Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 16 Kwi 2016 10:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A przez środek, w poprzek pasa startowego, tramwaje sobie zjeżdżają do zajezdni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#222 PostWysłany: 16 Kwi 2016 21:29 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Clementiaa

Tak, od strony wybrzeża. Teraz dopiero przeczytałem Twoją relację. Na południowo-wschodnim krańcu lotniska przy ul. Pergamou można jeszcze zobaczyć kilka samolotów w nieczynnym Muzeum Lotnictwa Cywilnego. Kilka fotek z autobusu. Ja w ogóle wcześniej nie wiedziałem, że tam jest lotnisko, więc jak autobus przepchnął się przez wąskie uliczki osiedlowe między zaparkowanymi samochodami i ukazały się samoloty, to pierwsza głupia myśl była taka, kurcze, ale jak oni tu przywieźli tego Boeinga ;-)

Załącznik:
01.JPG
01.JPG [ 236.33 KiB | Obejrzany 4163 razy ]


Załącznik:
02.JPG
02.JPG [ 244.59 KiB | Obejrzany 4163 razy ]


Załącznik:
03.JPG
03.JPG [ 231.19 KiB | Obejrzany 4163 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 16 Kwi 2016 21:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
To ja z kolei w jednej z książek Ludluma czytałem opis podróży bohatera z lotniska, który mi z deka nie pasował, a potem... zobaczyłem lotnisko w Elliniko z samolotu. I już wszystko się zgadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 16 Kwi 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Kurcze, to samo lotnisko widziane z dwóch stron a jaka różnica (obecnie). Szkoda tylko że tak to wszystko marnieje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 17 Kwi 2016 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
A gdyby ktoś był ciągnęły do kościola w niedziele jak ja przez żonę to proponuje
Smirnis 27

https://goo.gl/maps/VSQVAhQ5eAJ2

Polski Kościół w Atenach. Msze o 19 w niedziele :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 17 Kwi 2016 23:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
09:30, 12:00 i 19:00 co niedziele ;)
http://www.ateny.deon.pl/?page_id=290
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:12 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 7
Zbanowany
Komor napisał(a):
A gdyby ktoś był ciągnęły do kościola w niedziele jak ja przez żonę to proponuje
Smirnis 27

https://goo.gl/maps/VSQVAhQ5eAJ2

Polski Kościół w Atenach. Msze o 19 w niedziele :mrgreen:


O nawet nie wiedziałem o tym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 21 Kwi 2016 00:24 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Zeus polec jakas plaze w miare bliko centrum w ktorej okolicy bedzie market i jakis tani bar z przekaskami typu kebab. Przegladam w google maps ale nie moge jakos namierzyc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 21 Kwi 2016 10:02 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
Bede w Atenach teraz w niedziele o 17 da rade znalesc o tej godz jakis sklep otwarty?Chcialbym tez od kogos doswiadczonego dowiedziec sie czy w poniedzialek ruszajac o 7 z hotelu dam rade na szybko zobaczyc Akropol,obskoczyc centrum i polezec na plazy?Niestety mam tylko jeden dzien na zwiedzanie bo we wtorek o 16 powrót
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 21 Kwi 2016 10:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Sklep jako supermarket to nie. Sklepiki tak.
Co do poniedziałku dasz radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bydgoszcz1990 uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 21 Kwi 2016 13:05 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 14
Dzięki wielkie @Zeus i inni za wszystkie rady, w niedziele ląduję w Atenach, mam już zaplanowany każdy z 5 dni pobytu.
W środę chcę popłynąć na Aeginę, skorzystam prawdopodobnie z tego promu http://www.anes.gr/index_en.php (głównym kryterium jest cena).
Studencki w dwie strony wychodzi 10 eur, normalny 16. Powinienem mieć ISIC, czy przejdzie polska legitymacja studencka?

I drugie pytanie, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Pireusie? Od dłuższego czasu regularnie googluje frazę 'Athens migrant' i zawężam wyniki do najnowszych wiadomości, sytuacja z uchodźcami od nowego roku nic się nie polepszyła, a w tym miejscu jest szczególnie nieciekawie.
Czy promy normalnie kursują i przejście z przystanku do portu nie będzie problemem?

Z góry dziekuję za odpowiedź, wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 21 Kwi 2016 13:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak szukasz w gogle Athens/Pireus miggrants, to 99% stron pokazuje negatywne opisy.

