Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ateny
#1 PostWysłany: 18 Cze 2011 20:41 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Możeci polecić jakies niezbyte drogą knajpkę,

znalazłam

Kostas i Lefteris- ale to raczej bistro

oczywiście niezbyt drogie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Ateny
#2 PostWysłany: 18 Cze 2011 22:18 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Ja zawsze w Atenach idę na obiad do knajpki o nazwie chyba "Szawas",która się mieści przy ul.Mitropolea dosłownie 100 m na wschód od stacji metra Monastiraki.Jedzenie świetne przy stolikach,na deptaku.Trochę hałasu i takiego typowego dla Aten folkloru(muzykanci,uliczni sprzedawcy,Murzyni oferujący płyty CD z muzyką ale też sprzedawcy szczotek do mycia pleców czy druciaków do zlewozmywaków).Cena ok. 10eu na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#3 PostWysłany: 18 Cze 2011 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Jutro lecę do Aten, tak więc dam znać, jak coś znajdę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#4 PostWysłany: 18 Cze 2011 22:54 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Bosko, widzę że warto pytać, nawet jeśli wcześniej nikt nie pytał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#5 PostWysłany: 18 Cze 2011 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Pewnie, wszak "kto pyta nie błądzi" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#6 PostWysłany: 28 Cze 2011 16:03 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
swieze informacje ze strajkujacych Aten

Znalazlam lokalna wersje mcDonalda ale z salatkami i hrilowanym mieskiem lub gyros w chlebku pita "Goodies" Solonos 106
Nizle mozna zjesc tez na ostanim pietrze Hodos Center na Omonii, a widok na akropol wspanialy, jako ze jest tu samoobsluga mozna pojsc i posiedziec i popatrzec.

Warto zajzec na ul. Voulis 10 to cistkarnia ale maja tez cista z cukinia, serem i pieczarkami.

na Monastariki na ilicy mitropoloes jest mnostwo knajpek, ceny nie sa najwyzsze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#7 PostWysłany: 28 Cze 2011 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Bardzo dobre jedzenie mają w Ciao Italia na ul. L. Syngrou 133. Co prawda to włoska knajpka, ale jak ktoś jest fanem pizzy to polecam. Mają też smaczne sałatki i świeże soki. Cen nie pamiętam, bo nie ja płaciłam, ale dość przyzwoicie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#8 PostWysłany: 06 Lip 2011 21:10 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Jeśli ktoś szuka knajpy typu "all you can eat" to za 9,95 (może byc nieaktualna mieli zmieniać Vat) można zjeść w centrum handlowym na stacji Nerazotissa, (zielona linia metra, następna stacja za IRINI).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#9 PostWysłany: 20 Lis 2011 21:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Anya napisał(a):
Bardzo dobre jedzenie mają w Ciao Italia na ul. L. Syngrou 133. Co prawda to włoska knajpka, ale jak ktoś jest fanem pizzy to polecam. Mają też smaczne sałatki i świeże soki. Cen nie pamiętam, bo nie ja płaciłam, ale dość przyzwoicie było.



hahaha, moja knajpa po imprezach w Atenach i przed pójściem do spania. Proponuje wam rogalik z dwoma czekoladami (ale nie biorę odpowiedzialność po kaloriach potem :P ). Jeżeli ktoś zje rogalik na miejscu to dostanie gratis szklankę mleka :)

co do knajpach w Atenach, to jest ich dużo, i zależy co gdzie szuka. Dobra knajpa jest przy hali mieśniej (Varvakeios Agoras). Idealne jedzenie i dobre mięso. Pracuje 24 godziny, i polecam go na patsa (flaki) przed pójściem do spania, jak się ma kaca.

a na dobre ciastka, tak zwane politika (od Greków mieszkających w Konstantynopolu/Istambuł), jest koło stacji metra Monastiraki, i w placu Psyri. Nazywa się Τα Σερμπετια/Ta Serbetia (nazwa pochodzi od tureckiego słowa Cerbet co oznacza słodki Syrop lub słodkie słowa) na Αισχύλου 3/Eshilu 3. Ciasta tam są, jak to powiedzieć, nie tylko palce lizać, ale coś bardziej.
Tu jest przykład Image ogromna porcja ciasta plus jeste większa porcja lodu kaimaki (z mastichą) za niecałe 5 euro. Właściciel, pan Nikos, prawie zawsze z uśmiechem na twarzy i gotowy na wszystko, dlatego nie dziwcie się jak dostaniecie kielon domowego bimbru. Ogromna ilość ciast i bardzo dobra obsługa.

