Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2015 23:01 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Witam
13 października, we wtorek wybieram sie na jednodniowa podroz do Bergamo/Mediolan.
Na lotnisku w Bergamo bede o 7:55, natomiast powrot mam tego samego dnia o godzinie 20:55.

Macie jakąś propozycje jak dobrze rozplanować dzień by zobaczyć najbardziej ciekawe miejsca i skosztować przy tym włoskiej pizzy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
1. Oddal się od lotniska
2. Udaj się do pizzerii
3. nie wiem, bo skąd mam wiedzieć nic o Tobie nie wiedząc...?

Mało jest tematów, relacji itp o Bergamo i Milano?
Samemu trzeba głową ruszyć!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2015 23:51 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
bergamo to mala miescina, jedz do centrum wjedz na stare/gorne miasto i sie po prostu poszwedaj... pizzeri jest wiele, nie polecam tej na wage chociaz wszyscy polecaja ale jak dla mnie to bardziej erupejska ciezka pizza niz typowa lekka wloska :) Caly dzien na bergamo to wystarczajaco az nad to ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2015 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Autobusem miejskim pojedź do stacji kolejowej. Stamtąd pójdź np. ulicą Jana XXIII (via Giovanni XXIII) prosto. Dojdziesz do stacji funikularu. Wjedź na górę i zacznij podziwianie górnego miasta :)
Dla turystów wyznaczone są trasy. Będziesz w tygodniu i jeżeli interesujesz się malarstwem to możesz odwiedzić Accademia Carrara w której znajdziesz płótna m.in. Canaletta.

Jeżeli chcesz się pokusić i skoczyć do Medionalu to są autobusy np. Terravision dowożące do dworca głównego w Mediolanie. Sam dworzec jest bardzo ładny i ciekawy.
Stamtąd możesz przejść/przejechać metrem do Duomo di Milano (katedra mediolańska), która zapiera dech w piersiach. Obok niej jest słynny pasaż (Galeria Wiktora Emmanuela).

Na kilka godzin styknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2015 08:15 

Accademia Carrara była zamknięta przez ostatnie kilka lat. Czy już jest czynna?
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Według strony jest otwarta: http://www.lacarrara.it/en/visitaci/sch ... d-tickets/

Poniedziałek/środa/czwartek godz 10-19
Piątek godz 10-24 (do 9 października)
Sobota - niedziela godz 10-20 (do 31 października)
Sobota - niedziela godz 10-19 (od 1 listopada)
Wtorek nieczynne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2015 08:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Czynna od kwietnia 2015 r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2015 13:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Ja zdecydowanie pojechałabym do Mediolanu. Bergamo osobiście jakoś bardzo mnie nie porywa, a próba obskoczenia i tego i tego w jeden dzień wg mnie trochę bez sensu.
Z lotniska praktycznie non-stop odjeżdżają autobusy na Stazione Cetrale. Bilety można było kupić już w samolocie (Ryanair). Podróż trwa jakieś 45-50 min. Sam dworzec jak już ktoś napisał sam w sobie jest bardzo interesujący (zarówno jeśli chodzi o architekturę, jak i pasaże handlowe - co kto lubi).
Stamtąd proponuję podjechać metrem na Piazza del Duomo. Tam oczywiście słynne Duomo (przy ładnej pogodzie koniecznie wejście/wjazd na dachy), Galeria Vittorio Emanuele, ale też rzut beretem do La Scali (chociaż z zewnątrz jakieś cudo to to nie jest).
Można też wysiąść stację wcześniej przy Via Monte Napoleone, a tam wiadomo - sklepy, sklepy, sklepy. Ja nawet nie próbowałam wejść do żadnego (ceny), ale fajnie pooglądać wystawy światowych marek.
Z Piazza del Duomo można też się przejść Corso Vittorio Emanuele II - tam można spotkać zdecydowanie więcej młodzieży, niż na samym Piazza.
Jeżeli od zabytków i sklepów wolisz naturę, to dzień można spokojnie spędzić (przy ładnej pogodzie) w Parco Sempione. Tam również dotrzesz metrem ze Stazione Centrale.
Można pojechać również do dzielnicy Brera - to coś bardziej dla dusz artystycznych. Przy brzydkiej pogodzie można zwiedzić Pinacoteca di Brera, a potem usiąść w którejś z okolicznych restauracyjek.

