forum logo

Forum strony Fly4free.pl

Tanie latanie, Tanie bilety lotnicze
Obecny czas: 23 Lip 2014 23:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 30 Mar 2012 23:28 

wydzielone z viewtopic.php?f=155&t=3064&start=0

hejka.
ja mam w sumie troszkę więcej czasu na barcelone bo ląduje w Gironie o 13 i potem wzdłuż morza chce dojechać do Barcy. Tam reszte dnia i połowe następnego. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z opłatami za parking bo zamierzam wypożyczyć auto?
Ile czasu trzeba przeznaczyć na spokojne zwiedzenie oceanarium i ZOO?

PostWysłany: 30 Mar 2012 23:38 

w barcelonie nie ma oceanarium. jest aquarium i absolutnie nie polecam odwiedzac tego przybytku.

PostWysłany: 30 Mar 2012 23:54 
Awatar użytkownika

Nospin napisał(a):
hejka.
ja mam w sumie troszkę więcej czasu na barcelone bo ląduje w Gironie o 13 i potem wzdłuż morza chce dojechać do Barcy. Tam reszte dnia i połowe następnego. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z opłatami za parking bo zamierzam wypożyczyć auto?
Ile czasu trzeba przeznaczyć na spokojne zwiedzenie oceanarium i ZOO?

doba jakies 30 euro na strzezonym, w strefie zielonej / niebieskiej [cale szeroko pojete miasto ] mozesz stac tylko godzine / dwie godziny na miejscu parkingowym [jesli bedziesz mial szczescie takowe znalezc ]

ogolnie to wypozycz se fure dopiero jak bedziesz wyjezdzal z barcelony, bo na przejazd girona - barcelona i zwiedzanie barcelony to wiecej klopotu niz korzysci z tym samochodem
 Profil PM off  

PostWysłany: 03 Kwi 2012 19:05 

Witam,ja urlopowałem przez tydzień w barcelonie i nastawiony byłem na zobaczenie jak największej liczby miejsc w krótkim czasie. Polecam każdemu Sagrade Familię (jedno z moich ulubionych miejsc) oraz po prostu luźne spacery po których można poczuć klimat tego miasta. Pewnie to banał ale najlepiej jest się zgubić w mieście i odkryć po swojemu miasto a nie kopiować ścieżki innych z przewodników :p
p.s. Miałem ten plus ,że byłem tam z architektem i można powiedzieć że przewodnik był cały czas obok :)
 Profil PM off  

PostWysłany: 03 Kwi 2012 20:35 

gwzd napisał(a):
w barcelonie nie ma oceanarium. jest aquarium i absolutnie nie polecam odwiedzac tego przybytku.

Dlaczego ?
 Profil PM off  

PostWysłany: 03 Kwi 2012 20:55 

z darmowych sprawdzonych atrakcji polecam widok ze szczytu supermarketu, znajdującego sie naprzeciwko fontann :)
spacer plaza, i zdecydowanie zgubienie sie w uliczkach :)
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Kwi 2012 00:07 

vivia napisał(a):
z darmowych sprawdzonych atrakcji polecam widok ze szczytu supermarketu, znajdującego sie naprzeciwko fontann :)

darmowy? za widziałam, że za windę chcieli 1 euro od osoby. jak tam się dostałaś? :>
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Kwi 2012 04:07 

przez centrum handlowe ;p
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Kwi 2012 07:56 

Z tego co pamiętam to z centrum nie dało się na 4 piętro wyjechać.Próbowałem nawet schodami przeciwpożarowymi:) A sam widok super.

amigoucieka.blogspot.com
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Kwi 2012 08:37 

Dało się wjechać spokojnie :) I naprawdę polecam ! Oczywiście również Park Gaudiego, oczywiście jest tam sporo ludzi, ale mimo to - warto. Casa Mila kolejny bardzo popularny punkt. Koniecznie fontanny :))
I potwierdzam - spacer, tak aby się zgubić i zwiedzać małe uliczki, drobnej kawiarenki jest świetnym pomysłem - tylko nie wiem czy starczy Ci czasu. W tamtym roku jak byliśmy pod koniec maja w taki sposób chodziliśmy 6 godzin jednego wieczora/nocy :))
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Kwi 2012 12:31 

Zdecydowanie, samochód to strata czasu, mało parkingów, a jeszcze mniej miejsc. Jeśli to tylko półtora dnia to zdecydowanie polecam komunikację miejską.
W Barcelonie poruszanie się po mieście jest niemalże intuicyjne (przynajmniej dla mnie takie jest, a nie znam ani słowa po hiszpańsku). Polecam przejechac się chociaz raz zwykłym autobusem, bo można zobaczyc bardzo duzo fajnych miejsc, uliczek, sklepów,sklepików. W zeszłym roku byłam 5 dni i właśnie ostatniego wsiadłam po raz pierwszy do autobusu i żałowałam, że cały czas nie korzystałam z komunikacji naziemnej.

Jeśli chodzi o akwarium, to też nie zrobiło na mnie wrażenia. Pójśc można, żeby nie żałowac, ale raczej nie będziesz chciał wrócic.
Jest jakieś takie... zwyczajne. Nic rewelacyjnego tam nie ma. Może te rekiny w tunelu, ale... bez rewelacji. Jeśli się zdecydujesz to na stronie akwarium na pewno jest jakiś bon do wydrukowania ze zniżką - weź bo naprawde wrażenia nie warte swojej ceny.
Z kolei zdecydowanie polecam Zoo. Bardzo fajnie zaprojektowane, żadne miejsce się nie marnuje, masz zwierzaka za zwierzakiem.
Dla porównania w warszawskim zoo 3/4 to same trawniki. Rewelacyjne są pokazy delfinów, płakałam jak dziecko na nich :) Cude są. 2 razy dziennie, informacja na stronie. Samo zoo jest baaardzo kolorowe, żywe, bardzo się wszystkim podoba. Na końcu jest mały sklepik w którym można kupic fajne pocztówki.

