Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Paź 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Za CitizenM płaciłem około 250zł bez śniadania z wykorzystaniem kodów więc był to naprawdę niezły deal bo po odjęciu zniżek wyszło niespełna 80zł lecz na chwilę obecna HT nie ma już żadnych "promocyjnych" kodów takiej skali. Niska cena również wynikała z powodu odbycia doby z niedzieli na poniedziałek,a takowe są zawsze tańsze w rejonie Amsterdamu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 29 Paź 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
Ładna cena :-) Aż na taki poziom nie liczę, ale te 250 byłoby też bardzo dobrze. No nic, pozostaje spokojnie obserwować. Czasu mam dużo, bo do lipca 2016 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Paź 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mam rezerwacje w CitizenM za 80 euro bez sniadania. Natchneliscie mnie, zeby poszukac innych opcji albo jakiejs znizki. Wybralam ten hotel ze wzgledu na odleglosc od terminalu i latwosc skoczenia do Amsterdamu. Nocleg sobota - niedziela. Nowy Hilton bedzie otwarty od grudnia, ja niestety lece w listopadzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Paź 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
ja spoglądam łakomym okiem na Novotel, który będzie otwarty też w grudniu, tyle że: a) na razie cena jest nieatrakcyjna w porównaniu z CitizenM i jego walorami, b) opis na stronie Accor jest wyjątkowo skromny i nie wiadomo, czy będzie bezpłatny shuttle bus, ani jaka będzie cena śniadania (gdy bierze się tańszą opcję bez śniadania).
A co do nowego Hiltona - czy możesz podesłać jakiś link do niego? Tam w okolicy jest kilka hoteli z tej sieci i nie wiem, o który dokładnie chodzi...

I jeszcze drobna "nowelizacja" - zarejestrowałem się jako nowy obywatel w CitizenM i cena za "dwójkę" za noc zeszła do 75,65 EUR (bez śniadania) z możliwością anulowania do dnia przyjazdu. To dużo lepsze warunki, niż najtańsza obecnie oferta dot. tego hotelu dostępna na booking. Choć po dodaniu kosztu śniadania, to i tak jeszcze sporo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Paź 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Hilton bedzie na lotnisku, nie w okolicy - http://www3.hilton.com/en/hotels/nether ... index.html
Ceny widze troche zaporowe na poczatku albo 50tys punktow. Potem sa dostepne noclegi za 20tys punktow i 75 euro.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Paź 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
Faktycznie, prezentuje się okazale, ale na mój termin cena to 179 Euro (nawet nie sprawdzałem, czy ze śniadaniem) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy nocując w CitizenM jest szansa, by w samym hotelu albo gdzieś w niezbyt odległej okolicy zjeść za rozsądne pieniądze jakąś kolację? Przylecimy zapewne ok. 17.00 - 18.00, więc trzeba będzie jeszcze wrzucić coś na ząb. Czytałem, że mają tam restaurację samoobsługową, ale nie wiem, czy przypadkiem nie służy tylko do śniadań? Na lotnisku jest pewnie dość drogo. A może jakieś centrum handlowe w niezbyt dużej odległości? Bo patrzyłem na okolice Dorintu i tam chyba pod tym względem jest kiepsko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
W CitizenM są jedynie gotowe posiłki do zakupienia na zasadzie sushi. Proponowałbym wam wybrać się pociągiem do Amsterdamu, a jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę to można podjechać komunikacją do miejscowości Hoofddorp,a tam na miejscu już jest wszystko :) Oczywiście samo lotnisko ma również bardzo bogatą ofertę cateringową lecz ceny często bywają dość odstraszające.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Paź 2015 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jadlam lunch na lotnisku w AMS i nie bylo szokujaco drogo, aczkolwiek moj punkt widzenia jest troche spaczony. Na pewno jest jakis fast food czy cos innego w przylotach/odlotach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Paź 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
dostałem już odpowiedź z nowego Novotelu, że darmowego shuttle busa lotniskowego u nich nie będzie (bo chcą być hotelem ekologicznym). Wskazali mi, że jest dobra komunikacja z lotniska:
1) 4 min. pociągiem i 200 m. od stacji Hoofdorp do lotniska, albo
2) autobus - autobus 310, przystanek Hoofdorp. Beukenhorst.

