Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#301 PostWysłany: 24 Sie 2014 00:33 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Według mnie Ronda jest miastem bardzo urokliwym i aż szkoda by było spędzić tam tylko 4h, śmiało rezerwuj tam nocleg :)
Bardziej zastanawiałbym się nad Malagą, na którą owe 4h by właśnie wystarczyły.
Tam to w zasadzie tylko ładny port jest i promenada dookoła. Takie miasto na spacerek i ew. obiad, w sumie nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Andaluzja
#302 PostWysłany: 24 Sie 2014 00:49 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Mi Ronda wystarczyla na 4 godziny, ale miasteczko bardzo urokliwe, wiec spokojnie mozna poswiecic tam wiecej czasu.
Nie zgadzam sie natomiast z codriver odnosnie Malagi. Oprocz portu i promenady mozna tez przejsc sie po miescie w okolicach katedry a takze wspiac sie na zamek Gibralfaro. Mi sie Malaga podobala bardzo.
Odnosnie Kadyksu sie nie wypowiem, bo nie bylam.
Natomiast gdyby znalazl sie jeszcze czas, to jak dla mnie takim must-see jest Marbella wraz z Puerto Banus.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#303 PostWysłany: 24 Sie 2014 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Ja byłem nieco ponad 5 godzin w Rondzie ale tylko dlatego, że wypadł nam tam posiłek. Miasto rzeczywiście urokliwe, ale założony przez ciebie czas, przy jego ograniczeniu, wystarczy. 4 godziny na Malage to żart - port to trzeba także z góry zobaczyć, z ruin zamku. Poza tym więzienie jest bardzo dobrze zachowane. No i wspomniana wcześniej katedra i Plaza de Toros. Katastrofą jest niestety plaża w Malarze i tej nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#304 PostWysłany: 24 Sie 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
6 godzin w maladze w zupełności wystarczy bo tam wszystko co jest do obejrzenia jest prawie w tym samym miejscu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#305 PostWysłany: 24 Sie 2014 16:49 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
W Maladze można zgubić i 2 dni :-)

a tymczasem kolejna część...spacerowo.

Kwiecień 2014, Andaluzja, część 5 - Puerto Banus Marbella.

Image

Pozdrawiam,


Ostatnio edytowany przez Kamil, 01 Wrz 2014 23:30, edytowano w sumie 1 raz
korekta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#306 PostWysłany: 25 Sie 2014 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Dzięki za odpowiedzi, w zasadzie w Maladze chcę spać tę jedną noc głównie dlatego, że następnego dnia mam wylot z Malagi i nie chcę się martwić czy np. autokar z Rondy nie złapię gumy po drodze i nie dotrę na czas na lotnisko. Tak będzie bezpieczniej i "na większym lajcie". Nie jestem z tych osób, które za jednym zamachem chcą "zaliczyć i odhaczyć", lubię się trochę po delektować klimatem miasta i koniecznie spróbować lokalnej kuchni, w knajpach przeznaczonych głównie dla lokalasów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#307 PostWysłany: 25 Sie 2014 09:01 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Proszę o malutką pomoc.
W Grenadzie będziemy 1 września, oczywiście cel nr. 1 Alhambra, niestety w sesji porannej są bilety tylko na 13.30 dostępne.
Lub w sesji po południowej w sumie cały dzień.

1 pytanie moje.
Po co jest to podzielone na sesje jak i tak można bilety kupić na 13.30 jak i na 14?

2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?


Trochę się późno obudziłem z Alhambrą wiem wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#308 PostWysłany: 25 Sie 2014 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jarekrk napisał(a):
...
2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?
...

skądże znowu!
ja tam bylem 2 lata temu i powiem Ci jedna rzecz: poczytaj sobie o alhambrze przed wyjazdem bo tam na miejscu jest bardzo ubogo jeśli chodzi o informacje już w środku tego kompleksu. są tylko takie słuchawki i prawie nic do poczytania.
a czasu na pewno Ci starczy, no chyba że jesteś jakimś wielkim fanem kultury arabskiej na półwyspie iberyjski no ale wtedy to i dzień to za mało... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#309 PostWysłany: 25 Sie 2014 09:49 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#310 PostWysłany: 25 Sie 2014 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jarekrk napisał(a):
Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?

pewnie w całej, natomiast nie wiem czy w każdym. tak czy siak jak nie w jednym to w następnym na pewno już Ci się uda wydrukować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#311 PostWysłany: 25 Sie 2014 18:08 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
jarekrk napisał(a):
Proszę o malutką pomoc.
W Grenadzie będziemy 1 września, oczywiście cel nr. 1 Alhambra, niestety w sesji porannej są bilety tylko na 13.30 dostępne.
Lub w sesji po południowej w sumie cały dzień.

1 pytanie moje.
Po co jest to podzielone na sesje jak i tak można bilety kupić na 13.30 jak i na 14?

2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?




