Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:47 

Gollum napisał(a):
Skoro temat brzmi "jedzenie", a nie knajpy, to zapytam, jak kształtują się ceny w barcelońskich sklepach. Dla trzech osób 10 euro dziennie wystarczy na zakupy produktów? Swojego czasu w drogiej ponoć Holandii wystarczało mi z powodzeniem 5 euro, a ja należę do tych, co jedzą baaardzo dużo :twisted:

Z ciekawostek, w barcelońskich marketach można znaleźć kilka produktów - szczególnie mlecznych - pochodzących z Polski.
10 EUR na 3 osoby dziennie? Czyli 3,3 EUR na osobę dziennie, czyli 1,1 EUR na osobodanie dziennie... nie wystarczy.
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#122 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Gollum napisał(a):
Skoro temat brzmi "jedzenie", a nie knajpy, to zapytam, jak kształtują się ceny w barcelońskich sklepach. Dla trzech osób 10 euro dziennie wystarczy na zakupy produktów? Swojego czasu w drogiej ponoć Holandii wystarczało mi z powodzeniem 5 euro, a ja należę do tych, co jedzą baaardzo dużo :twisted:

to zależy co chcesz jeść.
+/- 3,5 euro na dzień to nie za dużo.
celujesz w gotowe rzeczy, które trzeba tylko odgrzać? jeśli tak to na pewno nie starczy. no chyba, że pojedziesz w lecie i dasz cały dzień przeżyć na litrowym kartonie gazpacho i 2-3 bagietkach :lol:
gotując to da się za tyle przeżyć. kluchy, ryż, mleko, musli - z pozoru nudne ale dość urozmaicone. u hindusa większość owoców kosztuje 1€/kg

-- 21 Paź 2014 20:54 --

Anonymous napisał(a):
...
Z ciekawostek, w barcelońskich marketach można znaleźć kilka produktów - szczególnie mlecznych - pochodzących z Polski.
....

co konkretnie widziałeś?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:55 

Jak ktoś chce, wędliny itp. pakowane próżniowo weźmie z kraju to spokojnie za 10 euro dziennie da radę zaopatrując się w DIA, LIDL itp (1 l Sangrii 1 euro, bagietka 0,35-0,40 euro, kg pomidorów 1,5 euro, arbuz kg 0,5-0,7 euro, serki i jogurty w promocji kupowane po 2, całkiem dobre wino butelka 2,5 euro itp, itd).
Podsumowując, ja uważam, że się da, tyle, że przed wyjazdem trzeba wyszukać w/w sklepy w okolicy
Góra
 PM off  
      
#124 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:59 

namteH napisał(a):
co konkretnie widziałeś?

Widziałem jakieś kefiry, a być może też jogurty naturalne. Jeden producent to Mlekovita, a drugiego nie pamiętam - ale wiem, że w Warszawie akurat produktów tego drugiego nie spotkałem nigdy. I piwo też spotkałem, tylko nie wiem czy Tyskie czy Żywiec ale raczej Żywiec :)
Anonymous napisał(a):
Podsumowując, ja uważam, że się da, tyle, że przed wyjazdem trzeba wyszukać w/w sklepy w okolicy

Ale to 10 EUR jest na 3 osoby, nie jedną.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 21 Paź 2014 22:02, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 21 Paź 2014 22:00 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Jeżeli chodzi o 10 EUR / os., a nie 3 os., to polecam Fresc Co, do końca października jest ta promocja (ale tylko w wybranych) 2x1. Za pozostałe 5 EUR spokojnie zapełni się resztę dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 25 Paź 2014 16:11 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Polecam fajną knajpkę przy Łuku Triumfalnym:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... lonia.html
Za ok. 10€ ma się dostęp do bufetu, a tam: sushi, sporo dodatków i, przede wszystkim, grillowane na miejscu mięsko i owoce morza ;)

Przy La Rambli jest też Travel Bar, w miarę sensownie można zjeść, jak na tamtą okolicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 25 Paź 2014 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Andyx napisał(a):
Polecam fajną knajpkę przy Łuku Triumfalnym:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... lonia.html
Za ok. 10€ ma się dostęp do bufetu, a tam: sushi, sporo dodatków i, przede wszystkim, grillowane na miejscu mięsko i owoce morza ;)


Pisano już w tym wątku o tej knajpie (sam polecałem) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Gru 2014 16:56 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
W Barcelonie najbardziej polecam La Hacienda - stylowa, hiszpańsko- meksykańska restauracja… jakoś specjalnie tanio nie jest (pół litra piwa - 5 juro), danie ok 10-12 euro, ale karmią naprawdę dobrze ;) Moje ulubione tego typu miejsce w Barcelonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Lut 2015 20:32 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Zawsze kiedy jestem w Barcelonie na lunch wrzucam kanapki w:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d1519230-Reviews-Bo_de_B-Barcelona_Catalonia.html

Kolejki lokalsów czy turystów świadczą o popularności tego miejsca.

