Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2011 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
hej jak dojechać z lotniska do Studiotel Afoud
Rue de la Foire, B.P 467, Agadir, MA jest jakiś transport "publiczny" czy zostaje taryfa , jesli tak to jaki koszt to jakieś 28 km

nikt nie odpowiedział tak więc poszperałem sam :D

http://www.agadir-airport.com/en/getting_there.php
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Gru 2017 14:00, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: agadir
#2 PostWysłany: 08 Paź 2011 20:00 

Rejestracja: 08 Paź 2011
Posty: 6
no coż niby jeździ autobus, ale nie ma nawet na niego rozkładu :mrgreen: Nalezy wyjsc z lotniska i dojsc do drogi obok stacji benzynowej na lotnisku mowią po angielsku, wiec bez problemu wskaża droge, a tam.. stoja taksowkaze ( Grand Taxi stary duzy niebieski mercedes ) Nie dac sie naciągnąc na wysokie kwoty !! Najlepiej poczekac az taxowska sie zapełni ( zawsze jedzie 6 os + kierowca ) i pojechac za kwote 10 MAD za os. do Inezgane. Niezapomiana podroz z marokoanczykami gwarantowana :D Następnie z Inezgane wziac grand taxi do Agadiru 10-15 MAD tym samym sposobem co wcześniej. A juz po Agadirze jezdza tzw. petit taxi są one czerwone (często fiat uno) po miescie to stawki 5-10 MAD .

Lotnisko->Inezgane(palc autobusowy)->Agadir

informacje z naszej podrozy do Maroka odbytej w wrześniu 2011 roku

10 MAD = 1 EURO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#3 PostWysłany: 24 Lis 2011 15:49 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
Za przejazdy płacić można w euro? Czy lepiej wymienić na ich walutę ?
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: agadir
#4 PostWysłany: 01 Sty 2012 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 173
Loty: 199
Kilometry: 285 031
Alternatywa dla taksówek:

http://www.agadirairporttransfers.com/
_________________
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#5 PostWysłany: 16 Cze 2012 21:45 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Ponieważ wczoraj wróciłem z Agadiru to mogę powiedzieć jak to wygladało u mnie. Do miasta jakos sie bardzo zagapiłem (wybierałem z bankomatu pieniądze, potem rozmienialem) i w rezultacie wyszedłem z lotniska jako ostatni. od razu poszedłem na przystanek autobusowy gdzie było jeszcze dwoje polaków i 2 niemki, autobus do Inezgane podobno przed chwila pojechał. Od razu tez przyszłi taksowkarze gdzie po krótkich targach cena staneła na 100 DAH (ok 41 zł) za kurs czyli rowno po 20 DAH na osobe. Niestety polacy się nie zgodzili więc pojechalem w koncu z niemkami, ode mnie taksówkarz wziął 30 od nich po 35 ;). Niestety okazało się że nie zawiózł nas wcale do hotelu a do Agadiru do placu taksówek. Niemniej stamtąd juz mozna dojśc wszedzie na piechotkę.
Z powrotem wiedziałem do jakiego pułapu moge spokojnie zejsc wiec od razu podeszliśmy do taksowki pod hotelem. Taksowkarz zaczał od 200 DAH, szybko zszedł na 180, potem zaczał udowadniac że państwowa cena to 150 + 20 za bagaż, poszlismy sobie to zszedł do 120 a jak nie zareagowalismy to nas dogonił i zgodzil się na 100. Ciekawa jestem opinii innych. Jaka jest minimalna cena za przejazd Grand Taxi z lotniska? Czy da się zejsc do 90 czy 80 DAH?
Aha, maksymalna liczba osob ktora widziałem w Grand Taxi to 6 pasażerów, 2 na siedzeniu z przodu + 4 z tyłu i pełen bagażnik plecakow, norma raczej jest 5 pasażerów.