Czy orientujecie się, ile kosztuje bilet na pociąg albo autobus na trasie lotnisko - ww. przystanki?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Paź 2015 13:19 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Według 9292.nl bilet na pociąg 4.9 E w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Paź 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
przy tej cenie Novotel odpada - w dwie strony za 2 osoby wyszłoby prawie 20 EUR :-( No, chyba że dadzą w międzyczasie jakąś ciekawą ofertę na ten hotel, która zrekompensuje ten koszt dojazdu... Póki co CitizenM jest cały czas górą, choć jak zobaczyłem na zdjęciach prysznic i kibelek w pokoju, nieco się zdziwiłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Paź 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak jezdziesz z dziewczyna/zona, to dasz rade z prysznicem :-) Jak z kolezanka/kolega, to mozesz isc na spacer w czasie kapieli :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czarmander lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 29 Lis 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wrazenia z CitizenM:
-5 minut od lotniska, mozna przejsc terminalem do konca i potem trzeba wyjsc na zewnatrz kawalek. Jest daszek na calej trasie.
-pokoj dobry na jedna osobe, we dwie to juz kwestia gustu, jak ktos jest zzyty z towarzyszem podrozy i czy ta toaleta w kapsule nie bedzie mu przeszkadzac. Osobiscie nie chcialabym dzielic tego pokoju z kims innym.
-pokoj w miare funkcjonalny, z tableta mozna sterowac swiatlem, zaluzjami, telewizorem. Wybor stacji telewizyjnych, darmowych filmow i muzyki.
-jak ktos walnie drzwiami obok, to sciana sie trzesie
-oplata 2.5 euro za platnosc inna karta niz Maestro, to mnie zbulwersowalo, podobno byla o tym informacja w mailu, nie zauwazylam.

Osobiscie nie planuje ponownego postoju w tym hotelu, chyba ze wszystkie inne beda zarezerwowane i nie bede miala wyjscia. Wole bardziej tradycyjnej hotele.

Z lotniska do centrum jedzie sie okolo 20 minut pociagiem. Bilet w obie strony kosztowal 9.70 euro przy platnoscia karta. 50 centow doplata za karte i 1 euro doplata za to, ze bilet jest drukowany na papierku z chipem. Moze te doplaty za wszystko sa typowe w Holandii, nie wiem, bo zwykle przejezdzam samochodem. Przy poprzednich pobytach nie spotkalam sie z tym.

Trzeba pamietac, ze Shiphol to bardzo duze lotnisko z ogromnymi dystansami do niektorych wyjsc. Przedostanie sie z kontroli bagazu do lounge BA, to dobre 15 minut, do wyjsc D kolejne 15 minut. Salonik KLM jest z kolei bardzo blisko kontroli i zapewne jest ich kilka, wiec ten problem wtedy nie istnieje. Bylam w tym miesiacu prawie co tydzien w AMS i zmeczyly mnie te dystanse do pokonania za kazdym razem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lis 2015 11:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Te dopłaty wynikają z tego, że świat kompletnie zdurniał na punkcie biletów elektronicznych i ich koszty przerzuca na pasażerów. Tym samym pasażerowie niemieszkający w danym miejscu stają się intruzami. Z drugiej strony Królestwo Niderlandów próbuje sobie radzić z dyktatem Visy i Mastercardu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7360
HON fly4free
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wrazenia z CitizenM:
-5 minut od lotniska, mozna przejsc terminalem do konca i potem trzeba wyjsc na zewnatrz kawalek. Jest daszek na calej trasie.
-pokoj dobry na jedna osobe, we dwie to juz kwestia gustu, jak ktos jest zzyty z towarzyszem podrozy i czy ta toaleta w kapsule nie bedzie mu przeszkadzac. Osobiscie nie chcialabym dzielic tego pokoju z kims innym.
-pokoj w miare funkcjonalny, z tableta mozna sterowac swiatlem, zaluzjami, telewizorem. Wybor stacji telewizyjnych, darmowych filmow i muzyki.
-jak ktos walnie drzwiami obok, to sciana sie trzesie
-oplata 2.5 euro za platnosc inna karta niz Maestro, to mnie zbulwersowalo, podobno byla o tym informacja w mailu, nie zauwazylam.

