Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Sie 2014 13:59 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
04patryk12 napisał(a):
Przy okazji mógłbym dać zarobić rodakom przy zbiorach winogron :P


Za 20-30 lat, to nikt z Polaków nie będzie chciał u Ciebie pracować. ;)
W Polsce bezrobocie pewnie będzie wtedy wynosiło nie więcej niż 2-3% i nikt nie będzie musiał nigdzie wyjeżdzać, żeby znaleźć dobrze płatną pracę, bo ona będzie sama na niego czekać.
Niestety z demografią nie wygramy, chyba, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i przyjmie repatriantów z Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 27 Sie 2014 14:23 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
sranda napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
Przy okazji mógłbym dać zarobić rodakom przy zbiorach winogron :P


Za 20-30 lat, to nikt z Polaków nie będzie chciał u Ciebie pracować. ;)
W Polsce bezrobocie pewnie będzie wtedy wynosiło nie więcej niż 2-3% i nikt nie będzie musiał nigdzie wyjeżdzać, żeby znaleźć dobrze płatną pracę, bo ona będzie sama na niego czekać.
Niestety z demografią nie wygramy, chyba, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i przyjmie repatriantów z Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi itp.

Moze trzymajmy sie tematu watku,zamiast pisac dyrdymaly na tematy ekonomiczne.
Nie to miejsce, nie ta wiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Sie 2014 14:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Temat demografii jest jak najbardziej związany z emeryturą i tym kto będzie nam na nią pracował, poza tym są to 'luźne gadki', więc wątki mogą schodzić na nieco inne tory.
Poza tym gdzie widzisz dyrdymały w tym co napisałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Sie 2014 14:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
sranda napisał(a):
Poza tym gdzie widzisz dyrdymały w tym co napisałem?

W tym, ze 10 najbardziej cenionych, polskich profesorow nauk ekonomicznych (RPP) nie potrafi dokladnie oszacowac procentowych wskaznikow na rok nastepny, a Ty potrafisz okreslic wskaznik bezrobocia za lat 20-30 z dokladnoscia do jednego procenta :lol:
Koniec z mojej strony OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Sie 2014 14:46 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
a może Kuba?
Dobra opieka medyczna i niedrogie życie, za dolary oczywiście. Tylko pewnie do czasu naszej emerytury to się na Kubie już wszytko zmieni.
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:07 

Anonymous napisał(a):
Ciekawe są te wyobrażenia "młodzieży" o życiu ludzi starszych "trochę" od siebie.
Tylko weż pod uwagę, że masa tych "dziadków" też ma kupę energii i nie najgorsze zdrowie.
Odchowane dzieci , pospłacane kredyty, komfort finansowy., wolny czas. A te wszystkie "wspaniałości", prawdopodobnie jeszcze przed Tobą. ;)
Nie muszą węszyć za lotem tańszym o 20 zł, za to z 4 nockami na lotnisku. :D


oboje wiemy ze poglady zmieniaja sie z czasem jak i komfort jaki oczekujemy od zycia, oczywiscie ze znam/slyszalem kilka starszych osob co sa bardzo sprawne, np. 2 tygodnie temu na Mt Blanc poznalem dziadka w wieku 67 co wspina sie tam co roku przez ostatnie 20 lat :) ale nie oszukujmy sie ze wiekszosc osob to osoby w jakis sposob schorowane, otyle, mniej sprawne, zmeczone zyciem..

w kraju w ktorym mieszkam mozna sobie samemu zdecydowac czy chce sie wplacac na fundusz emerytalny czy nie, mozna wybrac miedzy 3-15% wyplaty z czego pracodawca podwaja to.. w sumie czysty zysk? u mnie w firmie na 20 osob jestem jedyna ktora z tego nie korzysta, wiekszosc wplaca 10-15%.. z mysla o wydaniu tego za 20-30 lat.. ja wole to wydac teraz na podrozowanie
kredyt i dzieci jeszcze mnie nie interesuja, co bedzie po 30stce to zobaczymy
ale tak jak mowie - jest to kwestia wyboru, co na moim przykladzie pokazuje ze tylko 5% ludzi preferuje ten styl zycia :)
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Nie zapominajcie o kwestiach formalnych, chociażby o wizach. Mało gdzie można sobie pojechać i ot tak zamieszkać. Trochę się tym interesowałem (bo w wieku trzydziestu kilku lat planuje przejść na niepaństwową emeryturę) i w obecnej sytuacji geopolitycznej dla mnie sprawa wygląda to tak: Z najbliższych kierunków to Bieszczady (a co :D ), Bałkany, południowe Włochy, Hiszpania, lub Portugalia. Z tych nieco dalszych to Filipiny, Polinezja Francuska albo Belize.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:19 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 1
na emeryturze na pewno będę wygrzewać kości, więc jakieś kraje, gdzie jest dużo słońca aaa i będę szalona babcią jeżdżącą na motorze, bo wtedy to zero ryzyka ;)
_________________
Porady i informacje dla zadłużonych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:43 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
mufl26 napisał(a):
a może Kuba?
Dobra opieka medyczna i niedrogie życie, za dolary oczywiście. Tylko pewnie do czasu naszej emerytury to się na Kubie już wszytko zmieni.

Na jakiej zasadzie, widzisz mozliwosc osiedlenia sie na Kubie na starosc?
Wydaje mi sie to nierealne.

