Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Gru 2014 20:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
go_big napisał(a):
- jeżdżą na lotnisko, nie na jakiś zob :)


Biorąc pod uwagę jak zorganizowana jest komunikacja miejska w Berlinie, to dojazd z ZOB na dowolne lotnisko jest dziecinnie prosty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 10 Gru 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
vincenz napisał(a):
go_big napisał(a):
- jeżdżą na lotnisko, nie na jakiś zob :)


Biorąc pod uwagę jak zorganizowana jest komunikacja miejska w Berlinie, to dojazd z ZOB na dowolne lotnisko jest dziecinnie prosty.


Zgadza się, ale tracisz np. na dojazd na Schonefeld kolejną godzinę.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Gru 2014 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Jak sie czesto jezdzi na lotniska bez mozliwosci kupna z wyprzedzeniem, to cena busow zaczyna doskwierac. Ostatnio testowalem wiec opcje pb. Z Tegla 109 na przeciecie Kaiser z Kantstr. i dalej 15 min pieszo w linii prostej na ZOB (ewentualnie mozna podjechac). Koszt calosci ponizej 15 zl.

Wychodzi wiec calkiem ok, tylko ze autokarem jechaly dwie osoby. Zobaczymy jak dlugo utrzyma sie polaczenie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Gru 2014 22:59 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 87
PB pewnie zdejmą jak zdjęli połączenie do Warszawy.
Ja polecam PKS Szczecin. Jechałem kilkakrotnie i bardzo profesjonalnie. Dziwne, że mają tak mało klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Gru 2014 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Tez mnie to dziwi, niby ich widac, ale jakos ludzie nie wiedza ze jezdza. Przynajmniej takie mam wrazenie z rozmow. Utarlo sie ze kursuje interglobus, malo kto szuka alternatywy. Tymczasem z wyprzedzeniem spokojnie mozna kupic w PKS bilety po 5 zl OW.

Problemem jest tez to, ze jezdza dopiero od 5:00, poranne loty odpadaja, wiec nie sa konkurencja w pelnym wymiarze.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Gru 2014 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Nieprawda. 2 tygodnie temu ogłosili, że od połowy grudnia dochodzi ósma para połączenia Szczecin-Berlin z wyjazdem o 2:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Gru 2014 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Ale co konkretnie jest nieprawda? Przeciez jeszcze nie jezdza o 2:00, a rozmawialismy o tym dlaczego obecnie maja malo klientow.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Gru 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
O 2:00 zaczynają jeździć za 5 dni, więc to co przedstawiasz jako problem zostaje właśnie rozwiązane. A czy przyniesie im to więcej pasażerów? Czas pokaże...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Gru 2014 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
A tam, chodzilo mi tylko o ten zwrot z nieprawda. 5 dni to dla Ciebie juz rozwiazane, a dla mnie czasami jeszcze 3 przejazdy na trasie. Ale to tylko margines, prawda jest ze wylecialo mi to z glowy. Zwiekszenie czestotliwosci do 8 przy 20 interglobusa zapewne nie zmieni wiele, jednak jakies polaczenie na rano musialo sie w koncu pojawic. Zobaczymy, kilka razy jechalem wlasnie o 2 i zawsze byl komplet. Mam nadzieje, ze spowoduje to przynajmniej jakis ruch nocnych cen, ktore do tej pory byly raczej bezlitosne.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Sty 2015 18:03 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Mam takie mały pytanie. Teoretycznie IG przyjeżdża o 11.30 na SXF a wylot do Londynu mam o 12.30.
Czy taki przedział czasowy wystarczy czy ryzyko?
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Sty 2015 18:43 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Jak nie zależy ci na locie, możesz spróbować szczęścia :) Na SXF prosta droga, nie zdarzyło mi się chyba jeszcze, żeby bus się spóźnił. Osobiście pojechałbym wcześniej, żeby sobie oszczędzić niepotrzebnej nerwówki.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Sty 2015 20:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Sty 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Korkow raczej tam nie ma, ale zdarza sie konrola busow. Nie ryzykowalbym takiego transferu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Sty 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Zwykle busy przyjeżdżają przed czasem. Też nie pamiętam żeby któryś się spóżnił. Ostatnio trochę ponad pół godziny staliśmy w korku przy wyjeździe ze Szczecina i dojechaliśmy na czas. Ale gwarancji nie dostaniesz. Jeżeli różnica w cenie biletu jest 1 lub 10 do 80, to ewentualnie można się zastanowić w innym wypadku po prostu jedź wcześniejszym.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Sty 2015 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
zakino napisał(a):
Mam takie mały pytanie. Teoretycznie IG przyjeżdża o 11.30 na SXF a wylot do Londynu mam o 12.30.
Czy taki przedział czasowy wystarczy czy ryzyko?