Jest spokojnie, siedzą w dawnej siedziby Portu Pireusu i w innych hot spotach, pilnowane przez wojsko albo policje. Nie ma się co obawiać.
Obniżki są tylko dla studentów greckich uniwersytetów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 07 Maj 2016 09:09 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
Wróciłem już z Aten dobry tydzień temu więc warto było by coś napisać.Korzystałem z porad i mapek użytkownika @Zeus co wiele ułatwiło i za to dziękuje.Może zaczne od minusów stolicy Grecji.Może po złych dzielnicach chodziłem (Omonia i okolice) ale Polskie większe miasta przy Atenach są bez porównania czystsze i bardziej zadbane.Góry śmieci na ulicach,bezdomni śpią na chodnikach a nawet widziałem namioty rozbite w środku miasta.Samochody zdemolowane normalnie jeżdzą po ulicach nawet bez lamp i zderzaków bo i takie widziałem.Czarni nagabywacze to już norma na zachodzie trzeba to zauważyć.Może ten syf to efekty kryzysu a może taki styl życia nie wiem.Jechałem też na Ateńskie plaże tramwajem i wysiadłem przy Mc Donaldzie przed Glifadą.Następnie spacerkiem wzdłuż morza poleżałem na kilku plażach i obejrzałem.Są one po prostu koszmarne.Kamienie,żwir,brud a w niektórych miejscach wyglądają jak szutrowa droga na Polskiej wsi i leżenie tam to wątpliwa przyjemność.Wszystko ratują widoki na zatoke i piękna błękitna woda.Niemniej jednak jechanie do Grecji na Ateńskie plaże odradzam lepiej szukać dalej.Może czas na plusy ;) Największą atrakcją miasta jest na pewno Akropol.Mimo że podnieśli cene wstępu z 12e do 20e to uwierzcie że warto.Widoki z góry na miasto,zatokę i góry są bezcenne.Same zabytki znajdujące sie na górze też przepiękne.Wszystko co tu pisze było już poruszane ale jest coś czego tu nie zauważyłem.Jeśli bedziecie iść na Akropol to koniecznie wejściem od strony Monastiraki.Bardzo ciężko je znaleść ale prowadzi niesamowitą ścieżka która ma czasami 1m szerokości miedzy malutkimi białymi domkami na wzgórzu.Łatwo ale tez fajnie sie tam zagubić.Jest to też świetne miejsce na wieczorne piwko z widokiem na miasto chociaż dużo tam młodzieży.Kolejnym plusem miasta są ceny jedzenia.Świetne souvlaki/pita za 2e-2,5e to nic nadzwyczajnego a można sie najeść.Nocą mimo że ulice są pełne młodych ludzi którzy na pewno nie są potomkami Achillesa i Pitagorasa a wracałem do hotelu w środku nocy to czułem sie bezpiecznie.Podsumowując samo miasto robi smutne wrażenie i gdyby nie starożytne zabytki to w życiu bym go nikomu nie polecił ale patrząc na całokształt można wpaść na dwa dni nie wiecęj :D
Załącznik:
Komentarz do pliku: jedna z lepszych plaż
IMG_20160116_133913.jpg
IMG_20160116_133913.jpg [ 105.5 KiB | Obejrzany 2734 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: ścieżka na Akropol o której pisałem
IMG_20160425_091531.jpg
IMG_20160425_091531.jpg [ 107.66 KiB | Obejrzany 2734 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: PitaBar serowe cudo :)
IMG_20160426_123956.jpg
IMG_20160426_123956.jpg [ 71.07 KiB | Obejrzany 2734 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 20 Maj 2016 21:15 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
na gorąco napiszemy tak:

Ateny to 100% bezpieczeństwa - przez 5 dni nie widzieliśmy żadnego uchodźcy ani w Atenach ani w Pireusie
a punkowy koncert w parku, na którym sprzedawali alko, bez żadnego policjanta na długo zapadnie w naszej pamięci! :-)

Thanasis to super knajpa - tylko radzimy zamówienie pół porcji, chyba, że ktoś jest głodny i zjadłby konia z kopytami!
w ogóle odwiedziliśmy wszystkie polecane w tym wątku knajpy + jeszcze kilka i przez cały wyjazd ani razu nie byliśmy głodni...

aha, w Muzeum Archeologicznym komputer z Antykiter już jest! Warto!!!

