Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Cze 2015 22:17 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 7
Skąd
  • Europa (najlepiej Polska)

Dokąd
  • Australia

Data wylotu
  • 01.12.2015

Data powrotu
  • 06.01.2016

Długość pobytu
  • 1 miesiąc

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Ilość pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • 4200 za osobę

Dodatkowe informacje
  • Gorąca prośba o pomoc w znalezieniu biletów do Australii.
    Daty są elastyczne. Wylot pomiędzy 28.11 a 7.12. Powrót pomiędzy 3.01 a 10.01.
    Nie mamy jeszcze zaplanowanej wycieczki więc miasto docelowe jest dowolne.

    Prośba również o pomoc w znalezieniu biletów do Nowej Zelandii. Planujemy spędzić tam minimum 2 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 29 Cze 2015 01:13 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 32
Loty: 1
Kilometry: 8 247
Do Nowej Zelandii proponuje poszukac najtaniej w : JETSTAR. Dobre ceny ma takze LAN i AirNewZealand. Lataja rowniez Emirates i Quantas (czasem dobre promocje).
Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2015 21:24 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 7
Tak, dziękuje.
A jak z Australią? Jakieś konkretne linie lub miejsca przesiadki? A może linie z których właśnie nie korzystać w tak długą podróż?
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2015 09:22 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 1
Dzień dobry,
poszukuje biletów Nowa Zelandia - Polska (ok. 19.11.2015r.)
Polska - Nowa Zelandia (ok. 29.12.2015r.)
Nowa Zelandia - bardziej interesowałyby mnie lotniska w południowej część NZ (z Wellington również). Polska - bez znaczenia.
Ilość osób: 1 dorosła (23 lata), 1 dziecko (3 lata).
Znalazłam w dwie strony za ok. 13000zł z 3 przesiadkami i nie wiem czy to cena atrakcyjna.
Bardzo mi zależy na znalezieniu czego w atrakcyjnej cenie i w miarę bezpieczne tzn. żebym nie miała tych przesiadek tak na styk, bo wiadomo jak to jest z małym brzdącem. :)
Ja szukam dalej, jakby komuś coś się przytrafiło proszę o info. Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
13.000zł to dużo, szybki rzut oka na kayaku pokazał np. takie połączenia:

AKL - WAW 17.11.-31.12 za 4440zł/os

AKL - PRG 17.11.-29.12 za ok. 4500zł/os

Do Pragi lata Korean Air z długim layoverem w Seulu, gdzie linie zapewniają hotel.

W podobnych terminach przy wylocie z Wellington cena skacze do ok. 5000zł/os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2015 10:30 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2750
złoty
Namieszałaś :)
Najpierw lot z NZ do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Cena podobna do Waszej ale jakbyście chcieli lekko zmienić plany to możecie się po drodze zatrzymać na tydzień w Tajlandii :)

Załączniki:
111.jpg
111.jpg [ 31.84 KiB | Obejrzany 833 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Widzę że dalej większość nie zrozumiała, że koleżanka pyta o lot z NZL do Polski, a nie odwrotnie:P
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@SJK zapewne odpowiadał na posta od którego zaczął się ten temat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Dokładnie tak. Chodziło mi o propozycje dla autorki tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2015 13:22 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 7
Dziękuje SJK. Propozycja z Tajlandią jest kusząca ale nie zdążylibyśmy zobaczyć Nowej Zelandii i Australii dlatego musimy się powstrzymać :D

Udało nam się zawęzić daty i miasta i szukamy:
Polska - Cairns (27.11/29.11)
Sydney/Melbourn - Polska (9.01/12.01)

Kayak pokazuje mi kilka możliwości wylotu z Polski w cenach 2800-3300zł (taniej nie udało mi się znaleźć). Tylko nie mam pojęcia czym się sugerować.
1,5h na przesiadke to może za mało? Bywają jakieś opóźnienia? A 10h to znów wydaje mi się strasznie długo. No chyba że mam jakąś możliwość żeby opuścić lotnisko na ten czas?
No i jeszcze linie lotnicze... Jetstar, Qantas Airways, Finnair, Qatar. Wszystko wymieszane i jeszcze różne samoloty których numery mi nic nie mówią.

Ze względu na to że jest to nasza podróż poślubna wolelibyśmy nie mieć jakiś niemiłych niespodzianek.
A może kierować się tylko ceną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sie 2015 14:31 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
carta napisał(a):
Kayak pokazuje mi kilka możliwości wylotu z Polski w cenach 2800-3300zł (taniej nie udało mi się znaleźć). Tylko nie mam pojęcia czym się sugerować.