Osobiscie nie planuje ponownego postoju w tym hotelu, chyba ze wszystkie inne beda zarezerwowane i nie bede miala wyjscia. Wole bardziej tradycyjnej hotele.

Z lotniska do centrum jedzie sie okolo 20 minut pociagiem. Bilet w obie strony kosztowal 9.70 euro przy platnoscia karta. 50 centow doplata za karte i 1 euro doplata za to, ze bilet jest drukowany na papierku z chipem. Moze te doplaty za wszystko sa typowe w Holandii, nie wiem, bo zwykle przejezdzam samochodem. Przy poprzednich pobytach nie spotkalam sie z tym.

Trzeba pamietac, ze Shiphol to bardzo duze lotnisko z ogromnymi dystansami do niektorych wyjsc. Przedostanie sie z kontroli bagazu do lounge BA, to dobre 15 minut, do wyjsc D kolejne 15 minut. Salonik KLM jest z kolei bardzo blisko kontroli i zapewne jest ich kilka, wiec ten problem wtedy nie istnieje. Bylam w tym miesiacu prawie co tydzien w AMS i zmeczyly mnie te dystanse do pokonania za kazdym razem.


z przyczyn przez Ciebie podanych jednak sobie odpuściłem ten hotel, tym bardziej, że udało mi się zarezerwować Hyatt Place za 80 EUR ze śniadaniem, czyli taniej, niż CitizenM. HP ma bardzo dobre opinie, jest w sumie niewiele dalej, a na dodatek w opiniach podkreślane jest, że ma swoje własne, wyodrębnione miejsce przy terminalu dla własnego shuttle busa (darmowego), co ponoć nie jest typowe.
Niska - jak na ten hotel - cena wynikła z zastosowane przeze mnie po raz pierwszy procedury z Best Price Guarantee. Znalazłem identyczny pokój, co na stronie Hyatt na venere.com za 0,05 EUR mniej i dali mi 20% zniżki :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:06 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 30
Witam, lecę z Warszawy przez Amsterdam do San Francisco. W AMS mam być 0 8:00, a lot do SF o 9:50. Czy wystarczy czasu na bezstresową przesiadkę? Czy w AMS po wylądowaniu udaję się bezpośrednio do gatu z którego jest wylot do SF? To mój pierwszy lot z przesiadką. Dziękuję za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeśli lot jest na jednym bilecie, to nie musisz się martwić, czy zdążysz, czy też nie, bo w razie czego znajdą kolejny lot.

Jeśli pierwszy lot będzie o czasie, to nie powinno być problemów ze zdążeniem.

Najlepiej od razu udać się w kierunku właściwej bramki, gdyż boarding na loty międzykontynentalne zaczyna się zwykle wcześniej niż na regionalne, trzeba przejść kontrolę paszportową, a lotnisko jest spore, więc samo przemieszczanie sie może też zająć trochę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:42 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
tomcravt napisał(a):
Witam, lecę z Warszawy przez Amsterdam do San Francisco. W AMS mam być 0 8:00, a lot do SF o 9:50. Czy wystarczy czasu na bezstresową przesiadkę? Czy w AMS po wylądowaniu udaję się bezpośrednio do gatu z którego jest wylot do SF? To mój pierwszy lot z przesiadką. Dziękuję za podpowiedź.

Raczej spokojnie zdążysz Miałem teraz odwrotną sytuację w lutym Lądowałem z Atlanty w Amsterdamie a następnie miałem lot do Pragi Miałem tylko 50 minut czasu i też musiałem przejść odprawę paszportową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Mar 2016 16:43 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 30
Ok, dzięki za porady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group