Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2016 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Moi drodzy, za miesiąc lecę do Malezji na miesiąc (chyba razem z 1/3 forum :)
Już pół roku temu kupiłem za grosze bilety Kuala Lumpur->Siem Reap. W jedną stronę. W tej chwili powroty kosztują około 50 USD (plus wiza, bilet do Angkor, inne koszty, czyli około 150USD?). Mam dosyć dużo pomysłów na Malezję, więc na Kambodżę mógłbym poświęcić max 3-4 dni. Wystarczyłoby na zobaczenie Angkor, spróbowanie innej kuchni i..tyle.

Stąd moje pytanie, czy warto? Widok pocztówkowego Angkor kojarzę od dziecka, zawsze chciałem je zobaczyć, więc wydawałoby się, ze szkoda nie skorzystać z okazji :)
Pewnie jest tutaj ktoś, kto robił taką wycieczkę - czy budżet 150 USD jest realny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Sty 2016 10:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Warto
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Pawe napisał(a):
Stąd moje pytanie, czy warto? Widok pocztówkowego Angkor kojarzę od dziecka, zawsze chciałem je zobaczyć, więc wydawałoby się, ze szkoda nie skorzystać z okazji :)
Pewnie jest tutaj ktoś, kto robił taką wycieczkę - czy budżet 150 USD jest realny?


Sam sobie odpowiedziałeś, skoro zawsze chciałeś to leć, bo warto.
Noclegi w Siem Reap tanie (znajdziesz do 10 usd), wiza on arrival 35 usd, wstęp na 3 dni 40 usd, bilet powrotny 50 usd. Może wyjść łącznie troszkę wiecej z biletem niż 150 usd, ale to też zależy ile Angkor Beer wypijesz. Zwiedzać można rowerem - ok. 2 usd za dzień.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
Pawe uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie warto
skup sie na tym gdzie bedziesz bo nastepnym razem polecisz do kambodzy i co? bedziesz szukal tanich lotow do malezji?
dla mnie bezsensu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2016 11:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zależy, jak często latasz do Azji.

Jeśli to Twój pierwszy i być może jedyny na przestrzeni lat wyjazd, to jednak warto zobaczyć miejsce, o którym marzyłeś od dziecka. Jeśli będziesz chciał potem specjalnie lecieć do Kambodży z Europy, będzie to Cię kosztować na pewno więcej niż te 150 USD.

Jeśli natomiast regularnie bywasz w Azji, to wówczas może rzeczywiście lepiej skupić się na jednym regionie/kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2016 12:03 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
warto! co to jest 150-200 usd za zobaczenie tego o czym sie marzylo od dziecka?
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Sty 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
To trzeci i na pewno nie ostatni lot do Azji, ale trudno powiedzieć, kiedy uda się zrealizować kolejny :)

Dziękuję za podpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2016 04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
WARTO! Nawet jeśli to jest 3 dni w samym Siem Reap.
Angkor jest nieporównywalny do niczego na całym świecie, 3 dni na zwiedzaniu go, plus wieczory w mieście, ewentualnie jakaś popołudniowa przejażdzka do Tonle Sap wydają mi się warte zachodu. Tyle tylko, że będziesz chciał wracać... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2016 08:55 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
warto, 3 dni z podróżą wystarczą zupełnie (moim zdaniem) [w tym 1 dzień na zwiedzanie]
zmieścisz się w 150usd, a rzecz warta zobaczenia
Trudno mi sobie wyobrazić żeby lecieć specjalnie do Kambodży zatem... warto tym razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2016 06:46 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Właśnie siedzę w siem reap
Przyleciał z synem na 2 dni.
Chciałem aby zobaczył ankor.
Uważam że warto ,nawet kosztem innych atrakcji.
WIZA 30.wstep na jeden dzień 20.
Nie musisz zwiedzać 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2016 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
My też byliśmy tylko 3 dni w Kambodży i to właśnie w Siem Reap. I na same świątynie i Siem Reap dla nas było już za długo. Kompleks Angkor obskoczyliśmy w 1 dzień tuk-tukiem (więc wstęp to 20$ US, a nie 40), oczywiście to było może 20-25% całej powierzchni, a i tak mieliśmy już dość, po kilku godzinach ciągle podobne świątynie i te same kamienie ;) Ale co kto lubi..

