Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:56 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Witam, mam dwa pytanka odnośnie tego biletu/karnetu za 12 €, czy można z niego korzystać np przez 2 dni tzn w jedne dzień np. obejrzeć akropol a drugiego agorę? Czy jeśli się posiada legitkę studencką to też wydadzą takie bilet czy po prostu przed każdym obiektem trzeba się prosić o darmowy wstęp. Wiem że pewnie było to gdzieś napisane ale nie potrafiłem tego odnaleźć. z Góry dziękuje za odp. pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jawach lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#102 PostWysłany: 07 Kwi 2015 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
znam odpowiedź tylko na 1. pytanie, (bo z legitymacji studenckiej niestety już nie korzystam) - z tego biletu możesz korzystać przez dwa dni, jednego dnia zrobić część atrakcji, drugiego kolejne i pewnie następnego jeszcze inne - odrywają po prostu w każdym miejscu odpowiednią część biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 07 Kwi 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Z legitką studencką dostajesz darmowy bilet do każdej z atrakcji przed wejściem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
W każdym z miejsc możesz otrzymać taki bilet, w następnych wystarczy, że pokażesz ten stary. Ja swój zgubiłem w akropolu, dostałem kolejny w agorze, którego też zgubiłem (nie śmiać się :D) i kolejny otrzymałem w świątyni Zeusa. Ogólnie to nie masz czym się martwić, mi na ISIC dawali bez problemu, więc na legitkę studencką też muszą. Ale z góry mów, że chcesz bilet studencki, a nie pytaj, czy możesz go kupić. Tak na dobrą sprawę to niczym się nie musisz martwić, bo czasem wgl tego biletu nie dają tylko każą przechodzić ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 12 Kwi 2015 00:15 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
A jak jest w Atenach z zakupami np. odzieżowymi? Droższe/tańsze niż w Europie Zachodniej? Sklepy typu Primark itp.? Ktoś ma doświadczenia ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 18 Maj 2015 10:41 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 4
Mała prośba o pomoc. Będę od 28.05. w Nea Makri i w niedzielę chciałbym pokazać dzieciakom Akropol, ale w żaden sposób nie mogę znaleźć dojazdu do centrum. Może mała pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 18 Maj 2015 10:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22447
@jurgis

Mas tutaj rozkład jazdy z Nea Makri do Aten i z powrotem

Druga kolumna to rozkład na sobotę i niedzielę. Autobusy zatrzymują się przy dworce koło placu Pedion Areos (ul. Patision, 10 minut piechotą do Omonii)

cena biletu 2,9 euro

Załączniki:
Komentarz do pliku: Rozkład jazdy Ateny - Nea Makri
Ateny - nea Makri.PNG
Ateny - nea Makri.PNG [ 20.21 KiB | Obejrzany 2463 razy ]
Komentarz do pliku: Rozkład jazdy Nea Makri - Ateny
Nea Makri - ateny.PNG
Nea Makri - ateny.PNG [ 21.87 KiB | Obejrzany 2463 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 18 Maj 2015 10:56 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 4
czy ta propozycja zobaczenia Aten w jeden dzień (głównie Akropol) jest aktualna czy trzeba coś zmienić? Chodzi mi o drugi dzień zwiedzania niedziela. Czy to wystarczy dla dzieciaków?

-- 18 Maj 2015 10:59 --

Czy te nazwy na godzinami to nazwy przystanków czy określają coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22447
@jurgis

Nazwy na godzinami to Poniedziałek-Piątek i Sobota-Niedziela

Dla dzieciaków to sam raz. Ani się nie ponudzą ani się nie zmęczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:11 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 4
o której trzeba być, żeby w niedzielę zobaczyć odprawę wart,
dzięki za odpowiedź poprzedni post z pytaniem nieaktualny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22447
o 11 trzeba tam być, to dobrze by było tak około 1050 już zajmować miejsca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:18 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 4
A może zabawa w przewodnika w niedzielę 31.05, ja płacę

