Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 88
Loty: 54
Kilometry: 87 634
Ktoś nocował? Jakieś opinie, porady, ciekawostki?

Dodaje link do Sleeping In Airports http://www.sleepinginairports.net/europ ... v9rMc5h3iE


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 19:42, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:48 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
W ostatnich dniach miałam okazję spędzić 2 nocki na lotnisku w Atenach. Generalnie na plus.
Gdy zostajecie na lotnisku po przylocie, polecam nocleg obok taśmy bagażowej nr 5 - miejsce ciche i spokojne, bo w przeciwnym kierunku niż droga do wyjścia ze strefy przylotów. Stały tam dwie ławki bez podłokietników, nikt się nie plątał, taśma również nie była wykorzystywana w godzinach 3-9. Nikt też nie przyszedł nas budzić, mimo że wielokrotnie w niedużej odległości kręcili się pracownicy lotniska.
Natomiast przed wylotem skorzystałam ze znalezionej informacji, że obok kaplicy jest pokoik z dywanem - rzeczywiście jest, spało się świetnie, mimo że krótko. Cicho (tam nie grała muzyka), ciemno, wygodnie. W pokoju nocowało ok. 10 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zgaduję : pokoik - dywanik - blisko kaplicy - > miejsce modlitwy wyznawców ISLAMU?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2014 22:47 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
A tego to nie wiem... Była północ jak dotarłyśmy na lotnisko, nikt tam się nie modlił, a jedynie trochę ludzi spało. A po 3 zebrałyśmy się na odprawę, więc jak sytuacja wyglądała nad ranem też ciężko mi powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:36 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Przylatujemy poznym wieczorem z Kos do Aten (Aegan), rano mamy wylot do Londynu (Ryanair). Czy musimy zmienic terminal - opuscic strefe przylotow - czy tez mozemy tam przeczekac rana?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Klika dni temu zrobiłem rekonesans i zaliczyliśmy nockę.
Widziałem pokój modlitw, ale zdecydowaliśmy się spać na ławkach.

Po przejściu pierwszej kontroli kart, ale przed security, jest wolnocłówka, tyle, że nalazłem na górze tylko jedną ławkę na 3-4 miejsca bez podłokietników, dodatkowo jest głośno (muzyka i pracownicy), ale gdy po przejściu kontroli kart pokładowych zjedziecie ruchomymi schodami w kierunku gate 16-18 traficie do korytarza gdzie ławek do spania będzie sporo na kilkanaście osób i wszystkie bez podłokietników :D Światło jest przyciemnione, muzyki prawie nie słychać, jedynie komunikaty o pasażerach i zasadach bezpieczeństwa są co pewien czas.

Ok. godziny 5 rusza security, a pracownicy ochrony mają odprawę w okolicy, więc ok. godziny 4 można się spodziewać małego ruchu, natomiast nikt nie budzi, nie przeszkadza, rozmowy też są przyciszone, a całe zebranie odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu w dalszej części korytarza.

Na plus bliskość toalety (można się spokojnie rano odświeżyć ;) ), poidełka (woda pitna za free) no i dla niektórych może to być ważne, palarnia pod nosem.
Wszystko w promieniu kilkunastu metrów.

Dojście bezpośrednio na security to dosłownie 2 minuty (wjazd schodami ruchomymi na górę).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Zaliczyłem nockę z soboty na niedzielę. O 22 poszedłem się kimnąć do wspomnianego pokoiku modlitw koło cerkwi. Spokojnie było do 1.00 w nocy. O tej godzinie przyszedł koleś w uniformie i powiedział, ze tu spać nie można. Nie robił problemów. Spokojnie poprosił mnie o wyjście. Potem zamknął drzwi na klucz.
Niestety na całej hali przylotów i odlotów jest tylko jedna ławka bez podłokietników. Koło stanowiska z netem Aegan jest kilka miejsc pod ścianą z ławkami z miękką wyściółką. Tam przekimałem do rana. Tam nikt nie robi problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Stanowisko internetowe Aegeana wygląda bardzo fajnie, ale jest przy samych drzwiach, jest głośno i jest mocne światło.
Są tam też 2-3 miękkie fotele i podnóżki.

Do tej miejscówki przy gate 16-18 mają dostęp tylko pasażerowie z kartami pokładowymi, więc nikt "obcy" się nie kręci.

No i zapomniałem, za tą pierwszą kontrolą, jest jeszcze miejsce z 2 ławkami na ok 4 os. tylko jest mały problem, nad głową dudni telewizor, a kiedy próbowałem ściszyć, pojawiał się komunikat o blokadzie przycisków.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To i ja dodam, bo niedawno mi się trafiła nocka na lotnisku w Atenach. Byłem jakoś przed pierwszą na lotnisku, obszedłem całą część ogólnodostępną i znalazłem 2 ławki bez podłokietników, obie zajęte, wspominany pokoik był zamknięty, więc trafiłem do strefy Aegeana. Był akurat wolny jeden taki jajowaty, bardzo wygodny fotel i podnóżek. I muszę przyznać, że była to jedna z moich najlepszych nocek na lotnisku ever. Lepiej było chyba tylko na lotnisku w Bergen w ichniej strefie relaksu.