Jak ktoś szuka coś specjalnego w Atenach, lub gdzieś w Grecji to chętnie pomoże :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#10 PostWysłany: 20 Lis 2011 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Czyżbyś Zeusie mieszkał nie na Olimpie tylko w Atenach?
W tamte strony na sylwestra się wybieram ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#11 PostWysłany: 21 Lis 2011 00:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Olymp 2 razy był zdobyty :P

ale w atenach się urodziłem i się wychowałem, i teraz Polska na studia. Jak chcesz jakies info o atenach to pytaj smiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#12 PostWysłany: 21 Lis 2011 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ach, faktycznie - teraz widzę w profilu - Kraków. Nie zwróciłam uwagi wcześniej. Co do Aten to mam "prywatnego przewodnika", ale w razie czego będę wiedziała do kogo się zwrócić o pomoc :) Praktycznych informacji nigdy za wiele! To kolega Polak urodzony w Grecji, czy Grek studiujący w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#13 PostWysłany: 21 Lis 2011 23:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
to i to.

Matka polka, ojciec grekopolak, urodzony w atenach i studiujacy w atenach. Jak bedzies w Atenach od 22/12 do 30/12 to moge cy pokazac cos ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#14 PostWysłany: 22 Lis 2011 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Będę nieco później, 29.12. - 02.01. tyle, że nie wiem czy w samych Atenach zostaniemy, czy mnie gdzieś chłop nie wywiezie ;) A co chcesz mi pokazać??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#15 PostWysłany: 22 Lis 2011 00:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
pracuje jako przewodnik "nowych aten" wiecej info tutaj
http://thisisathens.org/default.php?pna ... page2&la=2

to jest darmowa obsluga ludzi, chetnych do pokaziwania aten (ale nie starowki i muzeow, ale klubuw, restauracji jedzenia). dlatego pytalem kiedy bedzies, to moglbym wam podprowadzis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#16 PostWysłany: 22 Lis 2011 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ciekawa sprawa. Tak, jak pisałam, będę miedzy 29.12 a 02.01. tyle, że pewności nie mam jak długo w samych Atenach zostaniemy, ale w razie czego się odezwę :)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#17 PostWysłany: 03 Lut 2014 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Jaką knajpę byście polecili na romantyczną kolację na walentynki w Atenach?
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#18 PostWysłany: 03 Lut 2014 11:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Powiedz mi, jaki masz przedzial cenowy, to znajde cy cos ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#19 PostWysłany: 03 Lut 2014 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Zeus napisał(a):
Powiedz mi, jaki masz przedzial cenowy, to znajde cy cos ;)

Super! Mój przedział cenowy to do 20 Euro na osobę (czy to mało jak na Ateny? nie wiem), ale jeśli masz też inne knajpy godne polecenia, to także proszę poleć. Wybieramy się niebawem do Aten i ogólnie szukamy różnych knajp (także z greckim fast-food), a widzę że wątek przygasł :/
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#20 PostWysłany: 03 Lut 2014 12:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Polecam to http://www.theacropolismuseum.gr/en/con ... restaurant
Dobre jedzenie, tanie (jak na takie miejsce i takim widokiem)
tu masz parę zdięc
http://www.kalofagas.ca/2009/11/02/lunc ... is-museum/

Jedzenie w Atenach (tak samo jak pamiątki) strasznie potaniały z powodu kryzysu, i grecki fast food (souvlaki, gyros) to można znaleść za 1,5 do 2 euro sztuka, kawa do 1 do 3 euro
Jak coś to pytaj smiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off
virtus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group