Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 24 Maj 2015 15:38 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 43 668
Zbanowany
A opłaca się kupić Barcelona Card? Umożliwia wejście do wybranych atrakcji za darmo, ale z tych ciekawszych to widzę tylko CosmoCaixa. No i to tego darmowy transport publiczny, planuję trzydniową wyprawę, więc może się nada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#142 PostWysłany: 24 Maj 2015 16:41 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Pavvel, policz ile kosztuje bilet do CC i 3dniowy pass tmb (jesli nie byloby taniej z T10)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Maj 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
raczej się nie opłaca.
wejście do CC to 4euro czyli pozostaje kasy na 3 T-10.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 29 Maj 2015 23:52 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
rw30 napisał(a):
strzelam że na liście będzie Hospital St. Pau

gorąco polecam to miejsce

Można tam wejść do środka? Płaci się za wstęp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 30 Maj 2015 08:49 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Tak ,jak najbardziej można -i warto tam wejść.
Zwiedza się starą część szpitala, wejście od Carrer de Sant Antoni Maria Claret.
Wejście jest płatne ,ale to niewielka kwota.
Właściwie to chodzi się wokół pięknych pawilonów, jeden można zobaczyć w środku.
W budynku głównym na parterze i piętrze można podziwiać przepięknie zdobione sale.
Aha, przed wejściem do szpitala jest kontrola security - prześwietlanie torebek i plecaków.
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 31 Maj 2015 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
fly4me napisał(a):
rw30 napisał(a):
strzelam że na liście będzie Hospital St. Pau

gorąco polecam to miejsce

Można tam wejść do środka? Płaci się za wstęp?


polecam wizytę z przewodnikiem - płaci się oczywiście więcej, ale miejsce jest niezwykle oryginalne, ciekawostek jest masa i warto posłuchać od kogoś dobrze zorientowanego 'co, jak i dlaczego' - przypuszczam że, choćby z dobrą dokumentacją, wielu rzeczy się nie dowiemy jeśli pójdziemy sami
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:24 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
W najbliższym czasie będę w Barcelonie. Czy orientujecie się jak jest z biletami do Parku Güell? Czy kolejki są tak duże jak do Sagrady? Zastanawiam się czy kupić bilety przez internet, ale tam trzeba zaznaczyć konkretny dzień oraz godz., a ja w sumie nie wiem dokładnie kiedy tam się będę wybierać... Może jakieś wskazówki co do tego jakie bilety warto kupić przez internet żeby nie stać później w kolejkach?...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 04 Cze 2015 00:16 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
marilyn napisał(a):
W najbliższym czasie będę w Barcelonie. Czy orientujecie się jak jest z biletami do Parku Güell? Czy kolejki są tak duże jak do Sagrady? Zastanawiam się czy kupić bilety przez internet, ale tam trzeba zaznaczyć konkretny dzień oraz godz., a ja w sumie nie wiem dokładnie kiedy tam się będę wybierać... Może jakieś wskazówki co do tego jakie bilety warto kupić przez internet żeby nie stać później w kolejkach?...


w ubiegłym roku, w czasie wakacyjnym, kolejki były horrendalne, więc bilet kupiony przez Internet jest dobrą opcją. turyści z biletami kupionymi online, wchodzą praktycznie od razu, kupując bilet na miejscu tracisz co najmniej godzinę na stanie w kolejce. Proponuję rozpocząć jeden z dni, właśnie od parku Guell,z biletem zakupionym przez Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off
marilyn uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:04 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 7
marilyn napisał(a):
W najbliższym czasie będę w Barcelonie. Czy orientujecie się jak jest z biletami do Parku Güell? Czy kolejki są tak duże jak do Sagrady? Zastanawiam się czy kupić bilety przez internet, ale tam trzeba zaznaczyć konkretny dzień oraz godz., a ja w sumie nie wiem dokładnie kiedy tam się będę wybierać... Może jakieś wskazówki co do tego jakie bilety warto kupić przez internet żeby nie stać później w kolejkach?...


