Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:28 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Witam!

61 lotów za sobą, podróży pociągami, promami i autobusami też trochę. Ale przyszedł czas na coś do czego szykuję się już od dłuższego czasu. Coś co wielu może ocenić jako coś głupiego i bezsensownego, a część jako wspaniałą przygodę za niewielkie pieniądze. Oczywiście zaliczam się do tych drugich :-)

Image

Zaczynam dzień wcześniej lotem do Turku. 10.03. wieczorem będę dopingował naszych skoczków na konkursie PŚ w Kuopio. A później... już jazda jak widać na załączonym obrazku :-)

W miarę dostępu do internetu będę starał się na bieżąco pisać relację z wyprawy.

edit: zmiana flagi Gibraltaru na właściwą.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.


Ostatnio edytowany przez km040711 04 Mar 2015 19:29, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
32 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Gibraltar ma zdecydowanie inną flagę :)

zanim wyruszysz możesz słowem wstępu opowiedzieć gdzie kupiłeś bilety
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
km040711 lubi ten post.
km040711 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:41 

Masz rozmach. Zazdroszczę wolnego czasu. Powodzenia!
Ten przejazd zaplanowałeś tak by spać w tych autobusach? Czym wracasz do Polski? :)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:50 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
namteH napisał(a):
Gibraltar ma zdecydowanie inną flagę :)

zanim wyruszysz możesz słowem wstępu opowiedzieć gdzie kupiłeś bilety


Dzięki namteH za szybką reakcję, bo tworzę z tego obrazka koszulki i byłby niezły zonk :oops: Człowiek uczy się całe życie.

Autobusy to: Onnibus, LuxExpress, SimpleExpress, PolskiBus, Eurolines, MegaBus, Alsa, Daibus i Avanzabus. Kiedy dokładnie, czym i jak - to już będę pisał na bieżąco.

Don Bartoss napisał(a):
Masz rozmach. Zazdroszczę wolnego czasu. Powodzenia!
Ten przejazd zaplanowałeś tak by spać w tych autobusach? Czym wracasz do Polski? :)


5 noclegów w hostelach: Helsinki, Ryga, Praga, Barcelona i Malaga. Pozostałe w autobusie. Powrót z Malagi FR przez Charleroi do Modlina.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.


Ostatnio edytowany przez km040711 04 Mar 2015 15:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Szalone. Podoba mi się. Trzymam kciuki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
568zł to same bilety na przejazd tam, a jaki całkowity budżet sobie założyłeś?
planujesz sam przejazd czy powiedzmy 50/50 czas jazdy/zwiedzanie?
sam czy w grupie?
czas napisać coś więcej! :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:53 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Jadę sam. 568zł to bilety autobusowe (+ prom Eckeroline) na trasie Kuopio - Gibraltar. Całkowity budżet z biletem na zawody skoków narciarskich, dolotami, dojazdami i noclegami, ale bez wyżywienia to ~ 1300 PLN.
W każdym z tych miejsc będę od kilku do kilkunastu godzin, tak że zwiedzanie jak najbardziej :-)
Szczegóły na bieżąca w trakcie prowadzenia relacji.

Z ciekawostek. W najbliższych dniach w Kuopio -1stC, w Maladze 22stC :-)
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To i tak masz szczęście z temperaturą, że nie -15C i +25C bo byś musiał mieć 2 komplety zupełnie różnych ciuchów :D

Jak masz stopovera w Warszawie to mogę ci przechować trochę ciepłych ciuchów, żebyś się z nimi nie ciągnął na południe.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Zeus, 04 Mar 2015 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 19:31 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Temperatura temperaturą, ale mam nadzieję, że w Kuopio będzie mroźno i śnieżnie, a na Gibraltarze ciepło i słonecznie :-)

P.S. Dzięki za propozycję, ale chyba w Warszawie zrobię szybką paczkę i wyślę do domu.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Mar 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
km040711 napisał(a):
Temperatura temperaturą, ale mam nadzieję, że w Kuopio będzie mroźno i śnieżnie, a na Gibraltarze ciepło i słonecznie :-)

P.S. Dzięki za propozycję, ale chyba w Warszawie zrobię szybką paczkę i wyślę do domu.


