Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:35 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 19
j_brawo napisał(a):
mmis4167 napisał(a):
j_brawo napisał(a):
(...)Ma do zaoferowania prawie wszystko (prócz śniegu) więc każdy znajdzie coś dla siebie.(...)


Thredbo w sezonie to calkiem przyjemny ośrodek "alpejski". spokojnie zaspokaja calkiem wybrednych narciarzy. Niewielu decyduje sie na NZ ze wzgledu na brak infrastruktury. Sporo ludzi lata do Japonii - nie jest drogo, a super osrodki.


A to o tym nie wiedziałem. Dzięki za info. Jak bede mial kiedys mozliwosc to bede musial sie wybrac. Narty w Australii to by bylo cos :)
Poochaty napisał(a):
A jak podróżuje się ze świadomością, że 80% stworzeń dookoła Ciebie, może Cię uśmiercić w mniej niż 3 minuty?


Podróżuje się bezstresowo. Mój kuzyn, który mieszka od ponad trzydziestu lat w Australii mówił, że węża widział słownie RAZ w życiu. Australijczycy maja świadomość, że te wszystkie stworzonka żyją gdzieś tam obok nich. Ale generalnie jeśli na siłe ich nie szukasz, to raczej ich nie znajdziesz. Aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić, że na codzien widzisz zupelnie inne zwierzęta niż w Europie i to "nieznane" moze lekko przerażać. Jak się spotka słodkiego misia koala na swojej drodze to jest bardzo miło. Ale pytanie jak zareagujesz gdy idziesz sobie sam od kilku godzin przez busz gdzieś w górach i nagle spotykasz takiego mieszkańca okolic :)


Może kuzyn nie ruszył sie jeszcze z miasta :D
Ja w 2011 spędziłem miesiąc na farmie w Zachodniej Australii i wielokrotnie miałem do czynienia z pająkami i wężami. W tym jeden bardzo jadowity wąż zabity kilka metrów od mojego pokoju i jadowity pająk w kuchni. Ale może mialem pecha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#162 PostWysłany: 24 Lis 2014 01:24 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
j_brawo napisał(a):
Mój kuzyn, który mieszka od ponad trzydziestu lat w Australii mówił, że węża widział słownie RAZ w życiu.


Moj native speaker jest Australijczykiem, od 5-ciu lat mieszka w Polsce i mowi, ze za kazdym razem jak podnosi klape od kibla, to sprawdza czy nie siedzi tam taki maly pajak z czerwonym paskiem na odwloku. Jak taki uzre, to masz jakies pol godziny na celebracje swojego istnienia na tej planecie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 24 Lis 2014 13:03 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Wrocilismy juz.
Technicznie tylko dodam bo w koncu to forum o lataniu.
Lot powrotny wykonywany przez Qantas do LHR.
-
Brak szczoteczek do zebow. W ogole - na obu odcinkach :shock:
Jedzenie raczej slabe. Ratowalo je tylko AU wino ;)
Na odcinku MEL-DXB testowali chyba wytrzymalosc ludzi na niskie temp bo nie pamietam tak zimnej kabiny.
+
System rozrywki tylko ekrany malo responsywne.
Dla nas ta zmiana byla korzystna bo moglismy zakonczyc podroz w Londynie.
(na zyczenie skasowano nam odcinek LHR-DUB)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:48 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
veni vidi vici.
Jak najbardziej udany wyjazd.
Nurkowanie na rafie można polecić w 100%
jedynie co to po przejechaniu trasy z GC do MEL wiecej rozjechanych kangurów i koala niż żywych ale może nastepnym razem.
Natomiast w moim odczuciu opera w Sydney w Tv robi wieksze wrażenie niż na miejscu jak się pod nią stoi.
Pozdrawiam
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 30 Lis 2014 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Jak ktoś będzie mieć jakieś pytanie, dotyczące bagażu w JetStar, to może tutaj ;)
viewtopic.php?f=228&t=60374
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 01 Gru 2014 05:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Poochaty napisał(a):
j_brawo napisał(a):
Mój kuzyn, który mieszka od ponad trzydziestu lat w Australii mówił, że węża widział słownie RAZ w życiu.


