Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2014 10:28 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Witam

Planuję wyjazd do Macedonii i Albanii, jednym z wariantów lotu jaki rozważam jest lot z Salonik do Modlina.
Pytanie tylko jak dostać się do tego miasta z Albanii - przejrzałem różne fora, tripadvisory, lonelyplanet, wszyscy piszą, że coś jeździ np. z Korce do Salonik, ale nigdzie żadnych konkretów. Ile kosztuje taki przejazd, jak długo się jedzie, może jakiś rozkład jazdy, link do strony? Może wymagam trochę za dużo od Albańczyków, ale gdzieś chyba takie podstawowe informacje muszą być?

Może ktoś był i osobiście pokonał taką trasę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lip 2014 10:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Proszę
http://www.ktelmacedonia.gr/en/routes/list/tid=43

http://www.crazy-holidays.gr/222CCC0A.en.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2014 12:48 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Wielkie dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2014 12:54 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Mam pytanie - czy jest jakiś autobus jeżdżący na trasie Saranda - Igoumenitsa. Chcemy uniknąć promu na Korfu a potem kolejnego do Igoumenitsa (koszt 19eur + 10eu) więc wychodzi trochę drogo, autobus byłby z pewnością tańszy, o ile taki jeździ?

Czytałam że do Aten z Sarandy jeżdżą - tylko pewnie inną trasą i nie przejeżdżają przez Igoumenitsę?

Z góry dzięki za pomoc!
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2014 13:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Jak poszukałem, to tylko przez Ioannina do Saranda
Góra
 Profil Relacje PM off
karin861 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2014 10:49 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Zeus napisał(a):
Jak poszukałem, to tylko przez Ioannina tylko do Saranda

Czyli najpierw trzeba przejechać z Tirany do Sarendy a potem bus do Ioanninę? Czy da się bezpośrednio do Ioanniny z Tirany?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2014 11:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Jest, wszystkie autobusy w relacji Tirana - Saloniki (do Aten bodajże też) zatrzymują się w Ioaninie
np. http://www.crazy-holidays.gr/F4DCE852.el.aspx

Warto posiedzieć jeden dzień albo 2 w Ioaninie, naprawdę ładne miasto, tak samo jak pobliskie Zagorohoria albo Metsovo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2014 12:09 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Zeus napisał(a):
Jest, wszystkie autobusy w relacji Tirana - Saloniki (do Aten bodajże też) zatrzymują się w Ioaninie
np. http://www.crazy-holidays.gr/F4DCE852.el.aspx

Warto posiedzieć jeden dzień albo 2 w Ioaninie, naprawdę ładne miasto, tak samo jak pobliskie Zagorohoria albo Metsovo :)


Dzięki Zeus! :)

Mamy właśnie taki zamiar - posiedzieć 2 dni w Ioaninie i przejechać do Zagohorii oraz Kastorii :)
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2015 13:58 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Poszukuję opcji (najlepiej nocnej) dojazdu z Aten do Sarandy.

Przekopując internet znalazłem info o nocnym autobusie startującym z Aten (przystanek przy Theodorou Deligianni) o 20:00. Podróż trwa ok. 10 godzin.

Źródło: http://www.hairylemonhostel.com/transportation.php
Kod:
Buses run twice daily from Saranda to Athens as well as from Athens to Saranda.
--- Buses leave from Athens to Saranda at 8:30 and 20:00
--- Buses Leave from Saranda to Athens 7:00 and 19:00
*Buses arrive in and depart from Athens on Theodorou Deligianni Street, just outside the Metaksurgjio Metro stop; the journey takes approximately 10 hours*


Tutaj potwierdzenie tego info i fotka biura sprzedaży biletów. http://findingthefreedom.com/athens-to-saranda/

Wynika z niej, że przewoźnik to PERMETI EXPRESS. Jednak poza telefonem nie widzę żadnego info o www, czy email. W sieci na ich temat niewiele jest.

