Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2014 22:53 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
mam kupiony bilet na WMI-BCN wszystkie bilety sa sprzedane i na pewno beda chcieli zabrac czesc podrecznych do luku bagazowego ,
bardzo zalezy mi na czasie zeby byc na noclegu przed 22 bo bd musial dodatkowo placic
a nastepna rzecz chcialbym kupic kilka butelek soku z gumi jagód na free duty i nie chcialbym zeby ktos to rzucał czy cos -
co powiedziec jak beda chcieli zabrac bagaz do luku?


Ostatnio edytowany przez Abcn 22 Sty 2018 15:29, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:06 

Wielkiej filozofii nie ma, przy lotach o bardzo dużym ok i 100% obłożeniu, gdy na pokładzie nie ma tyle miejsca na bagaż podręczny pracownicy gate idą od końca i na wybrane kilkanaście bagaży przyklejają naklejki na bagaż, który należy oddać do luku i w związku z czym czasami jak komuś się spieszy, przewozi elektronikę lub dba o stan swojego bagażu mimo, że tu będzie wyśmiany wystarczy, że ustawi się na początku w kolejce do gate.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:07 

ustaw się w kolejce, pierwszych 90 bagaży leci na pokładzie
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:53 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Mam pytanie odnośnie ewentualnej konieczności oddania swojego bagażu podręcznego do luku. Jestem przygotowana na taką ewentualność, gdyż mamy twarde walizki o idealnych wymiarach czyli pewnie idealne "kandydatki" do oddelegowania do luku. Jak to będzie wyglądało? Czy podczas boardingu ktoś mnie zatrzyma i co z tą walizką? Będę ją musiała gdzieś po prostu zostawić i liczyć, że nie pomylą samolotu? Bo skoro odprawa zrobiona online to kiedy właściwie odbędzie się kontrola tych bagaży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:57 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 92
Loty: 14
Kilometry: 26 318
Pare razy widzialem, ze podreczny który szedł do luku był wystawiony od razu po lądowaniu przy schodkach, wiec chyba nie powinno się na niego długo czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2014 10:07 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
na dwa moje ostatnie loty Ryanem załapałem się na pakowanie bagaży do luku.
Wygląda to w ten sposób, że obsługa lotniska podchodzi z pytaniem czy nie mógłbym włożyć torby do luku. Nie robiłem problemów. Niektórzy się nie zgadzali i pani po prostu pytała kolejnych. Koniec końców w samolocie było całkiem sporo miejsca na bagaże, więc na pewno nic nie liczą tylko "na oko".
Oddawało się bagaż na płycie, odbiór dwukrotnie z karuzeli, a nie z płyty czyli trzeba chwilę poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2014 10:29 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
opo właśnie o to mi chodziło, w którym momencie będę go musiała oddać. Podoba mi się jednak opcja, iż mogę się nie zgodzić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Polin napisał(a):
opo właśnie o to mi chodziło, w którym momencie będę go musiała oddać. Podoba mi się jednak opcja, iż mogę się nie zgodzić ;)

Kilkukrotnie próbowano mi "zabrać" walizkę. Można się nie zgodzić - ja zawsze grzecznie odpowiadałam, że po przylocie bardzo się spieszę na busa/inny lot/cokolwiek. Nie było problemów zarówno w Polsce jak i za granicą. Najbezpieczniej jednak ustawić się na początku/w środku kolejki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Paź 2014 10:50 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
Witam

Mam pytanie czy dobrym pomysłem jest zapytanie obsługii na lotnisku o możliwość nadania do luku bagaży podręcznych.
Chodzi mi o to że lecę z całą rodziną do Chanii. Bedzie nas czworo w tym dwoje dzieci (9 i 2 latka) mamy razem 4 podręczne i jeden rejestrowy.
Nie bardzo chce mi się ogarniać tego wszystkiego i pomyslałem że skoro nadaję jeden duży to może nadam dodatkowo 3 podręczne i będę miał mniej roboty.
Dodam że będziemy mieli jeszcze wózek :lol:
Jakie są wasze za i przeciw w takim rozwiązaniu w tej sytuacji?