-- 20 Maj 2015 14:20 --

dzięki za info odnośnie odprawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 23 Maj 2015 19:26 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Dorzucę swoje 3 grosze do tego co juz zostalo powiedziane. Z malo obleganych atrakcji polecam wejsc na dwie gory. Pierwsza to Lycavittos (https://www.google.pl/maps/place/Lycabe ... be64ac4f23) - najwyszy szczyt Aten z mala, prawoslawna kapliczka na szczycie. Super widok na miasto. Jest to bardzo blisko placu Syntagma i parlamentu, mi to zajelo jakies 50min w upale, ale warto. Druga gorka to Filopappou obok Akropolu- idzie sie ladnie przez park, po drodze na szczyt (na szczycie jest pomnik Filopappousa- taka wieza) mozna zobaczyc wiezienie Sokratesa (jest oznakowane, trzeba odbic w lewo od glownej alei w parku). Fajny widok na Akropol z bliska, muzeum Akropolu no i morze.
Czasowo wyglada to tak, ze zwiedzilem doslownie wszystko, wchodzac na kazda atrakcje, te gorki, szwedajac sie po uliczkach Plaki, bez pospiechu, wszedzie pieszo w 2 dni po ok. 10 godzin, takze moim zdaniem biletow na komunikacje w miescie nie warto kupowac, no chyba ze ktos nie lubi/nie moze duzo chodzic albo zeby dojechac do hotelu nie tracac czasu na chodzenie przez malo ciekawe (po prostu brzydkie) dzielnice wokol centrum. Potwierdzam, ze wstep do wszystkich atrakcji z polska legitymacja studencka jest za darmo i nikt nie robi z tym problemow.
Co do jedzenia, to nie wiem gdzie te kebaby za 1,8eur, o ktorych pisal Zeus na 1. stronie tematu. Najtanszy kebab w picie to jadlem za 2,2eur w takiej budce po drugiej stronie ulicy po polnocnej stronie Monastiraki, ale byl maly i bardzo slony. Ogolnie zeby sie najesc trzeba wylozyc jakies 8eur, bulki sniadaniowe (juz gotowe) to ok. 2eur, kawa 1-2eur, napoje w butelce to troche ponad 1eur (ale we wszystkich platnych atrakcjach turystycznych jest dostepny kranik z woda pitna), puszka piwa 0,33ml 1,1eur. No i polecam swiezo wyciskane soczki pomaranczowe, o ktorych tez juz chyba bylo tutaj pisane, w cenie jakies 1-2,5eur ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 24 Maj 2015 01:03 

Co do jedzenia, to nie wiem gdzie te kebaby za 1,8eur
Jestem w Atenach 2x do roku lub częściej ,bardzo nie lubię jak ktoś na pittę me gyros mówi kebab. Szanowni formuowicze ta potrawa nijako fast fud ma swoje korzenie jak nasz polski bigos i nie mylić z fasolką po bretońsku.Pitta me giros placek z gyrosem/ jest częścią całej Grecji ,gdzie nie będziesz ,czy na Rodos czy na malutkiej Anafi wszędzie masz pittę.
Góra
 PM off  
      
#115 PostWysłany: 24 Maj 2015 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
U Thanasisa gyros i kebab w picie 2 eur.
Generalnie za 2 eur można bez problemu znaleźć.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:54 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Kafar napisał(a):
Dorzucę swoje 3 grosze do tego co juz zostalo powiedziane. Z malo obleganych atrakcji polecam wejsc na dwie gory. Pierwsza to Lycavittos (...) Druga gorka to Filopappou obok Akropolu- idzie sie ladnie przez park, po drodze na szczyt (na szczycie jest pomnik Filopappousa- taka wieza) mozna zobaczyc wiezienie Sokratesa (jest oznakowane, trzeba odbic w lewo od glownej alei w parku). Fajny widok na Akropol z bliska, muzeum Akropolu no i morze.
Ja również zdecydowanie polecam obie górki:-) Na Lycavittos wchodziłem dwa razy... Najpierw rano ale stwierdziłem, że musi być stamtąd super widok o zachodzie słońca. Wszedłem więc, żeby się przekonać i rzeczywiście warto było...:-)

Załączniki:
Ateny.jpg
Ateny.jpg [ 82.71 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
Ateny2.jpg
Ateny2.jpg [ 79.97 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
Ateny3.jpg
Ateny3.jpg [ 63.89 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 13 Cze 2015 01:47 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Cześć!

Mam nieco zakręconą i szybką podróż. Będę w Atenach o 7.30, o 13.30 mam lot powrotny. Czy w międzyczasie zdążę gdzieś sensownie śmignąć, żeby coś zobaczyć? Jeśli tak to gdzie najlepiej i jak najszybciej tam dotrzeć?

Czytałem wątek o jednodniówce, ale to nieco dużo szybsze tempo, bo realnie godzin będę miał pięć max ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 13 Cze 2015 09:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
5 godzin to idealnie by udać się na jakąś grecką ucztę i nie silić się na zwiedzanie :))
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 13 Cze 2015 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
W 5h można sobie zrobić ładny spacer. Ja byłem z małym dzieckiem, czas mniej więcej taki sam na miejscu (przesiadka na lot do Larnaki). Wysiedliśmy na stacji metra Monastiraki, przeszliśmy obok rzymskiej agory na skałki koło Akropolu, i później na kolację w dzielnicy Plaka. Na lotnisko jechaliśmy z Syntagma.

Załączniki:
ateny.jpg
ateny.jpg [ 223.43 KiB | Obejrzany 2190 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 13 Cze 2015 10:58 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Dzięki wielkie! Prawdopodobnie właśnie tak zrobię, wygląda to najsensowniej i realnie ;-) Czas podróży z lotniska w te rejony jest w miarę normalny czy zaporowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group