Zamawiasz tylko wejście na konkretną godzinę do Pałacu Nasrydów. W zależności, na jaką godzinę się zdecydujesz, przypada Ci sesja poranna albo południowa. Jeśli np. zamówisz wejście do Pałacu na g. 13:30, to oznacza, że masz sesję poranną, a więc możesz wejść do całego kompleksu już od g. 8:00, a tylko na g. 13:30 musisz przyjść do Pałacu. Jeśli się zbytnio spóźnisz, to przepadnie Ci wizyta w Pałacu uważanym za najpiękniejszą część Alhambry (możesz liczyć tylko na zmiłowanie obsługi, że Cię wpuszczą, ale nie muszą). Jeśli wybierzesz wejście o g. 14:00, to masz sesję południową, czyli zaczynającą się właśnie o tej porze, więc w pierwszej kolejności udajesz się do Pałacu,a potem zwiedzasz resztę. W całym kompleksie co jakiś czas są bramki z kontrolą biletów, być może po to, aby wyeliminować osoby szwędające się poza swoją sesją (czyli te, które powinny wyjść do g. 14:00, a tego nie zrobiły), ale to tylko moje przypuszczenie, kontrola w każdym razie jest. Jeśli chodzi o to, dlaczego bardziej oblegane są sesje poranne, to wydaje mi się, że to z powodu grup zorganizowanych, które preferują tę porę. Według mnie sesja południowa będzie tak samo ok, chociaż ja akurat byłam na porannej.

Ja odbierałam bilet w bankomacie w oddziale banku (obok była naklejona kartka z instrukcją odbioru), jest ich całe mnóstwo w Grenadzie, a wydaje mi się, że można odebrać w całej Andaluzji.

I jeszcze jedno, warto udać się na podziwianie zachodu słońca nad Alhambrą z punktu widokowego Mirador San Nicolas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#312 PostWysłany: 25 Sie 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kasia111 napisał(a):
...
I jeszcze jedno, warto udać się na podziwianie zachodu słońca nad Alhambrą z punktu widokowego Mirador San Nicolas.

+
czyli pamiętaj żeby się urwać wcześniej z alhambry i przejść do tego punkt.
to pewnie ta cala okolica: https://maps.google.es/maps?q=Calle+Mir ... a&t=h&z=19
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#313 PostWysłany: 26 Sie 2014 08:29 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Dzięki wielkie za pomoc:)
Mam pierwszą godzinę w sesji po południowej czyli na 14.00
To akurat jeżeli będę tam od 9 to poszwendam się po mieście(sprawdzimy to co kolega wkleił)
A później od 14 do wieczora Alhambra :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#314 PostWysłany: 26 Sie 2014 11:53 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
tycik napisał(a):
Ja byłem nieco ponad 5 godzin w Rondzie ale tylko dlatego, że wypadł nam tam posiłek. Miasto rzeczywiście urokliwe, ale założony przez ciebie czas, przy jego ograniczeniu, wystarczy. 4 godziny na Malage to żart - port to trzeba także z góry zobaczyć, z ruin zamku. Poza tym więzienie jest bardzo dobrze zachowane. No i wspomniana wcześniej katedra i Plaza de Toros. Katastrofą jest niestety plaża w Malarze i tej nie polecam.



Plaża w Maladze w miarę przyzwoita, którą mogę polecić to Las Acacias - dojazd z centrum i z dworca głównego autobus nr 3 (ok 20 min). Piasek to czarny pył, ale zejście do morza bardzo łagodne bez kamieni. Nad plażą powiewa błękitna flaga. Dookoła pełno knajpek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 26 Sie 2014 23:55 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#316 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:54 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 11
jarekrk napisał(a):
Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?


Ja odbierałem bilety w miejscowości Nerja - bankomat znajdował się przy oddziale banku La Caixa i nie było żadnego problemu z odebraniem :)

ps. przy odbiorze biletów można w bankomacie ustawić język polski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 29 Sie 2014 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Kasia111 napisał(a):
Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen


Czytalem ostatnio jakas relacje z tego miasteczka i ktos pisal ze pomimo zakazu mozna bez problemu dostac sie na Sciezke Krola. Czy wiecei moze czy teraz w trakcie remontu da sie tam chociaz troche pochodzic?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#318 PostWysłany: 30 Sie 2014 19:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Popularna i urokliwa Nerja wiosną.

Kwiecień 2014, Andaluzja, część 6 - Nerja.

Image

Pozdrawiam,


Ostatnio edytowany przez pehape, 31 Sie 2014 10:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Andaluzja
#319 PostWysłany: 31 Sie 2014 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
xyrxis napisał(a):
Kasia111 napisał(a):
Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen


Czytalem ostatnio jakas relacje z tego miasteczka i ktos pisal ze pomimo zakazu mozna bez problemu dostac sie na Sciezke Krola. Czy wiecei moze czy teraz w trakcie remontu da sie tam chociaz troche pochodzic?

W czerwcu wchodziliśmy, z grupą innych Polaków przez tunele, a jedna osoba chciała przejść się w uprzęży, skończyło się na interwencji policji na szczęście bez mandatu.
Szliśmy w niedzielę, gdy nie było pracowników i teoretycznie dozoru ;) jak to w życiu bywa praktyka rozmija się z teorią.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#320 PostWysłany: 14 Paź 2014 12:50 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Czy z ostatnich wrzesniowych podróży ktoś podpowie czy lepiej wjeżdżać na Gibraltar autem czy zostawić przed granicą? Jedziemy w 4 os. i też przeliczam ewentualne koszty transportu po Gibralatarze
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group