Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#41 PostWysłany: 01 Mar 2015 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
President Hotel 5* w Pradze dwie nocki za 420 pln za pokoj. U innych posrednikow ponad 1000 pln. Wszystko ok. Bez zadnych problemow. Obawialismy ze wzgledu ns bardzo duza roznice w cenie. Po prostu po prezydencku :p

Wysłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#42 PostWysłany: 02 Mar 2015 09:35 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Korzystałem z tego serwisu na Majorce. Bez żadnych problemów, cena trochę niższa niż na innych portalach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#43 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Ja korzystałem z tego portalu przy zakupie Hotelu na Dominikanie w Boca Chica. 2 razy taniej niż na innych portalach i wszystko wporzo.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#44 PostWysłany: 25 Mar 2015 12:45 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Miesiąc temu zarezerwowałam przez amoma.com hotel w Grecji. Od początku były problemy z płatnością. Dokonałam płatności przez paypal i pobrali mi pieniądze z konta, natomiast rezerwacji nie miałam. Po trzech telefonach do nich, przesłali mi dwa maile z potwierdzeniem rezerwacji i trochę się uspokoiłam. Wczoraj zaczęłam czytać opinie na ich temat i przeraziłam się. Zadzwoniłam do hotelu i okazało się, że nie mają mojej rezerwacji. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Rezerwację mam na sierpień i nie wiem co robić. Na innych forach wyczytałam, że ludzie przyjeżdżali do hotelu i okazywało się, że nie ma dla nich pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#45 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Zawsze "ciekawią" mnie te negatywne opinie od osób z jednym postem, czy to na f4f, czy na innych forach/stronach. Nie twierdzę, że akurat "olafasolamanola" to głos konkurencji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#46 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:21 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Nie, nie jestem głosem konkurencji. Założyłam tu konto, żeby dowiedzieć się czy ktoś był w podobnej sytuacji bo jestem załamana niepewnością co z moją opłaconą rezerwacją. Po telefonie na infolinię amoma, powiedzieli mi że póki co muszę ufać im na słowo, że mam rezerwację i jeśli po dotarciu do hotelu będę miała problem to wtedy będą go rozwiązywać. Jednak jest to mało pocieszająca wizja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#47 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:24 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Korzystałem wielokrotnie w różnych krajach z amoma i nigdy nie było problemów.
I nie rozumiem, po co wogóle piszecie do hoteli czy mają rezerwację?? Przecież pośrednik jest pewny i jeśli przeszła płatność to wiadomo, że jest zarezerwowany pobyt. Ale chyba wiele osób nie ma w życiu co robić z czasem więc takimi głupotami się zajmuje.