Dwa dni temu wróciłem z Barcelony, kolejki były duże więc tak jak większość na forum polecam kupno biletów przez internet.
Jeśli kupujesz bilet do Parku Guell przez internet to płacisz 7 Euro, a w kasie 8 Euro. Przy Sagradzie nie sprawdzali zbytnio jakie godziny wejścia wybraliśmy ale przy Guell robili to dosyć sumiennie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marilyn uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:24 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Wielkie dzięki za odpowiedzi! W takim razie faktycznie trzeba będzie kupić bilety wcześniej co by nie stać w kolejkach w upale...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 04 Cze 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
gdyby ktoś bardzo chciał (bo opinie są raczej negatywne) to mam do oddania 2 kupony typu 2x1 na wejście do Poble Espanyol.
ważne do końca października dla max 4 osób 1 kupon.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 04 Cze 2015 19:59 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Moim skromnym zdaniem nie warto płacić 8€, żeby usiąść na "ławeczce" w Parku Guell. Darmowa część też jest przyjemna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 10 Cze 2015 11:53 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 4
Na pewno warto kupować bilety on-line, do Sagrady nawet nie trzeba drukować tylko pokazać na telefonie
Polecam samą Sagradę, ale bez wież--nic z nich praktycznie nie widać, widok ze wzgórza TIbidabo znacznie lepszy i za darmo :)
HOspital Sant Pau rewelawcyjny, bilety tańsze niż w innych miejscach (9.8e dla osób do 29 rż z przewodnikiem), a zwiedzających mało, co jak dla mnie,to duży plus. Zwiedzanie z przewodnikiem po angielsku o 12 i o 13, trwa ok godziny, a potem jeszcze można zostąc ile się chce i robić zdjęcia.
Z plaż polecam Somorrostro, ciut dalej od Barcelonetty, można albo kawałek się przejść albo wysiąć staję dalej, jeżeli jedzie się metrem. Jest szersza, mniej ludzi i czystsza woda.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 18 Cze 2015 08:53 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
Ja polecam plażę Nova Icaria. Znajduje się jeszcze dalej na wschód, tuż za Port Olimpic. Wysiada się na tej samej stacji co na plażę Somorrostro (Ciutadella | Vila Olímpica).
Proszę nie sugerować się uproszczoną mapą metra i nie jechać dalej jeden przystanek bo w rzeczywistości linia metra odbija w głąb Barcelony i stacja Bogatell nie jest już tak blisko plaży( wiem bo to przerabiałem :d)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 18 Cze 2015 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a czym akurat ta plaża Cię urzekła?
na oko wygląda tak samo jak te bliżej barcelonety.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:43 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
Mniejszy tłum, więc spokojniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 24 Cze 2015 08:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Mniejszy tłum to chyba dopiero na Mar Belli
Na Novej Icarii nie widać różnicy w ilości ludzi ani na promenadzie ani na plaży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 29 Cze 2015 12:01 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Niedawno wróciłam z Barcelony - zarówno przed Sagrada Familia, jak i Park Guell bilety kupione przez neta na konkretną godzinę były dokładnie sprawdzane.
W Sagradzie pozwolono nam wejść dopiero 10 minut przed czasem (a na wieżę już na konkretną godzinę z biletu),
w Park Guell bilet mieliśmy na g.16.00 - wpuścili nas dokładnie o 16.00, ani minuty wcześniej.

Przed Casa Batllo stałam w kolejce około 30 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 09 Lip 2015 15:01 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Z mniej oczywistych atrakcji polecam odwiedzić cmentarz Poblenou, tym bardziej że można to zrobić przy okazji wycieczki na plażę. Wystarczy wysiąść 2-3 stacje metra dalej od Barcelonetty - na Llacuna.
Myślę, że przejście kilku przecznic na piechotę nikogo nie zabije i nie powino zabrać więcej niż 5-10 minut.
Sam cmentarz jest ciekawy - składa się z 2 części, nowej czyli labiryntu z kilkumetrowych ścian z urnami, pośród których znajdują się części starego cmentarza. A na nich można znaleźć np. taki pomnik:

Załączniki:
DSC05862.JPG
DSC05862.JPG [ 108.31 KiB | Obejrzany 1450 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 10 Lip 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Cmentarz Poblenou jest piękny, ale gdy ja byłem był ścisły zakaz fotografowania i obsługa to podkreślała kilka razy. Jak zakazują to nie robię, choć swoją drogą, tego nie rozumiem. Wszak cmentarz to miejsce pamięci, a gdy zrobię zdjęcie, tym bardziej coś zapamiętam, poszukam po powrocie info w internecie, co to za człowiek ma taki ładny nagrobek...

Cmentarz Montjuic też ładny, tak przy okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group