Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 524 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Wrz 2014 07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Czy komuś z was działa obecnie Aklamio? :oops: Od wczorajszego wieczora próbuję się tam dostać (wczoraj rano i po południu wszystko było w porządku-zrobiłam bezproblemowo dwie rezerwacje) i za każdym razem wywala błąd :cry: (sprawdzałam o różnych porach i na kilku przeglądarkach).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#62 PostWysłany: 23 Wrz 2014 08:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
U mnie działa. Właściwie jak doczytałem, że błąd jest dopiero przy rezerwacji, to sam nie wiem. Działa u mnie tylko wtyczka z informacją o cashback.


Ostatnio edytowany przez dyzio1, 23 Wrz 2014 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Wrz 2014 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
u mnie też działa. Może "wyczyść ciasteczka" czasem pomaga :-)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:02 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
a ja zrobiłem 2 rezerwacje na bookingu przez aklamio i w pozycji pending dalej mam 0 , dostałem tylko 5 euro za polecenie.
Dostałem z bookingu rezerwacje na emaila i z hotelu też potwierdzenie ale za rezerwację 20 euro nigdzie nie widzę , rezerwacji dokonywałem kartą kredytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:30 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
U mnie wszystko działa jak należy.

Zrobiłam wczoraj 7 rezerwacji i częśc wskoczyła od razu, a część po 2h, ale do zwrotu w pending jest 70 eur czyli tyle ile być powinno.

Dodam, że robiłam różne rezerwację w różnych miastach, z innymi metodami płatności:

1. tam gdzie podaje się CVV (debetowa)
2. tam gdzie nie podaje się CVV jest tylko podpięta karta (debetowa)
3. tam gdzie nie trzeba było podawać numeru karty, rezerwacja gwarantowana bez karty debetowej/kredytowej

Wszystkie te rezerwacje wskoczył prawidłowo. Uważajcie tylko by na 100% wchodzić z linka aklamio - i nie mieć innych stron otwartych dla bezpieczeństwa.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 23 Wrz 2014 12:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Czy ktoś próbował anulować istniejące swoje rezerwacje przez booking po to, żeby je powtórzyć przez link aklamio? Technicznie jest to wykonalne, pytam czy ktoś już nocował w ten sposób i nie ma "pending" tylko na saldzie rachunku?
pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Wrz 2014 13:10 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
ja dokonywałem rezerwacji przez aklamio na bookingu ale hotel nie pobrał kasy tylko płatność będzie w hotelu - na pendingu nie mam żadnych 20 euro zwrotu za te transakcje- zatem nie wiem czy dostanę zwrot po tym jak zapłacę w hotelu czy powinienem dostać już na koncie swoim na alkamio i mieć to na saldzie w momencie rezerwacji ?? czy ktoś miał podobną sytuację ??
anulowania nie dokonywałem choć mam przy tych rezerwacjach bezpłatne anulowanie -a od rezerwacji minął już miesiąc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Wrz 2014 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
W warunkach jest napisane, ze musi być zapłacone kartą kredytową
`muss mit Kreditkarte bezahlt werden`
Jak na miejscu zapłacimy gotówką, to może być bez cashback`u 10 €.
Dobrze myślę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Wrz 2014 13:50 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
Czy ktoś próbował anulować istniejące swoje rezerwacje przez booking po to, żeby je powtórzyć przez link aklamio? Technicznie jest to wykonalne, pytam czy ktoś już nocował w ten sposób i nie ma "pending" tylko na saldzie rachunku?
pozdr.

Ja tak zrobiłam z dwoma rezerwacjami (uprzedzając hotel że tak zrobię na poczet programu rewards w którym biorę udział) - za obie rezerwacje po anulowaniu i zabookowaniu system aklamio naliczył 20eur, czyli tak jak powinien (jedna rezerwacja była z potwierdzeniem karty i CVV, a druga bez karty kredytowej w ogóle).



wtak napisał(a):
W warunkach jest napisane, ze musi być zapłacone kartą kredytową
`muss mit Kreditkarte bezahlt werden`
Jak na miejscu zapłacimy gotówką, to może być bez cashback`u 10 €.
Dobrze myślę?