Faktycznie światło jest normalne, komunikaty głośne (ale to na całym lotnisku) i jest przy drzwiach, ale ja zakładam słuchawki z moją muza do spania, zaciągam kaptur na oczy, zapinam sobie plecak pasem biodrowym na nodze i idę spać. Mimo, że blisko drzwi to było ciepło choć na zewnątrz chłodno było tej nocy. Także gorąco polecam tą miejscówkę, tylko ilość miejsc mocno ograniczona, choć mi się akurat miejsce po północy nawet trafiło. Elegancko przespałem bez budzenia się 5h (zacząłem spać jak koleś na fotelu obok zaczynał pierwszą część władcy pierścienie, a obudziłem się jak był w końcówce drugiej), a tak to mi się nigdy na lotniskach prawie nie zdarza.

Także jakby miał polecać to najpierw był próbował w tej strefie Aegana (przy wejściu do hali na wysokości okienek do checkinu), a jak tam się nie uda to bym uderzał w miejsce, które opisuje mashacra, brzmi jak świetna miejscówka.
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak byłem w grudniu w ATH, były billboardy, ze jest zakaż spania na lotnisku (mam zdjęcie, dziś albo jutro wrzucę), ale widać ze jakoś tego nie przestrzegają :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Może przestrzegają/przestrzegali i dlatego jest tyle wolnych miejsc ;) a do wyjątków od reguły się już nie czepiają.
Plakatów żadnych nie widziałem, ale też się specjalnie nie przyglądałem, może były po grecku?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2015 19:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Po grecku i po angielsku.

I tutaj jest plakat o tym:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2015 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Takiego plakatu nie widziałem, a z soboty na niedziele spało na lotnisku kilkadziesiąt osób. Grupa młodych ludzi rozłożona była ze śpiworami w przejściu za MCdonaldem w stronę cerkiewki. I ten sam ochroniarz, który grzecznie mnie wyprosił z salki do modlitw nic nie powiedział tym młodym ludziom. Nic nie powiedział mimo, iż zajmowali prawie całe to wąskie przejście. Do ludzi śpiących na sali odlotów (w tym na netowym stoisku Aegana) nikt nie czepiał się przez całą noc, nawet wtedy, kiedy o 3,30 zaczęły się już odprawy.

Jeszcze jedno. Sposób na przejście wieczorem prze security i sapnie już przy gejtach nie dla wszystkich jest wyjściem. Ja leciałem do Berlina o 8.30 i wylot był z bramki B1, do której dostęp (przejście przez security) otwarto dopiero na 1,5 h przed odlotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2015 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Przechodzisz tylko przez pierwsza kontrolę kart, tam właśnie gdzie jest to stanowisko z kremowymi siedzeniami i netem, nie przechodzisz security.
I z tego poziomu zjeżdżasz ruchomymi schodami w kierunku gate 16-18 mijasz te schody idąc do security, ale jeszcze nie dochodząc.
Nie przechodzisz, żadnej kontroli bagażu, tak naprawdę wchodzisz tylko na wolnocłówkę.

@Zeus "drobnym" drukiem to ja nie czytam plakatów, jak nie ma HIT na początku to w ogóle kiepsko widzę ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2015 21:53 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Nas rowniez przepedzono z pokoju modlitw (okolo polnocy). Probowalem pania przekonac, ze przeciez nic zlego nie robimy, a muzulmanie w nocy sie nie modla. Przyznala mi racje, ale byla nieublagana, bo to nie jej decyzja. Przenieslismy sie kawalek dalej, to byla jakby jakas galeria czy cos w tym stylu z podloga pomalowana czarna farba olejna :) Tam muzyka byla troche cichsza. Teraz zaluje, ze nie znalem tej miejscowki przed security...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
sawiet napisał(a):
a muzulmanie w nocy sie nie modla.


Ze co? W Grecji są prawosławni od 3 w. n.e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:12 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Ale co to ma do rzeczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zeus napisał(a):
sawiet napisał(a):
a muzulmanie w nocy sie nie modla.


Ze co? W Grecji są prawosławi od 3 w. n.e.


Na górze jest oddzielnie kaplica dla obrządku prawosławnego (lub szerzej chrześcijańskiego) i oddzielnie pokój modlitw (ten wygląda bardziej jak box w korpo).
Nikt nie twierdzi że Grecy to muzułmanie :) choć i tacy pewnie się znajdą.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nawet nie wiedziałem ze jest specjalny box. Szczerze pracowałem tam pół roku, i nigdy nie zawitałem do kaplicy (zawsze do restauracji albo na pas, powąchać nafty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2015 17:36 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
witam,
ląduję w Atenach koło północy czy można bez problemu pobyć na lotnisku kilka godzin by nad samym ranem pojechać metrem z lotniska do centrum i pozwiedzać? Będzie ok? myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group