To dobra cena, zwykle bilety w podobnej cenie udaje się znaleźć z Budapesztu, Rzymu, Barcelony lub Irlandii. Przeglądam właśnie podane terminy i nie mogę znaleźć z WAW nic poniżej 4.000zł?!

carta napisał(a):
1,5h na przesiadke to może za mało? Bywają jakieś opóźnienia? A 10h to znów wydaje mi się strasznie długo. No chyba że mam jakąś możliwość żeby opuścić lotnisko na ten czas?


Zależy na jakim lotnisku przesiadka ma wynieść 1,5h i czy wszystkie odcinki masz na jednym bilecie. Jeżeli są na jednym bilecie, to nie musisz się przejmować opóźnieniem, bo wtedy polecisz następnym lotem. Jeżeli następny wolny będzie dopiero następnego dnia to linia zapewni ci wyżywienie i hotel. Jeżeli na każdy odcinek masz osobne bilety, to ryzyko opóźnienia bierzesz na siebie.

carta napisał(a):
No i jeszcze linie lotnicze... Jetstar, Qantas Airways, Finnair, Qatar. Wszystko wymieszane i jeszcze różne samoloty których numery mi nic nie mówią.

Z poziomu usług wszystkich w/w linii powinnaś być zadowolona, z tym zastrzeżeniem, że Jetstar jest linią niskokosztową, która nalicza dodatkowe opłaty za bagaż rejestrowany, posiłki i napoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2015 14:04 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 7
Te 2800-3300 to w jedną stronę. tj Polska-Cairns.
Tobie udało się znaleźć za 4000 w obie strony??

Jak wykupić wszystkie loty na jednym bilecie? Czy kupując wszystko na stronie na którą przekierowuje kayak mam to na jednym bilecie? Czy może chodzi o to że musi to być jedna linia lotnicza i należy kupić ze strony internetowej przewoźnika?
(Jeśli jest gdzieś poradnik/opis na ten temat to chętnie poczytam a nie mogę znaleźć)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2015 16:54 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
carta napisał(a):
Te 2800-3300 to w jedną stronę. tj Polska-Cairns.
Tobie udało się znaleźć za 4000 w obie strony??


Tak, najtaniej za 3864zł można polecieć na trasie WAW-SYD-WAW w podanych przez Ciebie datach, ale z długimi przesiadkami, lub za 4050zł z krótkimi przesiadkami, a potem poszukać lotów na trasach regionalnych w Australii np pomiędzy SYD a Cairns.
Próbuj szukać dat wylotu pomiędzy poniedziałkiem a środą, w ten sposób zaoszczędzisz kilkaset złotych.

carta napisał(a):
Jak wykupić wszystkie loty na jednym bilecie? Czy kupując wszystko na stronie na którą przekierowuje kayak mam to na jednym bilecie? Czy może chodzi o to że musi to być jedna linia lotnicza i należy kupić ze strony internetowej przewoźnika?
(Jeśli jest gdzieś poradnik/opis na ten temat to chętnie poczytam a nie mogę znaleźć)

Załącznik:
wawcns.gif
wawcns.gif [ 8.29 KiB | Obejrzany 445 razy ]

Musisz np. na kayaku skorzystać z opcji Multicity. Za około 4689zł kupisz jeden bilet na trasę z Warszawy do Cairns oraz z Sydney do Warszawy. Czas przelotu rozsądny, a cena normalna. Nie musisz się wtedy martwić o opóźnienia. Musisz się tylko stawić i odprawić na czas w Warszawie i w Sydney.
Poniżej szczegóły przykładowej trasy:
Załącznik:
wawcns1.gif
wawcns1.gif [ 25.26 KiB | Obejrzany 445 razy ]

Załącznik:
wawcns2.gif
wawcns2.gif [ 25.1 KiB | Obejrzany 445 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sie 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
To samo co wyżej (200zł wiecej) ale razem z lotem Cairns - Sydney. Najpierw Cairns, potem miesiąc w Sydney, więc jest czas na Nową Zelandię.

EDIT: Bez Cairns ale już z Nową Zelandią. Niestety minus taki, że trochę drożej - ok. 5100zł.

Załączniki:
24.jpg
24.jpg [ 28.26 KiB | Obejrzany 387 razy ]
23.jpg
23.jpg [ 33.79 KiB | Obejrzany 418 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Architekt2001, Arek15, Bing [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group