Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 26 Paź 2014 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dzięki Wam kupiłem na Ali Lenovo a820 , żona po pół roku od mojego zakupu dojrzała do dotykowca, miała już dwa z niskiej półki i zawsze wracała do nokii e51 ;)

Coś z dual sim, pod aero, max 5 cali za ok. 150 $ najlepiej Lenovo :D i dobrą baterią.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#402 PostWysłany: 26 Paź 2014 23:31 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
Asus Zenfone 5?
Jeden z niewielu ze sprawnie działający gps. Jak ten parametr nie jest ważny, np Jiayu G4S lub coolpad f1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 27 Paź 2014 21:32 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 79
Trochę się obawiam po tym jak zakupiłem dość kosztowne rzeczy na Alliexpress i mam kilka pytań :
1. Na jakiej zasadzie działa płatność ? Czy chińczyk otrzyma moje $ dopiero , gdy nacisnę , że otrzymałem przedmiot ? Nie ma on opcji przywłaszczenia sobie moich pieniędzy ?
2. Często zdarza się , że produkt nie dochodzi do celu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 27 Paź 2014 21:47 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
Dolar jest tak drogi, że nie kupiłbym teraz w Chinach telefonu.
Co do Twoich pytań:
1. Aliexpress przetrzymuje kasę, aż potwierdzisz dostawę. Warunkiem jest płatność kartą kredytową/debetową.
2. Większość dochodzi, ale czasem po 2 miesiącach

Urząd celny od września trzepie paczki z telefonami, na 90% nastaw się, że zapłacisz jeszcze VAT. Dodasz dolara i VAT i cena będzie mało atrakcyjna... Poszukaj czegoś na allegro lub forum telchina (dział giełda).
Góra
 Profil Relacje PM off
franek1496 uważa post za pomocny.
 
      
#405 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 10
Już za kilka dni, a dokładniej 11 listopada rusza kolejna duża wyprzedaż na Aliexpress http://activities.aliexpress.com/1111_shopping_festival.php
Jak zwykle dostępna jest gra dzięki której zbieramy punktu, które później można wymienić na kupony zniżkowe (np 15$ przy zamówieniu powyżej 99$)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:14 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Ktos zamawial cos ostatnio z Chin?
Towar wg systemu trackingowego wyslany 23 wrzesnia i do tej pory cisza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:17 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Komornik napisał(a):
Ktos zamawial cos ostatnio z Chin?
Towar wg systemu trackingowego wyslany 23 wrzesnia i do tej pory cisza...


Ja zamawiałem z Pekinu przedmiot, płynął do Polski ponad miesiąc, także może do Ciebie też dojdzie :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Komornik lubi ten post.
 
      
#408 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:26 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Komornik napisał(a):
Ktos zamawial cos ostatnio z Chin?
Towar wg systemu trackingowego wyslany 23 wrzesnia i do tej pory cisza...


zamawialiśmy we wrześniu projektor, doszedł po ok. 6 tygodniach
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
Komornik lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:30 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
zamówiłam ostatnio kilka paczek, faktycznie teraz coś długo idą. ale powoli zaczynają schodzić teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Komornik lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Komornik napisał(a):
Ktos zamawial cos ostatnio z Chin?
Towar wg systemu trackingowego wyslany 23 wrzesnia i do tej pory cisza...


Niestety to zupełnie "normalna" i typowa sprawa.
I nikt nie wie, czy / kiedy przesyłka dotrze.
Mogła wrócić do sprzedawcy a ten zamiótł to pod dywan.
Może po prostu leżeć w kącie pod stołem w sortowni podczas gdy inne przesyłki idą dalej.
W zeszłym roku były spore problemy z przesyłkami wysłanymi na przełomie sierpnia i września.
Wiele docierało dopiero po 2 miesiącach a niektóre wcale.
Tłumaczono to zbliżającymi się świętami i zaostrzeniami w transporcie baterii, że niby są zagrożeniem w samolotach i poczta tego nie bierze na siebie.