Jak chcesz - jakby coś to pisz...
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2015 09:44 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Trip czas zacząć. 14 miast, 11 krajów. 6118 km do pokonania autobusem. To mój 31 trip, ale wymagający zdecydowane najwięcej przygotowań organizacyjnych, logistyki, etc. Śmiem rzec i mam taką nadzieję, że także najbardziej ekscytujący i fascynujący ze wszystkich poprzednich. Bo, że najbardziej wyczerpujący, to nie ulega wątpliwości.
Dzień 0. Za godzinę startuję lotem WizzAir z Gdańska do Turku.
Image

Mój bagaż, który będzie służył mi przez całą podróż. Waga - "jedyne" 10 kg :-)

Image

W tym kontekście dodam, że orientacyjnie obliczony dystans do pokonania pieszo w trakcie zwiedzania poszczególnych miast, to... 65 km.

Dzisiaj wieczorem nocleg w hotelu w Helsinkach.

c. d. n.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wow. Podziwiam i czekam na dalszą część relacji. Jak dla mnie jesteś niezłym Krejzolem ;)

pozdrawiam Gaszpar
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:40 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Gdańsk żegnał mnie pochmurne, natomiast Turku powitało piękną, słoneczną, iście wiosenną aurą. Zapowiadało się, że będzie ok. 0stC, a myślę, że w słońcu jest kilkanaście stopni. Nie znaczy to jednak, że tu zimy nie było. Jadąc autobusem (miejski, linia nr 1) z lotniska do centrum mijam jeszcze nie roztopione hałdy śniegu na wysokość dobrze ponad metr.
Wysiadam na przystanku Linja-Autoasema. Stąd pieszo ok. 1,5 km na parking Sokos Hotel Caribia. Z tego miejsca odjeżdżają autobusy odpowiednika naszego PolskiegoBusa (OnniBus) do Helsinek.

W pierwszym poście napisałem, że trasa autobusami wyniesie 6118 km. To jest odległość z Kuopio na Gibraltar. Jeżeli doliczyć do tego trasy "dojazdowe", tj. OnniBus Turku - Helsinki, Helsinki - Kuopio, Avanzabus Linea de La Concepcion - Malaga oraz ModlinBus i PolskiBus po Polsce to należałoby dodać jeszcze 1064 km, co łącznie daje sumę 7182 km.

Po dwóch godzinach jazdy jestem w stolicy Finlandii - Helsinkach. Helsinki zostały założone przez Króla Szwedzkiego Gustawa Ważę w 1550. Do dzisiaj nazwy ulic na tablicach informacyjnych są dwujęzyczne: po fińsku i po szwedzku. Przystanek OnniBus dla kursów z Turku mieści się naprzeciwko dworca autobusowego i centrum handlowego Kampi, przed Muzeum Kiasma.

Przy samej Kiasmie stoi pomnik fińskiego bohatera narodowego - Mannerheima. To wojskowy, którego nieliczna armia oparła się potędze Związku Radzieckiego podczas Wojny Zimowej 1939/1940.

Image

Nieco dalej widnieje gmach Music Centre. Jednocześnie mieści się w nim biuro Lippupalvelu. To coś jak nasz Ticketpro. Mam w nim zarezerwowany bilet na jutrzejszy Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Kuopio. Z wydrukowanm potwierdzeniem rezerwacji idę do pani do okienka i proszę o bilet, a pani mówi: nie ma. Jak to nie ma? Przecież tam jest wyraźnie napisane, żeby najpóźniej dzień przed zawodami zgłosić się do Lippupalvelu i opłacić zamówienie w kasie. Niedobrze. Na szczęście pani trochę pokombinowała i mówi tak: tamtej rezerwacji już nie ma, ale można kupić nowy bilet i nawet będzie 2,5 EUR taniej. Super! Zostane jeszcze na butelkę 0,5 l coli. Po chwili mam już swój bilet!

