Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:12 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 8 740
Hej, czy ktoś może wie jakie wymiary może mieć bagaz rejestrowany w AirBerlin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#222 PostWysłany: 29 Maj 2015 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
w warunkach przewozu nie piszą nic o rozmiarach tylko o wadze (str. 10):
http://www.airberlin.com/site/affiliate ... ABB_pl.pdf
podobnie tutaj:
http://www.airberlin.com/pl-PL/site/flu ... reigepaeck
i tutaj:
http://www.airberlin.com/site/landingpa ... urfare.php

myślę, że jeśli Twój bagaż nie będzie miał więcej niż standardowe bodajże 158cm (suma wszystkich boków) to nie masz się czym martwić, jeśli ma mieć więcej to zadzwoń na infolinię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 30 Maj 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
hipeq69 napisał(a):
Hej, mam pytanie o bagaż w turkiszu :)

Mój brat leci trase z Pragi do Tadżykistanu z przesiadka w IST. Jak wiemy przypada tylko 1 bagaż rejestrowany/os, jednak jest konieczne dokupienie kolejnego, tylko, ze TK nie odpisał na maile. Czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem, że musiał dokupić bagaż w Turkiszu i jak to rozwiązał?

Dziekuje i Pozdrawiam :)


Ponawiam i dziękuję :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 16 Cze 2015 06:55 

Rejestracja: 16 Cze 2015
Posty: 5
Cześć,

Dołączyłem ostatnio do WizzDiscount Club, zrobiłem to trochę po fakcie bo kupiłem dzień wcześniej bilety na inny lot WizzAir bez zniżki, ale tu już chyba nic nie mogę zrobić/zmodyfikować?
Rzecz w tym, że na ten pierwszy lot chciałem dokupić bagaż rejestrowany, słyszałem że mam taką możliwość dokupienia do istniejącej rezerwacji, więc wchodzę do niej, wybieram bagaż rejestrowany i ku mojemu zaskoczeniu nie kosztuje on 20 euro (~85 zł), tylko 167 zł. Skąd ta kwota, dlaczego jest taka wysoka?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam,
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 16 Cze 2015 07:24 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Cena bagażu zależy od trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 16 Cze 2015 07:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Od trasy i od terminu. I nie jestem pewien, ale przy kupowaniu lotu ceny walizek są trochę niższe niż przy dokupywaniu ich do istniejącej rezerwacji (przynajmniej tak w FR jest z tego co kojarzę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 16 Cze 2015 08:16 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Tutaj masz bardzo fajny kalkulator:
https://wizzair.com/pl-PL/WizzBaggageFeeCalculator

Sprawdź, czy cena się zgadza. A może przez pomyłkę dokupujesz bagaż w 2 strony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 16 Cze 2015 21:00 

Rejestracja: 16 Cze 2015
Posty: 5
Faktycznie wszystko się zgadza z obliczeniami kalkulatora, dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 23 Cze 2015 08:18 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Lecę tak:
- Katowice -> Frankfurt - Lufa
- Frankfurt -> Singapur - Singapore Airlines
- Singapur -> Szanghaj - Singapore Airlines
1- wszędzie bagaż "powędruje" automatycznie czy trzeba go pobierać z rampy i nadawać ponownie?
2- jak sądzicie: mając w Singapurze 1 godzinę i 15 minut i we Frankfurcie 1 godzinę i 10 minut da radę zdążyć?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 23 Cze 2015 08:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Wszystko kupowane za jednym razem i jest na jednym bilecie? (Po wpisaniu PNR w np checkmytrip masz z Katowic do Szanghaju lot)? Jeśli tak, to:

1. przewędruje
2. tak, skoro sprzedali, to da się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 23 Cze 2015 09:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Fafikdog
We Frankfurcie będziesz musiał się pospieszyć, więc poproś o wystawienie kart pokładowych w Katowicach i zapoznaj się z mapą terminala. W trakcie lotu możesz też poprosić o sprawdzenie numeru bramki (o ile nie będzie wydrukowany na karcie), żeby wiedzieć, dokąd masz się kierować.

W Singapurze będziesz miał nieco więcej czasu, ale pamiętaj, że przy bramce jest jeszcze dodatkowa kontrola bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Cze 2015 09:53 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 06 Lip 2015 18:00 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Co zrobić z bagażem rejestrowanym po przybyciu na lotnisko przed przylotem(Okęcie)? Odprawiam się przez Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 06 Lip 2015 18:18 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Stanowisko bagażowe (baggage drop-off), np. LOT lub inna linia ze Star Alliance, albo zwykłe stanowisko odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Balin uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:41 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 33
Hej, niedługo lecę LOTem z Warszawy do Tbilisi: mam bilet w klasie "ECONOMY SAVER/Klasa ekonomiczna z ograniczeniami". Przeszukałam forum i sprawdziłam informację na stronie LOTu ale to moja pierwsza podróż tymi liniami i chcę się upewnić czy przysługuje mi 1 sztuka bagażu rejestrowanego 23kg (wg tej tabelki http://www.lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany) ? Nie muszę go jakoś "zgłaszać" np. podczas odprawy przez internet, wystarczy że nadam bagaż na stanowisku LOTu na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak - masz bagaż. Nie musisz nic robić, tylko zgłosić się na lotnisku do odprawy. Warto jednak odprawić się online 24h wcześniej, wtedy możesz wybrać miejsce w samolocie. Jeśli jednak tego nie zrobisz to nic się nie stanie - przydzielą Ci na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
buczacza lubi ten post.
buczacza uważa post za pomocny.
 
      
#237 PostWysłany: 29 Lip 2015 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
na ile przed lotem mozna dokupic w RyanAirze walizke rejestrowano ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 29 Lip 2015 09:35 

do 2 godzin przed:
Kod:
Po dokonaniu rezerwacji możliwe będzie dodanie sztuki bagażu rejestrowanego na stronie internetowej wybierając opcję ‘Zarządzaj Rezerwacją’ do 2 godzin przed planowaną godziną odlotu. Opłaty za odprawiany bagaż pobierane są za osobę/za jeden lot w jedną stronę i są niższe, jeśli dokonane były podczas dokonywania rezerwacji online. Wyższe opłaty za bagaż nadawany będą obwiązywać, jeśli ten, wykupywany jest na lotnisku lub za pośrednictwem telefonicznego centrum obsługi firmy Ryanair, w szczycie sezonu i na wybranych kierunkach.

https://www.ryanair.com/pl/warunki-doty ... edbaggage/
Góra
 PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 31 Lip 2015 13:16 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 26
Hej,

Moje pytanie dot. bagażu rejestrowanego w liniach Travel Service (podręcznego w sumie też).
Ta czeska linia realizuje czarter do Grecji, mam podaną max wagę dla rejestrowanego 20kg i 5kg dla podręcznego.
Jest informacja, że za każdy 1kg nadbagażu liczą sobie 24zł, a że są wagi na check-in to mają jak to sprawdzić. Z Waszego doświadczenia są w tej kwestii bardzo restrykcyjni?

Podobnie jeśli chodzi o podręczny - max waga 5kg, a jak przekroczę to 'mogą mnie nie wpuścić' (wg infolinii) - potwierdzacie?
Z góry thx ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 02 Sie 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
Bagażu podręcznego nikt nie waży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group