Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2012 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Wybieram sie za 2 tygodnie do Oświęcimia i widzę, że wstęp jest bezpłatny ale można też wziąć przewodnika za 30zł. Wobec tego pytanie, dla którzy byli - czy warto brać tego przewodnika, czy np. muzeum i cały teren obozu jest ładnie opisany oznakowany itp?

btw: może luty to trochę dziwna pora na wizytę w Auschwitz, dlatego przy okazji pytanie: jak wygląda teren dostępny dla zwiedzających - czy jest cały zakryty, w budynku czy niekoniecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 26 Sty 2012 01:01 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
Moim zdaniem Auschwitz bez przewodnika jest warte bardzo niewiele.
Przewodnik jest tam niezbędny żeby to wszystko poczuć.

Byłem tam również w lutym, jak było -20 stopni na dworze.
Jest to chyba najlepsza pora żeby odwiedzić to miejsce. Jest wówczas najbardziej przerażające.
Pamiętam, że wiele osób (zarówno Turków z którymi byliśmy jak i Polaków) w trudem hamowało łzy, mimo że nikogo z nas Holocaust bezpośrednio nie dotknął. Choć pewnie jak zawsze - wiele zależy od przewodnika.
Bo podczas tej samej wymiany inny przewodnik jak dla mnie całkowicie zrujnował oprowadzenie po Muzeum PW ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2012 02:08 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Jeśli chodzi o mnie to byłem w Oświęcimiu 2 razy; za pierwszym razem z przewodnikiem, ale to jeszcze w szkole więc ciężko teraz o ocenę. Za drugim razem zwiedzałem indywidualnie i jeśli pytasz o oznaczenia, opisy etc to wydaje mi się, że spokojnie można zwiedzić samemu bez przewodnika. Warto natomiast zarezerwować sobie troszkę czasu bo, żeby zwiedzić Oświęcim plus Brzezinkę to troszkę zejdzie.
Ja byłem w listopadzie zeszłego roku, i plusem na pewno jest mniejszy ruch poza sezonem.
W lutym też nie powinno być tłumów i pewnie będzie można na spokojnie samemu zwiedzać.
Ciężko mi jednak o porównanie czy lepiej z przewodnikiem czy bez. Natomiast śmiało mogę zapewnić, że opisy są wystarczające i powinno wystarczyć do zwiedzania indywidualnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2012 10:56 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Jak napisano wcześniej,na pewno pogoda sprawi,że można choć troszkę sobie wyobrazić jak Więźniowie się tam czuli,w tych pasiakach w tym mrozie.Między barakami przechodzi sie przez świeże powietrze.Przewodnik idzie chyba z grupą,ale można wypożyczyć,chyba odpłatnie słuchawki audio.Zwiedzając samemu można doznać mocniejszych refleksji
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2015 23:01 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 14
Loty: 6
Kilometry: 8 646
Też polecam z przewodnikiem bo dowiesz się o wiele więcej i "poczujesz" to miejsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Myślę, że kolega luxyfer nie skorzysta z Twojej wskazówki bo wrócił z Auschwitz jakieś 3 lata temu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2015 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Ale kto inny może mieć podobne rozterki, czyż nie? Ja myślę, że tam nie trzeba wiele, aby poczuć miejsce. Wystarczy pochodzić i pomyśleć i już ciarki chodzą po plecach.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2015 14:12 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Byłam dwa razy - pierwszy raz po wnikliwej lekturze wielu książek na ten temat i jakoś szczególnie nie odczułam braku przewodnika.
Drugim razem pojechałam z osobą, która była po raz pierwszy, bez wiedzy większej niż ta zdobyta w szkole i większego wrażenia to na niej nie zrobiło.
Także polecam przewodnika lub rzetelne przygotowanie się przed wycieczką:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2015 15:25 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Też polecam bez przewodnika, szczególnie gościom z zagranicy (jesłi ktoś zaprasza), ma sie wtedy czas samemu poczuć to miejsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
ewam24 napisał(a):
Byłam dwa razy - pierwszy raz po wnikliwej lekturze wielu książek na ten temat i jakoś szczególnie nie odczułam braku przewodnika.
Drugim razem pojechałam z osobą, która była po raz pierwszy, bez wiedzy większej niż ta zdobyta w szkole i większego wrażenia to na niej nie zrobiło.
Także polecam przewodnika lub rzetelne przygotowanie się przed wycieczką:)

