Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sie 2015 11:44 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Już widzę że wynajem auta na Azorach to jakiś hardkor. Do tej pory wszędzie gdzie wypożyczałem to odpowiedź na mejla przychodziła natychmiastowo, tutaj już 2 tygodnie próbuję to załatwić a i tak na większość pytań (o depozyt i ubezpieczenie) mi nie odpowiadają a ich strony nie są aktualizowane od dłuższego czasu :)

Czy jest jakaś wypożyczalnia która oferuje pełne ubezpieczenie w normalnej cenie? Z tego co widzę to na październik cen wynajmu aut są niskie (koło 25 euro na dzień) ale ubezpieczenie jest rozbijane na cdw, tp i pełne i kosztuje przynajmniej drugie tyle a najczęściej jeszcze więcej :/ flordonorte-rentacar.com tutaj wygląda ok ale niestety nie mają wolnych aut ... Do tej pory brałem zawsze pełne ubezpieczenie ale może na Azorach nie potrzeba? Jakie są wasze opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#42 PostWysłany: 30 Sie 2015 04:12 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Moim zdaniem nie ma potrzeby brania pełnego ubezpieczenia. Dobra infrastruktura - gorsze drogi jedynie we wschodniej części wyspy. Kierowcy jeżdżą spokojnie. W Poncie Delgadzie każdy zatrzymywał się, aby nas puścić na pasach. Samochód zdecydowanie rezerwować z wypożyczeniem. My braliśmy na miejscu skuter 125 cc, dopiero po dwóch dniach (od poniedziałku) był dostępny na 5 dni, o samochodzie można było zapomnieć. Motocykl braliśmy od
Cytuj:
Nuno Vasco Carvalho
Rua Antonio Joaquim Nunes Silva 55-A
9500-002 Ponta Delgada - S. Miguel Acores
tel/fax 296 628 304
e-mail bikerental@sapo.pt

Płaciliśmy 26 EUR za dzień w szczycie sezonu, w cenie OC. Motocykle nówki sztuki. Facet konkretny i dobrze mówi po angielsku. Jedyne zastrzeżenie, że oprócz depozytu, brał numer karty wraz z numer CVV. Kartkę podarł po oddaniu skutera. Dziwna praktyka, więc tak jak w moim przypadku zalecam podanie mniej ważnej karty gdzie nie ma trylionów;) Depozyt zrobiliśmy w gotówce, oczywiście można też kartą.

Z tego co zauważyłem odnośnie samochodów niezłe branie ma autatlantis czy coś takiego (mają stoisko na lotnisku)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 10 Paź 2015 11:04 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
W listopadzie lecimy do Ponty Delgady, wypozyczylem samochód przez ECR, przydzielili mi LUSO RENT, korzystał ktoś?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Paź 2015 00:02 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Nie wypożyczałem u nich ale być może zrobię to tuż przed Twoim wyjazdem. Ofertę mają bardzo dobrą. Mały samochód za 20 euro dziennie + 10 euro dziennie za SDCW (dla porównania autoramalhense/7 lombas 24 eur + 9 eur za CDW). Opinii dużo nie ma, tragedii chyba nie ma http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... zores.html

Na plus to że odpisali natychmiastowo co w porównaniu do innych firm odpowiadających po paru dniach jest chyba dobrą oznaką. 800 eur blokują na karcie, chyba że weźmie się ubezpieczenie wtedy blokują tylko 10% (80 EUR)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Paź 2015 22:29 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Na jakiego maila pisales? Przez ECR za 24h wyszło mi 120zl więc lepiej bezpośrednio z ubezpieczeniem ;)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:28 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
azores@lusorentacar.com

