem też sam coś zrobić. Nic mi nie smakowało, dosłownie nic.


dziwię się naprawdę, ja do Marokaa mogłabym wracać przede wszystkim ze względu na jedzenie ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Anonymous napisał(a):
wg mnie Maroko jest idealnym krajem zeby przekonac sie o Islamie, ale tez prosze podejdzcie rozwaznie, ze kogos taksowkarz probowal oszukac to znowu caly Islam temu winny? 8-)

Maroko jest jednym z najbardziej liberalnych religijnie krajów islamskich. To nie jest Arabia Saudyjska, czy Afganistan, gdzie istnieje święte prawo szariatu według reguły dostosuj się, albo giń. Tutaj Islam jest nowoczesny, tolerancyjny, kobiety nie chodzą pozakrywane od stóp do głów, pełnią coraz ważniejsze funkcje publiczne, często widzi się młode dziewczyny ubrane zupełnie po europejsku. Idealne na pierwszą, lekką wycieczkę do kraju islamskiego.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Lis 2014 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Ludziska, nie odbiegajmy od tematu.
Dla mnie świetnym wyznacznikiem tego, co sądzić o jakimś miejscu na świecie (w tym wypadku Maroku) są chociażby relacje z tego forum. A Maroko było ostatnio bardzo popularnym i świetnie opisywanym kierunkiem wypraw forumowiczów i pomijając kwestię związane z płatnościami czyt. "naciąganiem turystów" ;) jak zresztą wszędzie na świecie, pojawił się zaledwie jeden mały epizod związany bodajże z agresywnymi naganiaczami na jakimś miejskim parkingu.

A tych z Was, którzy zainteresowani są tym co naprawdę się dzieje w Maroku, odsyłam (ponownie) do poniższych stron www, które kształtują obraz daleki od "dzikiego kraju, w którym mordują niewiernych, albo czekają na iskrę, która taki mord rozpali". Choć nie unikają trudnych tematów społeczno-politycznych.

ang: http://www.moroccoworldnews.com/
fra: http://www.le360.ma/fr/

i na deser, stronka naszej rodaczki, mieszkającej w Casablance: http://www.bewilderedinmorocco.com/ :)

Sam lecę (po raz pierwszy) w styczniu i jestem strasznie na ten wyjazd zgrzany !
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 13 Lis 2015 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
na podforum, w którym umieściłaś swoje pytanie, są już odpowiednie wątki:

wiesci-z-maroka,625,58005

bezpieczenstwo-w-maroku,625,55947&start=20

wydarzenia dotyczące samolotu, który spadł na Synaju nie mają żadnego przełożenia na Maroko
Agadir i Marrakesz bezpieczne.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
flamenca lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 13 Lis 2015 22:32 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Spoko na Maroko. Kraj policyjny. Miałem obawy bo podróżowałem sam miesiąc temu. Wszystko ok. Trzeba się tylko pilnować z naciąganiem na kasę ale to u nich normalne. O dziwo z angielskim nie było problemu w kontaktach.
Góra
 Profil Relacje PM off
flamenca lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 14 Lis 2015 23:21 

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 13
Wylatuję do Maroka 3 grudnia i to moja już druga wyprawa do tego kraju i nie widzę żadnych niebezpieczeństw. Tym bardziej jak lecicie do Agadiru. To kurort przygotowany dla turystów i nie odbiega od europejskich standardów.
Udanej podróży :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 15 Lis 2015 02:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Lis 2015 10:36 

Ja planowałam Maroko na luty lub marzec przyszłego roku ale właśnie zaczynam się zastanawiać czy sobie nie odpuścić. Pewnie ci, którzy byli miesiąc temu w Egipcie też by powiedzieli, że nic się nie dzieje i jest bezpiecznie...
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Lis 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Boisfarine porównywanie Maroka i Egiptu to sporo przesada; chociażby dlatego, że w Maroku nie było żadnego przewrotu a władza jest stabilna od wielu lat...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 19 Lis 2015 14:16 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Ale bombke pare lat temu na el Fna podlozyli. Co nie oznacza ze nalezy sie bac!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Lis 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
nikt, nigdzie nie zagwarantuje 100% pewności, że nic się nie stanie.
Ale z drugiej strony pod domem na przejściu dla pieszych, też można nam się coś przytrafić.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Lis 2015 22:10 

Rejestracja: 19 Lis 2015
Posty: 1
Witam czy orientujecie sie jak wyglada teraz temat bezpieczenstwa w Marroc.
Bylem w sierpniu poznalem ludzi i chcialem ponownie leciec w grudniu na 2 tygodnie znam tam lokalnych ludzi i bede z nimi spedzac czas jednak duzo osob odradza mi podroz dzis znajoma z Casablanki napisala ze sytuacja nie jest zbyt ciekawa policja na ulicach.Mam duzy dylemat gdyz kupilem juz bilet i chcialbym poleciec ale zdaje sobie sprawe ze kwestia bezpieczenstwa jest najwazniejsza.Mialem zamiar leciec do Marrakeszu zostac kilka dni pozniej Casablanca, Chafchouen i Tanger.

Bede wdzieczny za konstruktywna opinie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Sie 2017 10:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lis 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Wróciliśmy przedwczoraj z Maroka, ja tam się czułam bezpiecznie
Policji jest owszem dużo, ale nic się nie dzieje. .
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Sie 2017 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lis 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Policji zawsze tam było dużo, jak byłem wcześniej w 2008 roku, też było pełno patroli. Pamiętajcie, że ten kraj okupuje Saharę Zachodnią, gdzie od czasu do czasu dochodzi do ataków frontu Polisario, głównie na posterunki policyjne i wojskowe. Wielu Saharyjczyków mieszka w Maroku "właściwym". Do tego dochodzą, delikatnie mówiąc, napięte stosunki (zamknięte granice lądowe) z Algierią, wspierającą Polisario, na terenie której znajdują się obozy uchodźców saharyjskich.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group