To dlaczego tam gdzie rezerwacja jest bez karty kredytowej, i w możliwościach wyboru płatności jest "Gotówka" na miejscu w hotelu, bez możliwości zapłaty kartą (widocznie hotel w Gruzji nie ma takiej możliwości) - a nadal za tą rezerwację jest pobrane 10 eur chargeback'u? :)

Moim zdaniem liczy się potwierdzenie Twojego pobytu przez hotel, że zapłaciłeś (nie ważne jak?).
Strona aklamio świadczy usługi jak program lojalnościowy - bookujecie hotel przez ich stronę (co robi im reklamę) - i jeśli booking.com potwierdzi im, że odbyliście nocleg (nie ważne czy zapłaciliście gotówką czy kartą) i pojawiliście się/nocowaliście w hotelu to wtedy powinno i tak naliczyć chargeback. Jednak okaże się to w praktyce.

Czy ktoś ma już udany chargeback od aklamio BEZ użycia karty debit/kredytowej na miejscu w hotelu?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 23 Wrz 2014 14:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
karin861 napisał(a):
Wirecki1 napisał(a):
Czy ktoś próbował anulować istniejące swoje rezerwacje przez booking po to, żeby je powtórzyć przez link aklamio? Technicznie jest to wykonalne, pytam czy ktoś już nocował w ten sposób i nie ma "pending" tylko na saldzie rachunku?
pozdr.

Ja tak zrobiłam z dwoma rezerwacjami (uprzedzając hotel że tak zrobię na poczet programu rewards w którym biorę udział) - za obie rezerwacje po anulowaniu i zabookowaniu system aklamio naliczył 20eur, czyli tak jak powinien (jedna rezerwacja była z potwierdzeniem karty i CVV, a druga bez karty kredytowej w ogóle).

To jeszcze tak dla uzupełnienia. Jedna z rezerwacji o której myślałem, żeby ją "przerobić" przez aklamio była na kwotę 245 eur. Wyszukiwanie bez logowania w booking dało 273 eur, bo jak się okazuje to 245 jest wynikiem uczestnictwa w programie Genius, więc trzeba by dzielić pobyt na osobne rezerwacje, żeby to miało sens. 4 noce, załóżmy 40 eur w aklamio, a tu jest 28 eur różnicy.

Z tego co widzę to nie działa to jednak (tj. nie ma różnicy w cenie, hostele nie są na liście genius?) na hostele po 7-10 eur za dobę które sprawdzałem w Belgradzie i Bukareszcie więc te pójdą przez aklamio i zobaczymy czy będą darmowe noclegi...

Załączniki:
genius w booking.JPG
genius w booking.JPG [ 81.15 KiB | Obejrzany 1178 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Wrz 2014 14:39 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
wtak napisał(a):
W warunkach jest napisane, ze musi być zapłacone kartą kredytową
`muss mit Kreditkarte bezahlt werden`
Jak na miejscu zapłacimy gotówką, to może być bez cashback`u 10 €.
Dobrze myślę?




ok ale ludzie piszą , że zaraz po zarezerwowaniu otrzymali w ciągu kilku godzin 10 euro w statusie pending
ja nie otrzymałem do tej pory nic -
a po przyjeździe zapłacę kartą kredytową którą dokonywałem rezerwacji tylko skoro teraz nie ma tych 10 euro to czy w ogóle coś dostanę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Wrz 2014 14:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
@dzadzax

Obiecałbym Ci.... ale co to da.....
A tak na serio - ja próbowałbym to anulować, czyścić historię przeglądarki, wejść na czystym kompie na aklamio i spróbować raz jeszcze....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:04 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
dzadzax napisał(a):
wtak napisał(a):
W warunkach jest napisane, ze musi być zapłacone kartą kredytową
`muss mit Kreditkarte bezahlt werden`
Jak na miejscu zapłacimy gotówką, to może być bez cashback`u 10 €.
Dobrze myślę?


ok ale ludzie piszą , że zaraz po zarezerwowaniu otrzymali w ciągu kilku godzin 10 euro w statusie pending
ja nie otrzymałem do tej pory nic -
a po przyjeździe zapłacę kartą kredytową którą dokonywałem rezerwacji tylko skoro teraz nie ma tych 10 euro to czy w ogóle coś dostanę??