Moj native speaker jest Australijczykiem, od 5-ciu lat mieszka w Polsce i mowi, ze za kazdym razem jak podnosi klape od kibla, to sprawdza czy nie siedzi tam taki maly pajak z czerwonym paskiem na odwloku. Jak taki uzre, to masz jakies pol godziny na celebracje swojego istnienia na tej planecie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie jest to prawdą. O ile nie jesteś anemikiem to pochorujesz tydzień ale wyzdrowiejesz.
Chyba że ugryzienie w rękę a ugryzienie "w torbę" robi taką wielką różnicę.

pozdr z Australii

PS. czy opowiedział Ci także o napadach "drop bears"?:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 06 Gru 2014 12:07 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
Dziś mikołaj więc mały prezencik dla tych do na rafę się wybierają.
W Cairns w porcie stacjonuje dwóch miłych Polaków, więc jeśli wybieracie się na nury lub snoorkowanie mogę dać namiar na priv.

Dla tych co wolą dużą łodzią proponuję firmę deep see divers, nigdzie nie ma oficjalnego info o cenie 119Aud tylko wszędzie jest coś koło 169AUD, ale możliwy jest taki niby stand by, mają po parę miejsc w cenie 119AUD, trzeba tylko o to zapytać.

Loty z MEL do CNS zdarzają się po 45Aud, bez żadnego dumpingu chociaż oficjalnie znowu nie ma takiej taryfy.

Bawcie się dobrze, no worries.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 14 Gru 2014 06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Pozdrowienia z Tasmanii ☺ Podróż bez problemu z tej "promocji"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 14 Gru 2014 09:16 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
Witam wszystkich :)
Mój kolega leciał w tej promocji do Australii, mieliśmy lecieć z nim, ale w końcu nie kupiliśmy :(
Tu link do jego bardzo dobrych zdjęć z podróży od Albany do Sharks Bay:
http://francuskie.pl/test-renault-megane-automat/
(trzeba przewinąć w dół strony do galerii i poczekać aż się załaduje, bo sam tekst jest w dużej części o samochodzie jakim jeździł)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 15 Gru 2014 09:22 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 58
Czy można odświeżyć link z relacji do Albany :?:
Wczoraj działał bez problemu, dziś wyskakuję "error 404".
manierk napisał(a):
Witam wszystkich :)
Mój kolega leciał w tej promocji do Australii, mieliśmy lecieć z nim, ale w końcu nie kupiliśmy :(
Tu link do jego bardzo dobrych zdjęć z podróży od Albany do Sharks Bay:
http://francuskie.pl/test-renault-megane-automat/
(trzeba przewinąć w dół strony do galerii i poczekać aż się załaduje, bo sam tekst jest w dużej części o samochodzie jakim jeździł)