Na marginesie: Kuba wcale nie jest tania( juz dzisiaj) dla cudzoziemcow, z wyjatkiem cygar i rumu, oraz lodow :)

Oczywiscie wyspa urocza-raj na ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Portugalia. Niemcy wykupują domy w Hiszpanii, a Potugalia na starość jak najbardziej. Nawet Cejrowski sie wypowiadał ze tam by chciał na starość zostać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
jacek96 napisał(a):
Kuba wcale nie jest tania( juz dzisiaj) dla cudzoziemcow, z wyjatkiem cygar i rumu, oraz lodow :)
Czyli lux oferta. Rum i cygara dla mnie a lody dla wnuków. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Idealnym miejsce na emeryturę jest Costa Blanca - łagodny klimat, względnie ciepłe zimy, akceptowalne koszty życia, ceny nieruchomości często niższe niż w Polsce, cywilizacja na najwyższym europejskim poziomie, dobre i w miarę przystępne połączenia z Polską, bo znajomych i rodzine od czasu do czasu jednak trzeba odwiedzić lub zaprosić do siebie. Jednakże przy założeniu, iż emerytura jeśli będzie to nie przekroczy 30% średniego wynagrodzenia ubezpieczonego netto to mam obawy, że o Polaków będzie tam garstka, natomiast Niemców, Holendrów, Anglików i Skandynawów więcej niż Hiszpanów co już teraz można zauważyć w okolicy Torrevieja :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:16 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
A co myślicie o Gruzji? Nadmorskie rejony mają chyba dość łagodny klimat zimą, taniej jest, podobno bardzo sympatycznie... Oczywiście o ile do tego czasu nie wjedzie tam biały konwój z pomocą humanitarną i nie będziemy mieli Gruzińskiej SRR ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Gruzja za blisko Rosji. Niebezpiecznie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:28 

To przejdźmy do konkretów.
Całkiem niedawno zjeździłem okolice Torrevieja, aby przymierzyć się do ewentualnego zakupu jakiejś nieruchomości dla siebie na starość. Faktycznie jest tego masa. Znalazłem fajny bungalow , bezpośrednio - od mocno już wiekowych Anglików. Oni chcieli się przenieść do apartamentu w bloku, bo chodzenie po schodach już za trudne.
Piętrowy, zamknięte osiedle, basen komunalny, blisko plaży.
Cena 100 000 euro do małej negocjacji. Byliśmy zachwyceni. Jednak entuzjazm opadł po policzeniu miesięcznych stałych kosztów, dojazdów ( dolotów) z Polski co jakiś czas.itp.
No i ciągłe przebywanie w jednym miejscu. Na to chyba jestem jeszcze "za młody" :D W sumie już koniec wyjazdów po świecie, bo przecież mamy chałupę w Hiszpanii.
Przy obecnych cenach lotów i noclegów, nigdy by się "nie zwrócił".
Jadę gdzieś , korzystam z hotelu, kwatery, czy czegokolwiek podobnego , "wycieram buzię" i wychodzę. Nie interesują mnie opłaty za śmieci, prąd, konserwacje, podatki lokalne itp.
Góra
 PM off
flus lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:32 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
może jakieś bałkany? - albania :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Anonymous napisał(a):
To przejdźmy do konkretów.
No i ciągłe przebywanie w jednym miejscu. Na to chyba jestem jeszcze "za młody" :D W sumie już koniec wyjazdów po świecie, bo przecież mamy chałupę w Hiszpanii.
Przy obecnych cenach lotów i noclegów, nigdy by się "nie zwrócił".
Jadę gdzieś , korzystam z hotelu, kwatery, czy czegokolwiek podobnego , "wycieram buzię" i wychodzę. Nie interesują mnie opłaty za śmieci, prąd, konserwacje, podatki lokalne itp.


Masz częściowo rację, ale tutaj raczej wypowiadają się przyszli emeryci, zastanawiający się nad miejscem gdzie wygrzewać swoje 'stare kości' po odbyciu 20 podróży dookoła świata :D

Jednak co do cen i ciekawych miejscówek w Hiszpanii to widzę to inaczej, bo najbliższe 3-4 lata będą okresem umożliwiającym ciekawe inwestycje, bilansując hipotekę sezonowym najmem na starość można będzie mieć za free dom lub apartament z widokiem na morze... ale fakt Torrevieja to bardzo słaba miejscówka nawet dla biednych Anglików lub bezrobotnych Hiszpanów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Sie 2014 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Albania, bardzo dobry pomysł. ten kraj za jakieś 4 lata będzie popularny jak Chorwacja teraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Sie 2014 20:23 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
Moim zdaniem utrzymywanie gdzieś w jakimś kraju apartamentu, nawet wynajmując je w tzw między czasie jest trudne (oraz kosztowne). Bo aby wynajmować, należałoby od czasu do czasu tam zajrzeć, ogarnąć. Chyba, że ma się na miejscu kogoś, kto tej nieruchomości dogląda.
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
lami napisał(a):
Moim zdaniem utrzymywanie gdzieś w jakimś kraju apartamentu, nawet wynajmując je w tzw między czasie jest trudne (oraz kosztowne). Bo aby wynajmować, należałoby od czasu do czasu tam zajrzeć, ogarnąć. Chyba, że ma się na miejscu kogoś, kto tej nieruchomości dogląda.


Super, że tak myślisz...
jedni widzą to jako utopię, a inni inwestują i mając już kilka nieruchomości rozważnie planują zakup kolejnych, ale to temat raczej nie na to forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elzunia, Yandex [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group