Ktoś coś wie n/t tego przewoźnika. Można im zaufać? Czy godziny odjazdu są pewne? Czy kursuje codziennie? Jakie są aktualne ceny biletów?
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
info@papadakisalbania.com albo info@dimidistours.gr wyjazd z Aten o 20:00 przyjazd do Agioi Saranta o 05:30 http://papadakisalbania.com/index-314.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2015 16:39 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Dzięki Zeus. Wprawdzie nie mają wersji angielskiej, ale translator pomógł. Mam tylko nadzieję, że komunikuja się mailowo po angielsku.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
@km040711 Jak nie odpiszą ci, to mogę ci pomóc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sie 2015 10:13 

Rejestracja: 07 Sie 2015
Posty: 1
km040711 napisał(a):
Poszukuję opcji (najlepiej nocnej) dojazdu z Aten do Sarandy.Przekopując internet znalazłem info o nocnym autobusie startującym z Aten (przystanek przy Theodorou Deligianni) o 20:00. Podróż trwa ok. 10 godzin.Źródło: http://www.hairylemonhostel.com/transportation.php
Kod:
Buses run twice daily from Saranda to Athens as well as from Athens to Saranda.--- Buses leave from Athens to Saranda at 8:30 and 20:00--- Buses Leave from Saranda to Athens 7:00 and 19:00*Buses arrive in and depart from Athens on Theodorou Deligianni Street, just outside the Metaksurgjio Metro stop; the journey takes approximately 10 hours*
Tutaj potwierdzenie tego info i fotka biura sprzedaży biletów. http://findingthefreedom.com/athens-to-saranda/Wynika z niej, że przewoźnik to PERMETI EXPRESS. Jednak poza telefonem nie widzę żadnego info o www, czy email. W sieci na ich temat niewiele jest.Ktoś coś wie n/t tego przewoźnika. Można im zaufać? Czy godziny odjazdu są pewne? Czy kursuje codziennie? Jakie są aktualne ceny biletów?


Cześć czy udało się Wam jakoś potwiedzić ceny i czy faktycznie kursują? Szukam połączenia jakiegoś do Sarandy. Ale czartery w tym roku jakieś abstrakcyjne albo nie mają tylu miejsc ile potrzebuję, więc wymyslilem ze zamiast tłuc się autobusem 2000 km to polecę do Aten Ryanair'em i weżmiemy busa. Chyba ze macie lepszy pomysl :D Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Sie 2015 10:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Autobusy jadą i będą jeździć non stop do Albanii z Grecji. Raczej beż problemu kupisz bilet na przejazd do Agioi Saranda.

Druga opcja do Agioi Saranda, to samolot do Corfu i potem promem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lis 2015 22:40 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Zeus napisał(a):
@km040711 Jak nie odpiszą ci, to mogę ci pomóc ;)


Jednak muszę Cię prosić o pomoc.

Tym razem jednak chodzi mi o trasę Tirana - Ateny. Na stronie papadakisalbania.com widnieje kurs o 17:00 wyjazd z Tirany i 10:00 następnego dnia dojazd do Aten.
Korzystając z Google translatora napisałem do nich kilka pytań po albańsku i grecku:
1) Czy ten i inne kursy odbywają się codziennie? Również poza sezonem, np. w zimie?
2) Czy nie ma problemów z dostępnością miejsc w autobusie? Czy można jakoś wcześniej zarezerwować bilet?
3) Ile kosztuje bilet na takiej trasie?
Niestety nie odpisali... Być może powodem jest jakość tłumaczenia z translatora, ale nie napisali nawet nic w stylu, że nie rozumieją itp.

Planuję swoją kolejną wyprawę z cyklu "z północy na południe Europy autobusem" tym razem vol. 2 :D i ten odcinek jest jednym z kluczowych.

Myślę też, że uwiarygodnienie (mam nadzieję) bądź nie (oby nie) tego przewoźnika będzie pomocne również dla innych.

Jesteś w stanie jakoś pomóc?
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lis 2015 22:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Spoko, jutro napiszę do nich ;)

Ale raczej nie będzie problemu z dostępnością, bo co chwilę jedzie jakiś bus z Tirany do Grecji. Zawsze można rozwazić busa z Sarandë albo z Gjirokastёr do Grecji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group