Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Witam,

W styczniu lecę na kilka dni na narty do Włoch. Lot do Bergamo.
Nie byłem w tym rejonie na nartach więc będę wdzięczny za podpowiedź do jakiej stacji narciarskiej warto sie udać.
Dodam, że jadę z dzieckiem, który ogarnia tylko niebieskie trasy.
Chciałbym coś max do 100km od lotniska, najlepiej z możliwością dojazdu publicznym środkiem transportu.

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nigdy nie bylem na nartach w tam tym rejonie(ani w żadnym innym :) ) ale wydaje mi się, że najwygodniej będziesz miał jadąc pociągiem do tirano lub edolo.
przejazd zajmuje 3 lub 4 godziny, z jedna przesiadka, za ok 10euro za osobę w jedna stronę + piękne widoki gratis :D
rozkłady i ceny na stronie trenord.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:56 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Wiele osob poleca http://www.presolanamontepora.com/. Plusem jest cena (7 dniowy skipass 103 euro) i odleglosc (niecale 50km od Bergamo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lis 2014 12:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Dzięki

ten ośrodek wydaje sie ok. Duzo niebieskich tras.

namteH

w wyszukiwarce na stronie trenord nie znajduje mi połączeń do tych miejscowości w styczniu.
Może zimą nie kursuje pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lis 2014 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
aldam napisał(a):
...
w wyszukiwarce na stronie trenord nie znajduje mi połączeń do tych miejscowości w styczniu.
Może zimą nie kursuje pociąg?

to są pociągi regionalne i one zawsze kursują i jest ich tyle, że gdyby nie dzieci to mógłbyś po prostu przyjść na stacje o dowolnej porze i poczekać max godzinę i na pewno byś pojechał.
w grudniu jest zmiana rozkładu i dlatego jeszcze nie ma czasów odjazdów ale nie przejmuj się tym, bo na pewno będzie to (prawie) identycznie jak teraz.
po za tym, jeśli preferujesz jazdę autobusem to np prosto z lotniska do edolo jeździ autobus(ale zdecydowanie rzadziej), aczkolwiek pociągiem na pewno wygodniej, choć nie prosto z lotniska.

gdzie jak gdzie ale w tym rejonie wloch ciężko uznać narciarza za kogoś oprawiającego dziwny sport ;)

gdybyś jednak nie znalazł niczego interesującego w/w okolicach to również rozważ bus do milano i potem jazda w stronę piemontu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lis 2014 21:39 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Jak juz wrocisz to jesli dasz rade napisz kilka refleksji. Malo mamy tu informacji dla narciarzy a mysle ze jednak jest nas troche.
Sam zazwyczaj na dluzsze wyjazdy w Alpy jezdze samochodem, a przeciez jest kilka ciekawych kierunkow lotniczych na krotsze kilkudniowe wypady (Bergamo, Turyn, Kutaisi, Bazylea, Girona, niegdys Grenoble).
Pakujesz swoj sprzecior, czy wypozyczasz na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lis 2014 21:53 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ja dwa lata temu leciałem Wizz z Kat do Barcelony, a potem na narty do Andory. W zeszłym roku udało mi się z Kat lecieć do Grenoble i potem do Les2Alpes. Niestety w tym roku Wizz lata tylko z Warszawy, a i cena jest "średnia".

Do Bergamo na narty leciałem raz - wypożyczyliśmy samochód i pojechaliśmy za Turyn do Sestiere (tereny olimpijskie). W tym roku lecimy do Bergamo, a następnie do Cervinii.

Co do sprzętu to czasami wypożyczałem (wcześniej przez internet jest taniej) - zaleta jest taka, że codziennie można brać inne narty; a czasami biorę swoje. Do dużego pokrowca na narty ładuję wszystko co trzeba i nie kupuję już bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lis 2014 22:08 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Wielka zaleta lotow na narty w Pireneje jest smiesznie tanie wypozyczenie samochodu w sezonie zimowym (Hiszpania). Krazy mi po glowie pomysl zorganizowania takiego wypadu.
@pasta - Moze napiszesz kilka wskazowek odnosnie Andory? Jak stoki w porownaniu z alpejskimi? Ceny zapewne nizsze?
Pakujesz narty jako sprzet sportowy? Zastanawialem sie czy nie przeszlaby jedna wielka torba ze sprzetem jako rejestrowany (szczegolnie w Wizzair jest az 32kg).
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Lis 2014 22:29 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@pasta - Moze napiszesz kilka wskazowek odnosnie Andory? Jak stoki w porownaniu z alpejskimi? Ceny zapewne nizsze?
Pakujesz narty jako sprzet sportowy? Zastanawialem sie czy nie przeszlaby jedna wielka torba ze sprzetem jako rejestrowany (szczegolnie w Wizzair jest az 32kg).[/quote]

nie jest jakoś taniej, bo tam jest mnóstwo Rosjan. Na stoku można kupić ostrygi z szampanem... :-)
Trasy fajne ale infrastruktura nie powala. Byliśmy 4 dni w styczniu. Pierwsze 3 było bardzo mało śniegu (tylko na trasach, poza trawa), a potem w nocy spadło 60 cm śniegu i mało co chodziło (ale freeride był boski). A w Barcelonie było 18 stopni.

Należy to traktować jako wyjazd orientalny i raczej jako ciekawostka.... Byłem, fajnie, bardzo mi się podobało ale więcej tam nie jadę.

