Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2015 21:33 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

z początkiem 2013 roku odbyłem podróż jak w temacie. Kraje: wsch. i od Meksyk, Gwatemala, Honduras, Salvador, Nicaragua, Kostaryka, Panama oraz Belize. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, proszę pisać na priv, z możliwością zamieszczenia wynikłe korespondencji w tym wątku.

Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 25 Sty 2015 21:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zachęcam do napisania na forum relacji :) bądź chociażby krótkiego postu na temat każdego kraju z zbiorem najbardziej praktycznych Twoim zdaniem porad na temat poszczególnych państw - na pewno wysiłek docenią osoby lecące w tamte rejony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:45 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

rozumiem. Jednakże zdecydowanie bardziej odpowiada mi (to bardziej merytoryczne) odpowiedzi na pytania. Co później ewentualnie można zredagować i wrzucić na forum jako pełna relacja. Tak funkcjonuje to także na travelbicie w moim wykonaniu.

Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2015 08:04 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Hej. Napisz proszę kilka słów w temacie bezpieczeństwa w tych krajach (szczególnie Kostaryka i Panama). Niestety to co się czyta w necie często znacznie odbiega od rzeczywistości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:33 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
w każdym z tych krajów czułem się bardzo bezpiecznie, ludzie uśmiechnięci i pomocni. Wspomniane przez Ciebie Kostaryka i Panama to najbezpieczniejsze kraje rejonu środkowoamerykańskiego, demokratyczne i, jak na tamte realia, najbogatsze. Kostaryka nazywana jest nawet Szwajcarią Ameryki Łacińskiej (ceny dość podobne ;-)).
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Hej, ja mam pytanie.
Czy nocowaliście pod namiotami? A jeśli tak to czy na specjalnych polach campingowych czy na "dziko" :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:21 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

nocowaliśmy głównie w namiotach, na dziko. Czasem na podwórka ludzi, wcześniej o to pytając. Odstępstwem od reguły było kilka nocy w Kostaryce (rejon Guanacaste, Playa Hermosa) gdzie nasi znajomi mają pole namiotowe oraz hostel "Kongo Hostel".

Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lis 2016 20:57 

Rejestracja: 12 Lis 2016
Posty: 2
Hej,wylatuje do Meksyku za 2-3 tyg. ,w planach jest potem cała Ameryka Łacińska i Południowa. Byłbym wdzieczny za adresy,gdzie można bezpiecznie się rozbić z namiotem/hamakiem...jakie są opłaty turystyczne za przekroczanie granic,jakich miejsc unikać itp.
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Jak z tematem pogryzienia przez bliżej nieokreślone żyjątko podczas spania w namiocie na dziko? Masz jakieś rady odnośnie do sposobu prowadzenia rozmowy łapiąc stopa? Jak localsi się zapatrują na taki sposób podróżowania, czyli stop + namiot?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
fauna jest bogata,trzeba się pilnować, niektóre ugryzienia mogą być śmiertelne
trzeba miec tez na uwadze ze tam jest po prostu niebezpiecznie,
tam sa tanie autobusy wiec autostop nie jest zbyt powszechny ale parę razy skorzystałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group