Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:49 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
kiew napisał(a):
Przecież taki czujnik kosztuje 30 zł i jest w pełni samodzielną konstrukcją. Taki za 300 zł (to też nie jest wielki koszt jak na jednorazową inwestycję) to ma już jakieś cudaczne systemy wczesnego wykrywania, powiadamiania SMS i tym podobne. Także wątpię, aby nawet restrykcyjne przestrzeganie tego przepisu cokolwiek zmieniło jeśli chodzi o ilość hostów.


Ano chyba że tak, nie sprawdzałem i byłem przekonany, że to większy koszt. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#482 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
refiko napisał(a):
Zarezerwowałem noclegi za pomocą kodów/ kuponów zniżkowych. Czy można zrezygnowac z noclegów juz zarezerwowanych i potwierdzonych i w ich miejsce otrzymać ponownie kody? Czy wykorzystany kupon przepada bezpowrotnie w takim przypadku, czy byc moze, indywidualnie airbnb daje nowy kod? Jakie sa zasady w tym zakresie, praktyka?

Różnie. Najczęściej wykorzystany kupon już nie działa, więc aby otrzymać nowy należy napisać do Airbnb. Jeśli śledzisz wątki powiązane z Airbnb, to pewnie wiesz, że to co dzieje się po kontakcie z suportem to loteria. Jedni dostają kupony na większe kwoty, inni na mniejsze, jeszcze inni nie dostają nic, a są też tacy co dostają bana :) W Twoim przypadku, jeśli nie masz nic na sumieniu jeśli chodzi o podejrzenia dotyczące multikont, myślę, że na 90% dostaniesz nowy kupon od Airbnb. Oczywiście nie zapomnij dodać w formularzu kontaktowym, że jesteś spanikowany, bo miałeś jechać w jedno miejsce, a zmieniły się plany, a nie chciałbyś stracić kuponu bo bez niego będzie tragedia. :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Jest to moje jedyne konto, ale noclegi rezerwowałem korzystając z kodów, które pojawiły się kilka miesięcy temu, o sporym nominale, bez kwoty minimalnej. Zastanowię się nad treścią maila, wyślę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
refiko napisał(a):
Jest to moje jedyne konto, ale noclegi rezerwowałem korzystając z kodów, które pojawiły się kilka miesięcy temu, o sporym nominale, bez kwoty minimalnej. Zastanowię się nad treścią maila, wyślę i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Ja zarezerwowałem nocleg z użyciem kodu o sporym nominale jednak host odrzucił moją prośbę i kod poszedł się $%#^#$@$. Napisałem do supportu i dali mi upust na 10% :shock: Więc jak to korpus odpowiedź supportu to wielka niewiadoma ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 108
Loty: 100
Kilometry: 137 216
O ile dobrze pamiętam i myślę o tym samym kodzie co Ty, to on nie posiadał MWZ tylko na początku, później Airbnb to zmieniło. Sam korzystałem z tego kodu w USA i host anulował mi rezerwacje 5 dni przed przyjazdem. Dostałem kod o tej samej wartości od airbnb w ramach rekompensaty za to, że czekałem na odpowiedź 10 dni (odezwali się 5 dni po planowanym pobycie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:59 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
Anonymous napisał(a):

Podsumowując nie możesz zrobić nic co pozwoli im choćby przypuszczać, że oba konta mogą być tej samej osoby (z tego co piszesz tak de facto jest)


Nie jest tak, nie zakładam drugiego konta dla siebie, a już na pewno nie dla kilkunastu euro. Pytałem, bo zaniepokoiły mnie posty na poprzednich stronach na temat przesadzonej podejrzliwości airbnb. Chcę być uczciwy i zależy mi na koncie, które mam od roku. Tym razem na wakacje jadą moi rodzice, a tylko ja w całej rodzinie mam kartę w eur i często ją udostępniam, żeby taniej wychodziły płatności.
Co do pełnej weryfikacji nie zawsze jest to możliwe ( nie każdy ma facebooka, linkedin itp.).

