Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 24 Lis 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Zrobiłem na Ali już chyba z 50 zamówień (od skarpet po wypasione smartfony) i zawsze towar do mnie docierał. Najszybszą paczkę dostałem już po tygodniu, najdłużej czekałem jakieś 6 tygodni. Raz tylko naciąłem się na oszusta, który sprzedawał buty po mocno obniżonej cenie, a następnie chciał ode mnie dopłaty tłumacząc się błędem. W takich sytuacjach trzeba od razu zgłosić dispute i napisać mu negatywny komentarz. Tego typu "akcje" na ali kończą sie dla sprzedawcy bardzo szybko. Sprzedawcy z dużą liczbą negatywów są usuwani. Poza tym większość produktów jest oferowanych przez kilku sprzedawców w niemal identycznych cenach. Dlatego sprzedawcy nie mogą pozwolić sobie na negatywne opinie, bo od razu klienci wybiorą sprzedawcę z wyższą notą.
Co do samej jakości produktów: z reguły są to 3 "rodzaje": 1. produkty niemarkowe, pozbawione logo natomiast przypominające oryginalny produkt i mogące być jego zamiennikiem, 2. chamskie podróbki: produkty wyglądające na pierwszy rzut oka identycznie jak oryginał, z naszywkami, nadrukami itp, których laik z reguły nie odróżni od prawdziwego produktu, 3. produkty oryginalne, lecz z jakichś powodów wycofane z normalnej dystrybucji, np zawierające drobne wady, krzywe nadruki, lekkie przebarwienia itp w przypadku elektroniki często są to też produkty ze zwrotów, które następnie podlegały naprawie (czasami sprzedawcy piszą to wprost).
Krótko mówiąc nie ma co się spodziewać produktów takiej samej jakości, ale jeżeli cena na Ali jest radykalnie niższa niż w sklepie to często warto spróbować.
Najważniejsze to dokładnie czytać wszystko co jest podane w ofercie, w szczególności rozmiarówki. Polska M-ka to czasami w chińskim wydaniu XXXXL. Poza tym zwracajcie uwagę na komentarze. Kupowanie u nowego sprzedawcy to jak los na loterii, ale dzięki opcji "dispute" ryzykujecie jednak głównie czas i nerwy, a nie pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#422 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:50 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Czuję się wywołana do tablicy pytaniem o jakość ciuchów, bo od ok. 3 lat większość rzeczy tam kupuję albo przywożę - do sklepów w Europie już z rzadka zaglądam.

Ogólnie można kupić zarówno ciuchy fajne, dobrej jakości i no name jak i totalne wtopy. Można też kupić te same rzeczy co w sieciówkach (zwłaszcza HM, ASOS, ZARA i Nasty Gal). Nigdy nie rozczarowałam się rzeczami, które mają w opisie hasło "haoduoyi" - nie wiem czy to nazwa fabryki, czy firmy pośredniczącej czy jeszcze czego innego, ale ewidentnie sprzedają oni te same rzeczy co wymienione sklepy i w prawidłowej rozmiarówce (jakieś 70% moich sukienek w tym momencie to Nasty Gal a od 2 lat nie zapłaciłam za żadną >20$ :P) - taki mały tip dla kobiet ;) dużo też poznaję już po zdjęciach (na targach w Tajlandii drukowali fotki i przywieszali do wieszaków, więc łatwo poznać) - najgorszej jakości ciuchy to te reklamowane przez azjatycką modelkę której idiotycznie wydłużają nogi na każdym zdjęciu oraz te, które reklamuje urocza Azjatka z powiększonymi oczami a wszystkie zdjęcia z opisu są stylizowane na selfie i robione pod dziwnym kątem. Zdecydowanie nie kupować! Kolejna fabryka której dużo na Ali zatrudnia ładną Europejkę o jasnej cerze i ciemnych włosach - robią przyzwoitej jakości ciuchy i porządne kostiumy w większości, nie przerabiają też jakoś mocno zdjęć i dostaje się to co na obrazku.