Załamana niepewnością?!? Wow to chyba naprawdę nie ma Pani w życiu większych zmartwień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#48 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:28 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Dlaczego w takim razie w hotelu nie mają informacji o mojej rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#49 PostWysłany: 25 Mar 2015 14:25 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Nie miałem problemu z tym serwisem. Nocleg w Rzymie, od razu z hotelu potwierdzili, ze otrzymali moją rezerwację.
Ja także sprawdzam zawsze czy hotel otrzymał moją rezerwację, kiedyś zdarzyło mi się, że pośrednik pomylił daty noclegu i hotel otrzymał błędną informację, i bardzo dobrze, że ją zweryfikowałem.
Amoma do grudnia także była dla mnie zagadką, ale sprawdziłem i jestem zadowolony :) Hotel był w dużo niższej cenie (chyba około 150 zł/3os./noc w hotelu 4* w Rzymie), stąd moje wątpliwości :) Koleżanka wcześniej korzystała z niego w sierpniu, też przez Amoma, i także bez problemów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#50 PostWysłany: 25 Mar 2015 14:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Ja równiez korzystałem z tego portalu i jestem zadowolony. Otrzymałem potwierdzenie w wresji pdf i nie było problemu z noclegiem w Novotelu w Rzymie. Wszystko zostało potwierdzone przez hotel mailowo. Sprawdzałaś hotel tylko telefonicznie?
Może warto wysłać do hotelu pdf z rezerwacją z amoma celem potwierdzenia i z prośbą o wyjaśnienie. Druga opcja to kontakt ponowny z Amoma. Przecież masz potwierdzenie zapłaty a do sierpnia dużo jeszcze czasu na ewentulane wyprostowanie sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#51 PostWysłany: 25 Mar 2015 20:50 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Dzwoniłam na infolinię amoma i powiedzieli, że nie robią rezerwacji bezpośrednio w hotelu i że zazwyczaj hotel dostaje informacje o rezerwacji około 2 dni przed planowanym przyjazdem. Pan na infolinii powiedział, że jeżeli zależy mi na szybszej rezerwacji w hotelu to najszybciej mogę się u nich czegoś dowiadywać w maju. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Wasze pozytywne opinie mnie uspokoiły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#52 PostWysłany: 25 Mar 2015 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Jeśli nie będzie miejsca (z powodu overbookingu), to tak jak ja i inni, którzy tu pisali, dostaniesz od amoma inny porównywalny albo lepszy hotel w "okolicy" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#53 PostWysłany: 25 Mar 2015 21:46 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Zgadza się, to też powiedzieli mi przez telefon. Problem polega na tym, że lecimy ze znajomymi (w 9 osób) i zależy nam, żeby być w tym samym hotelu, bo mamy już zarezerwowany i opłacony samochód właśnie na 9 osób. Dlatego tak się tym przejęliśmy. Nie chcemy, żeby okazało się się że jesteśmy np. w różnych miejscowościach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#54 PostWysłany: 25 Mar 2015 22:45 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
nigdzie nie mogę na tym portalu znależć info a ewentualnej anulacji noclegów - rezerwacje tylko non ref.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#55 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:02 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Z tego co wyczytałam, to można anulować rezerwację. Po zalogowaniu się u nich na stronie jest taka opcja. Można też wysłać do nich maila na adres: cancel@amoma.com. Ale z doświadczenia mogę doradzić, że lepiej do nich dzwonić. Ja wysłałam do nich w sumie 3 wiadomości, a odpowiedź dostałam tylko na jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#56 PostWysłany: 30 Mar 2015 17:11 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Chce zarezerwować pierwszy raz hotel przez amoma.com i zastanawiam się czy przy meldowaniu muszę mieć kartę kredytową ze sobą? Nie mam swojej, więc do rezerwacji będę używała karty z innymi danymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#57 PostWysłany: 30 Mar 2015 17:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
nie powinno mieć to żadnego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#58 PostWysłany: 30 Mar 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Byłem z amomą dwa razy. Płatne kartą podczas rezerwacji. Nigdy nie pytali o kartę w recepcji. W innych serwisach widziałem w opisach hotelu takie wymaganie, więc to może zależeć od hotelu.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Oliv uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#59 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:52 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Kilka kwestii:

- "na bookingu nie ma pokoi, a w Amomie są, mam się bać ?" - nie, gdyż jeżeli będzie overbooking to przeniosą Cię do innego hotelu - warto pamiętać, że min. taki sam standard i muszą opłacić taksówkę. Jak dadzą tyle samo *, ale gorsze opinie, mniejszy pokój, itd. to możesz spokojnie "apelować" o jakieś gratisy; a na ogół tego overbookingu zwyczajnie nie ma, gdyż systemy, pod które jest podpięta Amoma, mają osobne kontrakty z hotelem i te wydzielają im na zewnątrz pulę pokoi nieprzeznaczoną do obrotu "bookingowego" stąd brak czegoś na bookingu absolutnie nie oznacza braku pokoi w realu (to nie są ich ceny i ich pokoje ! są podpięci do systemów korporacyjnych, zapraszam do nowego wątku, w którym wszystko opisałem - dlatego też to nie oni zgłaszają rezerwację do hotelu, a ich poddostawca - system Amoma to informatycznie spiętych 30-40 poddostawców, i to oni zgłaszają rezerwacje do hoteli);

- nie ma tu żadnego podziału na IDS i GDS - GDS-y mają akurat dość słabe ceny (Pegasus, Travelport) i same integrują się z wholesalers (hurtownicy hotelowi), którzy są sprawcami całego zamieszania i odkrycia, że booking to drożyzna (wszystko opisane w osobnym dziale, polecam wszystkich rezerwujących do zajrzenia tam)