Mam nadzieję że w miarę jasno napisałem ;)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Paź 2014 11:01 

Nadając bagaż rejestrowany przy dużym obłożeniu lotu sami zapytają czy nie chcesz za darmo również bagaż podręczny do luku bagażowego, gdyby jednak nie zapytali naświetl w dwóch zdaniach mówiąc to co tu napisałeś i upewniwszy się że za darmo nie powinno być problemu.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Paź 2014 11:20 

Nie będzie problemu ani z nadaniem bagażu podręcznego do luku, ani z tym, żeby go wziąć na pokład. Ostatnio kilka razy leciałam FR i obsługa na różnych lotniskach naprawdę elastycznie do tego podchodzi. Jak mówisz, że masz przesiadkę to bez problemu wpuszczą Cię z walizką na pokład. Jak podejdziesz i powiesz, że chcesz nadać bagaż - również bez problemu. Bagaż oddaje się na wózek przed wejściem do samolotu a odbiera się z taśmy bagażowej.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2014 16:17 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Ostatnio zaskoczyli mnie od tyłu i nie było czasu na reakcję,a miałem kilka butelek w bagażu.Udało się usunąć te nalepki i wniosłem walizkę na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2015 16:29 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Anonymous napisał(a):
Bagaż oddaje się na wózek przed wejściem do samolotu a odbiera się z taśmy bagażowej.
maltanski napisał(a):
Pare razy widzialem, ze podreczny który szedł do luku był wystawiony od razu po lądowaniu przy schodkach

Może ktoś jednoznacznie potwierdzić, która wersja obecnie obowiązuje w Ryanair? Pytam w imieniu osoby, która nigdy nie leciała samolotem oraz nie zna angielskiego i chciałbym ją przygotować na wszystkie ewentualności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Sty 2015 16:35 

ja miałam nadany bagaż kilka razy i zawsze był do odbioru na taśmie, nigdy nie spotkałam się z sytuacją, by bagaż był do odbioru przy wyjściu z samolotu (może i się takie zdarzają ale na pewno rzadziej)

Z moich ostatnich obserwacji - jeśli wsiada się do samolotu jako jedne z ostatnich osób to chyba obsłudze zależy, żeby jak najszybciej zakończyć boarding i wpuszczają z walizkami. Bo nie sądzę, żeby liczyli ile walizek podręcznych dali do luku ;)
Góra
 PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2015 16:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Anonymous napisał(a):
Bagaż oddaje się na wózek przed wejściem do samolotu a odbiera się z taśmy bagażowej.

Potwierdzam, tak było na trasie WMI-STN w zaszłą sobotę.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Przez ostatnich moich 6 lotów ryanairem nasze walizki były oznaczone do luku, (co akurat dla nas jest wygodą, bo nie trzeba ich dźwigać na górę) i zawsze później były odbierane z taśmy.
Na przedostatnim locie podeszła do nas Pani z ryana i jak zwykle chciała nam przykleić naklejki, bo jak zwykle jesteśmy przy końcu kolejki, ale że akurat w przypadku tego lotu zależało nam na czasie po przylocie, poprosiliśmy o możliwość zabrania na pokład i nie było problemu, nie przykleiła nam naklejek na bagaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Wczoraj podczas wieczornego lotu STN - GDN jednej pasażerce zabrano podręczny do luku bagażowego. Problem pojawił się, kiedy w GDN okazało się, że w tym podręcznym miała wszystkie dokumenty i nie mogła przejść kontroli paszportowej :D
Mega zamieszanie i afera z zaangażowaniem straży granicznej doprowadziły do szczęśliwego zakończenia.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:08 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 2
Czy bagaż podręczny można nadać do luku za darmo jeszcze przed odprawą tam gdzie się oddaje bagaż rejestrowany? I czy wtedy mogą się w nim znajdować płyny o pojemności powyżej 100 ml?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie. Bagaz oddajesz przed wejsciem do samolotu na plycie lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:15 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Nie wierzę co to za pytanie :D

Przecież gdyby można było przed odprawą jeszcze nadać bagaż podręczny to pewnie każdy by to robił i nie martwił się np. kosmetykami i ich pojemnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group