Dzięki wszystkim za rady, zarezerwuję w takim razie na siebie i dogadam się z hostem. Zmartwiliście mnie trochę tym, że airbnb tak nieludzko podchodzi do klientów. To idiotyczne, że tylko jedna osoba w rodzinie ma prawo posiadać konto, bo od razu są podejrzenia o nie wiadomo co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Każdy z rodziny moze zakładać sobie konto, żaden problem, ale przy transakcjach każdy niech używa swojej karty. Nie dziw sie że sa podejrzliwie, bo w Stanach każda osoba ma kartę a sytuacja że jest używana ta sama karta przy różnych kontach to już podejrzenie, że ktoś tworzy multikonta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 20 Sie 2014 21:15 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 3
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy klikam na "poproś o rezerwację" to po prawej w ramce wyświetla mi się informacja o cenie i tam jest napisane że płatność przeprowadzona jest w euro i że przewalutowanie wynosi 1 euro na 80 pensów. Oferta jest w funtach.
Czy da się jakoś ominąć te euro i płacić jedynie z karty w złotówkach, bank robi przewalutowanie do funtów, airbnb to pobiera i gotowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:28 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam,
Mam pytanie, czy ktoś z Was miał kiedyś problem z uwierzytelnianiem? W kwietniu moja znajoma kupowała nam nocleg przez airbnb i nie było czegoś takiego, teraz przy zakupie noclegu chcą ZDJĘCIE PASZPORTU/DOWODU OS./ PRAWA JAZDY, co jest dla mnie totalnym przegięciem ORAZ połączenia konta z facebookiem. Niestety, druga czynność mi nie wyszła (nie wiem czemu, może dlatego, że mam inne nazwisko w rzeczywistości niż na facebook), więc napisałem do serwisu, a babeczki mi odpisała, że mam NAGRAĆ 15 SEKUNDOWY FILM i opowiedzieć o sobie w celu uwierzytelnienia. Czy to nie przegięcie???? Proszę o opinie, bo może nie jestem w temacie, i moje zszokowanie jest nieuzasadnione, ale takich problemów się nie spodziewałem.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:44 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
tu masz dyskusje na ten temat-> airbnb-pytania-problemy-dyskusja-o-portalu,20,44480&p=382706&hilit=airbnb+film#p382706
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 21 Sie 2014 17:06 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Nowe osoby maja problem z AIRBNB bo wymagany do weryfiakcji konta jest skanu dowodu, film o sobie, powiązania konta na facebook lub gmail a ostatnio nawet skanu pierwsze strony karty kredytowej na nazwisko właściciela konta. Problemem jest to ze nie wszystkie osoby na swiecie maja konto na facebook i weryfikacja jest skomplikowana. Starsze osoby to nawet nie wiedza jak uzywac kamerki zeby nagrac film. Masakra,, takiego emaila dostala jedna z moich przyjaciolek:

If you’re having difficulty providing requested verification prompted by an online security check protocol, please
+ Complete Online and Offline Identity: https://www.airbnb.com/verify
+ Confirmed the email address associated with your account
+ Confirmed your default payout method (if any)
+ Provided the phone number associated with your profile
+ Confirm that your listing information, if any, is accurate

Jest co raz gorzej, blokuja konto i nic sie nie da zarezerwowac. Nie ma znaczenia czy sie użyło kodu rabatowego czy nie. Wszystko jest bezmyślnie blokowane a na odpowiedz od supportu czeka sie tygodniami. Ten serwis schodzi na psy bo przez utrudnienia w rezerwacjach wiele osob znajdzie alternatywne wyjście. Podobnych serisow jest przeciez niemalo w necie. Swojego czas uczesto rezerwowalem na www.homeaway.com i kto wie czy to nie jest alternatywa do AIRBNB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 21 Sie 2014 17:17 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
ale za co blokują konto? że nie chce się nagrać filmiku? przecież to głupota!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 21 Sie 2014 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
NIe mam takich problemów o jakich piszecie! Wręcz przeciwnie. Mam założone konto na siebie i na narzeczoną. Na obu rezerwowałem kilkukrotnie tą samą kartą kredytową! Używałem na obu kodów (włącznie z tymi bez minimalnej kwoty rezerwacji!). Zero problemów. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie (zmuszony byłem do tego trzykrotnie) czekałem nie więcej jak 12h, a najkrócej 3h.
Krótko mówiąc polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 21 Sie 2014 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
refiko napisał(a):
NIe mam takich problemów o jakich piszecie! Wręcz przeciwnie. Mam założone konto na siebie i na narzeczoną. Na obu rezerwowałem kilkukrotnie tą samą kartą kredytową! Używałem na obu kodów (włącznie z tymi bez minimalnej kwoty rezerwacji!). Zero problemów. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie (zmuszony byłem do tego trzykrotnie) czekałem nie więcej jak 12h, a najkrócej 3h.
Krótko mówiąc polecam.


Tez tak pisałem przez 1,5 roku. Zawsze super support, 2 konta, te same karty, wiele noclegów, aż przyszedł dzień kiedy zgłosiłem się z błahostką do supportu, a skończyłem z zablokowanym kontem. Także jak komuś się podoba airbnb to lepiej dmuchać na zimne i używać różnych kont, bo zrobili się przewrażliwieni.
Góra
 Profil Relacje PM off
forever89 lubi ten post.
 
      
#495 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:36 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Tez miał ktoś taki problem, że przy próbie rezerwacji z kodem host'ci odrzucają każdą rezerwacje? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
mateusz323 napisał(a):
Tez miał ktoś taki problem, że przy próbie rezerwacji z kodem host'ci odrzucają każdą rezerwacje? :/


zdarza się niestety :/ zostaje w takim przypadku ho(s)tel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:38 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Nie lepiej najpierw napisać mejla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:40 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Pisałem, zgadzają się ale jak rezerwuje z kodem to po odrzucają rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Przecież oni nie widzą, czy rezerwujesz z kodem, czy nie...
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 22 Sie 2014 14:54 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Wydaje mi się że jednak widzą cenę końcową która pomniejszona jest o kod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group