Barcelona również staj się mekką piwoszy. W zeszłym roku powstał browar Edge Brewing Company założony przez Amerykanina.
W każdy piątek mamy możliwość bezpłatnego zwiedzania browaru oraz skosztowania wspaniałego piwa warzonego w tym miejscu. Dodatkowo slow food: burgery, hod dogi.
http://edgebrewing.com/


Ostatnio edytowany przez qyon, 02 Lut 2015 00:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 12 Lut 2015 00:09 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Hej
Czy znajdzie sie w Barcelonie jakies zaglebie tanich, obskurnych smazalni ryb i owocow morza tuz przy jakiejs przystani rybackiej, tak jak to bywa w Polsce? Jesli nie w samym miescie to moze w strefie osiagalnej pociagiem na zwyklym bilecie jednorazowym?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 12 Lut 2015 15:57 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Jest ktoś w stanie polecić jakąś knajpę w Barcelonie z niedrogim piwem i tapas, gdzie można obejrzeć mecz LM ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:23 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Są dziesiątki jeśli nie setki, może zapytaj tam gdzie będziesz nocował który w okolicy (o ile to poza zagłębiem turystycznym)
:-)

@xyrxis - wydaje mi sie ze nie ma,
Moze gdzies na dzikim wybrzezu , ale raczej restauracyjki niz bary zakapiory
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 15 Lut 2015 16:54 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
xyrxis napisał(a):
Hej
Czy znajdzie sie w Barcelonie jakies zaglebie tanich, obskurnych smazalni ryb i owocow morza tuz przy jakiejs przystani rybackiej, tak jak to bywa w Polsce? Jesli nie w samym miescie to moze w strefie osiagalnej pociagiem na zwyklym bilecie jednorazowym?

Jak na razie odpowiem sam sobie. Przeszukujac internet trafilem na cos takiego:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d1050551-Reviews-El_Pescadito_Frito-Barcelona_Catalonia.html
Mozliwe ze komus sie przyda. Jak bede w Barcelonie to na pewno przetestuje to osobiscie.
Mimo wszystko nadal czekam na propozycje innych.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
heh, to ciekawy wątek, bo w Hiszpanii dostęp do ryb olbrzymi, ale restauracji takich które za rozsądne pieniądze zrobią z tą rybą coś ciekawego jest naprawdę niewiele. To już w takiej Jastarni są [były?] smażalnie z ciekawiej przyrządzonymi rybami, naprawdę.

Anyway, jak znajdziesz coś ciekawego to wpisz tutaj, chętnie sprawdzę.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:38 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
a ja polecam kulinarnie bardzo fajny bar z tapasami - Tasca El Tropezon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 21 Lut 2015 18:59 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 106
Loty: 114
Kilometry: 210 752
Ja polecam PimPamPlats.Za soczystego burgera wykonanego z 200gram mięsa w zależności od dodatków zapłacicie 5-6€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 02 Mar 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
La Fonda Del Port Olimpic - bardzo sympatyczne miejsce ale byłem w styczniu 2015 i zaskoczyło mnie, że taki tłok :)
U obsługi słabo z angielskim ale bardzo sympatycznie, zamówiłem z dziewczyną 2x zestaw za 11 euro i 1l sangrii za 6e.
Wyszliśmy i najedzeni i zadowoleni polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:00 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
xyrxis napisał(a):
Jak na razie odpowiem sam sobie. Przeszukujac internet trafilem na cos takiego:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d1050551-Reviews-El_Pescadito_Frito-Barcelona_Catalonia.html
Mozliwe ze komus sie przyda. Jak bede w Barcelonie to na pewno przetestuje to osobiscie.
Mimo wszystko nadal czekam na propozycje innych.


No i przetestowalem. Poprosilismy pana zeby sam wybral cztery dowolne tapasy rybne i dostalismy mini kalamarnice, krazki kalmarow, jakies male rybki i krewetki. Wszystko smazone w panierce i wszystko bardzo smaczne. Kazdy taki tapas kosztuje okolo 4,5 - 5,5 EUR
Niestety przy placeniu byl maly zgrzyt. Okazalo sie ze za buteleczke wina (okolo 500ml) facet policzyl nam 8,65EUR. Nie wiem czy nie mial innego czy po prostu nas naciagnal ale troche to zepsulo caly obraz knajpy.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
xyrxis napisał(a):
...
Niestety przy placeniu byl maly zgrzyt. Okazalo sie ze za buteleczke wina (okolo 500ml) facet policzyl nam 8,65EUR. Nie wiem czy nie mial innego czy po prostu nas naciagnal ale troche to zepsulo caly obraz knajpy.

500 ml to już nie taka buteleczka a i cena też nie z kosmosu. lampka wina to powiedzmy minimum 2 euro a 500ml to trochę ponad 2 lampki.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 22 Mar 2015 16:00 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Tak jak poprzednicy polecam La Fonda Del Port Olimpic - menu dnia jest codziennie bardzo podobne, ale cena bardzo przyzwoita, a jedzenie smaczne. Jako ciekawostka - gdy koleżanka poszła tam sama, to też dostała w ramach zestawu całą butelkę czerwonego wina. :)

Byłyśmy też w dwóch innych knajpkach, ale nic specjalnego.

Jedyna rzecz warta polecenia - Sangria truskawkowa w TapaTapa (dzielnica Barceloneta) - bardzo smaczna, a cena też przystępna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group