Przejazd autobusem z pewnoscia jest najtańszą opcją ale raczej dla tych co juz wiedza co i gdzie. Trzeba pamietac że tam nie ma nigdzie słupków z napisami że tu staje ten i ten autobus ktorym dojedzie sie gdzieś tam. Nie ma nawet nazw ulic które moglibyśmy przeczytac i jest to sporym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#6 PostWysłany: 11 Maj 2013 16:31 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 2
Jeśli chodzi o autobus to po wyjściu z lotniska kierowałem się tak jak podpowiedzieli mi pracownicy lotniska, ale nie znalazłem ani przystanku, ani autobusu. Było to już poza terenem lotniska i stali tam taksówkarze, którzy odpoczywali. Pytali, czy potrzebuję taxi, ale odmówiłem, ale targowali się ostro i w efekcie zamiast za 150 dirhamów (jak proponowali przy wyjściu z lotniska) do centrum na Bvd. Mohammed V dojechałem za 80 dirhamów.
Z powrotem na lotnisko gdy wracałem, schowałem pieniądze do wewnętrznej kieszeni, a w portfelu zostawiłem 40 dirhamów. Zaczepiłem taksówkarza pod hotelem i zapytałem za ile zawiezie na lotnisko. Rzucił, że 120 dirhamów. Pokazałem mu portfel i powiedziałem, że mam tylko 40. Początkowo upierał się, że nikt za tyle nie pojedzie, ale potem powiedział, że zawiezie mnie, ale jeśli dam mu prezent. Więc wyjąłem z torby 3 batony kupione w markecie Carrefour za 5 dirhamów każdy i dałem. A jaki był szczęśliwy! Polecam korzystanie z taksówek i targowanie się za wszelką cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#7 PostWysłany: 09 Sie 2013 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Sprawa z miejskim transportem (na lotnisko) wygląda następująco: najpierw cokolwiek do Inezgane (np nr 9 koszt 3,5 DH). Później autobus (bodajże nr 319) na lotnisko (koszt 4DH).
Stanowczo jednak odradzam, bo autobus jeździ raz na 2 godz (stan na lipiec 2013). Jest w nim nieziemski tłok i łatwo zostać okradzionym. Mi chyba z 5 lokalnych odradzało ten sposób (mówili żeby wziąć taksę-35 zł z dworca Inezgane) a ja uparcie czekałam godzinę bo chciałem się przejechać i poczuć klimat. Skończyło się tak, że po raz pierwszy zostałem okradziony, mimo tego, iż torbę na ramię z której złodziej zabrał Kindle i Raybany trzymałem cały czas przy sobie. Profesjonalista. Tym bardziej że w tej samej kieszeni był paszporty mój i dziewczyny. One zostały na swoim miejscu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Z Agadir autobus do Inezgane z centrum (numery: 11, 97, 98) to koszt 3DH, czas podróży to 20 minut i na miejscu autobus numer 37 jedzie na lotnisko, faktycznie trzeba się naczekać i popytać o której przyjedzie mimo że na rozkładzie jest napisane że jeździ co godzinę to ja musiałem czekać 2h. Koszt też 3DH. Z Inezgane można wziąć taksę, wiadomo że będą chcieli więcej, za 100DH się pojedzie, a może i za mniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2014 12:35 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 18
A w tym Inezgane jest co robić w oczekiwaniu na autobus albo coś ciekawego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Ogólnie to jest dosyć duża mieścina, cywilizowana. Obok w sumie nie ma żadnych atrakcji turystycznych ale jest np obok centrum handlowe Marjanna ;) tam gdzie mozna kupic wszystko, nawet piwko :) 150m od przystanków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2014 12:42 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 18
Czytam wszędzie że taksówki z Agadir są po 200DH i że to uwarunkowane prawnie. To znaczy że nie da się z nimi targować wtedy ? Zastanawiam się czy kombinować tymi autobusami za 6DH ;) czy może jednak na szybko taksą. W sumie zależy jak bardzo opóźniony będzie mój enterair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2014 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
No tak, to prawda oni tam mają stałą cenę i każdy niby może tyle wziąć nie więcej i nie mniej ale z lotniska jak odeszlismy na główną ulice to facio nam powiedzial ze zabierze 6 osób do jednej grand taxi i wezmie 150 no i potem sie pokłócili miedzy sobą taksówkarze no ale udało sie za 150DH. jak masz duzo czasu to mozesz jechac autobusami. Albo po wyjsciu z lotniska zbierz ekipe i 6 osób w takse wejdzie na kolanach ;)