Mała poprawka, zarezerwowałem auto z SDCW i kaucja to 200 euro (blokada na karcie), 80 euro blokady jest gdy weźmie się wszystkie ubezpieczenia tj. lusterka, felgi, szyby itd. które kosztuje jeszcze dodatkowe 5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Paź 2015 08:30 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Myślę że cenna informacja dla wypożyczających auto.
Jestem świeżo po wypożyczeniu auta na Azorach w PDL Brałem w Micauto przez economycarrentals, Fiesta or similar- zdecydowanie najtansza oferta, wada - w warunkach info o wkładzie własnym 1000 eur.
Pan z Micauto czekał na lotnisku z kartką z nazwiskiem, samochód podstawiony na parkingu obok lotniska - nowiutka Kia Rio, rocznik 2015, przebieg 13 000km. Pan spisał dane z prawa jazdy, obejrzelismy samochód - i tyle, całość zajęła może 5 minut;) Żadnego depozytu, nie musiałem podawać nawet nr karty, nic. Dodatkowo samochód miałem zaklepany na 2 dni - do godz. 18:30. odlot mieliśmy następnego dnia po 6 - bez problemu pozwolono nam oddać auto o 5:00 kolejnego dnia, bez dopłaty za dodatkowy czas i nietypową godzinę zwrotu. Płatność gotówką przy zwrocie (49 eur), zero problemów, oględziny bardzo pobieżne, zwrot pod samymi drzwiami lotniska.
Minimum formalności przy przyjemnej cenie. Polecam!

Załączniki:
IMG_20151015_121512.jpg
IMG_20151015_121512.jpg [ 218.53 KiB | Obejrzany 4063 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Lis 2015 02:12 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Ostatecznie wybrałem Auto Ramalhense i mogę polecić. 120 euro za pięć dni. Bookowałem Suzuki Alto a dostałem nowiutką, kilkumiesięczną Corsę Turbo z bardzo oszczędnym i całkiem mocnym silnikiem. Oczywiście żadnych blokad czy żadnego spisywania danych z karty. Poprosiłem nawet o przedłużenie wypożyczenia o jeszcze jedną godzinę na kilka godzin przed oddaniem i szybko dostałem odp. "no problem, enjoy your holiday". Płatność gotówką albo kartą przy zdaniu auta :) Podejście do klienta wzorowe, bardzo szybki i profesjonalny kontakt. Tylko uprzedzam, że Pan dokładnie pokazał jakie rysy były już na samochodzie i na zdaniu auta pobieżnie sprawdził czy nie ma nowych. Nie wiem więc czy w przypadku tych nowych aut nie byłoby problemów w razie jakiś nowych większych zarysowań czy odprysków. Polecam zatem sobie wykupić ubezpieczenie excessu za parę euro dla świętego spokoju. Nie warto brać ubezpieczenia od samej wypożyczalni, bo jest bardzo niekorzystne i zbójeckie cenowo...

Na koniec tip. Z tego co się dowiadywałem to oni zmieniają flotę na nowszą i te starsze auta wycofują. Przy parodniowym wypożyczeniu szanse na upgrade znacząco rosną, bo Alto i Yarisy są raczej dysponowane na krótkie wypożyczenia. Jak się okazało w moim ośrodku nie byłem jedynym ich klientem z upgradem do Corsy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Gru 2015 18:51 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Czesc , przedwczoraj wrocilem z Ponta Delgada , bylem 3 dni i dwa razy wypozyczalem auto na caly dzien , korzystalem z wypozyczalni Ilhaverde , bo akurat byla przy hotelu.Pierwszego dnia bylo to Renault Captur 23 tys przebiegu z klima i nawigacja ,cena 72 E z pelnym ubezpieczeniem, blokuja na karcie 59 E mowia ze za paliwo.Trzeciego dnia byla to jakas mala Honda , cena 49 E bez ubezpieczenia , blokuja 1187 E na karcie.Jeszcze nie odblokowali kasy ale to trwa podobno 3-5 dni.Zrobilem w sumie ok 300 km jezdzi sie dobrze i bezpiecznie, full ubezpieczenie wydaje mi sie niekonieczne. Cena paliwa 1,30 E.Drugiego dnia przechodzilo tornado, wialo w porywach 150 km/h i auto sobie odpuscilem.Nic wczesniej nie rezerwowalem po prostu przychodzilem i bralem auto od reki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#50 PostWysłany: 30 Gru 2015 01:37 