Ogólne najlepiej zawsze pytać o real photo a jak nie chcą dać to zwrócić się do następnego - tyle osób sprzedaje to samo że nie ma problemu, ktoś się zgodzi.
Unikać misternie zdobionych koronkami ciuchów - rodzaje koronki są 2-3 i na pewno nie dostaniecie tego co na obrazku
Unikać towaru który ma w opisie tylko zdjęcia z jakiś blogów modowych/rosyjskich modelek w przymierzalniach itp
Wziąć poprawkę na to, że pod sukienki/spódniczki często do zdjęć modelki mają odstające halki co tworzy ładny rozłożysty efekt - możliwe, że na żywo kiecka będzie smętnie wisieć
Uważać na zdjęcia gdzie ciuchy leżą na podłodze i wyglądają na wąskie, wcięte w talii -często są podpięte od spodu, tak na serio to wory

Trzeba uważać na rozmiary, szczególnie tych ciuchów reklamowanych przez Azjatki -
- są zwykle krótkie. Ja mam 158 cm i dużo sukienek jest takich, że na mnie są mini ;)
- są zwykle bezkształtne. z jakiegoś powodu pomijają w wykrojach fakt istnienia talii - większość przeróbek, których musiałam dokonać w tych ciuchach dotyczyło właśnie zwężania w tym miejscu
- rozmiary nie różnią się zbytnio między sobą - ja mam bardzo "azjatycką" figurę - nawet jak na ich standardy drobną z tego co widziałam, więc większość rzeczy mi wisi, ale mama zamówiła jakąś koszulkę w największym proponowanym rozmiarze i nie różniła się ona wiele od rozmiaru s który dostałam ja.

Ogólnie jak ktoś nosi europejski rozmiar XS/S to może zamawiać, jakbym była większa to bym nie ryzykowała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 24 Lis 2014 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
bon napisał(a):
Ja kupiłem 2 lata temu w Szanghaju softshella "NorthFace"(~50 zł). Muszę przyznać, że sprawuje się nadspodziewanie dobrze, przeszedł test bojowy w górach Czarnohory w skrajnie deszczowej pogodzie, używałem go na nartach. Za te pieniądze to na pewno jestem zadowolony. Inna sprawa z doborem rozmiaru, ja mierzyłem na miejscu, ale ciężka sprawa kupować przez internet. Na pewno musisz kupić co najmniej jeden rozmiar większy niż nosisz. Ja chodzę w xl, ale brałem xxl i się jeszcze zastanawiałem nad większym. Ogólnie to rozmiarówka w Chinach to rzecz płynna. Jeśli nie kosztuje dużo to zaryzykuj, najwyżej oddasz komuś w rodzinie czy kumplowi.


Dzięki wielkie za sugestie. Pewnie za jakiś czas się zmobilizuję i kupię coś. Postaram się wtedy podzielić opinią na temat jakości. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem. Mam nadzieję, że rozmiarówki podawane przez sprzedawce są prawdziwe, czyli innymi słowy że Chińczycy nie mają swojej definicji centymetra :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 24 Lis 2014 21:43 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
Teraz proponowałbym wstrzymać zakupy na ali, w okresie przedświątecznym paczki lecą bardzo długo. Przynajmniej w zeszłym roku było nieciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 24 Lis 2014 22:15 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Rozmiar butów w moim przypadku +1 (wg skali europejskiej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 25 Lis 2014 12:06 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 83 387
BlackT napisał(a):
Teraz proponowałbym wstrzymać zakupy na ali, w okresie przedświątecznym paczki lecą bardzo długo. Przynajmniej w zeszłym roku było nieciekawie.


