Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Lis 2015 10:32 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
przystanek powrotny autobusu 1 jest 20 metrów niżej niż przystanek na którym się wysiada przyjeżdżając aby zwiedzić park. Ciekawa jest sprawa wodospadu w tym parku a mianowicie woda leje się z przerwami i to 15 minutowymi. Ja byłem pod koniec października, może w sezonie woda leje się cały czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 23 Lis 2015 23:03 

Rejestracja: 23 Lis 2015
Posty: 6
Hej. Po pierwsze za nic nie rozumiem czemu nikt nie wynajmuje tam auta? Za samochód z lotniska w Alicante na tydzień płaci się około 250 zł (plus ubezpieczenie wkładu włąsnego, my wykupujemy całoroczne za 40 funtów przez insurance4carhire.com) nawet przy jednej osobie i dość intensywnym zwiedzaniu wychodzi taniej niż komunikacja publiczna.

Co do spostrzeżeń zaczynając od południa
1) Santa Pola solanki
Raczej nie nasz rodzaj rozrywki, płaska plaża, pomosty w głąb solanek w pojemniczki wyciąga się błoto z dna które ma zdolności lecznicze. Takie spa dla niemieckich emerytów:)
2) Elche gaj palmowy o którym już wiele osób wspominało warte zobaczenia jednak jest to typowy park (nie dzicz, wszystko łądnie poukładane, przystrzyżone itp
2) Alicante w którym ja jestem zakochana. Wjazd na zamek windą i w dół murem obronnym. Po zejściu w lewo i tam jest najpiękniejsza część starówki a Alicante. Wąskie uliczki, knajpki w przejściach, typowo hiszpański klimat
3) La Vila Joiosa miasteczko pełne kolorowych domków, warte zobaczenia jednak kilku godziny spacer powinien być wystarczający
4) Benidorm... hmmm za pierwszym razem szaleliśmy w Terra Mitica parku (warto brać ulotki na lotnisku, dostaliśmy 2 bilety w cenie 1)Za 2gim razem tłum ludzi nas tak przeraził, że uciekliśmy w popłochu
5) Altea starówka jak z bajki, białe domki piękna bazylika na rynku. Dla mnie Must see wyjazdu w tamte okolice
6) Guadalest tak jak już wiele osób pisało warto, i tyle (pojedziecie, zobaczycie...)
7) Calpe nasza miłość. Trafiliśmy tam we wrześniu, byliśmy chyba najmłodszym małżeństwem w miejscowości:) Cisza, spokój, piękne plaże na obydwu stronach cypla w tym nasza ulubiona "plaża" na skałach pokrytych wodorostami z krystalicznie czysta wodą idealną do snurkowania. Po części wydrążona w glinianej skale, która już od 11 dawała przyjemny cień.
8)Droga Calpe-> Moraira. Bardzo zielono, krystalicznie czysta woda piękne widoki.
9) Plaża Cala Moraig. Bez samochodu raczej niedostępna. Na uboczu piękne jaskinie dostępne dla każdego, woda krystalicznie czysta, plaża otoczona klifem o wysokości około 160 m, skały do skakania do wody, idealna do snurkowania. Plaża oczywiście w dużej części z nagusami ale nam to nie przeszkadza:)
10) Walencja. hmmm dotarliśmy około 12 i koło 16 wracaliśmy do Calpe więc bardziej jej"lizneliśmy" pędząc sprintem niż zwiedziliśmy więc wiele nie powiem poza tym, że starówka jest piękna. I to by było na tyle.. Sami nie jesteśmy "miejskim typem turysty" wiec nasz opinia o tym mieście może zniechęcić a pewnie niejedna osoba się w tym mieście zakochała

Wszystkie punkty zaliczone w terminie 19-26.09.15

Z praktycznych porad
Transport
Dla nas samochód jest najprostsza, najtańsza i najbardziej elastyczną opcją
Noclegi

Pod alicante /elche

AG express typowy hotel przy autostradzie , 30 euro ze śniadaniem, czysty miły przyjemny (tylko jeżeli macie auto inaczej hotel po środku niczego)