Moim zdaniem warto tym bardziej, że masz ju bilet do Siem Reap.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2016 23:51 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 51
Loty: 168
Kilometry: 420 802
Cześć,

Chciałem zapytać o listę "absolutnie must-see" w Angkor - czytając forum wynotowałem sobie poniższe:
- Angkor Wat
- Bayon
- Angkor Thom
- Ta Prohm
- Preah Khan
- Banteay Kdei

Może coś jeszcze a może coś z powyższych powinno "wylecieć"?
Przylatuję pierwszego dnia rano (7:50) - ale wiadomo transfer do hotelu, kupno biletów ... zajmie trochę czasu, drugi dzień cały na zwiedzanie, trzeci dzień popołudniu wylot (15:15)
Zdążę powyższą trasę w takim czasie (jeden pełny dzień + kawałki z pozostałych) zrealizować?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są różne gusta i różne "style zwiedzania": jedna osoba będzie przez godzinę podziwiała grupę budowli a inna przejdzie koło niej bez zatrzymania :) Ale jakąś średnią chcę wyciągnąć z Waszych opinii - osób które już tam były :)

Dziękuję, pozdrawiam,
Michalax
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2016 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Hej @michalax,
moim skromnym zdaniem, jeśli nie jesteś jakimś megafascynatem który każdy kamień będzie oglądał trzy razy pod lupą, ale chcesz zwiedzić najciekawsze świątynie porządnie, spokojnie i bez pośpiechu - spokojnie zdążysz. Myślę nawet, że zdążysz więcej ;)
Dużo zależy od tego, czy chcesz zwiedzać na rowerze, czy tuktukiem. Plan powyższy zrealizujesz na oba możliwe sposoby, ale rozkład sił i kolejności będzie inny ;)
Angkor Wat, Angkor Thom (Bayon jest częścią tego kompleksu), Ta Prohm to elementy tzw Small Circle. Zwiedzisz je spokojnie w dniu przylotu, obejrzenie ich (plus dodatkowo trzech niewielkich ruin po drodze) zajęło nam około 6 godzin na rowerze, spokojnym tempem, z przystankami na przekąski.
Preah Khan jest całkiem blisko Angkor Thom, więc nie nadrabiając dużo drogi, można zahaczyć również o nią (moja ulubiona :D )

Następnego dnia możecie zacząć od Banteai Kdei, która rano powinna być pusta (myśmy ją zwiedzali około 8-8:30 rano i byliśmy w zasadzie jedyni, nie licząc dwóch mnichów i towarzyszącej im pani). Potem na drodze jest - znowu - Ta Prohm, którą fajnie zobaczyć ponownie choćby na chwilę, w porannym świetle (jako że w popołudniowym już widzieliście) - też powinien być tam mniejszy ruch niż po południu. Zanim dojedziecie do Preah Khan (jeśli nie widzieliście jej dnia poprzedniego), po drodzę są jeszcze warte obejrzenia Pre Rup, przepiękna Ta Som i Neak Pean (jedyna świątynia na wodzie). No i Preah Khan na końcu :)
Jeśli rozpoczniecie rano i tuktukiem, powyższa trasa nie powinna zająć Wam więcej niż 6 godzin. Pozostały czas możecie spożytkować na obejrzenie mniej znanych świątyń lub na wycieczkę do ruin położonych poza głównym szlakiem.

Jeśli 1szy dzień Wam ucieknie i nie dacie rady zwiedzić całego Small Circle, to drugiego dnia możecie spokojnie dołożyć elementy tego, czego nie widzieliście wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2016 21:21 

Rejestracja: 27 Maj 2013
Posty: 22
Cześć wszystkim.

Czy ktoś posiada aktualną informację na temat wizy na lotnisku w Siem Reap, czy koszt to 30USD??

Planowałem kupić e-Visę, ale wraz z opłatami, jej koszt to 40USD online.

Ktoś posiada najnowsze informacje??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2016 21:45 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
30 USD (dane z 1 połowy lutego 2016), trzeba mieć zdjęcie paszportowe bo inaczej obciążają jakąs dodatkową opłartą za jego brak (3 ? USD), dzieci poniżej 12 lat bez opłaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2016 23:13 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 51
Loty: 168
Kilometry: 420 802
Cześć,
W ub. niedzielę wróciłem z wyprawy m.in. z Siem Reap więc podzielę się informacjami jak było :)