Przy Kampi napotykam dosyć ciekawą budowlę, Kaplicę Ciszy. Jest to wykonany z drewna owal, w którym faktycznie mieści się niewielka, luterańska (w Finlandii to religia dominująca) sala modlitw. Rzeczywiście jest bardzo dobrze wyciszona i praktycznie nie dociera do niej z zewnątrz miejski zgiełk. W salce mieszczącej się obok jest punkt informacyjny, w którym można zapoznać się z luterańskim Pismem Świętym. Jest takowe nawet w języku... polskim.

Następnie mijam dworzec kolejowy i Aleksanterinkatu docieram do Placu Senackiego. To najbardziej rozpoznawalne miejsce w Helsinkach. Tutaj znajduje się siedziba Premiera Finlandii, Uniwersytet Helsiński i charakterystyczna, w białych barwach katedra luterańska. Pośrodku placu stoi pomnik cara rosyjskiego, Aleksandra II, który swoimi działaniami w Finlandii (która za jego panowania była częścią Imperium Rosyjskiego) dobrze zasłużył się tamtemu społeczeństwu.

Image

Czas coś zjeść. Idę na Kaupattori. To rodzaj targowiska z rękodziełem, świeżymi warzywami i owocami, rybami. Można tu też co nieco przekąsić. W Finlandii jak i w pozostałych krajach nordyckich ceny są wysokie, a nawet bardzo wysokie. Dlatego odpuszczam obiad w którejkolwiek z restauracji, a udaję się budki typu fast-food. Jest! Mają to czego szukam. Potrawa z renifera.

Image
Image

Jak na fast-food przystało - szału nie było, ale smakowało nawet nieźle.
Posilając się z daleka widzę inną charakterystyczną budowlę, Sobór Uspieński. To prawosławna katedra o czerwonej fasadzie i złotych kopułach. Reprezentant rosyjskich wpływów w Finlandii i największy sobór w Europie Zachodniej.

Image

Niestety w poniedziałki jest zamknięty dla zwiedzających i nie pozostaje mi nic innego jak wracać do centrum.

Po drodze występuję do centrum handlowego Stockmann. To największy, najstarszy i najbardziej ekskluzywny dom handlowy w Finlandii. Posadzka, ściany, asortyment ze wskazaniem na jego ceny dobitnie o tym świadczą. W ogóle ludzie, ich styl ubierania, jakość tych ubrań, przepełnione restauracje... Widać, że to naprawdę zamożne społeczeństwo. Sklepów spożywczych praktycznie brak. Z rzadka pojawia się niewielki dyskont "K-market", ale jego zaopatrzenie jest bardzo ubogie. Gdzieś, kiedyś wyczytałem, że 90% Finów obiady spożywa poza domem.

Już po 20-tej. Powoli kieruję się do hostelu. We wcześniejszym wpisie napisałem "hoTelu". To pomyłka :-) Jakbym wybrał pokój w hotelu w Helsinkach to podejrzewam, że musiałbym pożegnać się z połową budżetu przeznaczonego na te wyprawę. Po drodze odwiedzam jeden ze wspomnianych "K-marketów". Za trzy bułki słodkie i wodę mineralną płacę prawie... 7 EUR.

Moj Hostel Stadion mieści się na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach, na którym zostały rozegrane Igrzyska Olimpijskie 1952, a także szereg innych imprez rangi mistrzowskiej. Hostel jest już nieco wysłużony, ale warunki są przyzwoite. Odwiedzającym ten hostel polecam skorzystać ze śniadania. Szwedzki stół, w tym dania na ciepło (w wielu innych hostelach w jakich bywałem ciepłych dań na śniadanie nie spotkałem). Jest ono dodatkowo płatne 6,8 EUR, ale wziąwszy pod uwagę to, ile wczoraj zapłaciłem za bułki i wodę - uważam, że cena jest atrakcyjna.

