Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odprawa w AirBerlin
#1 PostWysłany: 28 Lis 2013 17:34 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 14
Czy ktoś wie jak wygląda odprawa online w AirBerlin?
Kupiłam niedawno bilety ale nie dostałam żadnej informacji na ten temat na pocztę.

Z góry dzięki za pomoc! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Lis 2013 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Wszystko jest na ich stronie: http://www.airberlin.com/pl-PL/site/lan ... id=6760031
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2014 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Witam forumowiczów!
Skusiłem się na wypad do Berlina-wyjazd na 3 dni z Gdańska linią AirBerlin.Zarezerwowałem wczoraj bilet poprzez Tripsta.pl na czerwiec.
Po zapłaceniu za przeloty,otrzymałem e-ticket lecz na stronie airberlin nie mogę zalogować się do swojej rezerwacji - jest napisane,że jak rezerwowałem przez pośrednika,to mam go wpisać i wtedy pojawi się moja rezerwacja.
Nie ma go na liście,a opcji "inne" nie mogę znaleźć.Ile czasu po rezerwacji przez pośrednika będzie trwało,zanim moja rezerwacja pojawi się na stronie airberlin?Byś może to wina,że jest weekend.W związku z tym mam pytanie odnośnie odprawy.Wyczytałem,iż w najtańszej taryfie można odprawić się przez tylko internet i to najwcześniej na 30 godzin przed odlotem.A co z kartą pokładową,trzeba ją sobie wydrukować czy na lotnisku będzie można?Bagaż wliczony w tej taryfie (JustFly),to bagaż podręczny o wadze 8 kg.Ktoś odprawiał się w Gdańsku z AirBerlin i w Tegel?Proszę o wskazówki od osób,które już to przerabiały.Dziękuję i pozdrawiam.

<edit> Po wielu próbach,wysłałem prośbę o przypomnienie numeru rezerwacji i natychmiast otrzymałem numer (zupełnie inny niż numer rezerwacji Tripsta.pl),ale widnieje mój lot w dwie strony.Ufff.Jednak proszę o informacje o karcie pokładowej (chyba przy tej taryfie też muszę sobie sam wydrukować) i o odprawach.

No i nie wiem co się dzieje,bo po zalogowaniu przed chwilą,nie ma mojej rezerwacji z opcjami np.zarezerwowania hotelu itd,jest tylko imię i nazwisko,nawet numer karty lojalnościowej zniknął :evil: :evil: :evil:
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Cze 2017 09:52, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2014 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie mogłeś się zalogować do rezerwacji, bo wpisywałeś numer rezerwacji Tripsta, a nie 6-znakowy numer rezerwacji linii lotniczej, który na pewno miałeś w mailu z e-ticketem. W taryfie JustFly z automatu do szybkiej odprawy na lotnisku skorzystać nie można. Odprawa przy stanowisku jest natomiast płatna. Zatem w JustFly pozostaje odprawa i wydruk karty pokładowej w domu... Bagaż podręczny co prawda 8 kg, ale mojego nikt nie ważył. Na pokładzie darmowe napoje i "Różowa Pantera" na monitorach:p

Swoją drogą, skoro rezerwowałeś przez Tripstę to skąd wniosek, że masz taryfę JustFly? Ja rezerwowałem bilety na AirBerlin przez dwóch różnych pośredników, w tym Tripstę, i za każdym razem bilet mam w taryfie FlyClassic :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2014 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
scomin napisał(a):
Nie mogłeś się zalogować do rezerwacji, bo wpisywałeś numer rezerwacji Tripsta, a nie 6-znakowy numer rezerwacji linii lotniczej, który na pewno miałeś w mailu z e-ticketem. W taryfie JustFly z automatu do szybkiej odprawy na lotnisku skorzystać nie można. Odprawa przy stanowisku jest natomiast płatna. Zatem w JustFly pozostaje odprawa i wydruk karty pokładowej w domu... Bagaż podręczny co prawda 8 kg, ale mojego nikt nie ważył. Na pokładzie darmowe napoje i "Różowa Pantera" na monitorach:p

Swoją drogą, skoro rezerwowałeś przez Tripstę to skąd wniosek, że masz taryfę JustFly? Ja rezerwowałem bilety na AirBerlin przez dwóch różnych pośredników, w tym Tripstę, i za każdym razem bilet mam w taryfie FlyClassic :)


