Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2013 14:16 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 270
niebieski
Hej
W lipcu wybieram się po na tygodniowy urlop do Barcelony. W zeszłym roku spędziłem tam też około tygodnia i miasto zachwyciło mnie do tego stopnia że chcę znowu tam wrócić.
Byłem już w dużej części miejsc polecanych dla turystów w przewodnikach (Rambla, Port, Plaże, Camp Nou, La Ribera, Park Guel, Aquarium, Sagrada, Casa Mila, Casa Batllo) Sporo włóczyłem się po uliczkach Born i innych dzielnic.
Napiszcie proszę jeśli znacie jakieś miejsca w Barcelonie na które przy pierwszej wizycie nie starcza czasu. Ulubione placy, skwery, uliczki, miejsca, restauracje, kluby, targowiska wszystko to gdzie fajnie spędziliście czas, a co nie jest w TOP10 Barcelony!
Będę bardzo wdzięczny a po powrocie sam dopisze jakieś fajne miejscówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 14 Cze 2013 14:57 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
Wg.mnie i nie tylko mnie najlepsze lody na świecie!
V I O K O - Passeig de Joan de Borbó, 55. Jest to ulica biegnąca przy porcie od metra Barcelonetta do Plazy o tej samej nazwie.
2.95 E - small cup, jeden smak do wyboru.Polecam temptation!
Będziesz zadowolony!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
A byłeś już w Parku Labirynt? Dla mnie cudowne miejsce. Można odpocząć od tłumów turystów.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2013 15:16 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 270
niebieski
Astrid napisał(a):
A byłeś już w Parku Labirynt? Dla mnie cudowne miejsce. Można odpocząć od tłumów turystów.


Nie byłem! Pójdę!
Właśnie o takie miejsca mi chodzi! O takie w których nie piszą w przewodnikach albo piszą na samym końcu. Wszelkiego rodzaju lodziarnie, lokalne knajpki, Tapas Bary etc tez mile widziane. Piszcioe śmiało!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2013 15:39 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Niedaleko katedry w dzielnicy gotyckiej jest świetna knajpa, Alsur Cafe...
https://www.facebook.com/pages/Alsur-Caf%C3%A9-Palau/194783483884230?id=194783483884230&sk=info
Niesamowite Mojito i klimat. Wskazówka, idąc mija się budynek, na którym zawieszone jest mnóstwo kul, przypominających gałki oczne. Przed samą knajpą są stojaki rowerowe barcelona bicing.
Uliczki w pobliżu muzeum Picassa też są bardzo urocze, szczególnie po zmierzchu.

Z klubów polecam Razzmatazz, popularny ale warty swojej ceny. Bilety najlepiej kupić na plaży (dziwne ale prawdziwe). W zeszłym roku dla osób z tymi wejściówkami był bus z placu Catalunya, osobne wejście i drink. Bilet 10 Euro, natomiast kupując już w samym klubie płaci się 15 Euro, a kolejka ciągnie się przez 2 ulice (no i nie ma koktajlu w cenie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Cze 2013 15:48 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 1
W Barcelonie wieże z ludzi budują :D Wybieram się tam w najbliższy czwartek.

http://castellersdebarcelona.cat/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Cze 2013 22:54 

Rejestracja: 26 Sty 2011
Posty: 10
Polecam punkt widokowy tzw. bunkier - najlepszy punkt widokowy w Barcelonie:-)

Jeśli masz zamiar poimprezować wieczorami to daj znać, bo wiem jak wejść do większości klubów za darmo z list gościnnych:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Cze 2013 10:53 

Rejestracja: 05 Maj 2013
Posty: 24
przemas138 napisał(a):
Polecam punkt widokowy tzw. bunkier - najlepszy punkt widokowy w Barcelonie:-)

Jeśli masz zamiar poimprezować wieczorami to daj znać, bo wiem jak wejść do większości klubów za darmo z list gościnnych:-)


Możesz napisać coś więcej o tym punkcie widokowym?

Ja wybieram sięw lipcu do Barcelony i również chcę ją poznać od trochę inne strony, nie tylko tej znanej z przewodników.

Obowiązkowym punktem jak dla mnie jest tor wyścigowy Circuit de Catalunya, położony ok 30 min pociągiem od Barcelony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2014 16:37 

Rejestracja: 20 Lis 2012
Posty: 18
Widze, ze dawno nikt tu nie zagladal, wiec podbijam pytanie. Z narzeczonym jezdzimy do Barcelony od kilku lat na mecze i przy okazji pokochalismy to miasto, w tym roku rowniez sie wybieramy i chcialabym zobaczyc jakies nowe miejsca, mniej turystyczne, moze ktos cos poleci?
W zeszlym roku odkryciem dla mnie byl wyzej opisany parc del laberint, malo turystow, prawie sami tubylcy z dziecmi, bardzo przyjemnie wspominam to miejsce :)
poza tym zawsze wynajmujemy mieszkanie nieco oddalone od centrum i zawsze w poblizu znajdujemy jakis nieduzy park, gdzie w zasadzie zawsze sa sami tubylcy, nieraz mozna z nimi w pilke zagrac itp czekam na jakies niestandardowe pomysly co by tu jeszcze zobaczyc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2014 19:15 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Niestety nie wiem jak to w sezonie wyglada ale polecam wypad do Badalony - super nadmorskie miasteczko z masa waskich uliczek i klimatu. W styczniu wygladalo jakby nie bylo tam turystow. Najwazniejsze ze dojedziesz tam na zwyklym bilecie metrem lub pociagiem.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sty 2014 19:24 

Rejestracja: 20 Lis 2012
Posty: 18
nie bylismy tam jeszcze, skoro mozna dojechac na zwyklym bilecie to tymbardziej warto, dzieki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Sty 2014 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
xyrxis napisał(a):
...Badalony .... W styczniu wygladalo jakby nie bylo tam turystow. ...

rzadko tam bywam ale mi się wydaje, że tam cały rok nie ma turystów.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2014 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 34
Loty: 82
Kilometry: 136 565
Zachęcam do skorzystania z praktycznej mapy dla podróżujących do Barcelony. Wiele warstw z możliwością filtrowania i opisami oraz zdjęciami.

http://www.arcgis.com/apps/OnePane/basicviewer/index.html?appid=ba8f39b453304b58916a382d1ee16f84
_________________
http://instagram.com/zycie_w_podrozy
http://zyciewpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2024 18:34 

Rejestracja: 02 Sty 2024
Posty: 1
xyrxis napisał(a):
Niestety nie wiem jak to w sezonie wyglada ale polecam wypad do Badalony - super nadmorskie miasteczko z masa waskich uliczek i klimatu. W styczniu wygladalo jakby nie bylo tam turystow. Najwazniejsze ze dojedziesz tam na zwyklym bilecie metrem lub pociagiem.


Zgadzam się w 100%, jeśli plażowanie to Badalona. Sporo szerokich, ale też weższych plaż, dość lużno. piasek. Więcej: Plaże w Badalonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group