Image
_________________
Moja relacja z pobytu w Tallinie grudzień 2015:
https://www.fly4free.pl/forum/tallinn-grudzien-2015,1509,85836
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 17 Gru 2014 10:15 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 19
Potwierdzam, ugryzienie red backa nie jest śmiertelne. Ale bardzo bolesne:-)
Ja też kupiłem bilety w tej "promocji", pierwsza połowa lotów za mną, póki co lekkie rozczarowanie, Emirates jest bardzo średnia linią lotniczą, za to Nowa Zelandia zachwyca.
Pozdrowienia z Christchurch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 22 Gru 2014 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Witam,
ja również już "po" skorzystaniu z promocji :)
Bez żadnych problemów.
Melbourne (& GOR), Cairns (& GBR, Kuranda), Uluru (& Olgas, Kings Canyon), Sydney (& Blue Mountains) - łącznie w Krainie Oz 14 dni.
Z wszystkich miejsc największe na mnie wrażenie zrobiła Great Ocean Road, w Melbourne można czuć się "swojsko", trekking w Kings Cayon - bezcenny, Uluru pomimo wielkiej komercji (jak i okolice) - robią ogromne (wielce pozytywne!) wrażenie, a Sydney... niestety bardzo mnie rozczarowało.. Na Sydney mieliśmy 5 dni i właściwie żałowaliśmy, że więcej nie spędziliśmy np. w Cairns, bądź w Uluru. A Opera... przereklamowana ;)
Co do Emirates - w przeciwieństwie do przedmówcy - linie mi bardzo pasują (równie miło wspominam wcześniejsze loty do/z Tokyo). Dodatkowo ostatni odcinek na trasie Dubai-Dublin - z racji kilku zmian lotów siatki Qantasa - mieliśmy w klasie biznes.
Wrażenia - bezcenne! :) Zarówno komfort lotu, biznes lounge w Dubaju, jak i... kierowca z czarnym mieciem-limuzyną (w sumie to ożna nawet było zamówić dwóch! :)) czekający na lotnisku w Dublinie :)
Jeden lot na trasie Mel-Dxb był Quantasem (tak w ogóle - zgodnie z info na stronie Qantasa i Emirates, jak pilotowałam zarządzanie rezerwacją - to 3 odcinki miały być Qantasem, a ostatni jedynie Emirates; w praktyce Qantas był tylko jeden i to 4h spóźniony - za co dostaliśmy bony na spożywkę na 30 AUD/os. do wykorzystania w sklepach/barach na lotnisku; na szczęście w Dubaju mieliśmy mieć postój 8-godzinny, dzięki czemu nie było potrzeby przebukowania lotu).
Jednak warunki Qantasa i Emirates - nieporównywalne. Australijski a380 jakby nieco... podstarzały, siedzieliśmy w economy na upper-decku i mieliśmy podgląd na biznes - lata świetlne do standardu Emirates.. Jedzenie również dużo gorsze i nawet stewardessy mniej urodziwe ;) No, ale może po prostu tak trafiliśmy. Do reszty linii, którymi lecieliśmy po Oz (4 loty - Virgin, Qantas Link i 2 loty Tigerem) - zastrzeżeń nie mam, punktualnie, bez niespodzianek. O jedzeniu nie ma co wspominać, bo to tanie (no, powiedzmy) krótkie loty, jedynie Link miał w standardzie, które można było spokojnie pominąć :))
To z grubsza.
PS. Robali/węży bałam się najbardziej, ale że my z mężem "starsza" młodzież i po campingach/namiotach/dzikich miejscach się nie rozbijaliśmy a raczej w "normalnych" hotelach - na szczęście na nic przerażającego się nie natknęłam :)

Kilka "widoczków" z podróży :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: pewna uliczka pewnego znanego zespołu.. w Melbourne
ACDC-1.jpg
ACDC-1.jpg [ 207.78 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: panorama Melbourne
Mel-1-1.jpg
Mel-1-1.jpg [ 239.28 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: Great Ocean Road - Twelve Apostles
GOR-1-1.jpg
GOR-1-1.jpg [ 187.65 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: Lasy deszczowe w okolicy Kurandy
KUR-1-1.jpg
KUR-1-1.jpg [ 168.01 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: Kings Canyon
KC-1-1.jpg
KC-1-1.jpg [ 180.99 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: Uluru z bliska...
Ul-1-1.jpg
Ul-1-1.jpg [ 190.7 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: To wiadomo...
SYD-1-1.jpg
SYD-1-1.jpg [ 138.54 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
Komentarz do pliku: Trasa z Bondi Beach do Coogee
SYD-2-1.jpg
SYD-2-1.jpg [ 203.14 KiB | Obejrzany 23404 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 23 Gru 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja natomiast Sydney jestem zachwycona w przeciwieństwie do Melbourne. Pozdrowienia tym razem z Ningaloo Coast. W końcu znalazłam miejsce, które przebiło rafe koralową w Egipcie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:11 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
link działa
http://francuskie.pl/test-renault-megane-automat/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 10 Gru 2019 12:18 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
W lutym lecę na Australię (strasznie drugie te bilety) w związku z tym mam pytanie. Ceny biletów w sumie są jednakowe. Czym więc lepiej lecieć? Qatarem, ewentualnie Emirates czy też LOT + Qantas (przesiadka w Singapurze).
Czy duża jest różnica w serwisie pokładowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group