Witam!Dzięki za odpowiedź!
Taj jak napisałem,dostałem e-ticket od Tripsty,ale tam jest tylko numer ichniejszej rezerwacji,pokombinowałem i wysłałem poprzez stronę AirBerlin prośbę o przypomnienie numeru rezerwacji,którą otrzymałem (na e-tickecie tego numeru nie było),zalogowałem się do panelu "Moje rezerwacje" i była.Przejrzałem opcje usług dodatkowych,mogłem wybrać hotele itd,oprócz odprawy (bo można odprawiać się dopiero od 30 godzin przed wylotem),wpisałem numer karty członkowskiej,ale później było tylko nazwisko i imię,bez szczegółów rezerwacji.Trochę mnie to martwi,bo nie wiem czemu tak jest.
Mam pytanie odnośnie odprawy.Czy odprawa jest możliwa w dwie strony od razu i wydrukowanie karty pokładowej czy też na lot powrotny jest ta sama procedura,że obowiązuje 30 godzin przed odlotem?
Na szczęście jest jeszcze sporo czasu do wylotu,więc mam nadzieję,że wszystko potoczy się w dobrym kierunku.
Co do taryfy,to cena była najniższa i jest to taryfa economy Z - tak jest napisane na tym e-tickecie,więc na pewno jest to JustFly.
Ps.Kiedy naliczą mile za przelot,po realizacji lotu czy po dokonaniu odprawy?Będę wdzięczny za odpowiedź.Pozdrawiam!
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
cześć,

odprawa na lot powrotny odbywa się na tych samych zasadach, co na pierwszy lot, czyli trzeba poczekać do tych 30 godzin przed odlotem. Mile naliczają szybko - ostatnio za lot z CUN dostaliśmy mile chyba następnego dnia po przylocie. Nie sądzę jednak, by mogły być naliczone już po dokonaniu odprawy, bo nawet wtedy lot może się nie odbyć.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
tropikey napisał(a):
cześć,

odprawa na lot powrotny odbywa się na tych samych zasadach, co na pierwszy lot, czyli trzeba poczekać do tych 30 godzin przed odlotem. Mile naliczają szybko - ostatnio za lot z CUN dostaliśmy mile chyba następnego dnia po przylocie. Nie sądzę jednak, by mogły być naliczone już po dokonaniu odprawy, bo nawet wtedy lot może się nie odbyć.

Pozdrawiam, Bartek


Dzięki za odpowiedź,a więc zobaczymy jak to wyjdzie.Na miejscu muszę odprawić się i wydrukować sobie kartę pokładową - pewnie będę musiał poprosić o to obsługę w hotelu.
Martwi mnie to,że przedwczoraj była moja rezerwacja widoczna,a od wczoraj nie ma jej w "moich rezerwacjach",puste pole na dane karty lojalnościowej....i informacja "złóż teraz wniosek o późniejsze przyznanie mil"-zgłupiałem...Nawet przy rezerwacji poprzez Tripstę podawałem numer karty itd.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2014 11:59 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Odprawa w taryfie JustFly możliwa jest on-line przez internet lub mobilnie. Z wydrukowana kartą lub kartą w telefonie udajesz się do stanowiska odprawy w celu zważenia bagażu i otrzymania zawieszki na bagaż.
W praktyce wyglądało to tak:
Gdańsk - odprawiłem się on-line i z wydrukowana kartą pojawiłem się przy stanowisku odprawy, jednak Pani z obsługi powiedziała mi, że zawieszek nie ma i kazała iść do kontroli bezpieczeństwa i do gate'u; dalej już nikt o nic nie pytał.
Berlin - odprawiłem się mobilnie, kartę miałem w e-mailu w telefonie; udałem się do stanowiska odprawy i otrzymałem zawieszkę; dalej kontrola bezpieczeństwa i przejście do gate'u;

W Gdańsku i w Berlinie nikt mi bagażu nie ważył, ale leciałem z małym plecakiem, który ważył może 5 kg.

Odprawa na każdy lot możliwa 30 godzin przez rozkładową godzina odlotu. Otrzymywałem zawsze informację na e-maila od Air Berlin.

Leciałem 14 lutego, wracałem 16 lutego.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2014 12:06 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Mile naliczyły mi się po odbyciu lotu, kilka godzin po nim. Wczoraj wylądowałem w Gdańsku o 18:30, a o 22:00 mile już były widoczne za ten lot na moim koncie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
krymek bardzo dziękuję za odpowiedź,jest bardzo pomocna.

Przed chwilą dostałem wiadomość od Tripsty (i już wiem,dlaczego moja rezerwacja nie jest widoczna :cry: ) :

"Szanowny Panie XXXXXX,

Z przykrością zawiadamiamy, iż dokonana przez Pana rezerwacja (tu numer rezerwacji) nie może zostać potwierdzona ze względu na błąd techniczny.