Calpe
Mieszkanie wynajęte na 4 noce; 2 sypialnie,salon, kuchnia łazienka koszt 700 zł (mieszkanie na 6 osób)

Alicante na powrocie:

Hotel Alicante Hills : nasz kolejny pobyt w tym samym miejscu. Są to prywatne mieszkania wynajmowane jako apartamenty dla turystów. Ceny są różne (nie wiem od czego zależą, czasami w czerwcu płacimy 20 euro za dobę za mieszkanie z sypialną, czasami 50)

To by było na tyle.... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 04 Sty 2016 12:41 

Rejestracja: 17 Paź 2014
Posty: 4
Hej
Podbijam temat, widzę, ze wiekszość z Was poleca auto do Alicante, a czy wiecie może jak z kosztami parkingów w samym centrum? Wybieram się na weekend(2 os) i zastanawiam czy jest sens na 3 dni brać samochód i płacić za parkingi (nocleg w samym centrum, bez parkingu), czy lepiej poruszać się komunikacją. W czym jest kolejny poblem, gdyż lądowanie 22:20, a poza sezonem ostatni autobus (3,85/os) odjeżdża własnie o 22:20 xD i wtedy zostaje transfer ryanaira(4/os).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Sty 2016 16:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
W sobotę po południu i w niedzielę parkowanie na ulicach jest darmowe. Miejsca bez problemu znajdziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:31 

Rejestracja: 17 Paź 2014
Posty: 4
Dzięki @boots A jak z wypożyczalniami? Jest coś, co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ja biorę poprzez doyouspain. I wybieram zwykle Drivalle, Dickmanns lub FireFly. Omijam Recordgo i Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Sty 2016 22:39 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Zna ktoś może jakieś fajne knajpki z cenami za obiad do 10 euro ? (oczywiście w miarę niedaleko od plaży i centrum). Chciałbym pojechać do alicante w maju na typowe plażowanie i ewentualne pobujanie się po mieścinie na 5 dni. 50 euro na 2 osoby budżetu starczy (osobno nocleg) ? Ktoś ma konkretne doświadczenia ?

-- 27 Sty 2016 21:39 --

Zna ktoś może jakieś fajne knajpki z cenami za obiad do 10 euro ? (oczywiście w miarę niedaleko od plaży i centrum). Chciałbym pojechać do alicante w maju na typowe plażowanie i ewentualne pobujanie się po mieścinie na 5 dni. 50 euro na 2 osoby budżetu starczy (osobno nocleg) ? Ktoś ma konkretne doświadczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 28 Sty 2016 00:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
50 euro na 2 osoby budżetu starczy

Na te 5 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Sty 2016 09:55 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Przepraszam oczywiście niedoprecyzowałem w poprzedniej wiadomości

50 euro/2 os/ na 1 dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
szyblucki1 napisał(a):
Przepraszam oczywiście niedoprecyzowałem w poprzedniej wiadomości

50 euro/2 os/ na 1 dzień.

Bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Maj 2016 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
na początku maja jak najbardziej idzie się wykąpać:](przetestowane) aczkolwiek u miejscowych, nie jest to popularna praktyka w tym terminie:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:59 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Byłem, wróciłem i mogę opowiedzieć :)

Ceny bardzo spoko:
1. kawa 1 - 2 euro
2. piwko (cana) 0,60 - 1,50 euro
3. tapasy 0,90 - 1,50 euro
4. obiad 10 - 12 euro (solidny)
5, soki z pomarańczy ok. 1 euro

Widziałem 2 carrefour express (ceny polskie a nawet niższe).

Na górę Santa Barbara dobra droga ok. 45 minut pieszo. Plaża miejska (de Postiguet) super [niby w centrum a nie słychać nic].

Dworzec kolejowy bardzo funkcjonalny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Lip 2016 19:13 

Rejestracja: 13 Lip 2015
Posty: 20
Hola:)
Mieszkam w Alicante, nie wypowiadam się o jedzeniu itd bo kuchnia hiszpańska nie jest moją ulubioną:)
PS. Wejscie na zamek 45min? wow. drogą asfaltową z drugiej strony miasta wejście może zająć ok. 20 min.