Chyba juz sie zaczelo.
Bo od 5 dni lezy mi list na WERze w WAW, a zwykle w 12h szlo do docelowego UP.
Inne przesylki tez ida wolno.
A zakupy zrobione w ramach akcji 11.11
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 25 Lis 2014 12:42 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 13
Przyznam, że nie czytałam całego tematu, ale podpowiem, że jest opcja na to żeby paczka została dostarczona przed świętami ;) Wystarczy zapytać sprzedawcę o sposób wysyłki NL Post. 7 listopada zamówiłam kamerę (btw. super odpowiednik GoPro za 66$), a paczka przyleciała do mnie 14 listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 25 Lis 2014 13:33 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
@mnka bo miales/mialas szczescie :-)
czasami idzie o wiele dluzej i dochodzi kwestia zatrzymania na cle i wtedy dochodza kolejne dni czekania.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 25 Lis 2014 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
wydaje mi się że to jednak zasługa "przewoźnika" moja również NL post 13 dni i jest u celu. zamawiana 11.11
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 25 Lis 2014 15:56 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Czas dostawy zależy od 4 rzeczy:
- Jak szybko Chinol wyśle naszą przesyłkę (a to trwa od 1 do XX dni), i nie jest tak, że jeśli mamy numer przesyłki to znaczy, że została ona wysłana. Numery przesyłek mają wcześniej, a jak szybko przesyłkę nadadzą zależy tylko od nich (ten punkt jest znaczący przy obliczaniu czasu dostawy)
- Jakiego spedytora wybierzemy / jakiego użyje Chinol, najszybciej oczywiście jest kurierami, DHL potrafi się zmieścić w 3 dniach od wysłania do dostarczenia, UPS również jest szybki, FedEx jest trochę wolniejszy, TNT mało popularne w Polsce, nigdy nie używałem, ale powinien być szybszy od FedEx. Zakładając, że spedytorzy pocztowi są na AE darmowi to DHL już często można znaleźć za ok $15. Od zawsze krążyła po Internetach wieść, że przesyłki kurierskie częściej trafiają na cło niż te pocztowe i jest to prawda, aczkolwiek w obecnej chwili już za pocztowe się wzięli (szczególnie elektronikę), także jest do opcja do rozważenia. Wśród spedytorów pocztowych faktycznie najszybszy jest NL Post. Warto rozważyć też Swiss Post, Sweden Post (obecnie dosyć wolny), Germany Post (kiedyś był szybki jak NL) ze względu na mniejszą szansę trafienia na cło. SG Post też jest całkiem szybki, China i HK Post jak się trafi, ale zazwyczaj trzeba poczekać trochę dłużej
- Od szczęścia, czyli jak długo nasza przesyłka poleży w sortowniach
- Od tego czy zostanie zatrzymana przez UC, tracimy wtedy kilka dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 25 Lis 2014 18:14 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 112
Dlatego zamawiam tak tylko te rzeczy, o których wiem, że mogę poczekać na nie 60 dni. Wtedy po prostu się nie spinam :)
Kurierem nigdy nie miałem potrzeby niczego zamawiać z Chin. Taniej wyjdzie kupić od pośrednika w Polsce.
_________________
Podróżnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:01 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Pitrazzz napisał(a):
Dlatego zamawiam tak tylko te rzeczy, o których wiem, że mogę poczekać na nie 60 dni. Wtedy po prostu się nie spinam :)
Kurierem nigdy nie miałem potrzeby niczego zamawiać z Chin. Taniej wyjdzie kupić od pośrednika w Polsce.


Nie zgodze sie z Toba, zamawialem telefon z Ali, wysylka DHLem, a ogolny koszt i tak ~200zl taniej niz na allegro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Zależy, co kupujecie. Bywa, że i kurier u chińczyka jest za darmo, nawet i w przypadku towarów z ceną rzędu 40-50$ (sprawdzone), dostawa w 2-7 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:30 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
"Za darmo" czyli w cenie produktu, często oferowane przy podróbach znanych marek jak choćby samsunga s5 1:1 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Za darmo to tylko na F4F może być a u Chińczyka co najwyżej wliczone w cenę końcową.
Chociaż zgodzę się, że czasami taki cud się wydarza, np. jest na Ali firma sprzedająca fajne panele matrix LED w promocji "Kurier gratis".
Myślałem, że może się pomylili, bo DHL kosztuje pewnie z 15-20$ a u nich są towary w tej cenie.
Zamówiłem na próbę towar za 27 USD - po 4 dniach był u mnie.