Trudno rozgryźć reguły gry. Ja zrobiłem testowo:
- dwie rezerwacje wraz z podaniem karty i cvv
- dwie rezerwacje bez użycia plastiku
Obie pary zwrotne, w tym samym mieście i terminie by z jednej pary zrezygnować. W sumie 4 rezerwacje.
Wynik: żaden. Mimo, że dzieliło je trochę czasu dostałem mniej więcej w tym samym czasie 3 pendingi na €10...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:16 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
wikiman napisał(a):
Trudno rozgryźć reguły gry. Ja zrobiłem testowo:
- dwie rezerwacje wraz z podaniem karty i cvv
- dwie rezerwacje bez użycia plastiku
Obie pary zwrotne, w tym samym mieście i terminie by z jednej pary zrezygnować. W sumie 4 rezerwacje.
Wynik: żaden. Mimo, że dzieliło je trochę czasu dostałem mniej więcej w tym samym czasie 3 pendingi na €10...


Pytanie: ile czasu czekałeś? w statusie pending 10 euro potrafi się pojawić w po kilku godzinach dopiero...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:38 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Czekałem około godziny. Myślałem, że skoro pojawiły się 3 pendingi (czyli za rezerwację bez karty też) to 4-ty wpadnie do kompletu, zwłaszcza że jak widzę inni też dostają za rezerwacje bez karty. Niestety od wczoraj bez zmian. Chyba za parę dni skasuję wszystko i spróbuję jeszcze raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:42 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
wikiman napisał(a):
Czekałem około godziny. Myślałem, że skoro pojawiły się 3 pendingi (czyli za rezerwację bez karty też) to 4-ty wpadnie do kompletu, zwłaszcza że jak widzę inni też dostają za rezerwacje bez karty. Niestety od wczoraj bez zmian. Chyba za parę dni skasuję wszystko i spróbuję jeszcze raz.

Czasami wpadają z poślizgiem. Ja na te 7 rezerwacji miałam 3 od razu, 2 po dwóch godzinach i kolejne 2 na następny dzień. Nie mam pojęcia od czego to zależy.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Wrz 2014 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Nie zaglądałam ostatnio na konto,ale już zrobili mi blokadę (wyszło nieco drożej,niż w potwierdzeniu rezerwacji) na jeden z hosteli (ten akurat był zaznaczony jako bezzwrotny). Zresztą w ogóle jest to pierwsza blokada,jaką mam od czasu,gdy zaczęłam robić rezerwacje na Bookingu. Czy u kogoś z Was też zdarzyła sie podobna sytuacja w ostatnim czasie? :oops:
P.S. Do wyżywających się na mnie: czytałam odpowiedni temat,także wiem,co i jak. :evil: Dlatego uprzejmie proszę o powstrzymanie się od wypisywania złośliwości i prowokowania. :roll:

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 18.06 KiB | Obejrzany 942 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Wrz 2014 18:42 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
a jak długo czekaliście na zmianę ze statusu Pending na możliwość wypłaty?

ja miałem 4 rezerwacje 6-13 września (róznie, niektóre z kartą niektóre nie; różnie też opłacona - jedna kartą z góry, druga i trzecia inna kartą debetową i ostatnia KK przy wymeldowaniu) i mam cały czas 4x status PENDING
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Wrz 2014 18:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 157
Blokada środków na koncie normalna rzecz jeśli robisz bezzwrotną rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Wrz 2014 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Różnie bywa. :| Zrobiłam też kilka innych bezzwrotnych rezerwacji i nie mam w związku z nimi blokady na koncie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 524 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group