Rejestracja: 25 Mar 2014
Posty: 1
Witam
Jestem nowy, wybaczcie babole jeśli je popełnię.

nina104 napisał(a):
Ale mamy samochód na cały pobyt i mamy zamiar jeździć po wyspie. Co jest warte zobaczenia i jakieś sugestie ? Jakie ceny , bo jesteśmy budget turyści. :)

Nina napisz proszę z jakiej wypożyczalni masz auto . lecę w podobnym terminie i bez auta raczej mało zwiedzę a z tego co Piszecie autobus nie ma za bardzo sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Sty 2016 10:56 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 1
Czy jest możliwość wynajmu auta w ponta delgada nie posiadając karty kredytowej tylko przez płatność gotówką?

Wysłane z mojego HTC One max przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#52 PostWysłany: 31 Sty 2016 10:05 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Samochód rezerwował mi właściciel mieszkania, umowiłam się z nim dużo wcześniej, bo chcieliśmy opcję- odbiór w mieście sprzed apartamantu, zwrot na lotnisku przed wylotem. Nie wiem czy przepłaciliśmy , nie sprawdzałam. Ale firma ok, punktualna, a gdy trafił nam się flak w oponie, podstawili drugi samochód w ciągu 10 min (fakt, było to w Ponta Delgada!).Nie blokowali kasy przy pełnym ubezpieczeniu tylko spisali nr karty kredytowej. Ubezpieczenie również to full nie obejmuje krawężników, gdy na nie wjedziesz, a uliczki są wąskie, więc tu trzeba uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Lut 2016 15:53 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
niciej napisał(a):
Myślę że cenna informacja dla wypożyczających auto.
Jestem świeżo po wypożyczeniu auta na Azorach w PDL Brałem w Micauto przez economycarrentals, Fiesta or similar- zdecydowanie najtansza oferta, wada - w warunkach info o wkładzie własnym 1000 eur.
Pan z Micauto czekał na lotnisku z kartką z nazwiskiem, samochód podstawiony na parkingu obok lotniska - nowiutka Kia Rio, rocznik 2015, przebieg 13 000km. Pan spisał dane z prawa jazdy, obejrzelismy samochód - i tyle, całość zajęła może 5 minut;) Żadnego depozytu, nie musiałem podawać nawet nr karty, nic. Dodatkowo samochód miałem zaklepany na 2 dni - do godz. 18:30. odlot mieliśmy następnego dnia po 6 - bez problemu pozwolono nam oddać auto o 5:00 kolejnego dnia, bez dopłaty za dodatkowy czas i nietypową godzinę zwrotu. Płatność gotówką przy zwrocie (49 eur), zero problemów, oględziny bardzo pobieżne, zwrot pod samymi drzwiami lotniska.
Minimum formalności przy przyjemnej cenie. Polecam!

Potwierdzam co napisałeś. Micauto to totalnie bezproblemowa wypożyczalnia. Auto brałem w pobliżu portu, zwróciłem na lotnisku. Formalności przy wydaniu - max 10 minut. Odbiór - 2 minuty! Karta debetowa, gotówka i jak tam chcesz.

Zdecydowanie nie polecam Ilha Verde jeżeli macie autoryzację telefoniczną transakcji na karcie od pewnej kwoty. To trwa i będziecie olewani przez obsługę. Dodatkowo bezczelnie gość z obsługi na lotnisku próbował jeszcze z kodem CVV bez mojej zgody.
Na drugi dzień byłem w ich biurze jeszcze raz. Wg nich ja to auto wypożyczyłem!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Lut 2016 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zrobiłem dwie rezerwacje przez ECR jedna delikatnie tańsza Ilha Verde i druga w Luso (pierwszą anulowałem za darmo po przeczytaniu opinii, druga wkład własny 800 EUR, mam ubezpieczenie zewnętrzne więc to nie problem).

