Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Kwi 2013 19:14 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 72
Zbanowany
Byłam w różnych terminach w kwietniu na Ibizie, Majorce, Sardynii, Portugalii i muszę powiedzieć, że w większości przypadków temperatura na południu Europy była o kilka stopni niższa niż na przykład w Krakowie.
Być może to akurat zbieg okoliczności, ale u nas kwiecien, maj potrafi zaskakiwać prawdziwymi upałami powyżej 30 stopni podczas gdy w Hiszpanii temperatura powoli skacze do góry i jest niższa niż w Polsce.

W dodatku np. na Majorce czy w Faro dokuczał bardzo zimny wiatr znad wody, który powodował, że temperatura odczuwalna była o kilka stopni niższa, oczywiście tam sytuacje ratuje mocne słońce, które jeżeli jest bezchmurnie działa jak piekarnik.

Ciekawostką jest, że będąc na przykład w Bournemouth, gdzie było 12* ludzie chodzili w japonkach, krótkich spodenkach, rękawkach, a w Cagliari przy 19 stopniach i słońcu ludzie chodzili w puchowych kurtkach i czapkach zimowych!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 30 Kwi 2013 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
Wróciłem właśnie z Hiszpanii:

Ibiza: od 22 do 27.04: generalnie nieciekawie, niebo prawie całkowicie zachmurzone, przelotny (silny) deszcz + silny wiatr.

Costa Brava: od 27 do 29/30.04: pogodowa tragedia: całkowite zachmurzenie + deszcz + silny i zimny wiatr. Kumulacja była w niedzielę 28/04, temperatura w szczycie dnia +9,0 stopni + deszcz i bardzo silny i zimny wiatr. Polacy spotkani w hotelu pojechali wówczas na wycieczkę w Pireneje, po powrocie zaraportowali 20cm śniegu. :o
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Maj 2013 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
włoska precyzja! :D

Załączniki:
ital.JPG
ital.JPG [ 48.38 KiB | Obejrzany 2835 razy ]
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Sie 2014 10:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś spędzał sylwestra w Barcelonie? Jakiej pogody można się wtedy spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sie 2014 10:26 

Byłem dokładnie 24 grudnia w Barcelonie. A w Sylwestra niedaleko , bo na Ibizie. Było słoneczko i w miarę ciepło. Wieczory chłodnawe, ale między 12, a 17 leżałem sobie na plaży.
PS. Coraz bardziej karkołomne teorie na forum.
@flus dowodzi, że nie ma sensu uciekać na południe Europy, bo pogoda równie podła, zimą i wiosną, jak u nas.
Ciekawe.
To po co ja wydawałem dotychczas tyle kasy ?
Żeby uciec przed zimnem.
Prawdziwy "pogromca mitów", obłożony tabelkami z internetu.. :D
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Sie 2014 11:22 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
No to chyba mnie źle zrozumiales, bo wlasnie jak najbardziej warto jesienia, zima czy wczesna wiosna. Sam latam z dzecmi na poludnie w okresie ferii, z reguly jest to polowa lutego i jeszcze nigdy sie nie zawiedliśmy pogoda.
Mi chodziło o to, żeby pokazać osobom, które wybierają sie na poludnie pod koniec kwietnia lub w maju, a zwlaszcza na długi weekend majowy, ze wtedy na południu Europy najczesciej nie ma rewelacji, jeśli chodzi o pogode vs. PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Sie 2014 11:27 

Dobrze zrozumiałem.
Właśnie, że jak najbardziej warto, właśnie w kwietniu czy maju, lecieć na południe.
Złapać trochę słońca , po dłuuugiej zimie w PL.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Sie 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Dobrze zrozumiałem.
Właśnie, że jak najbardziej warto, właśnie w kwietniu czy maju, lecieć na południe.
Złapać trochę słońca , po dłuuugiej zimie w PL.

już dawno w tym wątku doszliśmy do wniosku że pogoda w PL np w maju może być cieplejsza i słoneczniejsza niż na południu hiszpanii, nie wspominając o północy.
a czy warto to każdy decyduje według swoich upodobań.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 03 Sie 2014 16:03 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś spędzał sylwestra w Barcelonie? Jakiej pogody można się wtedy spodziewać?

Ogólnie, takiej średnio-jesiennej jak w Polsce w końcu października - początku listopada (raczej chłodno bez deszczu, ale wilgotność daje się odczuć), zobacz sam zapisy z ubiegłych lat na serwisach pogodowych, przy czym wiadomo, z pogodą nigdy nie wiadomo czy się nie zmieni . Inna rzecz że 31 XII nie jest bardzo wystrzałowy imprezowo.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Kwi 2015 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie dalej jak kilkanaście godzin temu widziałem dość spore ilości (jak na te porę roku oraz miejsce) śniegu/zmarzniętego deszczu miedzy miejscowościami tossa de mar y lloret de mar na costa brava.
fakt, że kilka chwil wcześniej padał mocny deszcz z odrobiną gradu ale wątpię by było to nagromadzenie gradu, tym bardziej że było rozłożone dość punktowo. w sumie nie wiem co to było ale, jak widać nawet wiosną w hiszpanii zamarznięta woda spada z nieba w znaczących ilościach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Kwi 2015 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Bylismy w Rzymie od 8-12 kwietnia (4 lata temu) i mielismy baaardzo fajna pogode-duzo slonca i ponad 20 stopni, chodzilismy w letnich ciuchach, tylko wieczorami robilo sie troszke chlodniej, trzeba bylo jakis sweter z dlugim rekawem zarzucic, ale ogolnie bylo super! Tak samo w Barcelonie-bylismy tam rok wczesniej niz w Rzymie dokladnie w tym samym okresie (pierwsza polowa kwietnia) i bylo bardzo cieplo i slonecznie, nawet kapalam sie w morzu :) Mysle, ze to kwestia szczescia jak kto trafi z pogoda...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Mar 2016 19:49 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 32
Mówicie głównie o wyspach a tam pogoda może być różnie. Ja natomiast o 10 lat mieszkam w Maladze i z całą pewnością mogę powiedzieć , że Andaluzja to najcieplejszy region kontynentalnej Europy. Zimą oczywiście bywają dni deszczowe, ale zazwyczaj jest te 15-20 stopni i słońce. Tak więc Malaga/Sewilla - te miasta wybierajcie na zimę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: to_ja oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group