Najlepsze miejsce na narty to Francja! Wielka szkoda, że Wizz już tam nie lata z Katowic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lis 2014 23:09 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
casper.slonina napisał(a):
Wielka zaleta lotow na narty w Pireneje jest smiesznie tanie wypozyczenie samochodu w sezonie zimowym (Hiszpania). Krazy mi po glowie pomysl zorganizowania takiego wypadu.
@pasta - Moze napiszesz kilka wskazowek odnosnie Andory? Jak stoki w porownaniu z alpejskimi? Ceny zapewne nizsze?
Pakujesz narty jako sprzet sportowy? Zastanawialem sie czy nie przeszlaby jedna wielka torba ze sprzetem jako rejestrowany (szczegolnie w Wizzair jest az 32kg).


Jeśli chodzi o Hiszpanię - polecam Tavascan - nieduży ośrodek, ale niesamowity klimat. Byłem co prawda weekendowo, ale w czasie mojego pobytu trasy były super przygotowane, a klimat niesamowity. Ośrodek znajduje się na odludziu, poza moją ekipą przez 2 dni nikt(!) nie jeździł. Obsługa traktowała nas, jakbyśmy się znali od lat, nie mogli zrozumieć w jaki sposób jacyś szaleni Polacy ich znaleźli:) Ceny bardzo przyjazne, również jeśli chodzi o nocleg - schronisko ok. 13e (my spaliśmy w namiocie;)) W wolnej chwili postaram się napisać krótką relację.

Do Bergamo wybieram się w grudniu, po powrocie mogę opisać wrażenia;) Jedna wielka torba - jak najbardziej, pewny patent.
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2014 10:08 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Ja narty zabieram swoje. Duży worek narciarski, do którego zapakuje 2 pary nart dla dorosłych i 1 para dziecięcych. Do tego upchne tam kilka innych rzeczy. Cena 250zl w dwie strony. Sprawdziłem w kilku wypożyczalniach i na miejscu wydał bym ok 150euro wiec dla mnie nie opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lis 2014 19:22 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Czy można skorzystać z transportu publicznego do Presolana ?
Albo słabo szukam albo nie ma takiego połączenia.

Drugie pytanie. Ktoś był ?
http://www.brentonicoski.com/it/ski_area/localita.asp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lis 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
aldam napisał(a):
Czy można skorzystać z transportu publicznego do Presolana ?
Albo słabo szukam albo nie ma takiego połączenia.
...

można
to akurat jest przykład na jutro
szukaj przez stronę bergamo transporti (pogrubione to godziny odjazdów)
1 01:17 Bergamo - piazza Marconi (Terminal SAB) 08:10 Castione - via V.Emanuele (municipio) 09:27 S SAB Autoservizi Vedi il dettaglilo della corsa
2 01:17 Bergamo - piazza Marconi (Terminal SAB) 13:15 Castione - via V.Emanuele (municipio) 14:32 S SAB Autoservizi Vedi il dettaglilo della corsa
3 01:17 Bergamo - piazza Marconi (Terminal SAB) 14:15 Castione - via V.Emanuele (municipio) 15:32 S SAB Autoservizi Vedi il dettaglilo della corsa
4 01:22 Bergamo - piazza Marconi (Terminal SAB) 17:05 Castione - via V.Emanuele (municipio) 18:27 S SAB Autoservizi Vedi il dettaglilo della corsa
5 01:22 Bergamo - piazza Marconi (Terminal SAB) 18:05 Castione - via V.Emanuele (municipio) 19:27 S SAB Autoservizi Vedi il dettaglilo della corsa
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2014 13:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
namteH

Dzieki. wszystko jasne.
Tylko cen nie widzę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lis 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
aldam napisał(a):
namteH

Dzieki. wszystko jasne.
Tylko cen nie widzę ;)

max 5 OW
kupisz na dworcu w bergamo albo na lotnisku nawet (tam gdzie bilet na orioshuttle)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Lis 2014 15:06 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
namteH

wielkie dzieki.

Miałbym jeszcze jedno pytanie odnośnie transportu.
czy dobrze widzę , że w niedzielę 18.01.2015 nie ma kursów z Castione do Bergamo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lis 2014 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
http://www.bergamotrasporti.it/upload/o ... nali/S.pdf

w niedziele (FEST) są kursy ale jest ich mniej.
ten rozkład jest ważny do czerwca.
w jakiejś nieprzywdzianej sytuacji to bierzesz taksówkę do clusone (+/- 10km, max 20 euro) i tam autobusy jeżdżą non stop.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lis 2014 15:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Dzięki

Decyzja zapadła. Jadę do Presolana Monte Pora.
Jeszcze tylko muszę załatwić jakiś nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lis 2014 16:59 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
aldam napisał(a):
Dzięki

Decyzja zapadła. Jadę do Presolana Monte Pora.
Jeszcze tylko muszę załatwić jakiś nocleg.

W jakim terminie lecisz? Napisz jakas krotka relacje po powrocie jak bedziesz mial czas, bo ze wzgledu na odleglosc od Bergamo i cene, moze to byc fajna opcja do wyskoczenia na pare dni na narty. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 24 Lis 2014 17:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
połowa stycznia, 5 noclegów.
przelot 3 osoby z bagażem narciarskim i 1 rejestrowanym to 600zł. Jeżeli ta miejscówka okaże sie w porzadku to rzeczywiście może być fajna opcja na krótki wypad w góry.
Jeszcze zastanawiam się nad samochodem. Za 500/600zł są auta typu golf z łańcuchami w zestawie, ewentualnie taki polo za ok 450zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group