Za tydzień zapłaciłem 120 EUR, zabrakło im klasy C i dostałem klasę H+ dwuletnie Audi A3 w dieselu (ON 1 euro /litr) miły upgrade. :D
Wynajem płaciłem gotówką, udział własny kk.

Zwrot bezproblemowy (a zdążyłem przywalić zderzakiem w wysoki krawężnik i lekko porysować felgę w wąskim przejeździe) polecam z czystym sercem. :twisted:

Nie bardzo widzę opcję zwiedzania na szybko bez samochodu, przystanki są, regularne autobusy widziałem tylko w Ponta Delgada, ale kto co lubi, sporo autostopowiczów we wschodniej pustszej części wyspy.

Jednego nawet zabraliśmy, złapał mnie "na trupa" leżał na poboczu serpentyny i nie chciało mu się już iść w dół, o dziwo mówił po polsku z akcentem ;) a wyglądał na Portugalczyka.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Lut 2016 00:06 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
sztuka007 napisał(a):
Czy jest możliwość wynajmu auta w ponta delgada nie posiadając karty kredytowej tylko przez płatność gotówką?

Wysłane z mojego HTC One max przy użyciu Tapatalka



Jest taka możliwość, np. Auto Cunha
Góra
 Profil Relacje PM off
sztuka007 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 11 Lut 2016 00:14 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
[quote="mashacra"]

Za tydzień zapłaciłem 120 EUR, zabrakło im klasy C i dostałem dwuletnie Audi A3 w dieselu (ON 1 euro /litr) miły upgrade. :D
Wynajem płaciłem gotówką, udział własny kk.

Mashacra, w jakim miesiącu miałeś tydzień za 120 eur ? Miałeś jakieś normalne czy jakieś "dziwne" godziny przylotu - jak szukam to po 20 doliczają po 30 eur. Czeka ktoś na lotnisku - gdzie mają "bazę"?

dz i pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Lut 2016 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jestem właśnie w drodze powrotnej ;) loty z OPO więc przylot był jakoś po 17 wylot po 12. Rezerwacja robiona z wyprzedzeniem. No i im bliżej lata tym pewnie będzie drożej.

Człowiek z kartką LUSO czeka przy wyjściu, ma przenośny terminal, samochód odbierasz na parkingu przed lotniskiem (przywoził go z kolegą na 2 samochody) zwrot też na lotnisku o umówionej godzinie (akurat później mailowo przesunąłem bez problemu czas zwrotu o 45 min.).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:18 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
dzięki, miłego lotu;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Kwi 2016 12:39 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 21
marcin89 napisał(a):
Zdecydowałem się w końcu na autocunha, zgodnie z tym co pisałem wyżej, cena wychodzi 198 euro za sześć dni.
Odpisały mi tylko te wypożyczalnie o których pisałem.
Mają na mnie czekać pod lotniskiem z autem.


Podsumowując wypożyczalnie autocunha to wszystko było ok.
Pod lotniskiem czekał Pan z samochodem (pomimo opóźnienia lotu), spisał tylko dane karty kredytowej, ale nie blokował żadnej kwoty.
Dali nam Toyotę Aygo, nie było z autem żadnym problemów, radziło sobie na drogach (zrobiłem jakieś 500 km).
Zdanie auta też raczej bez problemu, podjechałem na lotnisko i po paru minutach zadzwoniłem spytać gdzie jest ktoś po odbiór auta, okazało się, że Pani odbierająca auta stanęła kawałek dalej. Auta nie sprawdzali (tylko poziom paliwa), po prostu odebrali i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Maj 2016 11:52 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy rezerwował ktoś w Micauto przez ich stronę? Po jakim czasie przychodzi potwierdzenie na maila? Wczoraj robiłem rezerwację i nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group