Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Wrz 2014 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
Wiewiora21 chyba całkiem o nas zapomniała.
No nic. Ja więc załącze jakieś zdjątko. Dla tych co to się jeszcze wahają (pomimo ogłoszenia długiegookresowego zawieszenia broni czy jak oni tam sobie to nazywają
Załącznik:
uploadfromtaptalk1409567878495.jpg
uploadfromtaptalk1409567878495.jpg [ 48.79 KiB | Obejrzany 3100 razy ]
).


-_-
Se taplnąłem z mego LT18i ;) !
Góra
 Profil Relacje PM off
katia lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#102 PostWysłany: 02 Wrz 2014 06:51 

Rejestracja: 14 Lut 2013
Posty: 26
Właśnie jadę już PolskimBusem z Poznania do Warszawy. Wylot po 15.00 ostatnim samolotem. Już nie mogę się doczekać :P Dam znać po powrocie jak było :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 03 Wrz 2014 08:13 

Rejestracja: 18 Lip 2014
Posty: 5
Wróciłam wczoraj z Izraela. Nie czytałam wiadomości, nic nie wiedziałam o rozejmie. Ale czułam się bezpiecznie jak nigdzie (podróżowałam sama). W Tel Awiwie +35, słońce, piękne plaże, zero policji czy armii. W Jerozolimie już było ich znacznie więcej, ale to tylko w Starym mieście. Poza Starym miastem życie toczy się absolutnie normalnie. Wiadomo, na dworcach, w galeriach stoi policja, ale to chyba na poziomie dziennym. Izrael jest cudowny, bardzo polecam. Tym bardziej że teraz turystów jest znacznie mniej, mieszkałam sama w hostelu na Starym Mieście tuż przy Ścianie Płaczu:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Biedrona lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:33 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 2
Witam mam pyt. do Katii odnośnie noclegów na starym mieście w Jerozolimie. Jesli możesz powiedz jak wygląda to cenowo tzn lepiej bukować przed wylotem czy idzie znaleźne coś w rozsądnej cenie już na miejscu. Szukałam w necie i opinie są bardzo podzielone a Ty właśnie stamtąd wróciłaś i masz najbardziej wiarygodne info:) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 04 Wrz 2014 23:31 

Rejestracja: 18 Lip 2014
Posty: 5
W Jerozolimie mieszkałam w 2 hostelach. Pierwszy to był na Starym Mieście-Chain Gate Hostel. Cena za łóżko w pokoju wieloosobowym ok. $26. Hostel znajduje się w dzielnicy muzułmańskiej, przy wejściu do meczetu Al Aksa. Hostel jest całkiem spoko, z tym że byłam tam absolutnie sama i trochę się bałam.
Teraz w hostelach w Jerozolimie jest naprawdę mało ludzi, spotkałam kilka osób, którzy nocowali na Starym Mieście i wszyscy mówili, że prawie nikogo nie ma w ich hostelach.
Drugi hostel był na Nowym Mieście-Abraham Hostel( bardzo polecam), ok. $ 30. Tam już było sporo ludzi, ale z pewnością nie wszystko było zajęte.
Sądzę, że nie będzie problemu ze znalezieniem noclegu na miejscu, szczególnie w Old City. Tylko nie wiem, czy cena będzie inna, jeżeli na miejscu będziesz załatwiała nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 07 Wrz 2014 15:59 

Rejestracja: 14 Lut 2013
Posty: 26
Wróciłem wczoraj z Izraela. Było "bomba"stycznie! Na miejscu można się czuć bezpieczniej niż we własnym kraju. Mieszkaliśmy w Tel Avivie, zwiedziliśmy cały Tel Aviv z Jaffą, Jerozolimę, Morze Martwe, Hajfę. Morze cudowne! Ciepłe z pięknymi falami. Praktycznie łatwiej wjechać na terytorium Izraela, niż je opuścić. Ich procedury przy opuszczaniu kraju są trochę nie na miejscu, pierwszy raz się spotkałem z przeszukiwaniem bagażu od A do Z :shock: (na szczęście Nas przeszukali powierzchownie, ale inni nie mieli tego szczęścia- z walizek wyrzucają wszystko, jedna dziewczyna miała później problemy ze spakowaniem)
Jeżeli ktokowiek będzie miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Paź 2014 10:50 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 47
Rosik a jak kwestia pieczątek? czy zbili Ci coś do paszportu?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
olena85 napisał(a):
Rosik a jak kwestia pieczątek? czy zbili Ci coś do paszportu?
pozdrawiam

Nic nie wbijają.

Dostajesz wizę (tzw. tutaj "niebieską karteczkę"), z kategorią wizy (na ogół B2 - turystyczna), z datą ważności, z kodem kreskowym, miniaturą zdjęcia z paszportu, twoim imieniem i nazwiskiem, numerem paszportu itp itd.
Karteczka ta służy też do przejścia przez bramki na lotnisku.