Rezerwacja została automatycznie anulowana przez nasz system.

Wszelkie pre-autoryzacje bądź obciążenia na koncie zostały juz anulowane.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem, (+48) 22 389 77 90 od poniedziałku do piątku , od 9:00-17:00. W soboty, w pilnych sprawach, obsługa tylko w języku angielskim od 9:00-15:00.

Dziękujemy za wybór tripsta.pl.


A więc można się naprawdę wkurzyć,bo kasa przelana za bilety,a lotów nie będzie - napisałem do nich skargę,bo w tej cenie biletów już nie ma!!!

<edit> Zadzwoniłem do Tripsty i dowiedziałem się,że rezerwowałem lot późno w nocy i nastąpiło podwyższenie cen,pula tanich biletów skończyła się na dany lot,więc anulowano moją rezerwację i przeleją całość przelewu jeszcze dzisiaj.Kurde,miałem po prostu pecha...Ale i tak chyba polecę,kupując bilet w wyższej taryfie (plusem jest wliczony bagaż rejestrowany i możliwość odebrania karty pokładowej na lotnisku)...Różnica jakieś 150 zł....cóż...
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Mar 2014 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 29
mam pytanie, skąd mogę się dowiedzieć, jaką mam taryfę lotu? A konkretnie czy mogę zabrać bagaż rejestrowany za free. Nijak nie mogę tego odczytać czy to z rezerwacji czy to z panelu. Lot Krk- Berlin, więc pewnie FlyClassic (bo teraz jak sprawdzam to innych taryf nie ma na tej trasie, ale nie mam pewności)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
nutty napisał(a):
mam pytanie, skąd mogę się dowiedzieć, jaką mam taryfę lotu? A konkretnie czy mogę zabrać bagaż rejestrowany za free. Nijak nie mogę tego odczytać czy to z rezerwacji czy to z panelu. Lot Krk- Berlin, więc pewnie FlyClassic (bo teraz jak sprawdzam to innych taryf nie ma na tej trasie, ale nie mam pewności)

Wejdź w swoją rezerwację poprzez stronę airberlin. W informacjach na temat lotu powinieneś mieć pozycję 'class' z literką oznaczającą taryfę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:09 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Witam,

rezerwowałem lot przez pośrednika, w mojej rezerwacji na stronce AB, w rubryce nazwisko i imię, wyświetla mi się xxx, MARCINMR
"MR" powinno być w polu tytułowanie. Konieczna będzie zmiana danych, czy raczej problemów przez to nie powinno być ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Wszystko gra, niektóre OTA tak mają:) Przy odprawie wszystko wróci do normy
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
kronos napisał(a):
Witam,

rezerwowałem lot przez pośrednika, w mojej rezerwacji na stronce AB, w rubryce nazwisko i imię, wyświetla mi się xxx, MARCINMR
"MR" powinno być w polu tytułowanie. Konieczna będzie zmiana danych, czy raczej problemów przez to nie powinno być ?


Standard, nie będzie problemów.
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:24 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Kwi 2014 16:21 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Chciałbym kupić bilet z Paryża Orly do Berlina TXL taryfa to FlyClassic.
Na pewno darmowy jest bagaż podręczny - 8 kg.
Moje pytanie - czy bagaż rejestrowane o wadze 23 kg bedzie darmowy i jest juz wliczony w cene.
Z jednej strony widac na załączonym obrazku ze jest wliczony w cene z kolei w regulaminie pisze ze moze być płatny ( inny operator )

Załączniki:
bilet.jpg
bilet.jpg [ 76.7 KiB | Obejrzany 6093 razy ]
bagaz.jpg
bagaz.jpg [ 52.87 KiB | Obejrzany 6093 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Kwi 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Na obu obrazkach załączonych widać, że we flyclassic masz dostęp do rejestrowanego
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Kwi 2014 20:06 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Martwi mnie jedynie pkt 7. dotyczący szczegółów taryfy :
Ilość bagażu wolnego od opłat może ulegać zmianom, jeżeli jeden z Twoich lotów jest wykonywany przez partnera lotniczego airberlin.

Chciałbym mieć pewność że na ten lot przysługuje mi w tej cenie zarówno bagaż podręczny i rejestrowy. Ze nie bede miał niespodzianki na lotnisku i nie bede zmuszony dopłacić za rejestrowy bagaz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2014 22:14 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
No dobrze, ale ten lot wykonuje airberlin wiec o co się martwisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group