Dzień pierwszy:
- poranny lot Air Asia z KUL do REP (planowy przylot 7:50, wylądował już ok. 7:30), dzięki eVisie bardzo szybko przeszliśmy immigration (tłumik ludzi załatwiających "visa on arrival" był całkiem spory)
- przed lotniskiem czekał już "Pan tuk-tuk" z tabliczką, umówiony wcześniej w hotelu, dojazd do hotelu w 20 minut
- check-in w hotelu, zostawienie rzeczy (bo pokój jeszcze nie gotowy), dogadanie się z panem tuk-tukiem na trasę "small circuit" (18$ - tak wiem że większość forumowiczów pisze o 15$ :)
- kupno biletów do Angkor (na 3 dni - 40 usd, zdjęcie wykonywane cyfrowo na miejscu)
- jako że było już po 9.00 odpuściliśmy poranne Angkor Wat tylko zaczęliśmy od Angkor Thom: południowa brama, Bayon, Baphuon ...
- następnie małe świątynie Chau SayThevoda i po drugiej stronie drogi Thommanom
- krótko po drodze Ta Keo
- dłuższy pobyt w Ta Prohm - ulubiona świątynia mojej żony :) ach te drzewa, niestety niewiele pomagały na wielki żar z nieba :)
- minęła 15 i miało być "Angkor War w popołudniowym słońcu ale jeszcze przed tłumami ludzi na zachód-słońca" i ... opadliśmy z sił - skończyło się więc na powrocie do hotelu i umówieniu się na następny dzień
- w hotelu odbiór pokoju, przysłowiowe "padnięcie na twarz", dopiero wieczorem wyszliśmy coś zjeść i zobaczyć "na mieście"

Dzień drugi:
- jako pierwsze Angkor Wat - już po porannym "szczycie", akurat tłumy wracały do hoteli na śniadania :) niestety poranne słońce nie jest zbyt dobre do fotografii od frontu (ale za to tył całkiem całkiem :)
- potem ciut dłużej Preah Khan
- ciut krócej Neak Pean
- mile wspominamy też Ta Som
- East Mebon i Pre Rup - i tutaj dorwał nas szczyt upału :)
- jeszcze powrót na chwilę do Ta Prohm "od tylnego wejścia"
- na koniec Banteay Kdei
- koniec po 15

Dzień trzeci:
- jako że mieliśmy jeszcze wolny trzeci dzień i bilety postanowiliśmy zobaczyć dwie dalsze świątynie: Banteay Srei i Banteay Samre
- wracając jako ostatni punkt "Angkor Wat w popołudniowym słońcu"

Podsumowując:
- tak jak pisały niektóre osoby: spokojnie da się zobaczyć mały i duży okrąg w 2 niepełne dni - zwłaszcza jeżeli przyleci się rannym samolotem i rozpocznie zwiedzanie rano pierwszego dnia
- dla osób które chciałyby zobaczyć absolutne "must-see" (4-5 świątyń) wystarczy nawet 1 dzień pod warunkiem wczesnego rozpoczęcia zwiedzania
- zrealizowany przez nas wariant umożliwiał spokojne zwiedzanie i powroty do miejsc do których chcieliśmy powrócić; choć widzieliśmy też osoby z tygodniowymi biletami więc jak widać można znaleźć zajęcia i na tydzień :)

Strona z relacją dopiero będzie powstawać - w razie pytań proszę o priva.
Michalax
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lip 2016 22:12 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 1
Witam,
Tak się złożyło, że będę przez 3-mce w Malezji. Ponieważ raczej nie prędko będę miała okazje zamarzyła mi się właśnie 3 dniowa wycieczka do Kambodży. I tu pojawia się moje pytanie, jako że w czasie podróży bedzią mi towarzyszyc ja, ja i ja, zastanawiam się na ile to jest bezpieczne. Jako że pobyt krótki na 3 dni więc Angor Watt wchodziłby w grę głównie. Wdzięczna będę również za wszelkie wskazówki a co uważać przy rezerwacji biletów itp. Dzięuję bardzo!

P.S. Wiele osób chwali wycieczke rowerową, przy takich upałach jak bardzo praktyczne to jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lip 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Kambodża jak dla mnie super bezpieczna, tez zwiedzalam sama. Jesli chodzi o rower, to nawet lepiej sie na nim znosi upały niz podczas zwiedzania na piechotę, polecam :)
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2016 12:13 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Cześć

Co sądzicie o takim planie zwiedzania? Przylatuję około 11, potem następny cały dzień zwiedzania i powrót trzeciego dnia rano.

Dzień 1:
-Angkor Wat
-South Gate Angkor Tom
-Bayon temple
-Ta Phrom

Dzień 2:
-Angkor wat Sunrise
-Preah Khan Temple
-Neak Poan Temple
-Ta Som
-East Mebon
-Pre Rub
- Banteay Srei
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group