Dzisiaj rano spacerek na Kiasme i teraz korzystając z onnibusowego WiFi jadę do Kuopio. O 16:00 (15:00 polskiego czasu) początek skoków..

c. d. n.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Mar 2015 11:18 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Kuopio to niespełna 100 tys. miasto w środkowo-wschodniej części Finlandii, ok. 400 km na północ od Helsinek. Położone nad jeziorem Kallavesi, że względu na otaczającą przyrodę i panujący mikroklimat zwane jest "Błękitną Perłą Pojezierza Fińskiego". Niestety, teraz tego nie można zobaczyć. Mniej więcej od połowy drogi z Helsinek to co było widać za oknem autobusu to śnieg, śnieg i śnieg. Kuopio wita mnie silnym wiatrem i bardzo nieprzyjemną aurą. Termometr na centrum handlowym w rynku pokazuje 3stC. Niby na plusie, ale wspomniany wiatr powoduje, że temperatura odczuwalna to pewnie z -10stC. Do tego ten wszechobecny śnieg, którego zalegajace hałdy na pobocznych dróg sięgają do 1,2 m wysokości. Ale w sumie taka pogoda ma swoje plusy. Za kilka dni będę na południowym wybrzeżu Hiszpanii. To będzie ciekawe porównanie :-)

Image

Po drodze z dworca autobusowego do centrum, mijam kino, a w nim grają...

Image

W rynku znajduje się ratusz z XIX w. Ciekawostką jest, że rynek z trzech stron otacza... centrum handlowe, a w zasadzie trzy centra handlowe. Na placu pośrodku rynku, w podziemiu znajduje się Informacja Turystyczna, która jest połączona korytarzami z centrum handlowym.

Image

Inną ciekawostką jest tutejszy, lokalny specjał kulinarny - kalakukko. Jest to wyrabiamy z mąki razowej, a następnie pieczony, dużych rozmiarów swoisty pieróg. Najlepsze w nim jest nadzienie, a mianowicie... farsz z ryby i kurczaka. Podawany na ciepło. Niespotykane, ale smaczne.

Image

Nawet grafika na dołączonym do pierogu opakowaniu to...

Image

Nieopodal Kuopio, na położonym ok. 2 km od centrum miasta wzgórzu Puijon mieści się kompleks skoczni narciarskich, na których rozgrywane są zawody Pucharu Świata. Pierwsze skoki na zboczach Puijon zostały oddane juz w 1886. Z bliższej historii należy odnotować, że dwukrotnie zawody Pucharu Świata w Kuopio zwyciężał Adam Małysz i również dwukrotnie (do tego ostatnie z 2013 i 2014) Kamil Stoch. Niestety dzisiaj z powodu choroby Kamil nie wystąpi. Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka.
Na skoczni panuje bardzo kameralny klimat. Kibiców ostatecznie zebrało się ok. 2 tys. Wszyscy spacerują, piją piwo w ogrzewanm namiocie, spożywają jedzenie z grilla. Ci bardziej zainteresowani sportem oblegają barierki na dole, obstępują wychodzących po udanym lub nie skoku sportowców, robią sobie z nimi zdjęcia, otrzymują autografy. Ostatecznie opisywany już silny wiatr pozwolił tylko na jedną serię skoków. Pod nieobecność Kamila Stocha, najlepszy z Polaków Piotr Żyła był 10.

Image

Po zawodach, nie spiesząc się wracam do miasta. Za 3 godziny startuje mój OnniBus. To oficjalny start wyprawy autobusem z Kuopio na Gibraltar. Pierwszy odcinek do Helsinek liczy 392 km.
c. d. n.