Ja tam byłem tylko z podstawową wiedzą, przynajmniej w moim odczuciu bo nie robiłem żadnych głębokich badań tematu przed wyjazdem, ale to co się wie ze szkoły, filmów, telewizji w połączeniu z tym co widzi się na miejscu jest, moim zdaniem wystarczające.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2015 17:50 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
Też polecam z przewodnikiem bylem naprawde warto , mozna zawsze podpiąć do kogos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2015 18:17 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Ja jednak zachęcam do przeczytania książek takich jak np. "Auschwitz" Rees'a czy "Nadzieja umiera ostatnia" H.Birenbaum. Z pewnością pomogą one i przy zapoznawaniu się z faktami i historią obozu, jak i poczuciu tego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Mar 2015 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Mam pytanie odnośnie zwiedzania z przewodnikiem bo nie jest to dla mnie do końca jasne.
Na stronie widzę możliwość rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem w grupie do 30 osób ok 3,5h.
Czy jest możliwość zwiedzania w mniejszych grupach? Np aby wynająć sobie przewodnika dla 5 osób. Czy ewentualnie można połączyć się z innymi osobami na miejscu? Chciałbym się wybrać i jeśli jest możliwość to podłączyć do mniejszej grupy z przewodnikiem.
Jaki jest koszt? Ile czasu trwa zwiedzanie w takiej formie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2015 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Z ich cennika:
Cytuj:
ZWIEDZANIE BYŁEGO OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU /DO 3,5 GODZ./ - DO 10 OSÓB
Język polski 250 ZŁ
Język obcy 250 ZŁ
ZWIEDZANIE BYŁEGO OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU STUDYJNE /DO 6 GODZ./ DO 10 OSÓB
Język polski 400 ZŁ
Język obcy 400 ZŁ
ZWIEDZANIE BYŁEGO OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU STUDYJNE DWUDNIOWE /DO 8 GODZ./ GRUPA DO 10 OSÓB
Język polski 500 ZŁ
Język obcy 500 ZŁ


W Auschwitz byłam dwukrotnie, raz dawno temu, kolejny raz w listopadzie ubiegłego roku. Wybrałam się z przewodnikiem. Interesuje mnie historia obozu, czytałam dużo literatury obozowej, historycznej na ten temat + filmy i dla mnie wizyta z przewodnikiem 3,5 godzinna była średnio interesująca (w zasadzie nie dowiedziałam się niczego nowego). Teraz jeśli wybrałabym się na taki wyjazd to tylko na te zwiedzanie studyjne bądź dwudniowe - tylko ciężko grupę byłoby chyba znaleźć. Wizytę z przewodnikiem polecam raczej dla osób, które nie lubią chodzić same bądź mają małą wiedzę na temat funkcjonowania obozu.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Cze 2015 21:52 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 8
Polecam z przewodnikiem, nam trafil sie swietny, potrafiqcy ciekawie opowiedziec. Za bilety zaplacilismy 30zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2015 18:40 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 2
Też polecam przewodnika zwłaszcza jeśli ktoś nie zna do końca "bogatej" historii tego miejsca. Nie warto się tylko przejść po obozie, niby dobrze oznakowane, ale jednak tabliczki nie oddadzą wszystkich potrzebnych informacji o ludziach i wydarzeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lip 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Ma ktoś info jak dojechać tam szybko z Katowic , w necie informacje są średnie. Chodzi mi o busa który podwiezie pod sam obóz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lip 2015 19:15 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@dexMorgan

Ja bedac w Katowicach w delegqcji obejmujacej tez weekend do Oswiecimia wybralem sie pociagiem Kolei Slaskich . Bilet kosztowal 6 zlotych . Czas przejazdu ok godziny . Z dworca pod brame obozu jest jakies 15-20 minut spacerem , sa oznaczenia trasy .
Sa tez chyba busy z placu Andrzeja ale nie korzystalem .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lis 2015 22:04 

Rejestracja: 03 Lis 2015
Posty: 1
Zbanowany
Ja miałam okazję pojechać do Auschwitz z rodziną mieszkającą we Francji. Było nas sporo dlatego zaplanowaliśmy ten wyjazd. Nocowaliśmy w Krakowie, potem wynajęliśmy busa który przetransportował nas na miejsce, tam wynajęliśmy przewodnika bo bez sensu byłoby gdyby rodzina z daleka przeszła się tam tylko i nic konkretnego oprócz widoku tych budynków itp. z tego nie wyniosła. Wynajęcie przewodnika według mnie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.


Ostatnio edytowany przez luziczek, 03 Lis 2015 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Lis 2015 22:57 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Niestety na mnie wrażenia to muzeum nie zrobiło żadnego. Oczekiwałem od tego miejsca kaźni znacznie więcej, a jadąc w tamte strony to był mój numer jeden aby zobaczyć to muzeum. Byliśmy rodzinnym wypadem w 7 osób w tym z osobą, która pamięta tamten okres czasu - babcią, która podczas wojny już żyła, niestety każdy z nas wrócił rozczarowany. Wydaje mi się że muzeum spoczęło na laurach samego typu miejsca bo niestety, nic innego niż w innych muzeach tego typu nie reprezentuje - oprócz sterty butów i włosów. Menażki, mundury, zdjęcia, dokumenty i nic poza tym, jak w każdym muzeum związanym z II Wojną Światową. Znacznie lepiej wspominam wizytę w muzeum w Stutthofie.

Jestem bardzo rozczarowany tym muzeum i na pewno nie polecę go nikomu na zwiedzanie, w bo w sumie nie ma co zwiedzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martynka783 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group