Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2012 03:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 109
Witam, jak się dostać na w/w trasie i gdzie znaleźć rozkład jazdy?
Będę wdzięczny za odpowiedzi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Gru 2012 07:48 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
http://www.serbianrailways.com -> koleje serbskie

http://kolej.darlex.pl/ -> informator o kolejach na swiecie , znizki , promocje itd


Ostatnio edytowany przez KubaRzeszow, 16 Gru 2012 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2012 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
W maju tego roku miałem jechać wyżej wymienioną trasą, niestety zostało zawieszone dzienne kolejowe połączenie między Sofią, a Belgradem. Zostało tylko nocne, które mi nie pasowało. Co najśmieszniejsze, że wszystkie rozkłady w internecie jak i na stacji uwzględniały kursowanie tego pociągu. Dopiero przy próbie zakupu biletu w kasie dowiedziałem się, że najprawdopodobniej chodzi o brak sprawnych lokomotyw spalinowych do obsługi tego odcinka i zawiesili ten pociąg (było to połączenie bodajże Belgrad - Istambuł). Nie namyślając się długo poszedłem na sąsiedni dworzec autobusowy ... a tam jeszcze większe rozczarowanie - nie ma żadnego bezpośredniego połączenia autobusowego między tymi miastami. Da się wprawdzie złożyć coś z przesiadką w Niszu, ale nikt nie udziela dokładniejszych informacji, a nie chciałem jechać w ciemno.
Chyba każdy kiedyś się naciął podróżując kolejami po Bałkanach i trzeba mieć to na uwadze, że wszystko jeździ jak chce, jeżeli w ogóle jeździ :)

Do kolegi KubaRzeszow: niestety twoje linki nie są zbyt pomocne. Jeden nie działa, a strona kolei serbskich w zakładce o połączeniach międzynarodowych milczy nt. połączenia Belgrad-Sofia.

A odpowiadając na twoje pytanie, tutaj masz rozkład http://bdz.bg/files/2012/raz_bdz/Sofia_Beograd.pdf
Najprawdopodobniej aktualny.

Jak będziesz mieć jeszcze jakieś wątpliwości, pisz ... może razem coś zaradzimy.


Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Gru 2012 20:37 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Koncentrator : z prawego menu wybierasz Timetable wpisujesz miasta , date i wiesz wszystko nawet to jakie sa koszty : miejscowki , kuszetki , T3 , sypialnego double i single . Trzeba umiec tylko z tego korzystac . Nawet polski Sitkol daje odpowiedz ...

21:50 wyj z Belgradu
8:02 przyj do Sofii

sleep single : 4025 rsd
sleep double : 1725 rsd
t3 1150 rsd
kuszetka 6 osobowa 690 rsd
miejscowka 345 rsd

Dalej twierdzisz ze nie sa pomocne ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:52 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
W internecie ciężko było o jakiekolwiek informacje co do cen, więc napisałem maila do serbskich kolei.

Bilet na tej trasie to koszt 20,6€ + ewentualne dopłaty za wagon sypialny, ceny w poście wyżej.


Inna opcja:
Jedziemy tym samym pociągiem na trasie Belgrad (21:50) - Dimitrovgrad (5:10) - cena: 1088 RSD (ok. 40zł)
Następnie autobusem bułgarskiej firmy Matpu za 12 BGN (ok. 27zł) z Dimitrovgradu (6:25) do Sofii (z tego, co wywnioskowałem na stronie, przejazd trwa 1:15h).
W sumie wychodzi mniej niż 70zł - kilkanaście złotych mniej, niż pociąg, ale wymaga przesiadki.
Informacje o autobusie: http://www.matpu.com/page.php?n=116729&SiteID=793

Nie sprawdzałem tego połączenia, bazuję tylko na rozkładach - przetestuję którąś opcję w marcu.


Możliwe, że dałoby się kupić bilet na serbską i bułgarską część trasy pociągu osobno + jakaś przejściówka przez granicę, ale tego nie sposób sprawdzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
ms993 napisał(a):
Możliwe, że dałoby się kupić bilet na serbską i bułgarską część trasy pociągu osobno + jakaś przejściówka przez granicę, ale tego nie sposób sprawdzić.
Znajomy tak jechał zeszłego lata. Za odcinek przez granice musiał dopłacić u konduktora (dać w łapę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2013 23:24 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
NBE322 napisał(a):
ms993 napisał(a):
Możliwe, że dałoby się kupić bilet na serbską i bułgarską część trasy pociągu osobno + jakaś przejściówka przez granicę, ale tego nie sposób sprawdzić.
Znajomy tak jechał zeszłego lata. Za odcinek przez granice musiał dopłacić u konduktora (dać w łapę).

Mógłbyś spytać ile orientacyjnie kosztował bilet na ten bułgarski odcinek? Na stronie bułgarskich kolei nic nie ma, można jedynie kopać w folderze z plikami - http://bdz.bg/files/
Znalazłem tam cennik, ale z 2011, ale przewiduje tylko połączenia do bułgarskiego, a nie serbskiego Dimitrovgradu - http://bdz.bg/files/relacionni_ceni_2011.doc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2014 22:46 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 75
Uaktualniam info, jednak w 2 stronę.
Mieliśmy problem z pociągiem Sofia-Belgrad , z tego co pamiętam kosztowal 54 levy, my postanowiliśmy pojechac autobusem "NisExpress" do Dimitrogradu (po stronie serbskiej) cena biletu 11 lev, potem pociąg do Belgradu , kosztowal coś koło 1000 RSD , ładny , czyściutki. Jechalismy w nocy, było spokojnie i cieplutko.


Z tą małą kombinacją wyszło ponad połowę taniej.

PS. pamiętajcie o zmianie czasu na terenie Serbii :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Koociaczeek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group