Jestem pod wrażeniem działania NL Post - super to działa. Na 9 zamówień z 11.11 otrzymałem już 7, pozostałe nie zostały wysłane (leniwy sprzedawca). Ale pierwsza paczka przyszła przez SG Post, kolejne wszystkie NL.
China Post z zamówień pod koniec października - leżą pod jakimś stołem w sortowni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
U mnie China szybko zrobiła, no i sprzedawca nie był leniwy. Wysłał 4 dni po zamówieniu, paczka doszła w przeciągu niecałych 3 tygodni.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Nie mówię o elektronice, raz kupiłem z Chin telefon (nówka sztuka, fabrycznie zapakowany. W PL okazało, że telefon ma 3 lata, został wypuszczony do obiegu na rynku norweskim...warto sprawdzić) i mi wystarczy. "Za darmo" czy "gratis" to bez znaczenia. Kraje jak Chiny mają inne realia cenowe, kupisz coś u nich 50% taniej niż w PL, a oni i tak zarabiają na tym swoje 1000%, bo koszty materiału i produkcji są śmieszne - w porównaniu do naszych. Dlatego mogą sobie pozwolić na przesyłkę "w cenie", "za darmo" czy też "gratis".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Macieqx lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 27 Lis 2014 23:33 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 12
Też wiele razy kupowałem i zawsze wszystko OK. Raz nie przysłali, ale ALI...s zareagował bardzo szybko i zwrot gotówki po kilku dniach z przeprosinami i potwierdzeniem czy wszystko OK. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 28 Lis 2014 13:55 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Juve napisał(a):
Nie mówię o elektronice, raz kupiłem z Chin telefon (nówka sztuka, fabrycznie zapakowany. W PL okazało, że telefon ma 3 lata, został wypuszczony do obiegu na rynku norweskim...warto sprawdzić) i mi wystarczy. "Za darmo" czy "gratis" to bez znaczenia. Kraje jak Chiny mają inne realia cenowe, kupisz coś u nich 50% taniej niż w PL, a oni i tak zarabiają na tym swoje 1000%, bo koszty materiału i produkcji są śmieszne - w porównaniu do naszych. Dlatego mogą sobie pozwolić na przesyłkę "w cenie", "za darmo" czy też "gratis".

Już nie przesadzaj z tymi 1000% ...
A nie kupiłeś przypadkiem telefonu "Refurbished" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 28 Lis 2014 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
To nie tak z tymi przesyłkami w cenie.
Bez problemu można kupić na Ali czy Ebay produkty w cenie poniżej 1 USD z przesyłka w cenie.
Zakładając, że chiński sprzedawca zarabia na takiej przesyłce za 1 USD 1000%, w liczbach wymiernych wciąż ma szanse na maksymalnie 1 dolara ;-)
Po prostu Chiny już dawno spostrzegły, że warto inwestować w handel a kapitalizm to nic strasznego.
Warto dołożyć przedsiębiorcom do półdarmowych wysyłek na cały świat - w ten sposób cały świat uzależnia się od zakupów w Chinach.

Produkuję elektronikę od ponad 10 lat (lokalizatory GPS/GSM, alarmy) i nie zauważyłem, aby w Chinach cokolwiek było za darmo.
Jest dużo taniej. Ale ten cud z niskimi cenami wynika z dobrze przemyślanej organizacji pracy i tworzenia standardów.
Nieważne, czy to smartfony, czy czajniki czy klimatyzatory itp. - dzięki standaryzacji elementów można te elementy wytwarzać w milionach,
co obniża ich koszt. Dzięki temu mamy fajne tablety i smartfony za kilkadziesiąt USD, bo każda chińska manufaktura ma dostęp do tych samych, tanich części a reszta to trochę plastiku i naklejka kolejnego producenta.

Właśnie przyszły do mnie telefony z promocji 11.11:

- Leaagoo 4 za 36 USD (Android 4.2, dual core, 512M/4G, ekran 4", 2 kamerki, 3G, GPS, bluetooth, wifi, bateria, ładowarka itd.)
- Star W800 za 60 USD (Android 4.4, quad core, 1G/4G, ekran 4,5" itd.)

Wspaniałe telefony. Nowiutkie i pełni sprawne.
Ile zarobił na nich sprzedawca? Może kilka USD. Na pewno nie 1000%.
Chylę czoła tym inżynierom za wspaniałą pracę i ciesze się, że doczekałem nie tylko latania za grosze, ale także posiadania wielu fajnych gadżetów o niesamowitych możliwościach za jedyne kilkadziesiąt USD.

Buble się zdarzają, podobnie nieuczciwi sprzedawcy. Tyle, że nie dotyczy to tylko Chin, taki jest ten świat.
Zamawiając w Chinach ryzykujesz więcej, niż kupując w europejskiej firmie, bo nic im nie zrobisz w razie problemów.
Ja mając świadomość tego ryzyka wolę zakupy w Chinach, zawiodłem się może w 5% przypadków, czyli podobnie jak kupując w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bepa22 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group