Sprzedawcy różnie podchodzą do tego typu problemów.
Jedni wykorzystują plotki do tłumaczenia siebie a faktycznie to oni sami wysyłają przedmiot po kilkudziesięciu dniach,
inni bardzo odpowiedzialnie i uczciwie starają się rozwiązać problem i czasami wysyłają przedmiot ponownie.
Zdarzyło mi się dostać zamówiony towar podwójnie a także otrzymać towar i jednocześnie zwrot pieniędzy.
Były to sytuacje, kiedy czekałem grubo ponad 2 miesiące, w jednym przypadku adres w trackingu pokazywał inny kraj,
w innym podobnie jak u Ciebie tracking zakończył się na jednym jedynym wpisie "wysłano".
Zdarzyło się też, że nie otrzymałem przesyłki ani pieniędzy, dlatego teraz zawsze otwieram dysputę jak najszybciej.

Trzeba uważać, aby nie godzić się na żadne upusty w dysputach - akceptacja takiego upustu kończy możliwość jakichkolwiek dalszych roszczeń.
W ten sposób niektórzy oszukują, np. wystawiają telefon wart 200USD za 100USD, z przesyłką kurierem X.
Potem po kilku tygodniach piszą, że bardzo im przykro, ale kurier X zwrócił im paczkę z powodu baterii.
W ramach rekompensaty proponują 15 USD i wysyłkę zwykłą pocztą czy tam kurierem Y.
"Drogi przyjacielu, aby otrzymać te 15 USD rekompensaty, otwórz proszę dysputę i wpisz tam te 15USD jako żądana kwota."
Po zatwierdzeniu dysputy otrzymujemy akceptację od sprzedawcy i zwrot 15 USD od Aliexpress. Nieuczciwy "sprzedawca" właśnie wyłudził 85 USD.
O telefonie możemy zapomnieć. Oczywiście schemat oszustwa może być nieco inny - ważne, żeby w dyspucie żądać zawsze pełnej kwoty zapłaconej za przedmiot.

Także uważajcie na takie podejrzane ceny, szkoda nerwów i kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#411 PostWysłany: 28 Paź 2014 19:33 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
mordzio napisał(a):
Już za kilka dni, a dokładniej 11 listopada rusza kolejna duża wyprzedaż na Aliexpress http://activities.aliexpress.com/1111_shopping_festival.php
Jak zwykle dostępna jest gra dzięki której zbieramy punktu, które później można wymienić na kupony zniżkowe (np 15$ przy zamówieniu powyżej 99$)


Jak działa ta gierka? Codziennie można zagrać trzy razy i codziennie trzeba wymienić punkty na kupon czy można na koniec np 10 listopada wymienić wszystkie punkty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 28 Paź 2014 19:47 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
BlackT napisał(a):
mordzio napisał(a):
Już za kilka dni, a dokładniej 11 listopada rusza kolejna duża wyprzedaż na Aliexpress http://activities.aliexpress.com/1111_shopping_festival.php
Jak zwykle dostępna jest gra dzięki której zbieramy punktu, które później można wymienić na kupony zniżkowe (np 15$ przy zamówieniu powyżej 99$)


Jak działa ta gierka? Codziennie można zagrać trzy razy i codziennie trzeba wymienić punkty na kupon czy można na koniec np 10 listopada wymienić wszystkie punkty?

Można wymienić na koniec.
Warto zwrócić uwagę, że wszystkie kupony są do wykorzystania tylko 11 listopada. Ale wystarczy tylko złożyć zamówienie tego dnia, opłacić można później, mamy na to 20 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:49 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
Wspólnymi siłami z żonką i córką wytrzasnęliśmy 15$ :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 10 Lis 2014 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
11.11 mają być wyprzedaże na Ali

http://activities.aliexpress.com/1111_s ... 8232745.10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:02 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Do tych co zamawiali ciuchy - mielcie problemy z jakoscia towarow? Jesli tak to np. w jaki sposob i na czyj koszt odsylaliscie towary do Chin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
eleles napisał(a):
Do tych co zamawiali ciuchy - mielcie problemy z jakoscia towarow? Jesli tak to np. w jaki sposob i na czyj koszt odsylaliscie towary do Chin?