W barcelonie jest MNÓSTWO fanastycznych miejsc, ale nie piszę o tych do których trzeba wchodzic, czy płacic. To są poprostu uliczki, maleńkie parki czy nawet można powiedziec ogrody. Wchodź do każdego ogrodu/parku jaki napotkasz, są poprostu niesamowite, bajkowe!! Każdy inny.

I ostatnia rzecz - jeśli jedziesz tylko na 1,5 dnia i nie wiesz kiedy znów tam wrócisz - POD ŻADNYM POZOREM NIE ŚPIJ !!!! Ten czas poświęc na łażenie :)

PostWysłany: 04 Kwi 2012 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 35
Kilometry: 46 663
Cytuj:
W barcelonie jest MNÓSTWO fanastycznych miejsc

I mnóstwo złodziei.
Uwaga na kieszenie i plecaki, a nawet rzeczy pozostawione w samochodzie.
Znajomym doszczętnie okradli samochód, a mieli wyładowane kombi, aż po sam dach.

PostWysłany: 04 Kwi 2012 18:52 

jade w sumie od poniedziałku do czwartku, ale we wtorek pod wieczór jade 50 km od Barcelony zobaczyć nową pocieche mojego przyjaciela. Stwierdziłem, że właśnie poniedziałek wtorek do wieczora zwiedzenie barcelony potem wyjazd do znajomego. I środa raczej wizyta na Camp Nou i meczyk FC Barcelona CF Malaga ;)
no cóz w takim razie jak każdy doradza spacerek to auto zostawie gdzieś na obrzeżach barcy. Bo ląduje w Gironie i chiałbym do Barcelony jechać wzdłuż nadbrzeża.

dzięki za rady ;)

PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:16 

Zbanowany
Dużo muzeów w Barcelonie jest za darmo tylko w pierwsze niedziele miesiąca (MNAC) albo w każdą niedzielę (muzuem Picassa po południu,Museu Maritim itd.). Jak ktoś będzie 23 kwietnia to otwarte będą za darmo Palau Guell i muzeum historii Katalonii.
 Profil PM off  

PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:39 

Polecam targ La Boqueria http://www.boqueria.info/
Fantazja kolorów, zapachów i można zjeść za niewielkie pieniądze np. wielkie krewetki w towarzystwie miejscowych, czy zrobić zakupy.

Co do bezpieczeństwa to jak najbardziej trzeba się pilnować, mam na myśli całą Barcelonę, nie tylko targ- a w szczególności metro. Sam złapałem w mojej kieszeni za rękę gościa, który przed chwilą pytał mnie, czy nie wiem, na którym przystanku ma wysiąść. O tym ale było już w innym poście.

Niemniej Barcelona cudowna... i warta powrotu.

Pozdrawiam
 Profil PM off  

PostWysłany: 17 Mar 2013 16:59 

Witam. Może troszeczkę odejdę od tematu. Czy orientujecie się gdzie w Barcelonie znajdują się jakieś fajne sklepy typu np. Primark czy DirectSport? Pozdrawiam

mod- Odp i cd zakupy-w-barcelonie-outlety,155,4313

PostWysłany: 13 Kwi 2013 00:12 

Loty: 21
Kilometry: 43 549
Jaki bilet na komunikację polecacie-dokładnie na 6 dni?Jest jakiś połączony ze zniżkami do muzeów lub coś podobnego?Nie chciałbym co chwilę kupywac i kasowac biletów w środkach komunikacji miejskiej.Oczywiście gdzie można takie bilety kupic i za ile>czy na lotnisku el prat około 20:00 kupię jakiś kilkudniowy bilet?wysłucham wszystkich porad odnośnie tej sprawy.
 Profil PM off  

PostWysłany: 13 Kwi 2013 00:43 
Moderator forum

77kylo napisał(a):
Jaki bilet na komunikację polecacie-dokładnie na 6 dni?Jest jakiś połączony ze zniżkami do muzeów lub coś podobnego?Nie chciałbym co chwilę kupywac i kasowac biletów w środkach komunikacji miejskiej. Oczywiście gdzie można takie bilety kupic i za ile + czy na lotnisku el prat około 20:00 kupię jakiś kilkudniowy bilet? wysłucham wszystkich porad odnośnie tej sprawy.
kojarzę tylko www.barcelonaCard.com , jeśli nie ArtTicket + 5dniowa TravelCard TMB
o 20ej chyba zamykają IT na lotnisku http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Sat ... stica.html
(TMB na Renfe-Rodalies)

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektorych postach.
 Profil PM off  

PostWysłany: 14 Kwi 2013 02:02 

Loty: 21
Kilometry: 43 549
drogo,a jest jakis bilet 6-dniowy na sama komunikację?lotnisko el prat jest w 1 strefie?
 Profil PM off  

PostWysłany: 14 Kwi 2013 12:06 
Moderator forum

77kylo napisał(a):
drogo,
tak jest jak sie nie chce kasowac i chce znizki :D
Cytuj:
a jest jakis bilet 6-dniowy na sama komunikację?
... zobacz na tmb.cat
ew. jesli musisz 5+1, 4+2, 3+3
Cytuj:
lotnisko el prat jest w 1 strefie?

1 tmb (amt-emt) byla o tym mowa w watku o dojeeezdzie
(z/na , ktory bylby wlasciwszy, bo od znizek na muzea doszlismy do kwestii dojazdu z El Prat,
Moze to o 1szej strefie trzebaby uzupelnic na pierwszej stronie)

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektorych postach.
 Profil PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość