Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 25 Lip 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
A jaka była kwota przed płatnością, bo 42€ to nie jest 107zł ?
Teraz to mieszkanie też jest dostępne za 107zł w podobnych terminach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#942 PostWysłany: 25 Lip 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
https://www.airbnb.pl/rooms/6247157

tutaj zatrzymujemy się, u mnie widnieje cena 107 zł za nocleg...czy ma to znaczenie, że podróżujemy w 4 osoby ? kurde nie wiem o co chodzi z tą ceną...po drugie miałem mieć jakiś kupon rabatowy na 90 zł za pierwszą rezerwację i lipa...nie mam nic...

edit//
dobra już mam...moje niedoczytanie opisu:
Ceny
Dodatkowe osoby: 24 zł / noc więcej niż 1 gość


także teraz wszystko się zgadza :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 29 Lip 2015 21:17 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 3
Witam,

Mam problem, a nie mogę znalezc odpowiedzi.

1. Host ma 51 recenzji, brak anulowan, cena w porządku. Problemem jest depozyt w wysokosci 100 EUR ktorego wymaga po za portalem.
Czy to jest normalne? Depozyt nie zalicza się do opłaty pobieranej przez stronę, ale jest wymieniony w regulaminie domu. Zastanawiam się czy ryzykowac, chociaz według recenzji wydaje się uczciwym hostem. Czy to legalne?

2. Dlaczego cena w ciągu kilku dni wzrosła automatycznie o 20 zł na osobę? Czy z AirBnb trzeba postepować tak jak z lotami tzn usuwac ciasteczka i przeklikiwac datę noclegu? System podbija mi cenę, bo rozpoznał moje zainteresowanie (j/w ciasteczka?)

3. W jakim terminie od wyjazdu najlepiej rezerwowac nocleg? Mam w kolejce jeszcze Paryz w listopadzie i waham się czy czekac (moze bedą kody?)

Host jest trzecią osobą do ktorej wysłałem wiadomosc: pierwszą kliknałem z rezerwacja oraz zablokowało mi srodki (glupota), lecz pozniej odwołał bo nie jest dostepny, drugi w odpowiedzi na wiadomosc stwierdził, że nie wie, a trzeci potwierdził więc teraz wystarczy jedynie kliknąć na rezerwację.

Dziekuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 29 Lip 2015 21:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@szwajcarski
Cytuj:
3. W jakim terminie od wyjazdu najlepiej rezerwowac nocleg? Mam w kolejce jeszcze Paryz w listopadzie i waham się czy czekac (moze bedą kody?)

Na kody dedykowane dla naszej części świata bym nie liczył, bardzo dawno nikt takich nie widział. A jak historia pokazała nie ma co kombinować z kodami na airbnb, gdyż są czuli na tym punkcie i blokują całe konta (niezależnie ile środków nazbierasz sobie z poleceń, itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:24 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 3
Dobra, ale to nie było trescia mojego posta, chociaz dzieki wielkie za odpowiedz. Ktos? Cos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:35 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
@szwajcarski 1) moze zadac, i jezeli akceptujesz te warunki, to zgadzasz sie na wplate depozytu
2) nie, ale airbnb oferuje wlascicielom nieruchomosci ustalanie cen przy pomocy roznych 'silnikow', jak popyt w okreslonych dniach (np targi)

maly przyklad : https://beyondpricing.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 12 Sie 2015 11:35 

AirBnB jak Uber, kolejne państwa wypowiadają mu wojnę: najpierw USA, teraz Hiszpania. Polska do nich dołączy?
Popularny na całym świecie serwis wynajmu nieruchomości zyskuje kolejnych wrogów - i to nie byle jakich. Najpierw wojnę wytoczyli mu nowojorscy hotelarze, których lobbing skłonił prokuratora generalnego NY do nacisków na AirBnB w sprawie ujawnienia danych 15 tys. gospodarzy, których chciał sprawdzić pod kontem rozliczenia podatku hotelowego. Teraz, jak podaje Business Insider, przeciw serwisowi wystąpiła nowa burmistrz Barcelony Ada Colau. Kto następny? Polska może pójść ich śladem - wszak Uberowi władze już się sprzeciwiły.


http://innpoland.pl/119681,airbnb-jak-u ... ch-dolaczy
Góra
 PM off  
      
#948 PostWysłany: 13 Sie 2015 23:11 

Rejestracja: 17 Sie 2014
Posty: 5
Witajcie!

Przymierzam się, do przeprowadzki do Berlina na dłuższy czas. Znalazłem fajną kawalerkę za 320 Euro ze wszystkim. Właścicielka dodała to ogłoszenie dzisiaj na airbnb jednak nie wiem jak je znaleźć (skontaktowałem się z nią przez e-mail, a ogłoszenie było na immobilienscout24.de)

Właścicielka jest w Anglii i poprosiła mnie o podanie adresu zamieszkania, do korespondencji i loginu do airbnb.

Czy możecie odpowiedzieć mi na pytania:

- jak powinna od tego momentu wyglądać cała procedura aż do wprowadzenia się?
- jaka będzie opłata serwisowa? (jeżeli dobrze liczę: 320 x np. 5 miesięcy = 1600 Euro, 1600 x 0,08 (prowizja w przybliżeniu) = 124 Euro, 124 x 1,19 (podatek w DE) = 148 Euro

- czy to jest bezpieczny sposób na wynajem?

Co mnie zaniepokoiło - właścicielka napisała mi o kaucji 640 Euro z której płacone będą pierwsze dwa czynsze (nie ma takiej wartości w ogłoszeniu na immoblienscout). Więc jeżeli dobrze to rozumiem - jest to zabezpieczenie dla niej, że dokonujemy rezerwacji i faktycznie airbnb zapłaci jej po pierwszym miesiącu mojego pobytu z tych pieniędzy?

Przepraszam za pytania które mogą wydać się głupie, jednak wertuję stronę airbnb od kilku godzin i wiem dość dużo, jednak nie mogę jakoś ogarnąć całego obrazu tego procesu.

Jak ktoś z Was ma sekundę - będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo mieszkanie jest naprawdę świetne (wysoki standard, prawie 60m2, ścisłe centrum Berlina) i szukam haczyka...

Pozdrawiam serdecznie!
Adam

EDIT:
otrzymałem nawet dokumenty z logiem Airbnb, podpisami prawników i wlasciciela i tylko info ze kaucje 2x czynsz nalezy przelac w ciagu 24h od dnia otrzymania tego maila.
Mail od support@help-airbnb.pl

Więc - czyste oszustwo. Dzwoniłem do Airbnb w Niemczech i potwierdzili moje słowa. Było blisko - uważajcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 08 Wrz 2015 13:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy ktoś zna nr do airbnb ten polski co można zadzwonić w nagłych przypadkach? Nie mogę go znalezc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 08 Wrz 2015 14:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Nr telefonu w nagłych przypadkach to +48 22 30 72 000.
Góra
 Profil Relacje PM off
ansbach1 lubi ten post.
ansbach1 uważa post za pomocny.
 
      
#951 PostWysłany: 12 Wrz 2015 19:16 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 24
Mam zebrane trochę środków z linków polecających na airbnb. Jak wiadomo, żeby z nich skorzystać rezerwacja musi być "kwalifikowana" tj. jej koszt musi wynosić minimum równowartość $75. Skorzystałem ze środków trzy razy (dwie mniejsze rezerwacje ledwie przekraczająca $75, kolejna trochę większa) i wszystko było ok.

Ostatnio próbowałem ponownie szukać noclegu przez airbnb i okazuje się, że $75 już nie wystarcza by skorzystać ze zgromadzonych środków: warunek ten wynosi ok. 800 zł. Przykładowo (ten sam nocleg): 4 noce x 154 zł każda + opłata serwisowa = 710 zł: brak możliwości skorzystania ze środków, 5 nocy x 154 zł każda + opłata serwisowa = 891 zł: zebrane środki są odliczane od kosztów rezerwacji.

Czy ktoś wie o co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#952 PostWysłany: 12 Wrz 2015 20:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Sprawdziłem właśnie u siebie i mi się referale odliczają od 75$ (~280zł) czyli tak jak było zawsze. Na pewno to dobrze sprawdzasz? Może spróbuj się wylogować i zalogować jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 12 Wrz 2015 20:49 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 24
Próbowałem się przelogować i nic to nie dało. Zresztą ten problem pierwszy raz wystąpił już dość dawno. Wtedy uznałem że to jakiś chwilowy błąd i wszystko wróci do normy, tak się jednak nie stało.

Na pewno sprawdzam dobrze. Tu screeny przykładu z mojego poprzedniego posta:

Załączniki:
Screen Shot 2015-09-12 at 19.07.24.png
Screen Shot 2015-09-12 at 19.07.24.png [ 29.55 KiB | Obejrzany 3384 razy ]
Screen Shot 2015-09-12 at 19.07.00.png
Screen Shot 2015-09-12 at 19.07.00.png [ 29.39 KiB | Obejrzany 3384 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:07 

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 36
Loty: 48
Kilometry: 99 013
Cześć :)

Czy wiecie może czy jest jakaś możliwość sprawdzenia opisu oferty z dnia kiedy się ją rezerwowało? Tzn. ostatnio spędziliśmy kilka nocy w miejscu, gdzie pewne rzeczy miały być już w cenie, jednak na miejscu okazały się dodatkowo płatne - sprawdziłam opis oferty jeszcze raz i był nieco inny już niż w dniu, w którym ja rezerwowałam (bardziej rozbudowany itd). Ktoś coś wie czy da się to posprawdzać? :)

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 09 Paź 2015 17:14 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Kolejne ostrzeżenie dla tych, którzy myślą nad korzystaniem z kuponów dedykowanych dla innych krajów. Nie idźcie tą drogą ;)
Po raz drugi próbowałem odblokować zbanowane dawno temu konto. Dane prawdziwe, użytkownik realny, żadne multikonto. Tym razem ostrzejszy mejl:

Hi xxx,

Thanks for reaching out.

We regret to inform you that we'll be unable to support your account moving forward, and have exercised our discretion under our Terms of Service to disable your account(s). This decision is irreversible and will affect any duplicated or future accounts.

Please understand that we are not obligated to provide an explanation for the action taken against your account. Furthermore, we are not liable to you in any way with respect to disabling or canceling your account. Airbnb reserves the right to make the final determination with respect to such matters, and this decision will not be reversed.

We'll contact you if anything changes in the future, but until then, we won't be able to assist you any further with your account issues. Please see our Help Center for further information: https://www.airbnb.com/help/article/432.

Thanks,

Arielle C
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 09 Paź 2015 20:01 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Sa zawzięci w walce z przestępczością zorganizowana ? I to mi sie podoba!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 09 Paź 2015 20:41 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 57
Loty: 161
Kilometry: 221 089
niebieski
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie co w przypadku gdy na swoim koncie z poleceń mam uzbierane powiedzmy $120, a nocleg na który chce przeznaczyć swoje środki kosztuje $90 czyli $30 mniej niż liczba zgromadzonych prze zemnie środków? Czy serwis pozostawi $30 "reszty" dostępne na kolejne rezerwacje, czy tez konto ze środkami zostanie całkowicie wyzerowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 09 Paź 2015 21:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Przecież odpowiedziałem Ci już na to pytanie w tym temacie...

klapio napisał(a):
Ocznik napisał(a):
Czyli nawet jeśli na koncie mam uzbierane przykładowo 500PLN a nocleg który chce zarezerwować kosztuje 250PLN to po użyciu kodu znikną wszystkie środki dostępne na moim koncie, a nie tylko 250PLN?

Nie, zabiorą Ci tyle ile będzie kosztował nocleg. Środków z poleceń będziesz mógł użyć dopiero wtedy gdy cena za nocleg będzie wynosić minimum 75$ (~282zł) i jest to kwota bez opłat serwisowych i za sprzątanie.


Więc podsumowując, zostawią Ci resztę z poleceń.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ocznik uważa post za pomocny.
 
      
#959 PostWysłany: 09 Paź 2015 23:25 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
witam,jestem nowym użytkownikiem tego serwisu- dokonałem już pierwszej rezerwacji i moje pytanie tyczy się tej zniżki - 93 zł za pierwszą rezerwację- jak to działa ? bo przy pierwszej rezerwacji pobrało mi pełną kwotę ok45 euro i żadnej zniżki nie zaliczyło- nie odbyłem jeszcze tego noclegu - czy po odbyciu noclegu odliczana jest ta zniżka??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#960 PostWysłany: 09 Paź 2015 23:35 

rezerwacja musi być co najmniej w kwocie:
Kod:
Rezerwacja musi mieć łączną wartość (bez opłat i podatków) gości co najmniej 282 zł (lub jej równowartość w walucie lokalnej *


https://www.airbnb.pl/referrals/terms_a ... eservation
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group