-- 22 Wrz 2014 13:09 --

ktoś jeszcze gdzieś kiedyś pisał że z Inezgane jezdzi share taxi ale ja nie wiedzialem jak to zlokalizować ale podobno w podobnej cenie. Jakby ktos wiedział to niech da znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#13 PostWysłany: 22 Wrz 2014 13:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 18
dobra, my niedługo lecimy, wydaje mi się że z lotniska pojedziemy taksą, tak jak mówisz pokombinuje trochę co by znaleźć kogoś więcej bo ja lece tylko z chłopakiem. A może w drugą stronę pojedziemy autobusami tak jak pisałeś. Dzięki wielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2014 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
;) tylko uważaj Bartku żeby nie afiszować się za bardzo w Maroko z chłopakiem bo oni tam mogą nie wszystko rozumieć i krzyczeć "zemyl". My dokładnie tak zrobiliśmy że do Agadir taksą a powrót autobusami. Dacie rade, a jakby sie cos zmienilo w autobusach itd do dajcie znać ;P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: agadir
#15 PostWysłany: 27 Lis 2014 00:30 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
mkbewe napisał(a):
Ogólnie to jest dosyć duża mieścina, cywilizowana. Obok w sumie nie ma żadnych atrakcji turystycznych ale jest np obok centrum handlowe Marjanna ;) tam gdzie mozna kupic wszystko, nawet piwko :) 150m od przystanków.


Byłem we wrześniu w "Marianie" i już nie szło dostać żadnego alkoholu - tylko piwo 0,0%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#16 PostWysłany: 03 Cze 2015 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ktoś w tym roku jakoś jechał z lotniska do Agadiru :) ?
Poproszę o rady. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#17 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:14 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 60
Kilometry: 85 425
Ja zabrałem się autokarem turystycznym. Mieli troche miejsc wolnych to mnie przygarneli :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#18 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Najtaniej jest dostać się do miejscowości Inzakan (taksówką lub autobusem) a następnie busem nr 37 na lotnisko, najlepiej z przystanku Place Al Amal. Taksówki na lotnisko mają z góry określoną cenę chyba 200 mad.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcheloka lubi ten post.
marcheloka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#19 PostWysłany: 10 Lut 2017 20:40 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Widze temat bardzo nie aktualny. Moze ktos ma aktualne informacje. Wakacje na Czerwiec zaplanowane wiec kazda informacja sie przyda.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#20 PostWysłany: 03 Maj 2017 12:57 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Informacyjnie bo temat nie żyje...,a przed nami loty Wizzara do Agadiru więc troszkę zainteresowanych się znajdzie. W tej chwili rezerwując hotel na stronie Galahotels.com jest promocja z darmowym transferem z lotniska do wykupionego hotelu w samym Agadirze. Osobiście to wypróbowałem i potwierdziłem, min. do 5 dni przed wylotem trzeba im to przypomnieć, bo w trakcie rezerwacji już podajesz godzinę przylotu, numer lotu i skąd lecisz. Dodatkowo jest kupon na 5 jurków. Mi za 4 noce dla 1 osoby ze śniadaniem w centrum Agadiru wyszło 280 PLN, chyba ok, no i mam nadzieję odpada bardzo kłopotliwy transfer z lotniska do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group