Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
witam
bardzo proszę forumowiczów o pomoc bo sam niestety nie potrafię sobie poradzić. Kupiłem bilety do Japonii na 28 czerwca (kupione w listopadzie). Lot Wiedeń-Amsterdam-Fukuoka i powrót Osaka-Amsterdam-Wiedeń. I wszystko było w porządku. Dziś sprawdziłem na checkmytrip i rezerwacja jest ale bez jednego odcinka - Fukuoka - Osaka. Ostatniego mejla o zmianach lotu dostałem 3 maja ale wtedy było wszystko ok. Czy to że nie widac tego lotu na checkmytrip nie musi oznaczać, że ten lot jest jakoś anulowany? wszystkie loty KLM , oprócz właśnie tego wewnętrznego który obsługuje All Nippon. Bardzo proszę o porady co dalej z tym zrobić. Hotele mam zarezerwowane, a z Fukuoki do Osaki kawał drogi,,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:20 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
chceckmytrip nie jest wiarygodnym źródłem. Sprawdź tam gdzie kupowałeś bilety
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
ANA nie używa Amadeusa, tylko Abacusa.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2015 19:04 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
vrinks82 napisał(a):
witam
bardzo proszę forumowiczów o pomoc bo sam niestety nie potrafię sobie poradzić. Kupiłem bilety do Japonii na 28 czerwca (kupione w listopadzie). Lot Wiedeń-Amsterdam-Fukuoka i powrót Osaka-Amsterdam-Wiedeń. I wszystko było w porządku. Dziś sprawdziłem na checkmytrip i rezerwacja jest ale bez jednego odcinka - Fukuoka - Osaka. Ostatniego mejla o zmianach lotu dostałem 3 maja ale wtedy było wszystko ok. Czy to że nie widac tego lotu na checkmytrip nie musi oznaczać, że ten lot jest jakoś anulowany? wszystkie loty KLM , oprócz właśnie tego wewnętrznego który obsługuje All Nippon. Bardzo proszę o porady co dalej z tym zrobić. Hotele mam zarezerwowane, a z Fukuoki do Osaki kawał drogi,,




Z tego co opisujesz wnioskuję że masz zakupione bilety do Japonii w wersji multicity.
Lecisz na inne lotnisko niż to z którego wylatujesz.
Jeżeli tak jest to przewoźnik nie jest zobowiązany aby zapewnić ci transport pomiędzy nimi.
Robisz to na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
nie mam multicity mam lot Wiedeń-Osaka-Wiedeń. Tylko lot do Japonii z przesiadką w Fukuoce, i tak sprawdziłem na travelstart.de w moich rezerwacjach są wszystkie loty. na stronie ANA kiedy rozwijam e-ticket również są wszystkie loty..

może wynika to z tego ze loty są obsługiwane przez KLM ( i tam są ich loty) natomiast ten jeden wewnętrzny Fukuoka-Osaka to linie Nippon i dlatego go nie widać?

myślicie że wpuszczą mnie do samolotu do Osaki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Cze 2015 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
checkmytrip to narzędzie pomocnicze, a nie wyrocznia :!:
vrinks82 napisał(a):
sprawdziłem na travelstart.de w moich rezerwacjach są wszystkie loty. na stronie ANA kiedy rozwijam e-ticket również są wszystkie loty..
I to właściwie kończy temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
czy linie lotnicza może odwołać/anulować mi odcinek podróży który kupiłem bez powiadomienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Czasami sie zdarza (choc nie powinno), ale skoro masz watpliwosci to dlaczego nie skontaktujesz sie z linia celem potwierdzenia lotow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2015 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja miałem taki numer z Aegean. Na odcinku Ateny-Larnaca linie nie poinformowała mnie o anulwoaniu połączenia. Automatycznie przerzucili mnie na ten sam dzień na wieczorny lot, który był mi ni w gruchę ni w p... Żadnego maila. Dowiedziałem się o tym przy check-in.

Może przypadek nie taki sam, ale kwestia informowania pasażera o anulacji podobna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2015 19:21 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Jak kupujesz bezpośrednio u przewoźnika, to powinni Cię powiadomić; jak u pośrednika - to z reguły jest to scedowane na pośrednika, a z info od pośredników różnie bywa; mnie raz nie powiadomili przez kilka miesięcy, że wszystkie loty zostały skasowane (FLIPO). A później nie za bardzo byli pomocni, żeby skonstruować podróż wedle moich potrzeb; a jak z tego powodu musiałem zrezygnować z całości podróży i za bilety do San Francisco było do zwrotu tylko 400 zł za bilet, to jeszcze sobie z tego potrącili prowizję za anulowanie biletu; SZOK; NIGDY WIĘCEJ FLIPO;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
sytuacja wyglada tak bilety kupione od travelstart. jeszcze 3 tygodnie temu na check my trip byly wszystkie loty. teraz ostatni Fukuoka-Osaka zniknął. Czy mozna starać się o zwrot kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Cze 2015 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Najpierw wyjaśnij sprawę z OTA a dopiero później myśl o zwrocie kosztów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
a jakie przysługują mi prawa jeśli kupiłem bilet do Osaki , a lot kończy się w Fukuoce?

do kogo wówczas należy zwrócić się z odszkodowaniem (bilet kupiony w travelstart), a lot którego nie ma między Fukuoka a Osaką realizowany przez All Nippon Japan, odcinki międzynarodowe to KLM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@vrinks82
Kontaktowałeś się z travelstart? Co ustaliłeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Cze 2015 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
tak napisałem do nich , odpowiedz ma być do 16 czerwca, jednak jutro chce tam zadzwonić..podobno jest jakiś czat ale nie potrafię tego znaleźć..myślicie że telefon coś wyjaśni? o co zapytać konkretnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Cze 2015 21:04 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Mialam tak 2 tyg temu z Iberia. Zupelnie przypadkiem weszlam na check my trip a tam anulowany lot. Zadzownilam do Iberii. Lot byl anulowany "z automatu" po prostu sprzedali mi lot, ktorego nie bylo wiec jak sie zorientowali to go automatycznie anulowali (prawidlowy lot odlatuje 1 h pozniej ale juz nast. dnia :)) . Wiec jak zadzwonilam to powiedziano mi ze mam prawo wybrac lot +/-3 dni. Wiec tak zrobilam. Chyba taka jest praktyka bo podobna sytuacje mialam z Air Europa 2 lata temu. Tez po anulowaniu lotu z powrotem moglam wybrac dowolny lot +/-3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group