Do wyboru, do koloru :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Byłem w Bergamo oraz w Mediolanie na jednodniówce, zdecydowanie polecam Mediolan :) Dojazd do Mediolanu z Bergamo tańszy niż z Malpensy.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Wrz 2015 14:30 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Lub Werona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Paź 2015 20:17 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
A u mnie wręcz przeciwnie, bardziej do gustu przypadlo mi Bergamo niz Mediolan :) chociaż w Mediolanie duże wrazenie wywarl na mnie cmentarz z pieknymi rzeźbami - pomnikami, nie pamietam nazwy. W Bergamo bardzo ładna katedra na starym mieście i znacznie ciszej, spokojniej - tak jak lubię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Paź 2015 21:10 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Moja majowa jedniodniówka w tamtej destynacji wygądała następująco: z lotniska,na bilet całodniowy, dojechałem do dworca (miej małe banknoty do automatu biletowego). Z słynnego peronu 1A udałem się do Varenny nad jeziorem Como, z przesiadką w Lecco. Stamtąd promem do Bellagio, skąd statkiem wróciłem do Lecco. Po powrocie do Bergamo miałem jeszcze czas na wjazd do górnego miasta ,pizzę (nie polecam,jak inni , lokalu z pizzą na wagę) i przypomnienie sobie atrakcji, które widziałem wcześniej. Widoki jakie zaliczyłem - bezcenne!!! Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2015 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Czyli w ciągu jednego dnia można pojechać sobie nad Como i spokojnie zdążyć na wieczorny lot merlot55 ? Bo opinie są różne - samo Bergamo śliczne (byłem), ale gdyby nad Como w jeden dzień, wybrałbym się raz jeszcze z wielką przyjemnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2015 11:09 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Oczywiście,że można. Pociąg Bergamo- Lecco- Bergamo -9.08-9.48, powrót 18.12-18.52 (http://www.trenitalia.com/tcom-en.) Z Lecco ,polecam tym razem podróż w odwrotnym kierunku niż mój, tj. statek Lecco - Bellagio odpływa o 10.50 (http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_illago.html). Tamtejsze miasteczka są przepiękne ale małe i można je "zaliczyć" w godzinę ,bądź dwie, promy między nimi pływają często. Pociąg z Varenny do Lecco jedzie kilkanaście minut. Przejazd z Lecco do Bellagio można przyspieszyć, rezygnując ze statku na rzecz pociągu i promu, ale, moim zdaniem, podróż statkiem jest bardziej atrakcyjna pod względem widokowym. Bilety kupowałem na miejscu w automatach, bądź kasach. Wycieczka ma sens tylko przy dobrej pogodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Paź 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@KyokoMai można tylko jest dyskusyjne czy warto.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Paź 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
merlot55 napisał(a):
Pociąg z Varenny do Lecco jedzie kilkanaście minut.

Tu jednak troszkę nagiąłeś fakty :)
Pociągi na tej trasie jeżdżą na zmianę:
- szybki (nie zatrzymuje się w ogóle po drodze ) - ok. 20 minut
- wolny (zatrzymuje się na wszystkich stacjach) - ok. 40 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2015 12:45 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Pociąg z Varenny o 17.37 jest idealny. W Lecco jest o 17.58. 14 minut na przesiadkę wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Paź 2015 10:26 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
W Bergamo będę o godzinie 7:55, natomiast wylot będzie o godzinie 20:55. Biorąc pod uwage stawienie się na lotnisku 30 minut wczesniej, zakładam z marginesem bezpieczeństwa aby na lotnisku być na 20:00 w Bergamo. Tym samym mam do dyspozycji 12 godzin na zwiedzanie.

1. Kierunek - dolna stacja kolejki wjeżdżająca na Stare Miasto - tutaj planuje pochodzić po starym mieście (górne miasto), następnie wrócić na dworzec i pojechać do Mediolanu by tam spędzić resztę dnia.

2. Mediolan - Duomo di Milano, Galeria Wiktora Emmanuela, Via Monte Napoleone, Parco Sempione


Moje pytania:
Co różni Corso Vittorio Emanuele II od Galeria Wiktora Emmanuela ?
Czy czasowo jestem w stanie ogarnąć zakładany plan, zakładając że na Bergamo poświęce 2-3 h ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Paź 2015 12:08 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Cytuj:
Co różni Corso Vittorio Emanuele II od Galeria Wiktora Emmanuela ?
Wg mojej wiedzy to to samo ;-)
Cytuj:
Czy czasowo jestem w stanie ogarnąć zakładany plan, zakładając że na Bergamo poświęcę 2-3 h ?
w takim czasie z dojazdem/dojściem na dworzec może to będzie "szybkie zwiedzanie" - ja tam spędziłem troszkę więcej czasu w Città Alta ale nie mowie ze nie da się zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Paź 2015 12:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Corso to ulica
https://www.google.pl/maps/place/Mediol ... 8d!6m1!1e1

a Galleria to to:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... wT0dyxbk_w

Mediolan - trasa stacja - Via Vitruvio i przejazd tram 1 - Via Manzoni - Duomo - Corso Vittorio Emmanuelle - stacja to jakieś 5h ze spokojnym vinkiem, lunchem, salonem Ferrari i zwiedzaniem Duomo bez wchodzenia na dach - więc bez kłopotu się zmieścisz w czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
br1989 lubi ten post.
br1989 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group