Problemy z jakością zawsze mogą się zdarzyć, nie każdy sprzedawca jest krystalicznie uczciwy, uszkodzenia w transporcie nie są rzadkością.
Jeśli możesz, otwórz dysputę. Zdecyduj, czego oczekujesz - czy chcesz zwrócić towar i odzyskać całośc kasy, czy zadowolisz się częsciową refundacją w ramach zadośćuczynienia za towar niezgodny z opisem lub niepełnowartościowy.

Jeśli czas ochrony minął i otworzenie dysputy nie jest możliwe, wyślij wiadomość do sprzedawcy za pomocą formularza i zwyczajnie spróbuj się z nim dogadać, w końcu nadal obowiązuje go gwarancja. Zwykle są gotowi oddać kilka USD w zamian za pozytywny komentarz.
Może zadowoli Cię kupon na zakupy u nich, to też jakieś rozwiązanie.

Najtańsza przesyłka do Chin to list polecony, kosztuje 18 zł (do 350 gr).
Niestety procedura zwrotu może trwać nawet kilka miesięcy.
Niektórzy sprzedawcy mogą udawać, że żadnego zwrotu towaru nie otrzymali - nic z tym nie zrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:34 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 60
Moja żona chyba ze trzy razy pod rząd nie była zadowolona z ubrań. Większość wbrew opisom i rozmiarom miała się nijak do rzeczywistości. Sama jakoś materiału również nie powalała. Odsyłki nie robiła, odsprzedała komuś lub dorzuciła w ramach dodatku do prezentu. Twierdzi, że więcej nie kupi nic w Chinach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 23 Lis 2014 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Korzystając z okazji zapytam, czy miał może ktoś z was okazję kupować jakąś odzież sportową od wschodnich przyjaciół ? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup jakiejś kurtki/softshell w którym mógłbym czasem wyskoczyć gdzieś w góry. Widzę że jest tego dość sporo, głównie inspirowane zachodnimi producentami. Miał ktoś z czym takim kontakt ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 23 Lis 2014 23:08 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Przestrzegam przed zamawianiem czegokolwiek z wysyłką z Urumqi (Urumczi). Sprzedawca wg Aliexpress był z Guangdong, więc się wkurzyłem jak poczytałem ile idą przesyłki z Urumczi. To miasto przy mongolskiej granicy i towar idzie 50dni do Polski ;). Brakło mi z tydzień do 60days guarantee i miałbym towar za darmo :)
Po tym jak opuściło urząd celny w Urumqi przez 40 dni nic się nie pojawiało nowego w tracking, aż tu nagle pojawiło się w Warszawie.

Zamawiałem Xiaomi powerbank 10400mAh i mogę polecić sam sprzęt. Na szczęście dostałem oryginał, bo niestety Chińczycy Chińczyków podrabiają. Co ciekawe potrafią się nieźle przed podróbkami bronić ;) : Na oryginale jest zdrapka z numerem seryjnym i można numer sprawdzić na stronie xiaomi. Jeśli numer był już sprawdzany, dostajemy info ile razy. Tylko za pierwszym razem dostaje się info o oryginalności produktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 23 Lis 2014 23:16 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
grs napisał(a):
Korzystając z okazji zapytam, czy miał może ktoś z was okazję kupować jakąś odzież sportową od wschodnich przyjaciół ? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup jakiejś kurtki/softshell w którym mógłbym czasem wyskoczyć gdzieś w góry. Widzę że jest tego dość sporo, głównie inspirowane zachodnimi producentami. Miał ktoś z czym takim kontakt ?


Ja kupiłem 2 lata temu w Szanghaju softshella "NorthFace"(~50 zł). Muszę przyznać, że sprawuje się nadspodziewanie dobrze, przeszedł test bojowy w górach Czarnohory w skrajnie deszczowej pogodzie, używałem go na nartach. Za te pieniądze to na pewno jestem zadowolony. Inna sprawa z doborem rozmiaru, ja mierzyłem na miejscu, ale ciężka sprawa kupować przez internet. Na pewno musisz kupić co najmniej jeden rozmiar większy niż nosisz. Ja chodzę w xl, ale brałem xxl i się jeszcze zastanawiałem nad większym. Ogólnie to rozmiarówka w Chinach to rzecz płynna. Jeśli nie kosztuje dużo to zaryzykuj, najwyżej oddasz komuś w rodzinie czy kumplowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: error000, igiko oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group