Natomiast jeżeli macie pytania, szukacie transportu z lotniska do centrum Alicante, Torrevieja, Benidorm i inne to piszcie, polecić mogę polaka który oferuje transport. lub szukajcie na fb transport w alicante
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 11 Lip 2016 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Hola : ) Pisałam tutaj już parę postów, to i podzielę się nowym :)

wczoraj udało mi się zwiedzić okolicę Xabii, pomijając najsłynniejsze Calpe i Cala Moraig osobiście zakochałam się w Cova del LLop Mari, niesamowite miejsce :) Byłam tam autem i obawiam się że tylko tak się tam da dojechać, fajna plaża i ciekawe jaskinie- zdjęć nie mam bo do tych jaskiń sobie trzeba najpierw dopłynąć :D ale wygooglować można jak tam jest ;)

Oprócz tego bardzo podobało mi się w Cabo de Nau, ale wrażliwych na nudystów to bym tam nie puszczała.

Nie trzeba na Majorkę żeby oglądać takie ładne widoczki :) Restauracje z pięknym widokiem, ciche uliczki i jak komuś już się znudzi piach włażący wszędzie to kamieniste plaże są super i każda inna :)

Co do wynajmu auta- podobno Hiszpania ma jedne z najtańszych ofert wynajmów. Jedyne co mnie powstrzymuje, to to że chyba trzeba mieć kartę kredytową, albo inaczej blokują 800eur na koncie, prawda? Mam na myśli, że no fajnie, że do zwrotu ale trzeba te 800 najpierw mieć :D Czy się mylę i ktoś mnie poprawi?

jak ktoś przebywa teraz w Alicante, w centrum lipiec-sierpień to zapraszam na tinto verano w jakies popołudnie ;) pm ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 11 Lip 2016 21:38 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
marcin86 napisał(a):
Hola:)
Mieszkam w Alicante, nie wypowiadam się o jedzeniu itd bo kuchnia hiszpańska nie jest moją ulubioną:)
PS. Wejscie na zamek 45min? wow. drogą asfaltową z drugiej strony miasta wejście może zająć ok. 20 min.

Natomiast jeżeli macie pytania, szukacie transportu z lotniska do centrum Alicante, Torrevieja, Benidorm i inne to piszcie, polecić mogę polaka który oferuje transport. lub szukajcie na fb transport w alicante


Marcin a z doświadczenia... jaka pogoda jest w listopadzie? Tzn. temperatury można sprawdzić - ale chodzi mi o temp. odczuwalną. Jak jest 15-20 st. to raczej można spodziewać się słońca (i ciepełka) czy chmur i wiatru? Konkretnie chodzi o to, czy przydadzą się jakieś kurtki (cieplejszy polar na wieczór to na pewno) ale czy da się w ciągu dnia złapać jeszcze trochę słońca przed zimą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:57 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Chciałam podbić to pytanie: jaka pogoda w Alicante jest w listopadzie?


Ostatnio edytowany przez Roku, 04 Sie 2016 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 04 Sie 2016 17:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ciepło, ale słońce często za chmurami. Może trochę popadać. Generalnie krótki rękaw + cienka kurtka.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 04 Sie 2016 18:28 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A co z opalaniem?
Da radę, czy niebardzo ;)
Wiadomo, że każdy ma inne odczucie ciepła/zimna, ale tak ogólnie czy widać ludków na plaży, albo takich co moczą girki przy brzegu ;) czy będziemy jedyni hehe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Sie 2016 18:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na samej plazy malo. Ratownicy sa. Wiecej spacerujacych.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sprawdz dane historyczne i sobie usrednij

ja bylem na pocz listopada [weekend Wszystkich Swietych] w 2011 w Alicante i pogoda byla extra, w dzien jakies 25 czy 27, woda cieplutka, ludzi na plazy sporo


wiem ze to mala dosc proba, dlatego sprawdz sobie inne lata

ale z kolei w Barcelonie pamietam ok 25 pazdziernika w 2014 granie w samych gaciach w siatke na plazy z rodzina, bo akurat byli z wizyto [czyli w Alicante bylo o pare stopni wiecej pewnie w tym czasie]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group