- jeżeli dokonujecie rezerwacji w dniu przyjazdu (np. o 17-tej a w hotelu będziecie o 20-tej) to niestety musicie się liczyć z tym, że hotel nie będzie nic wiedział o waszej rezerwacji - większość hoteli jako adres zgłoszeniowy rezerwacji podaje maila działu rezerwacji - a działy te pracują do 16, max. 17 - ergo jeżeli zrobicie rezerwację "na dziś" o 17-tej, to zwyczajnie nie będzie miał w hotelu kto odebrać informacji, że w ogóle jest jakaś rezerwacja; dlatego jeżeli sprawdzacie, czy wasza rezerwacja po opłaceniu i obciążeniu karty przez portal jest od razu widoczna w hotelu, to odczekajcie 2-3 dni robocze - wtedy w 99% przypadków już będzie widoczna, a Wy unikniecie niepokojów; tak samo jeżeli robicie rezerwację w sobotę na przyjazd w niedzielę - jeżeli dział rezerwacji hotelu nie pracuje w sobotę, to może być problem z widocznością rezerwacji i niezbędny staje się voucher + emergency phone;

- double / twin - hotele NIE MAJĄ OBOWIĄZKU gwarantować żądanego typu łóżka, bez względu na to, czy rezerwujecie przez amomę hrs, booking, allabout czy cokolwiek innego - jeżeli w hotelu połowa to twiny a połowa to double, i wszyscy wezmą twiny, to ktoś musi siłą rzeczy wylądować na double

- płatności - jesteście obciążani od razu i nie płacicie w hotelu, ponieważ amoma, allabout, otel i dziesiątki innych systemów (nazwijmy je "sporo tańszych od bookingu / recepcji) tak jak wspominałem są podpięte pod systemy hurtownicze (wholesalers), i generowane vouchery są już przedpłacone (firma kontraktująca pokój - nigdy nie będzie to amoma, itp. bo to pośrednicy - rozlicza się z hotelem po swojemu, a z Wami po swojemu), na miejscu reguluje się jedynie czasami taksy turystyczne; muszą więc obciążać od razu, gdyż może dojść do sytuacji, że spędzicie tydzień w hotelu a potem nie zapłacicie (nie ma możliwości połączenia stawek korporacyjnych z płatnością w hotelu !). A wyobraźcie sobie sytuację, gdyby zamiast płatności od razu kazano Wam robić przelewy na x dni przed przyjazdem na konto w Rumunii - pomyślcie ile to papierologii, problemów, ryzyka utraty rezerwacji (bo przelew nie doszedłby na czas). Impossible i tyle. Więc jedyne rozwiązanie to obciążenie od razu, a potem ew. zwroty w przypadku anulacji bezkosztowej.

Wszystko powyżej opisane odnosi się do w zasadzie wszystkich systemów, do których przekierowują porównywarki, a gdzie zauważacie znaczącą różnicę in plus względem bookingu czy hrsu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#60 PostWysłany: 24 Kwi 2015 06:55 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
kilka dni temu dokonałem rezerwacji poprzez amoma.com na pobyt w listopadzie br. Z racji czasu, który pozostał do wyjazdu napisałem maila do hotelu. Ten, 2 dni po moim zapytaniu, wysłał odpowiedź z potwierdzeniem otrzymania rezerwacji od amoma.com wraz z ich numerem rezerwacyjnym. Tak więc wszystko wygląda w porządku. Cena na amoma.com - bardzo dobra bo 700 zł za noc przy czym inni, najwięksi pośrednicy, oferowali cenę od 1100 zł na noc.

Fakt faktem - po pierwszej próbie rezerwacji odrzuciło mi płatność gdyż dostałem info, ze najtańszy pokój został już zarezerwowany. Dlatego zabukowałem raz jeszcze z innej przeglądarki i przeszło bez problemów. Zapewne specjalnie stosują takie triki aby w wyszukiwarkach typu "trivago" być najwyżej w wynikach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group