krótko pisząc:
ATENY SĄ SUPER!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 24 Maj 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@OlaRafal Co do tego, że Ateny są super, zgadzam się. Co do tego, że 100% bezpieczeństwa, zdecydowanie nie, chociaż nigdy nic złego (tfu...tfu...) mi się nie stało. Co do uchodźców, to to co piszesz mija się w 100% z prawdą. Nawet lat kilka wstecz znaleźć migranta nie do końca legalnie przebywającego w Atenach (z Syrii, Iraku, Egiptu, Somalii, Etiopii, Pakistanu, Albanii, jak również szeroko rozumianego "bloku wschodniego"), to było najwyżej kilkanaście minut roboty. Zwłaszcza w Pireusie ! Pozostaje tylko kwestią, czy znaleziony był typowym gastarbaiterem, czy uchodźcą ekonomicznym, czy może migrantem politycznym (np. wojennym). Tam, gdzie było dużo, bardzo dużo owych migrantów, poziom bezpieczeństwa bardzo gwałtownie spadał. Między innymi dlatego niektórym osobom Ateny nie za bardzo przypadły do gustu. Nie zmienia to faktu, że Ateny są super ! Takie jest moje odczucie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 24 Maj 2016 10:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Imigranci/Uchodcy, tak jak pisałem, są od lat 80, kiedy Grecja dostała się do UE. To był raj dla plażowiczów z byłego bloku wschodniego i dla prawie całej Afryki/Azji.

Są dzielnice, które od dawna są gettami (ale nie aż tak źle jak w innych krajach). Ja np. uwielbiam te getta, bo można tam znaleźć lokalne sklepy, z produktami z całego świata, w normalnych cenach a nie ceny dla Almi/Piotr i Paweł.

Tutaj parę info:

ul. Sofokleus: Egipt, Syria, Pakistan, Bangladesz. Każdy ma sklep z produktami z jego kraju. Przemili właściciele z chęcią pomogą z wyborem produktu. Nie polecam spaceru po 22:00
ul. Keramikou i Milerou: Chiny. 4 markety z produktami z Chin
plac Wiktoria: Mołdawia
ul. Mihail Woda: Polacy
ul. Acharnon: Bułgaria
ul. Acharnon (przy kościele Świętej Trójcy): Ukraińcy

No cóż, takie małe CZIkago ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#237 PostWysłany: 24 Maj 2016 13:32 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
pisząc o uchodźcach mieliśmy na myśli ostatni (zeszłoroczny) rzut - czyli osoby przebywające krótko i posiadające tylko to co przy sobie. mieszkając koło Omonii spotkaliśmy oczywiście nie-Europejczyków tylko, że oni wszyscy jacyś tacy... spokojni?

i bardzo fajne mają knajpki z indyjską kuchnią :-)

nasze odczucie jest takie, że w Atenach nie czuliśmy zagrożenia a ilość nie-Europejczyków nie jest taka przytłaczająca jak w Paryżu, Rzymie czy Barcelonie...

podobnie jak i na Malcie ale tam można się było tego spodziewać, a w Atenach zaskoczenie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 12 Cze 2016 15:58 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Jakby ktoś chciaal dzis dolaczyc to paru Polakow bedzie ogladalo dzisiejszy mecz z Irlandia w dzielnicy Monastiraki, kolo metra w knajpkach na ulicy Pandrossou, przecznica miedzy ulicami Eolou i Areos :) piwko pol lotrowe za 2,7 e ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 10 Sie 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Za kilka dni będę w Atenach i będę miał do dyspozycji auto. Gdzie wybrać się na całodzienne plażowanie ? Rozumiem, że wszystkie wymieniane powyżej plaże będące w zasięgu komunikacji miejskiej to loteria...ładnie lub nie (pewnie kwestia gustu), dlatego pytam...gdzie autem na plażę ?

a drugie pytanie...czy zeszłoroczny bezpłatny autobus AMSTEL, w tym roku także kursuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 11 Sie 2016 08:44 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 21
Mając do dyspozycji auto wybrałabym się na zwiedzanie np. Meteorów, a nie plażowanie. Plaże w Glyfada są naprawdę spoko, a dojazd bezpośrednio tramwajem z Syntagmy trwa koło 50 min. Przy morzu jakieś 2 metry drobnych kamieni, a dalej piasek tutaj link z miejsca gdzie myśmy plażowali- https://www.google.pl/maps/search/glyfa ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group