ja bym nie ryzykował, ostatnio jak wracałem autem z lotniska, to korek na autostradzie sięgał ok 5 km (10 km przed zjazdem na SXF z autobahnu)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Sty 2015 23:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Tez nie bardzo rozumiem sens polaczenia z berlina do szczecina,skoro wielu przewoznkow operuje na tej trasie, a ceny biletow nigdy nie beda przynosily kokosow.
Ja widzialem jak autobus o 7 odjechal zupelnie pusty. Glupota w najlepszym wydaniu.
Jak juz chca konkurowac i wycinac konkurencje,to niech robia to z glowa i do Gdanska kurs puszcza, albo do Wawy zwieksza czestotliwosc, bo komfort "po polsku" nie kazdemu odpowiada w podrozy 7-9godzinnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Jechałem sam ostatnim busem, więc trochę popytałem kierowcę jak wygląda obecnie obłożenie i mówił, że największa popularnością cieszą się nowe kursy o 2:00 ze Szczecina. Tydzień wcześniej trafiłem na prawie pełny pojazd z lotniska. Wygląda na to, że jest poprawa, choć wciąż można wygrać prywatny transport. Śmigał ktoś ostatnio z PKS Szczecin i może coś dodać w temacie liczby pasażerów?
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Lut 2015 17:34 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Jechałem PB ze Szczecina do Berlina ogólnie zajętość miejsc uwaga 7 osób !!!!!! podejrzewam że przedłużą te kursy do Gdańska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Lut 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
@papricana, na ostatnich moich 5 kursów z PKS dwa razy jechałem sam, raz z jedną panią i dwa razy we trójkę. Także obłożenie minimalne. 4 kursy obsługiwane mercedesem viano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Lut 2015 18:53 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Myślę, że głównym powodem niewielkiej popularności kursów PKS do Berlina jest fatalna marka tego przewoźnika. Jechałem z nimi raz, kurs o 5 rano, oprócz mnie było 2 pasażerów. Przed kupnem biletu kłębiły mi się w głowie różne myśl, jak ta, że przyjedzie rozklekotany Jelcz z obłokiem spalin w środku, lub, że nie przyjedzie nic (i co nam pan zrobisz?).

Później, potrzebowałem jechać na Tegel 26 grudnia o 5 rano. Dwa miesiące wcześniej sprawdzałem Interglobusa - normalny rozkład. Polskibus - normalny rozkład. PKS - pierwszy kurs tego dnia ok 12 w południe. Ostatecznie pojechałem busem Interglobusa, który niemalże tradycyjnie był pełen. Na miejscu zdziwienie - PKS o 5 rano jednak jechał. Widziałem, jak wyjeżdżał ze Szczecina, widziałem go też na Schonefeld i potem na Tegel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Lut 2015 04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
@koncentrator
Dzięki, miałem ostatnio przerwę i zastanawiałem się czy modyfikacja rozkładu + nowy kurs coś dały.

@go_big
Tu jest link bezpośrednio do systemu rezerwacji, gdzie można zobaczyć, na które godziny w jakie dni są sprzedawane bilety. Sam przewoźnik jest ok, oby jeździł jak najdłużej, ta konkurencja dobrze wpływa na ceny.
http://sale.euroticket.pl/start.php?profile=pks-szczecin_pl_html&cnt=ctr
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group