P.S. Przy wylocie dostajesz podobną - choć w odcieniach czerwono-różowych, ze wszelkimi informacjami jak powyżej + z adnotacją Exit Permit (zamiast B2 Stay Permit until ...).


Ostatnio edytowany przez nikoFTW, 28 Paź 2014 11:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Przy przekraczaniu granicy drogą lotniczą (czyt. lotnisko Ben Guriona) już od dawna nie wbijają pieczątek do paszportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 23 Gru 2014 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie kontrolne, czy ktoś ostatnio był w Izraelu? Rozważam podróż w styczniu i ciekaw jestem jak z bezpieczeństwem, część znajomych mi to zdecydowanie odradza, ale ciekaw jestem opinii osób, które być może ostatnio tam były ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Właśnie wróciłam. Przejechałyśmy z koleżanką Izrael z plecakami od Tel Awiwu poprzez Jerozolimę, Masadę, El Gedi do Eljatu i z powrotem do Tel Awiwu. Wszystko komunikacją. Jest bezpiecznie.
Wszędzie widuje się ludzi z karabinami. Wojsko, ale to głównie młodzi żołnierze z obowiązkowej służby poborowej, zarówno mężczyźni jak i kobiety oraz chyba specjalne jednostki ubrane na czarno. Do tego ochrona przed każdym centrum handlowym i bramki. Zarówno Izrael jak i Palestyna wydają się bezpieczne. Mimo tej tragedii z Paryża nie zauważyłam większych poruszeń oprócz dyskusji w mediach. Swoja drogą w telewizji izraelskiej zdjęcia były zdecydowanie bardziej drastycznie, iż te pokazywane w Polsce.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Potwierdzam, jestem obecnie w Izraelu i jest bezpiecznie...Bylem takze w Betlejem i rowniez nie bylo problemow...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
My także byłyśmy w kilkukrotnie w Autonomii Palestyńskiej i nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Ale zawsze trzeba mieć przy sobie paszport z aktualną wizą (niebieska karteczka). Sprawdzają za każdym razem przy przekroczeniu granicy przy wjeździe do Izraela z Palestyny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Sty 2015 01:01 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 18
Zbanowany
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... orystyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 31 Sty 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Byłem w Izraelu teraz w dniach 24-27 stycznia (Tel Awiw, Jerozolima, Masada) i było bezpiecznie ;) aczkolwiek nie korzystałem z komunikacji miejskiej (koleżanka, która z racji pracy często odwiedza Izrael ostrzegała mnie właśnie przed takimi sytuacjami jak ta z linku) tylko z komunikacji międzymiastowej. Po miastach poruszałem się pieszo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 31 Sty 2015 12:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja w Jerozolimie kilka razy jechałam tramwajem. Raz miałam nieprzyjemną przygodę, ale takie rzeczy zdarzają się na całym świecie.
Zauważyłam, że chłopak stojący obok mnie trzyma rękę i grzebie w kieszonce plecaka dziewczyny stojące przede mną. Wyjęłam mu tę rękę z jej plecaka, zasunęłam kieszonkę, rzuciłam kilka brzydkich słów a jej powiedziałam, żeby pilnowała swojego bagażu. On się natychmiast wycofał udając zdziwionego i wysiadł na najbliższym przystanku, ludzie się nieco poruszyli a dziewczyna mi podziękowała życząc miłego dnia. Ale atak terrorystyczny to nie był, całe szczęście, tylko zwykłe złodziejstwo.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 20 Paź 2015 18:46 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 11
Czy ktoś był ostatnio w Izraelu pomoże opisać, jaka sytuacja tam panuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Paź 2015 12:30 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Od czwartku jestem w Izraelu, w tym 2 dni w Jerozolimie, a wczoraj cały dzień w Palestynie - Betlejem, Hebron i Ramallah. Jest ponoć więcej żołnierzy niż zwykle, ale życie toczy sie normalnie, ja czuje sie bardzo bezpiecznie.Turystów mnóstwo na starym mieście. W Palestynie ludzie bardzo przyjaźnie do mnie nastawieni, żadnych niemilych sytuacji.Na pewno warto sie tam wybrać, zeby samemu ocenić jak wygląda sytuacja, bo to co podają media jest bardzo stronnicze.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Paź 2017 12:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 10 Maj 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Kurcze, nie mam szczęścia co zaplanuje wyjazd to jakiś dym w :( https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/netanjahu-iran-przekroczyl-czerwona-linie,836119.html
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:23 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ja planuje wyjazd w połowie czerwca no i tak zastanawiam się w którą stronę to wszystko zmierza. Wczoraj na granicy ze Strefą Gazy zginęło 3 Palestyńczyków, kilkudziesięciu zostało rannych. Teraz te przepychanki rakietowe z Iranem. Ale tak jest chyba prawie cały czas...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group