P. S. Przepraszam, że piszę post pod postem, ale wysyłam z Tapatalka, a nie mogę tu znaleźć opcji edycji poprzednich postów.

Wysłane z Tapatalka.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:48 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Fajna relacja i ciekawa podróż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Mar 2015 13:59 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Ostatni wpis z Kuopio, a ja już jestem w Monachium. Akcja jest dynamiczna. Na tyle, że w każdej wolnej chwili staram się regenerować siły, tj. odpoczynek i sen. Chciałbym pisać interesującą relację, z wieloma szczegółami i odniesieniami, ale... fizycznie nie daję rady :-)

Dlatego na bieżąco będę wrzucił zdjęcia i podstawowe opisy. Zdjęcia tez nie są najwyższych lotów, bo są robione komórką. Po powrocie postaram się napisać relację z prawdziwego zdarzenia i wrzucić zdjęcia z "normalnego" aparatu.

Wtorek. 10.03. 23:59. OnniBus do Helsinek prawie pusty, tylko kierowca nie ustawił odpowiedniego ogrzewania i jest dość zimno.

Środa 11.03. 6:00 jestem na miejscu.

Image
Takie napoje sprzedają w Helsinkach.

Spacer na terminal Eckeroline. Przeprawa do Tallinna.

Image
Terminal Eckeroline w Helsinkach.

O 11:00 w Tallinnie.

Image
Tallinn starówka.

Image
Tallinn starówka.

Image
Tallinn starówka.

Image
Tallinn. Restauracja Draakon III. Zupa z łosia i estońskie kiełbaski.

O 16:00 LuxExpress do Rygi. 20:25 na miejscu. Nocleg w hostelu.

Czwartek 12.03. Rano zwiedzanie.

Image
Ryga Pomnik Wolności.

Image
Ryga Dome Square.

Image
Ryga. Zamek.

Image
Ryga. Dom Czernogłowych.

Image
Ryga. Dźwina.

Image
Ryga. Soljanka i pelmieni w Pelmieni XL.

O 14:45 SimpleExpress do Wilna. 19:05 na miejscu.

Image

Image
Wilno. Ostra Brama.

Image
Wilno. Ratusz.

Image
Wilno. Pomnik Adama Mickiewicza.

Image
Wilno. Katedra.

Image
Wilno. Prospekt Gedymina.

Image
Wilno. Cepeliny w restauracji Laiciai.

22:30 SimpleExpress do Warszawy.

Piątek 13.03. 5:40 na Centralnym. Tutaj tylko szybkie przemieszczenie się na Młociny i o 7:00 PolskiBus do Pragi.

Image

Image
Praga. Starówka.

Image
Praga. Vaclavske Namesti.

Image
Praga. Pomnik Vaclava.

Image
Praga. Restauracja V Cipu.

Image
Praga. Knedliki z kaczką w sosie - w V Cipu.

Sobota 14.03. 7:00 Eurolines do Monachium.

Image

12:00 na miejscu i właśnie kończę pisać ten post.

Miło by było przeczytać więcej komentarzy :-) Uwagi? Podpowiedzi? Z góry dziękuję!

c. d. n.

Wysłane z Tapatalka.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Mar 2015 22:56 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Szalony wypad. Jak się podobało w Wilnie? Czekamy na lepsze zdjęcia po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2015 00:07 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
U nas na 'cepeliny' owi sie kartacze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2015 00:12 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Przerobiłeś już kilku przewoźników, który według Ciebie daje najlepsze warunki do dłuższej podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2015 01:39 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 978
niebieski
Super, podoba mi sie. Sam nawet mialem ochote na cos podobnego probujac jechac jak najwiecej "nocnymi", ale jechalem 2x w nocy z PL do Berlina i do Pragi + raz Kiepura z Poznania do Dortmundu i nie moglem porzadnie zasnac. Wiec to widocznie nie dla mnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group